Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות טכנית בבחירת ראוטר/נתב רשת

Derish
שימו לב! השרשור הזה בן 1175 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 38
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

נו , עוד יותר.

נתב זה משהו שאתה מחליף פעם ב .... במיוחד כשהדרישות לא גבוהות.

תקנה נתב יחסית מודרני , שים אותו בBridge mode שיהיה שקוף לאיזה קופסא שבזק או מי שלא יספק אינטרנט יתנו בתור המודם / ראוטר ואז לא משנה מה עושים - פשוט מחברים ביניהם עם כבל ולא צריך יותר להתעסק שנים קדימה.

שתחליף טלפונים , מכשירים , חיבורי אינטרנט , תעבור דירה - כבל בין המודם של הספקית לנתב וסגרת את הפינה.

תאמין לי - זה יהיה הרבה פחות התעסקות מכל דבר אחר.

2.4 לא מת היום - אבל הוא בהחלט כבר גוסס קשות. אני לא מצליח לחשוב אפילו על מכשירים שהם 2.4 בדיפולט אצלי בבית (יודע מה , החיישנים של הטרמוסטט אולי והגיימבוי DS בן ה10 שנים שלי אולי).

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היות ואני לא מכיר את מה שמציעים היום הספקים בישראל - הם יש כאלה הנותנים מודם (שאינו נתב) בחינם? כי למיטב הבנתי השכרת מודם/נתב או מכירתו בליסינג זה חלק בלתי נפרד מהמודל העסקי שלהם. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבזק, אין דבר כזה השאלה של נתב. 

או שאתה לוקח אחד בשכירות, או שאתה קונה באופן פרטי.

בהוט זה כיביכול בשכירות גם כן, אבל בהוט כמו בהוט, קצת ויכוחים וזה אמור להעלם (עד שהם יחזירו על דעת עצמם).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקפיץ את השרשור

מבקש המלצה למודם/ ראוטר סלולרי 4G זול ואמין שיכול לקלוט sim של פלאפון ולהתחבר בכבל רשת סטנדרטי למחשב נייח. יכולות wifi פחות חשובות.

תודה מראש

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אין לך בעיה עם ציוד רשת סיני, Aliexpress מפוצץ בדברים כאלה.

דוגמה 1.

דוגמה 2.

בארץ, היחיד שמצאתי עם חיבור כבל רשת הוא זה

אבל יש היום הרבה נתבים שתומכים בחיבור של מודם לכניסת ה USB שבהם, כך שאולי אפשר יהיה להשתמש במה שכבר קיים אצלך.

עריכה אחרונה על ידי XVSTI
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 25.1.2021 בשעה 20:02, Derish כתב:

האם יש לדעתכם סיבה לחשוש שהנתבים הזולים עליהם דיברנו לעיל (td-w9960 או td-w9970) יהפכו למשקולות נייר בשנים הקרובות? או שפשוט יהיו דברים טובים יותר ותשתית מתקדמת יותר במקביל, מבלי לבטל את הישן והמוכר כיום?

ה 9970 מתפקד אצלי בבית כמודם בלבד ללא תקלות הוא עובד היטב ב 60M שבזק מסוגלים לספק פה. כנתב הוא לא משהו, אבל עד שאמא דריוש תתמכר לערוץ הדרמות הטורקיות 4K או תרצה קליטה טובה בממד נראה שהוא יספיק.

האם הגיס יכול לבוא לדירה עם פלאפון ותוכנה כמו WIFI Analyzer? אם הרשת של 2.4 באמת עמוסה תצטרכו אולי ציוד אחר. אולי הוא גם יוכל לעשות דיאגנוסטיקה בסיסית. אפילו אם הוא 8 שנים מחוץ לתחום, הידע שהיה לו בוודאי יספיק לזה.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, אני מגיע למסקנה שזה כנראה מספיק טוב לשנים הקרובות, עד שאצליח להוציא את אמא מנתניה. הדירה הזאת ישנה מדי לממ"ד, הנתב ממוקם בה היטב - לא יותר מכמה מטרים מכל הצרכנים, ואין בה הרבה מתחרים על הרשת האלחוטית מלבד כמה שלטי אינפרא אדום ועכבר של לוג'יטק. אני בספק אם מי מהם ייצר בעיה לנתב, וגם השכנים שם זה לא בדיוק משפחות הייטק, כך שלא צפויות הפרעות אלקטרומגנטיות מהמכשירים שלהם.

נלך כנראה על אחד הדגמים האלה, עם עדיפות ל-9970 ובהתאם לגרסה הזמינה במלאי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא במקרים האלה אני ממליץ על ליסינג תפעולי. נכון הם גזלנים אבל בכל בעיית תקשורת היא פונה אליהם והם אחראים על הכל. כולל הנתב.
למשל , השירות של בזק בינלאומי הוא ממש טוב. חוסך לך כאבי ראש ואמא שלך תהיה מרוצה. רכב ליסינג זו לא מילה גסה.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

רוכב על השרשור.

אחרי שהHOTBOX2 שאבד בצורה מצויינת שנים נפטר בפתאומיות החליפו לי לדגם אחר וחדש יותר (הHOTBOX הרגיל) ואז התחילו הבעיות. אני כבר 10 פעמים דיברתי ורבתי איתם החליפו לי את הנתב לנתב מאות והסוג וניסו לטפל אבל ללא הועיל ועדיין הWIFI עובד בצורה כ"כ גרועה שאני מחובר להוטספוט מהסלולר.

ראיתי נתב של שיומי בKSP ובאייבורי עם תקן N ו2.4 ו5GHZ שנמכר במחיר דיי נגיש (100 ש"ח) רציתי לשאותל את חוות דעתכם על המכשיר הזה?

https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=35155

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באופן אישי לא הייתי רוכש נתב בתקן N, שהוא תקן בן 12 שנה, מינימום תקן AC (מ-2013).

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, Gavrik כתב:

ראיתי נתב של שיומי בKSP ובאייבורי עם תקן N ו2.4 ו5GHZ שנמכר במחיר דיי נגיש (100 ש"ח) רציתי לשאותל את חוות דעתכם על המכשיר הזה?

https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=35155

ככלל הייתי נמנע ממוצרים של שיומי ו/או חברות סיניות מובהקות.

במיוחד כשזה נוגע לציוד הרשת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא רכשתי ראוטר כזה של שיומי למישהו : עובד כבר כמה שנים יופי. לא מרגיש יתרון מהירות (4 אנטנות) אבל לשימוש ביתי בסיסי זה יופי. אז אבטחת מידע לא מייטבית. לא אכפת ללקוח.
חסרון : קושחה בסינית בלבד פעם בשבועיים הוא מאבד קשר . ניתוק מהחשמל והכל חוזר לעבוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...