Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דאגה לגבי מצבו הנפשי של הבן שלי שלומד תואר במדעי המחשב כנראה בגלל המבחני אונליין.

Alkash
שימו לב! השרשור הזה בן 1317 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מחזק. אין היום שום סיבה בעולם לא ללכת לפסיכולוג. לצורך העניין, אפילו בצהל של לפני 10 כבר אפשרו לאנשי קבע ללכת לפסיכולוג אזרחי על חשבון המערכת.

• רעיון טוב! 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור בחור צעיר (כיום 29) ואם אני אלך כמה שנים אחורה (לימים שהייתי צעיר אף יותר) אני חושב שהדבר הכי חשוב ומהותי שקרה פה הוא שהוא מודע לזה שהוא נמצא בבעיה, סחרור מסוים, ועוד יותר חשוב שהוא משתף אתכם, ההורים.

אני אחד שמתמודד לבד עם הקשיים ולרוב לא בוחר לשתף אף אחד וגם לא את ההורים. העובדה שהוא מראה את החולשה ופותח אותה בפניכם מראה לדעתי על זה שהוא רוצה שתעזרו לו גם אם הוא לא יודע איך.

במצב דומה, הדברים שהייתי רוצה לקבל מהדמות החשובה לי (במקרה הזה, ההורים) הם הבנה והזדהות עם התסכול עם הצעה פרקטית לחבל הצלה.

בין אם לתמוך בי לעשות הפסקה עם התואר עד שהכל יחזור למתכונת שהצליחה לי ובין אם "לאשר" לי לרמות את הערכים כדי לדלג על המהמורה התקופתית של המבחני אונליין המסריחים האלה.

לא הייתי רוצה לקבל שום עמדה שיפוטית כל עוד אני במצב של תסכול עמוק / דכאון, קודם כל תראו לי שאתם איתי, תתמכו ברגשות ואחרי שיצאתי מהסחרור, זה הזמן לגבש רעיונות פרודוקטיבים כדי לנצח את המכשול אם הוא עדיין קיים, כי כרגע התסכול כנראה ככ עמוק ששום פתרון לא נשמע הגיוני כשלא חושבים בהגיון.

אני חושב שהפסקת הלימודים ומציאת עוגן מעודד בחיים (חברה/עבודה) צריכה לבוא לפני טיפול פסיכולוגי שיעמיס אפילו יותר במהלך תקופה שבכל מקרה עמוסה, תציגו בפניו את האפשרויות שיעשו לו טוב גם במחיר של דחיית הלימודים או אפילו הפסקתם לאלתר במידה ויחליט בהמשך שלא רוצה לחזור, העיקר שיהיה מאושר ובריא, הוא כבר ימצא את הדרך שלו.

עברתי לסקייטבורד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, בתור סטודנט וגם מתרגל בקורסים, אני מרגיש את הבעייתיות של הקורונה משני הצדדים.

לגבי כל מי שאומר "שירמה גם הוא" - קל להגיד. למי שזה באמת מפריע לו יהיה קשה לחיות עם זה אחר כך. אני שונא לרמות ושונא שמרמים ויהיה לי קשה מאוד לחיות עם עצמי אם אני ארמה במבחן.

אני יודע בוודאות שבאחד הקורסים שלקחתי בתור סטודנט אנשים רימו (רצו הודעות בקבוצה בזמן המבחן). אני לא רימיתי ובסוף יצא בסדר, אבל זה תלוי במבחן.

מצד שני, בתור מתרגל בקורס בחירה של סוף התואר, ראיתי איך מבחן אמריקאי של 45 דקות הופך למבחן פתוח של 3 שעות, עם שאלות שאפילו אני נאבקתי איתן. אמנם לא למדתי למבחן והידע שלי בחומר התאורטי לא היה מדהים (בתור מתרגל התעסקתי בשאלות חישוביות בלבד) אבל גם הציונים של הסטודנטים היו בהתאם. הנסיונות שלי ללחוץ על המרצה להתחשב איכשהו או לתת פקטור נפלו על אזניים ערלות.

לגופו של עניין. ברור שהמצב של הבן לא טוב. הייתי מנסה מה שכמה אנשים כאן הציעו והוא פשוט להיות שם בשבילו ולתת לו מקום לאוורר את הרגשות שלו. נסו להדק את הקשר איתו, אפילו אם זה בשיחות טלפון פעם ביום כדי לשאול מה נשמע, גם אם אין על מה לדבר (עזר לי בתקופות קשות). אני הייתי חופר לאבא שלי שוב ושוב על אותן בעיות ואפילו זה שיפר את ההרגשה, הרבה פעמים היתה לי הרגשה שרציתי לדבר עוד למרות שלא ממש היה לי מה להגיד. ה"הכלה" הזאת כבר עוזרת.

מעבר לזה, במידה ונראה שהמצב לא משתפר, או נעשה יותר גרוע, אפשר לשקול פניה לפסיכולוג. לא הייתי נותן לסטיגמות למנוע את זה, וגם לא לעלויות, כמובן במידה והוא/אתם יכולים לעמוד בהן, אבל צריך להבין שזה תהליך ממושך ובכל מקרה הפתרון לא יהיה מהיום למחר, כנראה שיקח כמה חודשים עד לשיפור.

במידה והרושם הוא שהגורם היחיד לבעיה הוא מצב הלימודים, הייתי מציע לקחת הפסקה, בד"כ אין בעיה לקחת חופשה אקדמית של שנה. אבל כמו שאמרו לפני, יש סיכוי טוב שזה הקש ששבר את גב הגמל.

עריכה אחרונה על ידי RedLabel

"ai motoare capul doare"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי חבר שלומד בבינתחומי והוא מספר לי דברים דומים.

המבחנים הם בלתי פתרים, המוסד לא מתחשב בסטודנטים ובעיקר מחפש איפה להכשיל, פקטורים שליליים ועוד.

כמו במכללה אצל הבן שלך, גם אצל חבר שלי מרמים במבחנים אבל זה הגיע בגלל הקושי העצום במבחנים הסמסטר הזה.

כמו שאחרים המליצו, אני מצטרף גם להמלצות לקחת חופש מהלימודים עד יעבור זעם והלימודים יחזרו לסדרם.

אני עכשיו לומד את הסמטר האחרון שלי במצב הזה, וזה נוראי. לא יודע אם הייתי ממשיך ללמוד ככה אם הייתה לי עוד שנת לימודים בפתח.

שיעשה הפסקה, ינקה את הראש, יעסוק בתחביבים שלו ויחזור כשהוא רענן ועם מוטיבציה ללמוד. להמשיך במצב הנוכחי, זה חסר תועלת ולפי מה שאתה מספר כבר גורם לנזק.

נ.ב להבנתי הוא מסיים שנה שנייה, שזאת בערך התקופה שסטודנטים מתחילים לעבוד. הוא יכול לנצל את החופשה לעבוד בתחום, זה יתרום לו הרבה יותר מעוד שנת לימודים בזום ובכלל. הוא ישיג ניסיון, כסף ויראה גם ההשקעה שלו לאורך התקופה מניבה פרי. בנוסף, כסוטנדט לתוכנה, יוכל לנצל את הזמן לעבוד על פרויקטים אישיים שגם ישמשו אותו בעתיד ויהיו בוסט מעולה בקו"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיידע את שלי יחימוביץ שהיא בדיחה גדולה, שלא מבינה למה האוניברסיטאות מתעקשות על מבחנים פרונטלים ומאמינה בטוב ליבם ויושרתם של הסטודנטים.

אבל בכל מקרה - גם כל ההתנהגות של הבן שלך היא קצת היסטרית. שיעבוד בשביל עצמו ולא בתחרות. הוא צריך להשיג ציונים טובים כדי לקבל תואר ואז להסתמך על הניסיון בעבודה.

מעבר לזה, אם המצב כזה שהוא צריך תרופות הרגעה (???), אפשר לדחות את המבחנים ואפילו את התואר. משלמים מחירים מסוימים אבל הבריאות מעל הכל אם זה כך משפיע עליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית, אין כל פסול בבקשת עזרה בכלל ומקצועית בפרט.

שנית לפי התאור של פות"ש הבן שלו רוצה ללמוד על מנת לדעת  ולא על מנת לעבור את המבחן. שזה לדעתי הנקודה המשמעותית והחשובה בעניין. 

הלחץ ברור, אבל נובע משיטת הלימוד שמקובלת בסביבה שלו. לימוד למבחן על בסיס שאלות ומבחנים קודמים זה נחמד ונותן מענה במקרים שבהם מחברי הבחינה מתרשלים בכתיבה וממחזרים שאלות או תבניות של שאלות.  אבל אילו התלמיד יודע את החומר לא משנה איך ומה ישאל הוא אמור לדעת. 

הנקודה החשובה היא לגשת לבחינה רגוע ובמידה ולא, לדחות או לבקש לדחות את מועד ההיבחנות (לגשת במועד אחר) 

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 שעות, sperial כתב:

@transporter - "הצליחו בחיים" זה מושג מעורפל מאד. 

מה מעורפל בזה?

או שהם מכניסים כסף או שלא

אף אחד לא ביקש מהם להביא מדליות כל חודש הבייתה

המנהל בבנק מרוצה? יופי זה המבחן

לפני 13 שעות, RedLabel כתב:

לגבי כל מי שאומר "שירמה גם הוא" - קל להגיד. למי שזה באמת מפריע לו יהיה קשה לחיות עם זה אחר כך.

אני מודה שאפילו בבית ספר בקושי עשיתי מבחנים אבל בוא נכנס לפרופורציות...תכף תגיד שמי שעובר מעבר חציה באדום לא יצליח לישון בלילה כי הוא עשה עבירה בלי לקבל דוח

יאללה,

רימה, הצליח במבחן, נקסט

הוא לא עקץ פה עשרות אזרחים תמימים שנתנו לו מאות אלפי שקלים מקדמה לדירה וברח לחו"ל, כולה רימה במבחן, לא גרם נזק לאף אחד מי זוכר את זה בכלל ?

יום אחד הוא יסיים עם המבחנים האלה ויצא לחיים האמיתיים, יעשה עסקים עם אנשים ויבין שחלק מהחיים בעסקים זה קצת להיות פוליטיקאי ולהבטיח דברים לא ב 100% כמו שהם

אם על כל דבר כזה הוא לא ישן בלילה הוא בבעיה

עריכה אחרונה על ידי Transporter
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מודד הכל בכסף. יש אנשים שמודדים דברים אחרים, ולא כל דבר ניתן לכימות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם מצטרף להרגשה, כרגע בסמסטר קיץ, שנה ב' למדמח, לא מסוגל לרמות ובחיים לא העתקתי במבחנים כי יש לי בעיה עקרונית עם זה, מודע לכל התריקים של החברה מסביב שגם במצב רגיל עושים הכל כדי לרמות, במיוחד כל הפתקים והדיבורים בשירותים.

גם אצלינו העתיקו חופשי בוואטסאפ בתחילת הבחינות במודל שלא היה מצלמה, הממוצע היה 99, רק אני הורדתי את הממוצא שניכשלתי חחח.

עכשיו הבחינות עם מצלמות אבל עדיין לא בעיה להעתיק למי שרוצה, אבל הבחינות עולות בקושי, תכנון וניתוח אלגוריתמים הרג אותנו, מבחן אמריקאי עם 30 שאלות שהממוצע בקושי היה 60 כולל העתקות  ופקטור חיובי חח.

האמת המצב הזה עם הקורונה, לימודים תת רמה בזום הביאו אותי גם למחשבה לקחת הפסקה, אני לא מצליח ללמוד בכלל במתכונת הנוכחית- כל המודל זה בלאגן אחד גדול, רוב המרצים משתמשים במיקרופון מובנה שאיכות הסאונד פשוט זוועה שאוזניות\ רמקולים פשוט מזמזמים עם המון רעשים מעצבנים שלי לפחות מונעים אפשרות ליצפות ביכלל בשיעור ולהיתרכז.

בקיצור אצלינו לפחות(מכללה במרכז) הרמה תת רמה בלימוד בזום והבלאגן במודל +  שכר לימוד מלא לחלטורא שGOOL לעומתה זה רמה של אוניברסיטה- לדעתי היו פשוט צריכים לבטל את הלימודים לתקופה הזו וזהו- הם לא בנויים ללימודים מרחוק- לא החומר ולא צורת הבחינות.

עריכה אחרונה על ידי hwgeek

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 33 דקות, hwgeek כתב:

קיצור אצלינו לפחות(מכללה במרכז) הרמה תת רמה בלימוד בזום והבלאגן במודל +  שכר לימוד מלא לחלטורא שGOOL לעומתה זה רמה של אוניברסיטה- לדעתי היו פשוט צריכים לבטל את הלימודים לתקופה הזו וזהו- הם לא בנויים ללימודים מרחוק- לא החומר ולא צורת הבחינות.

לבטל את הלימודים זו הגזמה.

אם לא נוח לך או שאתה לא מרוצה מהמצב תוריד בכמות הקורסים או תיקח סמסטר הפסקה.

לי אישית זה הסמסטר הכי טוב שהיה מבחינת ציונים ואני עם 27 נק"ז.

כשאני מחליט שאני לומד אז אני באמת לומד ולא מורח את הימים בישיבה בהרצאות בקמפוס תוך שאני בוהה במרצה.

מבחינת מבחנים המצב מבאס. .המבחנים עמוסים בהגזמה ואם בסמסטר רגיל מבחן שידעתי מה לעשות בו הייתי מסיים בשעתיים בתקופה הנוכחית אני מוצא את עצמי משאיר סעיפים ריקים כי לא הספקתי להגיע אליהם.

הנוהל הוא לפקטר לממוצע של שנה שעברה.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 9.8.2020 בשעה 01:00, aa123 כתב:

העצה הכי טובה כאן!! גם יצבור ניסיון, גם אווירה מעניינת וכיפית ומרעננת ביחס לאיכס של הלימודים. וגם אחלה משכורת לסטונדטים. וגם ברגע שיש ניסיון הוא על הסוס. שימשוך גיליון ציונים עכשיו עם הממוצע הגבוה ואיתו יתמודד למשרות סטודנט. ושלא יילך לQA! רק פיתוח! שיעשה את זה מחר בבוקר, ישפר לו את המצב רוח ואת הביטחון העצמי. אגב, אני הארכתי את התואר בשנה כדי לעבוד במשרת סטודנט, החלטה מצוינת במקום לחץ נפשי, נהניתי אפילו.

מסכים מאוד עם הרעיון, נשמע כמו הפתרון הכי טוב למצב. 

רק חשוב להגיע עם ציפיות ריאליות - המצב בשוק לסטודנטים ובוגרים טריים הוא לא פשוט, ומעט פניות למעסיקים בסוף מבשילות לראיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, Transporter כתב:

מה מעורפל בזה?

או שהם מכניסים כסף או שלא

אף אחד לא ביקש מהם להביא מדליות כל חודש הבייתה

המנהל בבנק מרוצה? יופי זה המבחן

אם זה המבחן למה הלכת להיות תקליטן ולא לסרסר את אשתך?

היית מכני הארבה יותר כסף וזה הרי המדד היחיד להצלחה לתפיסתך.

לתפיסתי הצלחה זה להגיע לביטחון כלכלי יחד עם לקום בכיף לעבודה בבוקר והכיף הזה שווה יותר מוילה בסביון.

לפני 7 שעות, Transporter כתב:

אני מודה שאפילו בבית ספר בקושי עשיתי מבחנים אבל בוא נכנס לפרופורציות...תכף תגיד שמי שעובר מעבר חציה באדום לא יצליח לישון בלילה כי הוא עשה עבירה בלי לקבל דוח

יאללה,

רימה, הצליח במבחן, נקסט

הוא לא עקץ פה עשרות אזרחים תמימים שנתנו לו מאות אלפי שקלים מקדמה לדירה וברח לחו"ל, כולה רימה במבחן, לא גרם נזק לאף אחד מי זוכר את זה בכלל ?

יום אחד הוא יסיים עם המבחנים האלה ויצא לחיים האמיתיים, יעשה עסקים עם אנשים ויבין שחלק מהחיים בעסקים זה קצת להיות פוליטיקאי ולהבטיח דברים לא ב 100% כמו שהם

אם על כל דבר כזה הוא לא ישן בלילה הוא בבעיה

אם הוא מוקף באנשים עם תפיסה כמו שלך הוא בבעיה.

כשאתה מרמה במבחן אתה זה שלא יודע מה הוא יודע וכשאתה יוצא לשוק העבודה אתה ממשיך לרמות את עצמך ואת המעסיק.

אני לא יודע איך אתה מנהל את העסבקים שלך אבל אני לא מוכן להבטיח משהו שהוא לא 100% ממה שאני מתכוון לתת. לא מאמין בלרמות לקוחות ורוצה שיבואו אליי לא בגלל שנתתי גרוש פחות אלא כי הם סומכים עליי ויבינו שאני שווה את ההפרש. ב 60 שנה שהעסקר קיים וב 25 שנים שאני חלק מהניהול ברמות שונות זה מוכיח את עצמו.

אולמרט צדק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Transporter אם תופסים אותך מעתיק מגיעים למצב מאוד לא נעים,יש ועדת משמעת.

אם הם מחליטים שהעתקת פוסלים לך את הקורס ומונעים ממך לגשת אליו מספר סמסטרים בנוסף להפסקת לימודים שיכולים לכפות עליך.

זה גם נרשם לך ויכול לעשות המון בעיות בקבלה לתואר מתקדם.

החשש מלרמות בהחלט מוצדק.

אגב,זה לא כמה כסף הכנסת אלא כמה קשה עבדת בשביל הכסף.

להרוויח הרבה ולהיות משועבד לעבודה מתאים לאנשים עד גיל מסוים,בשלב כלשהו נשבר לאנשים לעבוד 60 שעות בשבוע.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...