Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות לגבי רכישת רכב מהשכרה

RoyShaul
שימו לב! השרשור הזה בן 1388 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

בדקתי בימים האחרונים לגבי רכישה של יונדאי i10 אוטומטית עם המנוע 1250 סמ"ק (supreme).

התקציב המקורי היה 35 אלף, אבל נמתח קצת לכיוון ה40 אלף.

אחד הרכבים שראיתי זה רכב מטרייד אין של היבואן, יד ראשונה מפרטי (הציגו לי את הרישיון רכב), 2014 שעשה פחות מ60 אלף ק"מ. מוכרים אותו פחות או יותר במחירון, עם כל מיני הטבות קטנות שלא מרגישות רלוונטיות מדי(אחריות 18 חודשים על המנוע והגיר,500 שח לטיפול ראשון). התחייבות לבדיקה ולתיקון בעיות בטיחות.

עשיתי עליו נסיעת מבחן והרגיש לי טוב סה"כ, נראה שמור מאוד (הוא אחרי טיפולים קוסמטיים של הסוכנות) ועבר טיפולים בזמן במוסך מורשה.

היום נתקלתי באופציה אחרת שאני עוד מנסה להבין. גם i10 supreme, אבל 2017, יד ראשונה, עשתה 75,000 קמ, ממגרש, ב40000 שח.

לאחר בירור, כי המחיר היה נראה לי חשוד מאוד, נאמר לי שהרכב מהשכרה. המוכר אומר שחוץ מזה אין דבר נוסף ושהרכב ללא תאונות ופגיעות בשילדה ומתחייב בבדיקה. גם לרכב מהשכרה, שמוריד 15 אחוז מהמחירון, המחיר נמוך בכ6000-7000 שח מהמחירון (יד 2).

מה המשמעויות של לקנות רכב מהשכרה? ברור שהוא עבר הרבה ידיים וסיגנונות נהיגה שונים עם אנשים שלא מכירים את הרכב או דואגים לו, אבל אני מניח שהוא עבר את כל הטיפולים הנדרשים. במידה ויעבור בדיקה, האם אני יכול להיות רגוע?מפתה אותי לחשוב שאני יכול לקנות רכב 2017 במחיר דומה למה שחשבתי לשלם על  2014.

מה צריך לבדוק לעומק אם אני הולך לראות את הרכב? על מה צריך לשים דגש בבדיקה? יש דברים שכדאי לשאול מראש לפני שאני הולך לראות את הרכב?

יש עוד משמעויות לרכב מהשכרה אם הוא תקין (כרגע) פרט לאטרקטיביות במכירה עתידית?

תודה מראש!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החיסרון בהשכרה הוא שהרבה ידיים נגעו בו, השוכרים אולי "קרעו" את המנוע..

אבל אם יש היסטוריה מלאה של טיפולים מסודרים במורשה- יתכן שזה שוה את המחיר.

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח בחשבון שחברות ההשכרה לא קנו גרסת סופרים אלא אינספייר שהיא פשוטה בהרבה, אני לא יודע מה ההבדלים בין הגרסאות בדגם הi10 אבל שווה לך לבדוק את רמות הגימור.

בנוסף אל תניח שהוא עבר טיפולים כראוי אלא תבקש היסטוריית טיפולים, בלי היסטוריה מלאה לא לגעת באוטו, שנת היצור היא לא הכול בחיים ורכב השכרה זה גרוע מליסינג.

לאחר שתברר את כל אלה קח את האוטו לבדיקה מטעמך, קח בחשבון שהרבה יותר קשה למכור רכב שהיה השכרה ומה שחסכת בקניה תפסיד גם במכירה אם כי המספרים יהיו יותר קטנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, Roycohen1979 כתב:

קח בחשבון שחברות ההשכרה לא קנו גרסת סופרים אלא אינספייר שהיא פשוטה בהרבה, אני לא יודע מה ההבדלים בין הגרסאות בדגם הi10 אבל שווה לך לבדוק את רמות הגימור.

בנוסף אל תניח שהוא עבר טיפולים כראוי אלא תבקש היסטוריית טיפולים, בלי היסטוריה מלאה לא לגעת באוטו, שנת היצור היא לא הכול בחיים ורכב השכרה זה גרוע מליסינג.

לאחר שתברר את כל אלה קח את האוטו לבדיקה מטעמך, קח בחשבון שהרבה יותר קשה למכור רכב שהיה השכרה ומה שחסכת בקניה תפסיד גם במכירה אם כי המספרים יהיו יותר קטנים.

תודה, אדרוש לראות ספר טיפולים, אנסה לוודא עוד לפני שאני מגיע לשם.

המוכר אומר שזה דגם סופרים ולפי התמונות אכן נראה כך, באמת מוזר שזה הגיע מהשכרה.

לפני 2 דקות, noknok כתב:

איזה מגרש? של חברת הליסינג או מגרש פרטי?.

מגרש פרטי. מוסיף לזה שנראה לי קצת חשוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום סיבה שיונדאי i10,שזה רכב מבוקש מאוד, תמכר לסוחר ולא תמכר ע"י חברת ההשכרה ישירות. 

אין מתנות חינם, בטח לא במגרשי הסוחרים. 

מציע לך לא לנסות למצוא את הטוב שבעיסקה הזו! 

אתה נשמע אדם ממוצע בלי הרבה ידע. 

לך על ה 2014 השמורה והמטופלת (אפילו נסעה הרבה פחות!). 

הפיתוי קיים, למרות שאין הבדל במפרט הדגם בין 14' ל 17'. אבל לא ממליץ לרכוש ממגרשים פרטיים. 

גם האחריות ל 18 חודש היא פרמטר חשוב בקניית רכב משומש. 

לך על בטוח. 

• מעניין 1

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 שעות, markb205 כתב:

אין שום סיבה שיונדאי i10,שזה רכב מבוקש מאוד, תמכר לסוחר ולא תמכר ע"י חברת ההשכרה ישירות. 

אין מתנות חינם, בטח לא במגרשי הסוחרים. 

מציע לך לא לנסות למצוא את הטוב שבעיסקה הזו! 

אתה נשמע אדם ממוצע בלי הרבה ידע. 

לך על ה 2014 השמורה והמטופלת (אפילו נסעה הרבה פחות!). 

הפיתוי קיים, למרות שאין הבדל במפרט הדגם בין 14' ל 17'. אבל לא ממליץ לרכוש ממגרשים פרטיים. 

גם האחריות ל 18 חודש היא פרמטר חשוב בקניית רכב משומש. 

לך על בטוח. 

תודה רבה. העסקה באמת הדליקה לי קצת נורות אדומות והתגובה שלך סידרה לי את זה בראש.

הלכתי היום לעוד סיבוב לראות רכבים כדי להרגיש יותר בטוח ועל הדרך הגעתי גם לשלמה סיקסט.

הציעו לי שם גם i10 סופרים 2017 מהשכרה עם נתונים מאוד דומים למה שהוצע במגרש הפרטי (74000 קמ).

הציגו לי היסטוריית טיפולים מלאה (רכב השכרה, אז כל דבר קטן שקרה רשום שם) שלא נראה שיש משהו חריג פרט לשבוע אחד בשנה הראשונה של הרכב שיש בו 4 טיפולים שונים כי כל פעם נדלקה נורה אחרת, נראה שמאז התקלה לא חזרה. הרכב עבר את כל הטיפולים התקופתיים ועבר גם טיפול 75000 לפני שהגיע למכירה.

הרכב נמכר עם אחריות של שנה ("שלמה טופ" אפשר לסמוך על זה?) ועבר בדיקה בקומפיוטסט לפני שעבר למכירה (הבדיקה מלפני פחות מחודש, יש "תיקוני מרכב, משמעות נמוכה" שהבנתי שזה שם נרדף לטיפולים קוסמטיים. חוץ מזה הכל תקין.).

הם מתחייבים בבדיקה משלי ובתיקון של כל דבר מכני שיעלה בבדיקה.

סה"כ מרגיש לי הרבה יותר אמין המגרש הפרטי, ואחרי קצת מו"מ המחיר כמעט זהה (עדיין משמעותית מאוד מתחת למחירון, גם של רכב מהשכרה).

אני תוהה אם יש משהו שאני מפספס. אני יודע שהרכב עבר הרבה ידיים ושיהיה קשה יותר למכור אותו, אבל כמו שאמרתי זה מגולם במחיר. הרכב קצת פחות אטרקטיבי מבחינה קוסמטית, אבל סהכ נראה בסדר.

במידה והרכב עובר בדיקה ויש לי אחריות לשנה (או לשנתיים במחיר יחסית סימלי), ממה אני עוד צריך לדאוג? הסיכוי להיתקע איתו משמעותית גדול מרכב דומה מפרטי/ליסינג? צריך לצפות ליותר תקלות ביום-יום שבסופו של דבר יעלו לי יותר ממה שחסכתי?

הרבה אנשים אומרים לי להתרחק מרכב מהשכרה, אבל בתנאים האלה נשמע לי שזו אופציה טובה שהסיכון גם מגולם כבר במחיר הנמוך, שכנראה כל כך נמוך כי כולם מזהירים מרכב מהשכרה.

אשמח לתובנות נוספות ודגשים לאיזה דברים צריך לשים לב במיוחד ברכב כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיכוי להיתקע איתו תלוי בעיקר במצב הרכב - אם הרכב הנ"ל שמור טופל בחומרים טובים ובזמן הוא יכול עוד ליסוע שנים רבות, ככל שהוא נסע יותר יש יותר סיכוי שרכיבים מסויימים יתבלו יותר ויצטרכו החלפה.

רק בדיקה שלך תוכל להגיד את זה(הבדיקה שלהם טובה בעיקר כדי להגיד לך "מה! זה בדיקה מעולה רק קצת קוסמטי").

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למרות שמדובר ברכב אמין, הוא עלול לסבול מבלאי גבוה ותקלות. 

הסיבות לכך הן: 

א. קילומטראז' גבוה. 

ב. נהיגה לא עדינה וריבוי נהגים (רכב מיני משמש הרבה פעמים סוכני שטח שלא ממש מרחמים על הרכב) 

ג. חברות השכרה/ליסינג מטפלות ברכבים בחומרים/חלפים הזולים ביותר שקיימים. 

הבדיקה שהוצגה לך לא שווה כלום. 

אישית, נשבעתי שלעולם לא ארכוש רכב מליסינג/השכרה בגלל כל מה שרשמתי למעלה ובגלל רמת תיקוני הצבע שהם עושים במקרה של תאונה או השבחה לפני מכירה. 

מצאת רכב פרטי עם נתונים טובים אז למה להמשיך לחפש? 

• רעיון טוב! 1

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיבות לכך הן: 

א. קילומטראז' גבוה. 

ב. נהיגה לא עדינה וריבוי נהגים (רכב מיני משמש הרבה פעמים סוכני שטח שלא ממש מרחמים על הרכב) 

אישית, נשבעתי שלעולם לא ארכוש רכב מליסינג/השכרה בגלל כל מה שרשמתי למעלה ובגלל רמת תיקוני הצבע שהם עושים במקרה של תאונה או השבחה לפני מכירה. 

אוסיף רק שהמחיר שמוצע לך לא זול מהמחירון המשוקלל של הרכב - 42000 לפי לוי יצחק לרכב השכרה עם 74000 קמ. 

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קונים רכב מהשכרה ולא מליסינג במיוחד שהדגם שאתה מחפש נפוץ כל כך. חפש מפרטי ביד 2 ובטוח שתמצא משהו טוב שיתאים לך.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

ערן EMT-P

NISSAN X-trial 2017.

VW GOLF Mk7.5 150 HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, markb205 כתב:

הסיבות לכך הן: 

א. קילומטראז' גבוה. 

אוסיף רק שהמחיר שמוצע לך לא זול מהמחירון המשוקלל של הרכב - 42000 לפי לוי יצחק לרכב השכרה עם 74000 קמ. 

הרכב הפרטי שמצאתי הוא 2014 לעומת רכב 2017, נשמע לי שזה משמעותי, למרות שבאמת מבחינה פנימית וחיצונית לא הרגשתי הבדל אמיתי בין הדגמים.

האמת שעד עכשיו הסתכלתי במחירון יד 2 שהראה מחירון של 48,000, אכן במחירון של לוי יצחק המחיר הוא 42,200. לא ציפיתי שההבדל יהיה כזה משמעותי.

לפני 1 שעה, MikMan כתב:

לא קונים רכב מהשכרה ולא מליסינג במיוחד שהדגם שאתה מחפש נפוץ כל כך. חפש מפרטי ביד 2 ובטוח שתמצא משהו טוב שיתאים לך.

את זה ש"לא קונים רכב מהשכרה" שמעתי, אני פה כדי לשאול למה. מנסה להבין כמו שצריך את החסרונות כדי שאני אוכל לעשות בחירה שקולה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאכלס? אין תשובה של שחור או לבן לדעתי.

אתה צריך להסתכל על מצב 2 הרכבים, האם הרכב הפרטי טופל לפי הספר בזמן? יש לך היסטוריית טיפולים מלאה? עשית בדיקה משלך ל2 הרכבים?.

הנקודת מוצא היא שרכב השכרה עבד קשה יותר, אבל יש רכבי השכרה יותר שמורים ורכבים פרטיים מוזנחים - רק לפי השנה והבעלות מעשית לא תקבל תשובה חד חד ערכית.

מה שכן? ההיגיון אומר שרכב פרטי היה בבעלות מישהו שאכפת לו מהרכב(שוב, נקודת מוצא שלא בהכרח נכונה), מול זאת רכב השכרה המשתמש שלו לרוב יהיה משתמש שלא אכפת לו(ויכול להיות ששבוע אחד ננהג ברוגע ע״י תייר שנסע בו בעדינות ושבוע אחרי זה שימש כרכב משלוחים שקרעו לו את הצורה) ואמא ואבא שלו הם חברת ליסינג שמחפשים לחסוך כמה שאפשר בטיפול ובתחזוקה שלו(לא יעזור, טיפולים של חברת ליסינג לרוב בחלפים הכי זולים שאפשר, מה שיכול להגביר בלאי של הרכב).

עכשיו, מאוד יכול להיות(שוב) שמדובר ברכב השכרה השמור בשבשמורים ורכב פרטי שלא נכנס לטיפול פעם אחת כי ״הוא כמעט לא נוסע״ וחנו בו רק לפי שמיעה - לנו אין את כל הנתונים.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השכרה מתאים למי שיש כסף. מי שלא יזיז לו אם הרכב יתברר כמוצץ חלפים ותחזוקה ואחרי כל זה יתחנן שיקנו אותו ממנו במחיר ברזל .

פותח השירשור, אתה לא נשמע לי משופע בכסף אל תיקח סיכונים. המפגש וההתרשמות ממוכר הרכב לא פחות חשובים מבדיקת מצב הרכב. 

• רעיון טוב! 1
נהג מנוסה
:roll:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, MikMan כתב:

לא תמיד אתה צודק ולו רק בגלל המימון, יש רכבים שהיו בליסינג עם נהג יחיד אמיתי ונסועה נמוכה...

בכל מקרה לפותח השרשור הסיבה לחשוד ביונדאי I10 מהשכרה מכיוון שזה הרכב הזול ביותר ובדרך כלל משכירים אותו חברות שרוצות לחסוך וסוג זה של רכבים באמת עובד קשה,

אבל מצאת אחד שנראה לך? קח אותו לבדיקה עצמאית אם הוא תקין אין בזה שום דבר רע (לבד מהעבודה שתצטרך למכור בזול אח"כ).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1388 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...