Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב למשפחה צעירה עד 60 אלף- התלבטות בין סגמנטים

blacklabel
שימו לב! השרשור הזה בן 1273 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מחפש להחליף רכב, התקציב עומד על 60 אלף.

בשנים האחרונות נוהג על 308 שנת  2009 (לפני סיריון שנת 2008, ממנה מאוד הייתי מרוצה). בשנתיים אחרונות מבלה המון במוסך (מדברים קטנים ועד לדברים גדולים), גורם לי להתרחק מצרפתיות.

שימוש הרכב: משפחה צעירה\זוג פלוס + התרחבות. נוסעים כ10 אלף בשנה. נסיעה משולבת, עם יותר דגש לבינעירוני וטיולים.

דרישות: בטיחות, אמינות, מזגן, מולטימדיה סבירה (חיישנים\מצלמת רוורס וויז\אפל קאר פייל), מרווח מספיק טוב לכיסאות תינוק ואחסון של תיקים בתא מטען (עגלת תינוק + טיולים מידי פעם), מוסכים זולים. המטרה להחזיק את האוטו למשך 4-5 שנים.

לא רלוונטי: עיצוב, צריכת דלק, כוח (ה308 מרגישה מספיק חזקה כרפרנס, אבל אני הולך עם הראש).

ההתלבטות היא בין סגמנטים:

1.      סופר מיני – הונדה גאז' – שנת 2015-2016 – דגם קומפרט, מביקורות הוא נראה הכי מרווח בקטגוריה אבל חושש לגבי מקום לכיסאות במושב האחורי וגודל תא מטען. לגבי הגיר הרציף לא מצאתי הרבה מידע מבחינת אמינות.

2.      משפחתיות קטנות – יונדאי I25, ריו סדאן – שנת 2015-2016 – על פניו נראות גדולות ("יותר אוטו") מרווחות, חזקות יותר מההונדה גאז'

3.      משפחתיות – I30, פורטה, SX4 – שנת 2014-2015 – יותר חזקות וגדולות אבל ישנות יותר

לא הצלחתי להחליט מבין שלושת הסגמנטים או על דגם ספציפי, אני אשמח להתייעצות לדגמים הנ"ל או לדגם שלא חשבתי עליו,

תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפורטה מצויינת ומעניקה תמורה טובה מאוד למחיר.

ב-60K אתה קונה רכב מ-2017 ואם קצת מיקוח אולי אפילו מ-2018.

היא מרווחת ומתאימה למשפחה עם פתחי מיזוג למושב האחורי שלא היו סטנדרטיים בשנים האלה, נוחה ואמינה.

היתרון שלה על האחות, יונדאי i35, הוא ביקוש נמוך יותר ושם פחות חזק וכתוצאה מכך המחיר אטרקטיבי יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מחפש קורולה, מטופלת בצורה מסודרת עם תיעוד, רכב אמין, סחיר ואם מטופל בזמן ייתן לך הרבה שקט. נותן הרגשה של ביטחון כי הוא לא קטן כמו רכב סופר מיני. דוגמא: https://www.yad2.co.il/s/c/a83ps002

חפש יד 1 מומלץ GLI ומטופלת כל 15,000. 

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קורולה לא עדיפה בשום דבר על פורטה, בטח כשבאותו המחיר היא ישנה בשנתיים-שלוש.

מעבר לכך, בעלות פרטית זה נחמד, אבל מדובר ברכבים שנמצאים כבר זמן משמעותי אחרי תקופת הליסינג, צריך לוודא שטופלו כראוי בשנים האחרונות ולבעלות המקורית משקל נמוך מזה לטעמי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, Mike808 כתב:

הפורטה מצויינת ומעניקה תמורה טובה מאוד למחיר.

ב-60K אתה קונה רכב מ-2017 ואם קצת מיקוח אולי אפילו מ-2018.

היא מרווחת ומתאימה למשפחה עם פתחי מיזוג למושב האחורי שלא היו סטנדרטיים בשנים האלה, נוחה ואמינה.

היתרון שלה על האחות, יונדאי i35, הוא ביקוש נמוך יותר ושם פחות חזק וכתוצאה מכך המחיר אטרקטיבי יותר.

מבחינת בטיחות, הפורטה מגיעה רק עם מובילאיי. לעומת הגאז' למשל שמגיעה עם הרבה יותר מערכות בטיחות.

האם הפורטה עדיין עדיפה על הגאז'?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לג'אז יש מערכת בלימה אוטונומית חשובה אבל היא מכוונת יותר לפעולה עירונית ופעילה עד 30 קמ"ש. התרעת סטייה מנתיב מקבלים גם ממובילאיי.

הג'אז יקרה יחסית אבל תהיה חסכונית יותר בדלק.

לטובת הפורטה ביצועים עדיפים ותיבת הילוכים אוטומטית רגילה ונעימה יותר מהגיר הרציף, תא מטען גדול יותר, מרווח פנימי עדיף ומיזוג למושב האחורי וגם העובדה שהיא כנראה תהיה חדשה יותר באותו התקציב, אולי אפילו ישירות מחברת הליסינג/טרייד עם אחריות כלשהי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Mike808 כתב:

לג'אז יש מערכת בלימה אוטונומית חשובה אבל היא מכוונת יותר לפעולה עירונית ופעילה עד 30 קמ"ש. התרעת סטייה מנתיב מקבלים גם ממובילאיי.

הג'אז יקרה יחסית אבל תהיה חסכונית יותר בדלק.

לטובת הפורטה ביצועים עדיפים ותיבת הילוכים אוטומטית רגילה ונעימה יותר מהגיר הרציף, תא מטען גדול יותר, מרווח פנימי עדיף ומיזוג למושב האחורי וגם העובדה שהיא כנראה תהיה חדשה יותר באותו התקציב, אולי אפילו ישירות מחברת הליסינג/טרייד עם אחריות כלשהי.

תודה על העזרה!

אני שם לב שהפורטה לא מגיעה עם מולטימדיה בכלל? דגם LX או שאני טועה?

שאלות נוספות:

אני שם לב שגאז' גבוהה יותר מהפורטה (ומכל אחת אחרת שציינתי), אני תוהה האם יהיה נוח יותר עם כיסא תינוק, להוציא ולהכניס בנוחות יותר?

מבחינת שאר המכוניות שציינתי, I25, ריו סאדן, I30, SX4, הפורטה עדיפה על כולם?

עריכה אחרונה על ידי blacklabel
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מושב גבוה בהחלט מקל על הושבת והוצאת ילדים בכסאות בטיחות, גם דלתות גדולות ומפתח רחב.

יונדאי i25 קטנה חלשה ופחות נוחה, ריו סדאן זהה. SX4 צפופה מאחור ומרגישה מיושנת, I30 לרוב יקרה יותר, הסטיישן שימושית יותר בזכות תא מטען ענקי. הפורטה לא עילוי אבל בשקלול התכונות עם המחיר האטרקטיבי יחסית לדעתי היא בחירה טובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1273 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...