Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם רכישת מנוע 1.33 לא תיפגע בקצבת ניידות?

Octavia-TSI11
שימו לב! השרשור הזה בן 1116 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 56
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אסביר את עצמי:

יש לי ילד נכה בן 3, ואני לפני ועדת ניידות במשרד הבריאות.

אני מעריך שיקבל 100% מוגבלות בניידות ומרותק לכסא גלגלים.

בעיקרון אני מעוניין לבקש מביטוח לאומי ועדה לגודל רכב בכדי לרכוש רכב עם מעלון (פרסמתי שרשור נפרד בפורום לרכישת רכב, מצ"ב קישור), אך הבנתי בינתיים שמפאת גילו (3) ומשקלו (16.5) של הילד לא יאשרו לו ככל הנראה רכב לאבזרים אלא רק את הרכב המייצג. ולכן: הרכב המייצג לנכה 100% מוסע הינו יונדאי I10 וגובה ההלוואה העומדת הינה 25744 ש"ח נכון להיום. בגלל שאינו נוהג הוא זכאי ל-75% דהיינו 19308 ש"ח למיסים.

האמת: אם לא יאשרו לי רכב לאבזרים הרי שאין לי ענין להחליף את הרכב, ואולי ארכוש רכב משומש מנכה שעדיין לא הוחזרה לו ההלוואה העומדת ו'אעביר' אליו את הסכום של 19308 המאושרת לי (ואשלים את היתר).

האם פספסתי משהו בחישובים?

אם בכל אופן אהיה מעוניין לרכוש רכב חדש חשמלי, אזי ההלוואה העומדת נועדה לשלם רק את מס הקנייה הרגיל או שמא גם את המע"מ?

עריכה אחרונה על ידי tinoki

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 5.3.2021 בשעה 16:47, PriceDevil כתב:

זה מופיע באתר שלהם - המיסים עצמם הם בערך 10000 ש"ח. על מודל 3 בסיסית. מס יוקרה זה רק מ-300K ומעלה.

המסים על מודל 3 הם 26 אלף שקל: 10,000 ש' מס קנייה והשאר מע"מ. נכה שזכאי להלוואה עומדת גדול יותר, לא ינצל את כולה אם ירכוש מודל 3 בסיסית, מה שייקר לו את הרכישה

לפני שעה, tinoki כתב:

האמת: אם לא יאשרו לי רכב לאבזרים הרי שאין לי ענין להחליף את הרכב, ואולי ארכוש רכב משומש מנכה שעדיין לא הוחזרה לו ההלוואה העומדת ו'אעביר' אליו את הסכום של 19308 המאושרת לי (ואשלים את היתר).

האם פספסתי משהו בחישובים?

אם בכל אופן אהיה מעוניין לרכוש רכב חדש חשמלי, אזי ההלוואה העומדת נועדה לשלם רק את מס הקנייה הרגיל או שמא גם את המע"מ?

אי אפשר להעביר בעלות על רכב נכה (שקיבל הלוואה עומדת) בלי להחזיר את ההלוואה, ולשלם את הפרשי אגרת הרישוי. וברגע שהדבר נעשה לא מדובר עוד ברכב נכה. כמו שכבר הוזכר בשרשור, ההלוואה העומדת נועדה לאפשר למוגבל בניידות לרכוש רכב חדש ואמין. בנוסף, לא מדובר בכסף שיוצא למדינה מהכיס, אלא בדחיית גביית המסים עבורו באמצעות הלוואה לתשלום עבורם, שנשחקת במהירות ובד"כ מתאפסת אחרי 42 חודש, כך שבעת ההחלפה הבאה אין עוד הפרשים להחזיר למדינה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@אודי עציון נכה הזכאי להלוואה עומדת מקבל את המע"מ רק על החלק של המיסים ולא על הכל.

לפני שעתיים, tinoki כתב:

יכוסה לך המע"מ רק על המכס (אם יש) ומס הקניה.

וכן - אתה מפספס משהו. אם הילד שלך על כס"ג אתה צריך לבקש ועדה לגודל רכבת שתתן לך רכב שמתאים לשינוע נוח של כסא גלגלים. תא המטען של i10 רחוק מלהתאים. הייתי מבקש מגאן סטיישן או משהו בסגנון. סביר להניח שיאשרו.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, zvit כתב:

@אודי עציון נכה הזכאי להלוואה עומדת מקבל את המע"מ רק על החלק של המיסים ולא על הכל.

יכוסה לך המע"מ רק על המכס (אם יש) ומס הקניה.

וכן - אתה מפספס משהו. אם הילד שלך על כס"ג אתה צריך לבקש ועדה לגודל רכבת שתתן לך רכב שמתאים לשינוע נוח של כסא גלגלים. תא המטען של i10 רחוק מלהתאים. הייתי מבקש מגאן סטיישן או משהו בסגנון. סביר להניח שיאשרו.

לפי אתר ביטוח לאומי,      

סכום ההלוואה העומדת המלאה יהיה כסכום המיסים החלים על  רכב קובע (סוג הרכב ונפח המנוע של הרכב שעל פיו מחושבת ההלוואה העומדת) שאושר למוגבל בניידות, אך לא יותר מסכום המיסים החלים על הרכב שקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, אודי עציון כתב:

לפי אתר ביטוח לאומי,      

סכום ההלוואה העומדת המלאה יהיה כסכום המיסים החלים על  רכב קובע (סוג הרכב ונפח המנוע של הרכב שעל פיו מחושבת ההלוואה העומדת) שאושר למוגבל בניידות, אך לא יותר מסכום המיסים החלים על הרכב שקנה.

את הניסוח באתר הביטוח הלאומי - אני מכיר היטב, וגם את הסכם הניידות (כ"לקוח" שלו למעלה מ-40 שנה) המע"מ ה"מוכר" הוא רק זה החלק על המיסים ולא כל המע"מ.

בנוסף - לא הייתי משתמש בהלוואה בגובה 10% (או פחות) מערך הרכב ומגביל את עצמי במכירה ושימוש ברכב ל-4 שנים הקרובות. אין לי מושג ממה סובל בנו של @tinokiאבל אם מדובר במחלה מסכנת חיים במקרה פטירה ח"ו הוא יכול למצוא את עצמו נדרש להחזיר סכום גודל ממה שקיבל.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, zvit כתב:

אם הילד שלך על כס"ג אתה צריך לבקש ועדה לגודל רכבת שתתן לך רכב שמתאים לשינוע נוח של כסא גלגלים. תא המטען של i10 רחוק מלהתאים. הייתי מבקש מגאן סטיישן או משהו בסגנון. סביר להניח שיאשרו.

מעניין.

גם אני סבור ככה.

הבנתי מהורים בעלי ניסיון שבגיל נמוך ובמשקל לא גבוה לא מאשרים כלל רכב מיוחד. אשמח להתבדות.

ידוע לך ספציפית על ילדים בני 3 שאושר להם רכב לאבזרים?

לפני 3 שעות, zvit כתב:

אין לי מושג ממה סובל בנו של @tinokiאבל אם מדובר במחלה מסכנת חיים במקרה פטירה ח"ו הוא יכול למצוא את עצמו נדרש להחזיר סכום גודל ממה שקיבל.

לא מסכנת חיים תודה לאל.

אני מסתפק האם רכישת רכב חשמלי תהיה כלכלית מסיבה אחרת: אם המיסים על רכב חשמלי יהיו, נניח, בעוד 4 שנים שווים לרכב בעירה פנימית האם ייתכן מצב שאצטרך להחזיר מיסים בסכום מלא ולא לפי המיסים של היום שהם כ-10,000 ש"ח?

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, zvit כתב:

את הניסוח באתר הביטוח הלאומי - אני מכיר היטב, וגם את הסכם הניידות (כ"לקוח" שלו למעלה מ-40 שנה) המע"מ ה"מוכר" הוא רק זה החלק על המיסים ולא כל המע"מ.

בנוסף - לא הייתי משתמש בהלוואה בגובה 10% (או פחות) מערך הרכב ומגביל את עצמי במכירה ושימוש ברכב ל-4 שנים הקרובות. אין לי מושג ממה סובל בנו של @tinokiאבל אם מדובר במחלה מסכנת חיים במקרה פטירה ח"ו הוא יכול למצוא את עצמו נדרש להחזיר סכום גודל ממה שקיבל.

בכל מקרה, מעניין שכעת הם מפרטים באתר מה הרכב המייצג לכל דרגה. פעם זה היה סוד גדול. יפה השקיפות  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר קרוב ל-10 שנים שמפרסמים את הדגם המייצג וגובה ההלוואה - זה לא כל כך עוזר, כי גובה ההלוואה מתעדכן כל שבוע לפי השינוי בשער המטבע אליו צמוד המיסוי של אותו רכב  (זהותו של המטבע נשמרת בסוד 😜) אתר הביטוח הלאומי מתעדכן פעם בחודש במקרה הטוב.

רחוק מלהיות אידיאלי, ולדעתי לא צריך להיות צמוד לא לדגם מייצג ולא לשער המטבע. אפשר לקבוע סכום קבוע פעם בשנה - וזהו.

נכה שרוכש רכב אף פעם לא יכול לדעת אם בעת המסירה יודיעו לו שהוא צריך להוסיף עוד X אלפי שקלים (כי גובהה הלוואה ירד) או שהוא מקבל X אלפי שקלים כי גבוה ההלוואה עלה.

מסתבר אגב שיש סוג של "ועדת חריגים" למי שנאלץ להוסיף כסף בלתי מתוכנן - אבל זה לא מפורסם בשום מקום.

לפני 9 שעות, tinoki כתב:

אני מסתפק האם רכישת רכב חשמלי תהיה כלכלית מסיבה אחרת: אם המיסים על רכב חשמלי יהיו, נניח, בעוד 4 שנים שווים לרכב בעירה פנימית האם ייתכן מצב שאצטרך להחזיר מיסים בסכום מלא ולא לפי המיסים של היום שהם כ-10,000 ש"ח?

לא יודע - כנראה שלאתצטרך להחזיר כלום אחרי 4 שנים אם תרכוש רכב אחר.

לפני 9 שעות, tinoki כתב:

הבנתי מהורים בעלי ניסיון שבגיל נמוך ובמשקל לא גבוה לא מאשרים כלל רכב מיוחד. אשמח להתבדות.

ידוע לך ספציפית על ילדים בני 3 שאושר להם רכב לאבזרים?

רכב לאביזרים מיוחד ודאי שלא - כי מדובר ברכב שעלתו מאות אלפי שקלים.

אם תבקש רכב רגיל שיותר נוח להתנייד איתו ללא אביזרים כמו סטיישן כלשהוא או ברלינגו - סביר להניח שיאשרו, כי ברור שיונדאי i10 לא מתאים לצרכים.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיוון שלא חשבתי עליו ומסתבר שלא קיימת התנגדות מצד ביטוח לאומי -יבוא מקביל .

האם ישנם רכבים מענינים עם מנוע 1.4-1.8 ששווה לבדוק ?

התקציב כ150K .

מחר אגיש בקשה להלוואה עומדת חדשה כאשר הג'אז היא מועמדת טובה לרכישה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נראה לי שיש משהו רלוונטי (אלא אם אתה מעניין בקורולה הברידית או CH-R.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא.רכבי טויוטה לא מעניינים אותי.

לפני כחצי שנה נהגתי על קיה אקסיד

הרכב היה די נוקשה , גולת הכותרת של הרכב היו מושבים תומכים מעולים.

הנוקשות והעובדה שהגיר הוא רובוטי הם שני הפרמטרים שגרמו לי לוותר על הרכישה בזמנו.

לאחר מכן נהגתי על CX30 ,על אף כל התשבוחות שקראתי על הרכב -נסיעת המבחן לא שיכנעה אותי , לא ברור למה לשלם מעל 160K על רכב שבקושי זז .
לאחרונה התעניינתי בקפצ'ור ,2008 והונדה ג'אז -

לרנו היה לי קצת קשה להיכנס , אולי שווה להיכנס שוב פעם לאולם התצוגה ולנסות

על הנייר ,נתוני הפתיחה מרשימים מאוד .

ל2008 לא הצלחתי להיכנס - ישנה מן מדרגה נוספת על סף הדלת שמאוד מקשה על הכניסה.

בג'אז הכל היה מעולה למעט המושב שהרגיש די קצר, הרכב היה מאוד נעים לנהיגה

והשרה מעין תחושה טובה -כאילו נהגתי על הרכב בעבר -זו פעם ראשונה שנהגתי על דגם כלשהו של הונדה בחיי..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1116 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...