Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם רכישת מנוע 1.33 לא תיפגע בקצבת ניידות?

Octavia-TSI11
שימו לב! השרשור הזה בן 1143 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי, 

יש לי 90%מוגבלות בניידות (רכב מייצג עד 1800 סמ"ק). 

על מנת לנצל את מלוא ההלוואה העומדת 

הכלל המנחה הוא לרכוש רכב עם מנוע כמה שיותר גדול עד 1800 סמ"ק, נכון? 

בעידן בו רוב היצרנים שואפים להקטין מנועים, די הלכתי לאיבוד בחיפושיי. 

הקפצ'ור החדש של רנו שהגיע לארץ לאחרונה די מעניין אבל המנוע 1.33 סמ"ק בלבד. מכאן, השאלה שבכותרת. 

אשמח לעזרתכם בנושא. 

סוף שבוע נעים 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כדי לא להיפגע אתה צריך לרכוש רכב שנפח המנוע שלו גבוהה מ-1300 סמ"ק. למיטב ידיעתי 1332 > 1300 לפיכך אין בעיה לרכוש רכב שנפח מנועו כזה.

• אהבתי 1

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 38 דקות, shahar188 כתב:

מה התקציב שלך ומהם הדרישות שלך מהרכב?

רוצה רכב מודרני מכל הבחינות כאשר התנהגות כביש היא הכי פחות חשובה מבחינתי.
על הקפצ'ור טרם עשיתי נסיעת מבחן , מקווה שיהיה לי זמן לקבוע בשבוע הבא .
היתרון הבולט של הרכבים המעט יותר מוגבהים שהם לא באמת גבוהים :) יש לכך השפעה הן בכניסה (שזה יותר קריטי) והן ביציאה .

אפילו לקיה נירו אני צריך מעט להתאמץ בכדי להיכנס והתנועה לא טבעית (כמו בכל המשפחתיות שהיו לי עד כה) .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ניסיתי, היא גדולה מדי עבור השימושים שלי .
ניסיתי את CX30 -אהבתי מאוד את העיצוב המוקפד\לא צעקני מדי בסלון הרכב. לא הבתי את הנוקשות של הרכב .
אין ברירה אלא ללכת לכיוון הג'יפונים (זה מה שאופנת הרכב מכתיבה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רוצה לענות תשובה לא מדויקת. בתור מי שהגיש בקשה לרכב לאבזרים לאבי ז''ל ואתמול הגשתי בקשה לבן משפחה נכה אחר, לעניות דעתי יש לשנות בדחיפות את הקריטריונים שלא יהיו לפי סמ''ק: אם תרכוש רכב מזהם יותר - תקבל קצבה גבוהה יותר. הדגרות המזכות אמורות להיות לפי כ''ס או משקל הרכב אולי, נפח מנוע הוא מזמן לא פקטור.

ואם תרכוש טסלה או רכב חשמלי אחר? לא תקבל קצבה? מדוע? כי זה נפח מנוע 0 סמ''ק !?

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק שאלה (אני לא נכה). לא להחליף רכב כל 5(?) שנים זה בעצם חסרון? ביטוח, למשל אמור להיות נמוך יותר לרכב ישן יותר. נגיד שבעל הרכב לא "מפונק" ולא חייב רכב חדש, הוא מפסיד משהו אם הוא לא מחליף את הרכב? יהיה לו קושי במשהו בהמשך? ברכישת רכב אחר אולי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק בעד השינוי.
הבעיה עם הגופים הממשלתיים הגדולים-הם לא מוכנים להשתנות.
לפני שבוע התקשרתי למשרד הבריאות על מנת לקבל אישור מתחסן (עבור אמא שמשום מה האישור שלה לא הוזרם לקופת החולים).
הנציג במשרד הבריאות היה מוכן לשלוח את האישור לפקס .
בקשתי שישלח למייל ורק לאחר שחזרתי על הבקשה פעמיים תוך ציון העובדה שאין לי בכלל פקס , הוא נאות לשלוח את האישור .

החלפת הרכב היא זכות ולא חובה , למיטב ידיעתי, אין השפעה כלשהי לאי החלפת רכב .

עריכה אחרונה על ידי Octavia-TSI11
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הביטוח הלאומי מאפשר לנכה לרכוש רכב חדש כל 5 שנים. נכים רבים מחליפים בדיוק כל 5 שנים, אך רבים נותרים 7-8 שנים ואף יותר. הביטוח לא ממש יורד. מה שלי אישית מפריע מאוד הוא חוסר האפשרות לרכוש רכב נכה משומש מנכה אחר או נכה שנפטר. חייבים לרכוש רכב חדש וחייבים למכור אותו בשוק החופשי לאחר מכן, לעיתים עם ירידת ערך עצומה (לדוגמא: נכה עם טרנפורטר ומעלון והתאמות לנכים שנפטר לאחר שנה מרכישת הרכב). זה שאני כאבא לילד נכה לא יכול לרכוש לו רכב משומש הוא חוסר לויאליות מצד פקידי הביטוח לאומי. הכי פשוט להם לחשב הכל ברכבים חדשים.

לא נדמה לי כי המדינה תפסיד משהו מהיתר להעביר רכב מנכה לנכה. גם ככה אין עליו תשלום מיסים.

עריכה אחרונה על ידי tinoki
  • אהבתי 1

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שינוי הסכם הניידות נמצא בצנרת, ואפילו הופעתי בפני הוועדה שמטפלת בזה. לדעתי יקח עוד כמה שנים טובות - הבורות בקרב אנשי המקצוע במיוחד מהצד של ביטוח לאומי - נוראית.

לפני שעה, mcaspi כתב:

אני רק שאלה (אני לא נכה). לא להחליף רכב כל 5(?) שנים זה בעצם חסרון? ביטוח, למשל אמור להיות נמוך יותר לרכב ישן יותר. נגיד שבעל הרכב לא "מפונק" ולא חייב רכב חדש, הוא מפסיד משהו אם הוא לא מחליף את הרכב? יהיה לו קושי במשהו בהמשך? ברכישת רכב אחר אולי?

הביטוח לא מוזל משמעותית לרכב ישן יותר, תקלות יקרות בהחלט יכולות לקרות, וביטוח לאומי לא מעוניין שנכים יטצרכו להתמודד עם תקלות ברכב.

הזכאים לרכב פרטי זכאים לקבל הלוואה עומדת לצורך החלפת הרכב כל 42 חודש, וגובה ההלוואה לא גדל עם אתה מחזיק את הרכב זמן ארוך יותר (אבל ערך הרכב ממשיך לרדת)

ולכן כדאי להחליף מיד כשמתאפשר.

וואנים עם מעלון מוחלפים כל חמש שנים, אבל שם המנגנון אחר.

• אהבתי 1

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוץ מהרכב המייצג ,האם ישנו רכב נוסף שנחשב כמומלץ עבור הרוכשים עם הלוואה עומדת ?
הכיוון הוא משפחתית קומפקטית \ ג'יפון קומפקטי שמתבלט מעל היתר ברמת הנוחות והאיבזור המוצעים
כאשר ההלוואה העומדת תשמש כהנחה במחיר  לכל דבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דאציה דאסטר, יכול להתאים מבחינת הכניסה לרכב?

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1143 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...