Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הסתרה זמנית של מדבקת חברה

damnt
שימו לב! השרשור הזה בן 1456 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

סתם נקודה: גם אם תעלים את כל המדבקות של החברה מהרכב, מי שמכיר קצת מספרי טלפון של חלק ממוקדי ה"איך אני נוהג", יוכל עדיין בחלק מהמקרים לזהות באיזה מקום עבודה אתה עובד.

אתה לא תתחמק מזה ב-100% בין אם תרצה ובין אם לא.

לי לא היה מפריע לי אם היה לי רכב חברה והיו לי מדבקות של החברה שאני עובד בה.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, dorsht כתב:

סתם נקודה: גם אם תעלים את כל המדבקות של החברה מהרכב, מי שמכיר קצת מספרי טלפון של חלק ממוקדי ה"איך אני נוהג", יוכל עדיין בחלק מהמקרים לזהות באיזה מקום עבודה אתה עובד.

אתה לא תתחמק מזה ב-100% בין אם תרצה ובין אם לא.

לי לא היה מפריע לי אם היה לי רכב חברה והיו לי מדבקות של החברה שאני עובד בה.

אתה צריך להיות מאוד מאוד משועמם בשביל זה.

מכיר לפחות 3 חברות שמשתמשות ב*9095.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד שני יש חברות שיש להן רק מספר אחד.

לכן אמרתי שרק בחלק מהמקרים אפשר לזהות.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, zvit כתב:

אני בכלל לא מדבר על נהלים. אני מדבר על הזדהות של עובד עם מקום העבודה שלו.

יכול לתת לך רשימה של דברים שאני מתגאה בהם, מזדהה איתם ומרוצה מהם, ובכל זאת אני לא הולך להדביק מדבקות שלהם על האוטו שלי.

למה? כי אני לא אוהב שמשייכים אותי למשהו.

מאותה סיבה בתקופתי במד"א מעולם לא הלכתי עם מדים מחוץ למשמרת, גם לא כשהייתי בדרך לתחנה. ודווקא באירועים הגדולים שבהם אתה פוגש את כל המכרים (כמו יום העצמאות לא השנה, לדוגמא) תמיד ראו אותי על מדים, במשמרת.

ובכל זאת, אין לי שום רצון להיות אפילו קצת יותר בולט כשאני לא חייב.

אבל מזה ועד להגיד שאני לא הייתי גאה בשירות שלי או בארגון עצמו הדרך רחוקה..

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באופן כללי לא מקובל בעולם להדביק מדבקת חברה על רכבים פרטיים שניתנים לעובדים.
גם לא כל אחד מעוניין שידעו איפה הוא מועסק.
אם המדבקה מפריעה, כדאי לנסות לשוחח עם המעסיק ולנסות להגיע להסכמה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

• רעיון טוב! 1
קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, halperin96 כתב:

בן אדם משלם על רכב וינהג איך שהוא רוצה-יש סמכות אחת שיכולה להעניש אותו וזו משטרה.

אתה טועה בגדול. הרכב הוא לא שלך אלא של המעסיק גם אם הוא מוריד לך מהשכר פי 5 ממה שעולה רכב. אתה מצידך יכול להגיד לא מתאים לי ואני לא רוצה רכב.

לפני 7 שעות, halperin96 כתב:

אוקיי,נניח ואתה צודק.

איפה זה סותר את מה שרשמתי?

חברה יכולה לקבוע 10000 נהלים בלי יכולת פרקטית לאכוף אותם,מה הם שווים?

יש יכולת מאוד פרקטית והיא פשוט לבעוט אותך לקיבינימט.

מי שיזלזל ברכוש שלי ויצפצף במודע על הנהלים של כי " ככ  בא לי ומי אתה שתחליט" לא יעבוד אצלי לא בגלל הרכב אלא בגלל שזה בן אדם שאני לא יכול לסמוך עליו ולהאמין לן.

• אהבתי 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, halperin96 כתב:

אתה צריך להיות מאוד מאוד משועמם בשביל זה.

מכיר לפחות 3 חברות שמשתמשות ב*9095.

יש את הרכבים הצהליים (אטרז'ים, ראם אפור ועוד רכבים אקזוטיים שרק הצבא קונה) שלפי הטלפון על המדבקה  אפשר לדעת לא רק שהוא צהלי, אלא גם מאיזה איזור בארץ.

עריכה אחרונה על ידי ZiggyMan
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאשתי היו מספר רכבי ליסינג - הגיעו עם מדבקות של מקום העבודה באותה ניילונית יחד עם חוזה החכירה. מעולם לא יצאו משם. אפילו בכנסים של הארגון (ומדובר בארגון לא קטן) לא ראית אף מדבקה על המאזדה 3 האפורות הסטנדרטיות. רק על רכבי המנהלים הבכירים.

מדבקת "איך אני נוהג" נשאה מספר טלפון גנרי של חברה המספקת שירותי קצין בטיחות בתעבורה להרבה מאד חברות. לא רמז על המעסיק שלה.

אישית אני מתעלם מהמדבקות. אפילו מאלה של "אלביט", למרות שבפורום הזה היה פעם ביטוי "נהגי אלביט" (שדי השתכח בשנים האחרונות).

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 50 דקות, Night Driver כתב:

אתה טועה בגדול. הרכב הוא לא שלך אלא של המעסיק גם אם הוא מוריד לך מהשכר פי 5 ממה שעולה רכב. אתה מצידך יכול להגיד לא מתאים לי ואני לא רוצה רכב.

יש יכולת מאוד פרקטית והיא פשוט לבעוט אותך לקיבינימט.

מי שיזלזל ברכוש שלי ויצפצף במודע על הנהלים של כי " ככ  בא לי ומי אתה שתחליט" לא יעבוד אצלי לא בגלל הרכב אלא בגלל שזה בן אדם שאני לא יכול לסמוך עליו ולהאמין לן.

סתם לקחת את זה לקצה ואין שום קשר.

אלא אם כן יש לך מספיק כסף ואגו להחליף עובדים על כאלה שטויות או שהעובדים לא צריכים שום דבר חוץ מרשיון,להחליף עובד עולה כסף.

אם הרכב של המעסיק,קח אותו בסוף יום עבודה ותשלם לי מונית הביתה או תחזיר לי כסף על הנסיעות.

זו אחת הסיבות שלי משתלם לקחת את הרכב למרות שהוא עולה יקר,מאפשר לך לא להתעסק איתו.

אני יכול לנהוג איך שבא לי,לחנות איפה שבא לי וכו'.

אני מקבל שקט נפשי,ואתה מקבל עובד שזמין לך.

אחלה שאתה המעסיק שלי,אנחנו לא במאה ה19 ויש לי זכויות כעובד ואני ממש לא רכוש שלך,גם אם הבאת לי רכב לצורך התפקיד לא קנית אותי.

זה ממש לא עניינך איך אני נוהג ולמה.

יש רק ארגון אחד שיכול להעיר לי ולפעול נגדי וזה המשטרה.

את

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלפרין - נהג הלילה רואה את ההתיחסות לרכב ולנהיגה כחלק מההתייחסות לעבודה בכלל, ולכן, מבחינתו, מי שמזלזל בתחום זה הוא עובד בעייתי - מי שמתבייש במעסיק או מזלזל בבטיחות בנהיגה יזלזל גם באיכות העבודה. יותר מזה - הדבר האחרון שהוא, כמנהל, צריך, הוא עובד שגורם להשבתת הרכב (תאונה או עבירה משביתה), או מעסיק אותו בביורוקרטיה של העברת הקנס על שם העובד או תשלום קנס מרובע על שם החברה.

זו גישה לגיטימית, בדיוק כשם שהגישה שלך לגיטימית. עניין של תרבות ארגונית.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגישה של "אני משלם לך משכורת אז קניתי אותך בכל אספקט בחיים"?

מאפיינת מקומות שאף אחד לא רוצה לעבוד בהם.

יש לי חבר שעבד במקום כזה,היה לו רכב מהעבודה. מאזדה 3 בת 6 עם כמה מאות אלפי ק"מ.

נסע עם הרכב לאילת בלי ליידע את המנהל(מי מיידע על שטויות כאלה?),וקיבל צעקות ביום ראשון שחזר.

מסתבר שלבוס היה מעקב על כל הרכבים.

שבוע אחרי זה הוא עזב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלפרין,

גם אתה הולך למקומות קיצון. המעסיק לא קונה אף אחד וגם לא צריך לעקוב אחרי העובדים בשעות הפנאי. 

אני גם חושב שאתה מסתכל על כל הנושא במבט צר מכיוון העובד ולא מסתכל מכיוון המעסיק.

יש נהלים בארגון. אם אתה בוחר במודע לצפצף עליהם, כי אני עובד טוב ובלה בלה בלה, הארגון יעשה את החושבים האם כדאי לו להעסיק 

עובד טוב בתמורה לצפצוף על הנהלים.

זה מתחיל בלצפצף על הנהלים, ממשיך בלגרום לשאר העובדים להתמרד, ויכול לגרום לנזק כלכלי לארגון.

אתה מסתכל רק על הנהיגה אבל זה משליך גם על שאר הנושאים כי אם אתה מצפצף על החוקים של הארגון ברכב, תצפצף על החוקים של הארגון באבטחת מידע, תצפצף על החוקים של הארגון בשעות העבודה וכו'.

כן, אם אתה מתפרע על הכביש אתה יכול לגרום לנזק כלכלי לארגון. ואני אדגים: אם אתה עושה תאונה ונפצעת אתה תהיה בחופשת מחלה. מה זה עוזר עכשיו שאתה עובד מצויין?

איזה דוגמא נתת לשאר העובדים בארגון? ואם אתה מנהל שיש מתחתיך עובדים? איזה דוגמא אתה נותן להם? שהנהלים זה סתם? בסוף זה יתהפך עליך.

דוגמא נוספת: השתוללת ושללו לך את הרישיון. עכשיו יותר קשה לך להגיע למקום העבודה (כי אין לך רישיון) ואתה לא נותן את אותה כמות שעות (כי הדרך הלוך וחזור מתארכת). מה שווה שאתה מצטיין אם אתה לא יכול לספק את התפוקה שהצהרת עליה.

בשורה התחתונה העובד צריך להתאים את עצמו לארגון ולא הארגון לעובד. לא טוב לך הנהלים, אתה חושב שהם קשוחים מדי, אל תעבוד שם. אבל אל תצפצף על הנהלים במודע.

בסוף זה מה שזוכרים. את הסוף ולא כדאי להשאיר טעם מר. נכון. זה עידן של העובדים ולא של המעסיקים והכח נמצא אצל העובדים (בינתיים - לא יודע מה יקרה אחרי הקורונה) אבל לא צריך לנצל זאת יותר מדי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש לא קונה אותך.

אצלי מי שמקבל רכב נוסע לאן שהוא רוצה בלי לתת דין וחשבון אבל גם חתום שרק הוא נוהג, הוא שומר על החוק, לא נוהג שיכור/מסומם/תחת תרופות שפוגעות בכושר הנהיגה ושאני רשאי לנכות לו משכרו כל סכום שיינבע כתוצאה מהשימוש שלו ברכב (סעיף שלא הפעלתי אף פעם גם כשהיו נזקים של 5 ספרות בגלל ההבדלים בין טעות, רשלנות וזריקת זין).

מונית לא תקבל אלא תקבל נסיעות כחוק ותעוף לא בגלל הרכב אלא כי אתה לא מסוגל לעבוד לפי נהלים. אני ממש לא קונה אף עובד שלי אבל באותה המידה אני גם לא חייב לאף אחד כלום מעבר למה שמגיע לו כחוק. מכאן הכל שאלה של כדאיות לשני הצדדים וכשעובד אומר לי אני עושה ולא מעניין אותי שזה בניגוד לנהלים שילך להגיד את זה למישהו אחר כי לי זה ממש לא מתאים. אני לא גננת ולא רסר משמעת.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אחזור על זה שוב.

יש גבול לנהלים שמקום העבודה יכול לקבוע לי,וסגנון נהיגה זה לא אחד מהם.

אולי תקבע לי גם איזה בגדים ללבוש אחרי העבודה שאני חס וחלילה לא אתקרר ואקח ימי מחלה?

האקסטרפולציה שאתה מנסה לעשות מנהיגה לשאר החיים מגוכחת,אין קשר בין להמריד עובדים ללהיות עובד טוב לבין סגנון נהיגה "פרוע" יותר,שום קשר.

בנוגע למשפט האחרון,הכוח קיים גם אצל המעסיק והוא צריך לדעת להשתמש בו ועל מה לבזבז את הכוח.

ואם בתור מעסיק החלטת להגביל אותי באינסוף נהלים,תהיה מוכן שיצפצפו עליהם פה ושם.

בלי קשר לזה שהדיווחים האלה זה חרטא אחת גדולה,יכול להיות שחתכתי מישהו וזה ממש לא בא לו בטוב אז הוא החליט לדווח או 10001 סיבות אחרות.

לפני 4 דקות, Night Driver כתב:

ממש לא קונה אותך.

אצלי מי שמקבל רכב נוסע לאן שהוא רוצה בלי לתת דין וחשבון אבל גם חתום שרק הוא נוהג, הוא שומר על החוק, לא נוהג שיכור/מסומם/תחת תרופות שפוגעות בכושר הנהיגה ושאני רשאי לנכות לו משכרו כל סכום שיינבע כתוצאה מהשימוש שלו ברכב (סעיף שלא הפעלתי אף פעם גם כשהיו נזקים של 5 ספרות בגלל ההבדלים בין טעות, רשלנות וזריקת זין).

מונית לא תקבל אלא תקבל נסיעות כחוק ותעוף לא בגלל הרכב אלא כי אתה לא מסוגל לעבוד לפי נהלים. אני ממש לא קונה אף עובד שלי אבל באותה המידה אני גם לא חייב לאף אחד כלום מעבר למה שמגיע לו כחוק. מכאן הכל שאלה של כדאיות לשני הצדדים וכשעובד אומר לי אני עושה ולא מעניין אותי שזה בניגוד לנהלים שילך להגיד את זה למישהו אחר כי לי זה ממש לא מתאים. אני לא גננת ולא רסר משמעת.

אם הנהלים שלך הם הגיוניים אז בסדר,אבל אם אתה מגזים תצפה ל"שרירים" חזרה.

בנוגע לחלק הראשון,העובד צריך להיות מטומטם כדי לתת למישהו אחר לנהוג בלי ביטוח או לעשות פעולות שמסכנות לו את החיים והרשיון(כמו אלכוהול וסמים).

באתי אליך לעבודה חתמתי על כל הנהלים והלכתי לשתות ולנהוג,

א.אין לך איך לגלות את זה אלא אם כן באתי מסריח מאלכוהול לעבודה.

ב.הדרך היחידה שתגלה את זה היא אם יעצרו אותי או שאני אעשה תאונה-ככה או ככה זה בטיפול משטרתי.

מה הנהלים שלך שווים?

ההבדלים בין טעות, רשלנות וזריקת זין-מאוד סובייקטיבי,אני רואה טעויות של אנשים שנראים לי כמו זריקת זין ממדרגה ראשונה אבל הם פשוט "לא שמו לב" ולא התכוונו לזרוק זין.

הבדלי סטנדרטים.

עריכה אחרונה על ידי halperin96

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1456 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...