Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות כיצד להתנהל מול חברת ביטוח - רכב מיוחד

yoni_yoni
שימו לב! השרשור הזה בן 1121 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם, אודה לעזרתכם.

בכוונה אני לא אתן פרטים מדויקים של הרכב ושל חברת הביטוח כי להערכתי זה פחות רלוונטי, מה גם שאין ברצוני לפגוע בשם של חברת הביטוח או חברת ההסדר ולא רוצה להיות נתון לתביעת לשון הרע.

ברשותי רכב שנת 2002 שמבוטח בביטוח חובה + ג ובנוסף בביטוח שמשות ומראות.

הרכב הוא רכב "מיוחד" מכיוון שהיבואן ייבא בעצמו לארץ כ15 רכבים מדגם זה ובדגם הבא כבר הביא אותו בכמות גדולה. ידעתי מה עברו של הרכב, הוא התגלגל בין הבכירים של אותו היבואן לבין קרוב משפחתי שיש לו קשר עסקי עם היבואן ומזה 6 שנים שהוא אצלי.

לפני כחודש התנפצה השמשה האחורית, מדובר על ג'יפ שיש אפשרות לפתוח רק את החלון של הבגאז' או את הדלת כולה.

פניתי לחברת הביטוח שלי, שהפנתה אותי לחברה שנותנת עבורה שירות בתחום הזגגות. פניתי אליהם עוד באותו היום והם אמרו שייבדקו אם יש במלאי ויחזרו אלי. בשבוע לאחר מכן חזרתי לחברת הזגגות והם מסרו שאין להם את השמשה וכי הרכב הגיע ביבוא אישי ולכן לא מחוייבים לתת לי שרות. אמרתי להם שהרב לא הגיע ביבוא אישי, זה לא מופיע ברישיון, אני מכיר את עברו וגם לוחית הרישוי תעיד על כך. הם טענו שאיני מבין דבר בתחום הרכב ולפי הבדיקה שלהם גם עם היבואן הרכב הוא ביבוא אישי.

הבנתי שאין מה להמשיך לריב ופניתי לחברת הביטוח. במקביל, פניתי ליבואן ולאחר מספר ימים קיבלתי מסמך רשמי שבו הם כותבים כי הרכב הגיע בייבוא שלהם ונמסר ללקוח בתאריך XX/XX/XX, העברתי את המכתב כמובן לחברת הביטוח, היבואן הוא כמובן יבואן סדיר מהגדולים בארץ, לא מדובר על ייבואני בוטיק.

כרגע, במשך כשבועיים שאני בקשר עם חברת הביטוח, טוענים שאין את השמשה בארץ והם מנסים לאתר אותה בחו"ל.

אני יודע שככל הנראה אין אותה בארץ, אני מנסה במקביל לאתר אותה בעצמי בכדי להקל עליהם ולקבל החזר אך כרגע לא מצליח למצוא.

אני לא מחפש לעשות קופה על חברת הביטוח, סה"כ לתקן את השמשה ולחזור להשתמש ברכב שכרגע מושבת כבר חודש. כך גם הגישה שלי לחברת הביטוח - לא מאיים בתביעה, לא פונה באמצעות עו"ד וכו', מצד שני אני מתחיל לאבד סבלנות. הרי לאתר אותה בחו"ל זאת לא בעיה, במידה ויגידו לי שהם איתרו והזמינו וייקח מספר ימים/שבועות אקבל זאת בהבנה.

אני לא רוצה לבצע את הייבוא בעצמי, אין לי כוחות להתמודד עם כל הבירוקרטיה הנגזרת מכך, גם אם בסופו של דבר חברת הביטוח תשלם את העלויות.

כיצד אתם ממליצים להתקדם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תספר לנו באיזה רכב מדובר אולי נוכל לעזור לך.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם חברת הביטוח מתקשה למצוא את השמשה, אולי לפנות ליבואן שהוא ייבא את השמשה ? (לבצע זאת בתיאום מול חברת הביטוח). 

אופציה אחרת (שלא הייתי תולה בה את יהבי) - לפנות בתלונה למפקח על הביטוח. אולי לשם שינוי הוא יחרוג ממנהגו ואכן יחייב את חברות הביטוח לעמוד בהתחייבויות שלהן..

כדאי גם לבדוק בפוליסה מה החובות של חברת הביטוח (תוך כמה זמן הם חייבים לדאוג ל"תיקון" השמשה). אם חברת הביטוח ממשיכה להתמהמה, ואינה מסכימה לייבוא שמשה ע"י יבואן הרכב, אני מאמין שיש לך עילה לתביעה כנגדה בגין הפרת חוזה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בטוח ש"ביטוח השמשות והפנסים" מוגדר כביטוח מבחינה משפטית. עד כמה שאני זוכר מדובר במסמך נפרד מהפוליסה, שקרוי "כתב שירות" או משהו דומה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, itsik170 כתב:

ניחוש שלי - פורד אקספלורר.

ניחוש נכון,הרבה רמזים נתתי לך :-)

לפני 9 שעות, guya72 כתב:

אם חברת הביטוח מתקשה למצוא את השמשה, אולי לפנות ליבואן שהוא ייבא את השמשה ? (לבצע זאת בתיאום מול חברת הביטוח). 

אופציה אחרת (שלא הייתי תולה בה את יהבי) - לפנות בתלונה למפקח על הביטוח. אולי לשם שינוי הוא יחרוג ממנהגו ואכן יחייב את חברות הביטוח לעמוד בהתחייבויות שלהן..

כדאי גם לבדוק בפוליסה מה החובות של חברת הביטוח (תוך כמה זמן הם חייבים לדאוג ל"תיקון" השמשה). אם חברת הביטוח ממשיכה להתמהמה, ואינה מסכימה לייבוא שמשה ע"י יבואן הרכב, אני מאמין שיש לך עילה לתביעה כנגדה בגין הפרת חוזה

עד כמה שאני יודע הם פנו ליבואן, מבדיקה שלי אין אותה במלאי בארץ.

לגבי המפקחת על הביטוח, במידה ולא אקבל מענה בימים הקרובים אבדוק את האפשרות.

אז אחרי שדילינו באיזה רכב מדובר אשמח גם להמלצות על מקומות שאולי יש להם את השמשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, yoni_yoni כתב:

עד כמה שאני יודע הם פנו ליבואן, מבדיקה שלי אין אותה במלאי בארץ.

גם אם אין בארץ, סיכוי מאוד גדול שהיבואן יוכל להביא שמשה לארץ.  אמנם המחיר יהיה גבוה, אך לפחות תהיה שמשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש גם מקומות שיכולים לייצר שמשה לפי הזמנה. ברסגליק, וצובה לדוגמא.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם, אתמול יצרו איתי קשר לאחר שהם טוענים שמצאו שמשה, נקבע מועד התקנה ליום ראשון הקרוב, מקווה שאכן מצאו שמשה מתאימה, במידה ולא אחזור לכאן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1121 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...