Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם רכישת מנוע 1.33 לא תיפגע בקצבת ניידות?

Octavia-TSI11
שימו לב! השרשור הזה בן 1139 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 12 שעות, zvit כתב:

שינוי הסכם הניידות נמצא בצנרת, ואפילו הופעתי בפני הוועדה שמטפלת בזה. לדעתי יקח עוד כמה שנים טובות - הבורות בקרב אנשי המקצוע במיוחד מהצד של ביטוח לאומי - נוראית.

הביטוח לא מוזל משמעותית לרכב ישן יותר, תקלות יקרות בהחלט יכולות לקרות, וביטוח לאומי לא מעוניין שנכים יטצרכו להתמודד עם תקלות ברכב.

הזכאים לרכב פרטי זכאים לקבל הלוואה עומדת לצורך החלפת הרכב כל 42 חודש, וגובה ההלוואה לא גדל עם אתה מחזיק את הרכב זמן ארוך יותר (אבל ערך הרכב ממשיך לרדת)

ולכן כדאי להחליף מיד כשמתאפשר.

וואנים עם מעלון מוחלפים כל חמש שנים, אבל שם המנגנון אחר.

אני משתדל להחליף רכב כל 3.5 שנים. 

נושא שמירת ערך הוא די חשוב 

כי אחרת אני צריך "להביא יותר כסף מהבית" וההלוואה העומדת מאבדת מהייחודיות שלה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 21 שעות, Octavia-TSI11 כתב:

היי, 

יש לי 90%מוגבלות בניידות (רכב מייצג עד 1800 סמ"ק). 

על מנת לנצל את מלוא ההלוואה העומדת 

הכלל המנחה הוא לרכוש רכב עם מנוע כמה שיותר גדול עד 1800 סמ"ק, נכון? 

בעידן בו רוב היצרנים שואפים להקטין מנועים, די הלכתי לאיבוד בחיפושיי. 

הקפצ'ור החדש של רנו שהגיע לארץ לאחרונה די מעניין אבל המנוע 1.33 סמ"ק בלבד. מכאן, השאלה שבכותרת. 

אשמח לעזרתכם בנושא. 

סוף שבוע נעים 

לפני 4 שעות, Octavia-TSI11 כתב:

אני משתדל להחליף רכב כל 3.5 שנים. 

נושא שמירת ערך הוא די חשוב 

כי אחרת אני צריך "להביא יותר כסף מהבית" וההלוואה העומדת מאבדת מהייחודיות שלה. 

רכב נוסף שאולי יכל להתאים הוא הג'אז החדשה .
יצא לי לבקר בסוכנות הונדה -לא התלהבתי , אולי נסיעת מבחן תשנה את דעתי .
מה שכן - הכניסה והיציאה מהרכב -נוחות ולא מצריכות הכנה מוקדמת .

עריכה אחרונה על ידי Octavia-TSI11
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דאצ'יה דאסטר כבר לא משווקת עם גיר אוטומטי.

המיסים על הג'אז בסביבות 50000 ש"ח למרות היותה הברידית, והיא בהחלט אופציה טובה.

מבחינת נוחות כניסה ויציאה שווה לבדוק את הקיה XCEED.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 19.2.2021 בשעה 17:03, Octavia-TSI11 כתב:

חוץ מהרכב המייצג ,האם ישנו רכב נוסף שנחשב כמומלץ עבור הרוכשים עם הלוואה עומדת ?
הכיוון הוא משפחתית קומפקטית \ ג'יפון קומפקטי שמתבלט מעל היתר ברמת הנוחות והאיבזור המוצעים
כאשר ההלוואה העומדת תשמש כהנחה במחיר  לכל דבר.

רק לחדד:

אם הרכב המייצג שלך הוא 1800 סמ"ק ואינך זקוק לאביזרי נהיגה מיוחדים תודה לאל (או למעלון וכדו') אזי ביטוח לאומי נותן הלוואה עומדת בגובה המיסים של הרכב הזול ביותר שנמכר כיום בנפח 1800 סמ"ק. מכאן ואילך אתה יכול לרכוש איזה רכב שתרצה וההלוואה העומדת תישאר באותו הסכום (דהיינו תשלם מס על ההפרש במחיר בין הרכב המייצג לרכב שרכשת בפועל)

בתאריך 19.2.2021 בשעה 16:03, zvit כתב:

שינוי הסכם הניידות נמצא בצנרת, ואפילו הופעתי בפני הוועדה שמטפלת בזה. לדעתי יקח עוד כמה שנים טובות - הבורות בקרב אנשי המקצוע במיוחד מהצד של ביטוח לאומי - נוראית.

מעניין מאוד.

1. בתור מה הופעת בפני הוועדה?

2. מה הכוונה נמצא בצנרת? יש להם תאריכי פעולה מוגדרים? נדמה לי כי כל עוד יימכרו כאן רכבי בעירה פנימית שום דבר לא ישתנה אלא אם יהיו בעלי אינטרסים בכנסת.

בתאריך 19.2.2021 בשעה 14:18, tinoki כתב:

מה שלי אישית מפריע מאוד הוא חוסר האפשרות לרכוש רכב נכה משומש מנכה אחר או נכה שנפטר. חייבים לרכוש רכב חדש וחייבים למכור אותו בשוק החופשי לאחר מכן, לעיתים עם ירידת ערך עצומה (לדוגמא: נכה עם טרנפורטר ומעלון והתאמות לנכים שנפטר לאחר שנה מרכישת הרכב). זה שאני כאבא לילד נכה לא יכול לרכוש לו רכב משומש הוא חוסר לויאליות מצד פקידי הביטוח לאומי. הכי פשוט להם לחשב הכל ברכבים חדשים.

לא נדמה לי כי המדינה תפסיד משהו מהיתר להעביר רכב מנכה לנכה. גם ככה אין עליו תשלום מיסים.

אני גם סבור לרכוש כעת רכב חדש (ראשון) בהלוואה עומדת. אך מרגיזה ההוראה לרכוש רק רכב חדש. עיינתי כעת בנוסח המלא של הסכם הניידות https://www.btl.gov.il/Laws1/20_0001_000000.pdf?&~nfopt(fileDistorted=46492373472234294&uploadEmbeddedImages=1) ולא מצאתי שם אזכור כי הרכב אמור להיות חדש. במשך 45 השנים שעברו מאז חתימת ההסכם אף נכה לא ניסה לעתור לבג"ץ (או לבית המשפט לעבודה?) על הנקודה הזו?

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@tinoki כל קשר בין גיבוב הדברים שכתבת למציאות מקרי בהחלט. קביעת הדגם המייצג אינה קשורה להיותו הזול ביותר, ויש מנגנון של שיקולים בקביעת הדגם שהיותו הזוול ביותר הוא ממש לא אחד מהם.

גם הזדקקות לעזרים כאלה ואחרים אינה רלוונטית.

מי שזקוק למעלון נמצא בכלל בקטגוריה אחרת של רכב לאבזרים מיוחדים.

נכון לרגע הדגם המייצג למי שזכאים לרכב בנפח עד 1800 הוא קיה ספורטאז' שנפח המנוע שלו דווקא 1600 סמ"ק. ולפחות לפי הדגמים ש- @Octavia-TSI11 מתעניין בהם הוא די רחוק מתקרת המס.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, zvit כתב:

קביעת הדגם המייצג אינה קשורה להיותו הזול ביותר, ויש מנגנון של שיקולים בקביעת הדגם שהיותו הזוול ביותר הוא ממש לא אחד מהם.

מעניין. הייתי בטוח שזו בדיוק הנקודה. אלו עוד שיקולים יש? תחכים אותנו בבקשה.... ואיך זה שרכב מייצג של 1800 סמ"ק הוא בעצם 1600?

כמובן אני מתייחס כאן רק לרכב מייצג ולא לעניין רכב לאבזרים (דהיינו ללא ועדה לגודל רכב).

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 46 דקות, tinoki כתב:

1. בתור מה הופעת בפני הוועדה?

2. מה הכוונה נמצא בצנרת? יש להם תאריכי פעולה מוגדרים? נדמה לי כי כל עוד יימכרו כאן רכבי בעירה פנימית שום דבר לא ישתנה אלא אם יהיו בעלי אינטרסים בכנסת.

הם פרסמו קול קורא להתייחסויות לגבי שינוי הסכם הניידות. הגשתי נייר עמדה והוזמנתי לדבר ולהציג את עמדתי בפני הוועדה.

"נמצא בצנרת" = מבינים שאחרי 45 שנים יש צורך בשינוי מהותי של ההסכם.

לפני 46 דקות, tinoki כתב:

אני גם סבור לרכוש כעת רכב חדש (ראשון) בהלוואה עומדת. אך מרגיזה ההוראה לרכוש רק רכב חדש. עיינתי כעת בנוסח המלא של הסכם הניידות https://www.btl.gov.il/Laws1/20_0001_000000.pdf?&~nfopt(fileDistorted=46492373472234294&uploadEmbeddedImages=1) ולא מצאתי שם אזכור כי הרכב אמור להיות חדש. במשך 45 השנים שעברו מאז חתימת ההסכם אף נכה לא ניסה לעתור לבג"ץ (או לבית המשפט לעבודה?) על הנקודה הזו?

ההלוואה העומדת יכולה להנתן רק כתשלום למכס. ולכן לא ניתן לקבל הלוואה עומדת על רכב ששוחרר מהמכס גם אם הוא חדש. אם תמצא רכב משומש שלא שולם עליו המכס, סביר להניח שתוכל לקבל הלוואה עומדת לרכישתו.

לפני 29 דקות, tinoki כתב:

מעניין. הייתי בטוח שזו בדיוק הנקודה. אלו עוד שיקולים יש? תחכים אותנו בבקשה.... ואיך זה שרכב מייצג של 1800 סמ"ק הוא בעצם 1600?

כמובן אני מתייחס כאן רק לרכב מייצג ולא לעניין רכב לאבזרים (דהיינו ללא ועדה לגודל רכב).

הם יכולים לקבוע מה שהם רוצים כל עוד זה לא סותר את ההסכם. וועדה לגודל רכב אינה קשורה לאביזרים, וכל אחד יכול לבקש ועדה כזאת, בדרך כלל בשנים האחרונות מי שנגש לוועדה לגודל רכב עלול לקבל רכב קטן יותר מברירת המחדל וגודל ההלוואה לה הוא זכאי יכול גם לקטון

והנה הפיסקה לעניין קביעת דגם המייצג 

image.png.61e13b0c40c8dfff6706216e4b7fe039.png

כלומר הדגם המייצג נקבע כאחד משני הדגמים הפופולריים ביותר בקבוצת כלי הרכב הרלוונטית (גם זה לא לגמרי מדויק, וזה גם לא קורה באופן תדיר)

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 55 דקות, zvit כתב:

ההלוואה העומדת יכולה להנתן רק כתשלום למכס. ולכן לא ניתן לקבל הלוואה עומדת על רכב ששוחרר מהמכס גם אם הוא חדש. אם תמצא רכב משומש שלא שולם עליו המכס, סביר להניח שתוכל לקבל הלוואה עומדת לרכישתו.

דהיינו, אם אני מוצא רכב בן שנה או שנתיים של נכה שנפטר או הפסיק להיות זכאי מכל סיבה שהיא, אוכל לנסות להעביר את הרכב על שמי? האמת שבביטוח לאומי אמרו לי פעם כי ניתן להעביר במקרים מיוחדים רכב מנכה לנכה, כך שיש אפשרות טכנית לבצע זאת.

לפני 58 דקות, zvit כתב:

ההלוואה העומדת יכולה להנתן רק כתשלום למכס. ולכן לא ניתן לקבל הלוואה עומדת על רכב ששוחרר מהמכס גם אם הוא חדש.

זו בדיוק דוגמא של עבודה קלה לפקידים. לא נראה לי כלל וכלל מסובך לרכוש רכב משומש ושביטוח לאומי ישלם את ההלוואה העומדת עליו למוכר הרכב, הרי מנגנון השמאות קיים במכירת הרכב....

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשלושה חודשים ההלוואה העומדת על הג'אז הייתה 57k 

אם היא עכשיו 50k, כנראה שעדיף לחפש רכב אחר. 

אני מחפש רכב קומפקטי. 

הספורטאג' רכב גדול מדי. 

אקסיד ניסיתי מבחינת הכניסה הוא סביר 

מבחינת גודל הוא מצויין אבל המושבים מעט קשיחים מדי, לאחר נסיעת מבחן היו לי קצת כאבי גב.

את כמות הכיוונים שהיו במושב, כולל תמיכה לגב תחתון וזווית בין הירך למושב, אהבתי מאוד. 

בנירו הגיר היה יותר נעים וחלק מאשר באקסיד אבל בידוד הרעשים גרוע ומושב הנהג צרה צרורה, בקושי יצאתי מהרכב לאחר נסיעת המבחן. 

עריכה אחרונה על ידי Octavia-TSI11
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנוחות היא הפרמטר הכי הכי חשוב - אחר כך כל השאר.

המיסים משתנים כל הזמן בגלל שהם צמודים לשערי המטבע. לפני שאתה רוכש תבדוק שוב.

לפני 5 שעות, tinoki כתב:

דהיינו, אם אני מוצא רכב בן שנה או שנתיים של נכה שנפטר או הפסיק להיות זכאי מכל סיבה שהיא, אוכל לנסות להעביר את הרכב על שמי? האמת שבביטוח לאומי אמרו לי פעם כי ניתן להעביר במקרים מיוחדים רכב מנכה לנכה, כך שיש אפשרות טכנית לבצע זאת.

לא ממש. אתה צריך להגיע אליהם לפני שהם החזירו את ההלוואה לביטוח לאומי, בד"כ הם לא יפרסמו למכירה לפני שיסדירו את ענייניהם מול ביטוח לאומי.

לפני 5 שעות, tinoki כתב:

זו בדיוק דוגמא של עבודה קלה לפקידים. לא נראה לי כלל וכלל מסובך לרכוש רכב משומש ושביטוח לאומי ישלם את ההלוואה העומדת עליו למוכר הרכב, הרי מנגנון השמאות קיים במכירת הרכב....

שוב אתה מוכיח חוסר הבנה בחומר. 

צריך להבין שכל ההסכם הזה הוא לא חוק, אלא מעוגן בתקנות בלבד. והוא בעצם "טובה" שהאוצר עושה ב"טובו" לביטוח לאומי. ביטוח לאומי לא קובע כלום - רק קבלן ביצוע.

ההסדרים של נכי צה"ל ואלמנות צה"ל כבר מזמן לא תלויים בגובה המכס, עדיין - לא מאפשרים רכישה של רכב משומש.

הרפרנטים של האוצר בביטוח לאומי מבינים את האבסורד, אולי בעוד אי אלו שנים - זה ישתנה.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים בהחלט, הנוחות היא פרמטר מרכזי 

יחד עם זאת צריך לבדוק שמירת ערך, גובה מיסים על מנת לשלב בין כל הפרמטרים ולמצוא את הרכב שנותן הכי הרבה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, zvit כתב:

שוב אתה מוכיח חוסר הבנה בחומר. 

זה בסדר. אני כאן בכדי ללמוד

לפני 3 שעות, zvit כתב:

צריך להבין שכל ההסכם הזה הוא לא חוק, אלא מעוגן בתקנות בלבד. והוא בעצם "טובה" שהאוצר עושה ב"טובו" לביטוח לאומי. ביטוח לאומי לא קובע כלום - רק קבלן ביצוע.

אז לפי החוק ביטוח לאומי לא אמור לתת הלוואה עומדת לרכב לנכים? רק להבין...

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שנותן את הלוואה זה האוצר - ביטוח לאומי הוא רק הצינור.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום הייתי בסוכנות הונדה. 

שמתי לב ל2 דברים - 

1.סוכני המכירות מחוסרי עבודה ועדיין משום מה מנסים לעשות רושם /להיתנשא 

2.כל הלקוחות שהיו במקום (מרביתם באו לעשות טיפול ברכב) היו (או לפחות נראו) מעל גיל 65.

קבעתי נסיעת מבחן, מעניין איך הרכב בנסיעה כי את המבחן הסטטי באולם התצוגה הוא עבר אצלי בקושי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכרה שלי החליפה ג'אז 2017 בג'אז הברידית חדשה. נכון - היא יותר קרובה ל-80 מכל גיל אחר. התלונה היחידה שלה על הרכב היא שהכל דיגיטלי.  כנראה שאלך לתת לה הדרכה השבוע...

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1139 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...