Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סטוניק וארונה - מנועי 1.0 טורבו רועדים בעמידה בפקקים?

שולה הפנינים
שימו לב! השרשור הזה בן 1364 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 6 שעות, yulianx כתב:

המנוע בפיגו/סיטרואן לדעתי משמעותי פחות מעודן מבחינת הרעידות לעומת tsi.

לתחושתי הסובייקטיבית יש הבדל ברעידות בן הדגמים.

208 רועד יותר. 308 פחות. C4 עוד פחות.

אצלי בC4 הרגשתי רעידות אולי פעם או פעמיים. ואני רגיש לזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, yulianx כתב:

לגיר אין השפעה על רעידות בסרק.

לגיר פלנטרי ורציף יש השפעה על רעידות בסרק. גירים אלו בעימדה מעמיסים על המנוע וזה מגביר את הרעידות, במיוחד ברכב משומש עם תושבות מעט עייפות.

בגיר ידני ורובוטי אין לזה משמעות כי במצב עמידה אין חיבור בין המנוע לבין הגיר ואכן אין השפעה.

כמו שנכתב פה, יש תיבות פלנטריות מודרניות שמעבירות לניוטרל אוטומטית במצב עמידה, בין היתר כדי להפחית רעידות (וגם כדי לחסוך דלק ולטובת מערכת Stop&Start).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, asix כתב:

אני לא הייתי קונה רכב עם 3 צילינדרים. הרעידות היו מטריפות אותי.

לא יודע אם לא הייתי קונה בכלל, אבל הייתי מעדיף לא לקנות אם יש אלטרנטיבות אחרות. 

לפני 100 ומשהו שנה כשעוד אף אחד לא ידע מהי תצורת המנוע האידיאלית, ניסו כל מיני רעיונות עד שבוסף כולם הבינו שצריך לפחות 4 צילינדרים כדי שהמנוע יעובד עגול וחלק. וזה המבנה שהפך להכי נפוץ.

זו פיסיקה פשוטה, תמיד יש שתי בוכנות שעולות שמאזנות שתי בוכנות שיורדות. זה מאזן את המומנט הסיבובי של המנוע סביב ציר דימיוני שעובר במרכזו, המומנט הזה נוצר עקב שינוי כיוון תנועה של הבוכנות בנקודה מתה עליוה ותחתונה.

תמיד באחד מארבעת הצילינדרים יש פעימת עבודה, זה מאזן את הקפיצות של המנוע עקב פעימות פעולה השונות. 

4 צילינדרים במנוע 4 פעימות זה מבנה מאוזן באופן טבעי.

תלת צילינדרי זה אילוץ, כדי לחסוך עלויות, לחסוך בכמות החלקים הנעים, לחסוך בחיכוך ולחסוך בדלק. אז כן, יש בוכנות קלות שקל להן לשנות את כיוון התנועה, יש בחלק מהמנועים משקולת איזון, יש תושבות שסופגות רעידות ביעילות וסה"כ במכוניות מודרניות זה עובד לא רע אבל את חוקי הפיזיקה אף אחד לא ביטל. בתלת צילינדרי אין מאסות שנעות במופע נגדי למאסות אחרות ולכן הוא אף פעם לא יהיה מאוזן וחלק כמו 4 צילינדרי. 

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, KipodYam כתב:

לתחושתי הסובייקטיבית יש הבדל ברעידות בן הדגמים.

208 רועד יותר. 308 פחות. C4 עוד פחות.

אצלי בC4 הרגשתי רעידות אולי פעם או פעמיים. ואני רגיש לזה.

גם בc3 הרעידות מורגשות.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, Roycohen1979 כתב:

מנסיון על i20 של אשתי, מנוע 3 צילינדרים וגיר רובוטי אין רעידות מוחשיות, זה לא חלק כמו מנוע 4 אבל גם ממש לא רועד או מורגש...

כן נשמע מנוע קצת מוזר ותמיד מסובב לי את הראש כשהיא מתניעה בבוקר ואני עומד לידה מחוץ לאוטו במיוחד בהתנעות בוקר קרות מאוד.

תחושתי (אותו רכב) - כתחושתך.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, פולקסווגן זה פאר הבריאה, אין שום תקלות - במיוחד לא בגיר המושלם שלהם.
חוץ מזה שהם החברה הכי אמינה בעולם - לעולם לא מרמה או משקרת על נתוני זיהום.
זה אתה אמרת וזו דעתך בלבד
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה נקודות
1.גיר רובוטי ללא קירור, של כל היצרנים, סובל מחימום יתר בתנועה עירונית ביום חם.
2.השקרים של זיהום, את פולקסווגן תפשו, אבל בגלל ששאר היצרנים משתמשים באותה טכנולוגיה ומציגים אותם נתוני זיהום, אז כנראה שגם הם מזייפים, לא תפשו אותם בגלל שאם יתפסו אותם הם יפשטו רגל. ואז תהיה בעיה אחרת

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישנם רכבים שיש מדידת חום של הגיר עצמו (יש אינדיקציה - צריך רק לדפדף בתפריט בלחיץ המתאים בהגה).

ב-i20 הרובוטית לפחות,  זה קיים.

השאלה אם מישהו מסתכל על זה (זו שאלה אחרת לגמריי).

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, guy.a כתב:

השאלה, מה הברירה שלך? יש מד חום, אז מה? אתה בשנת 1930 עם בוגאטי? הגיר התחמם אז עוצרים במסעדה וממשיכים אח"כ?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

אז תלך ברגל.

לא מבין מה אתה רוצה.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, Pecan כתב:
לפני 23 שעות, Asaf-R כתב:
נכון, פולקסווגן זה פאר הבריאה, אין שום תקלות - במיוחד לא בגיר המושלם שלהם.
חוץ מזה שהם החברה הכי אמינה בעולם - לעולם לא מרמה או משקרת על נתוני זיהום.

זה אתה אמרת וזו דעתך בלבד

דעתו בלבד? דווקא לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דעתו בלבד? דווקא לא.
פולקסווגן אכן יודעים לייצר רכבים טובים - הם בנו רכבים טובים בעבר וגם בעתיד ללא ספק הם יישארו צעד אחד קדימה אחרי כולם. זו דעתי לפחות.
מפה ועד להילולים על תקלות בדגמים החדשים - מחלות קיימות אצל כל יצרן, לכל יצרן את הבעיות שלו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1364 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...