Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הסתרה זמנית של מדבקת חברה

damnt
שימו לב! השרשור הזה בן 1452 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

מז"א מה הנהלים שלו שווים? שוטרים תפסו אותך נוהג שיכור, חוץ מהסתבוכת עם החוק תאבד גם את המשרה שלך. 

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מצטער, אבל לא מסכים לגישה שלך.

זכותך לחשוב איך שאתה רוצה ולהתנהג כמו שאתה רוצה אך כאשר אתה עושה "שרירים" על הארגון תהיה בטוח שלא אתה תנצח.

הארגון יותר חזק גם אם אתה העובד הכי חזק בארגון.

מה תהיה תשובתך כשאתה מנהל ויש תחתיך עובדים ואתה צריך לשמש דוגמא? אתה תראה להם שהנהלים של הארגון זה חרטא? שזה לא חשוב?

ואני לא מדבר עכשיו על הרכב. אני מדבר על נהלים באופן כללי.

ההנהלה קבעה נוהל מסויים, שאתה בתור מנהל לא מסכים איתו, ויש תחתיך עובדים. איך תתמודד עם זה מול העובדים? תאמר להם שיצפצפו עליו?

לדעתי אתה מסתכל על כל הנושא ממבט צר ולא מסתכל על כל התמונה. אם אני מבין נכון, אתה בגיל 24-25. אולי זה חוסר ניסיון, אולי הגיל, ואולי לא עבדת במספיק מקומות עבודה.

מעסיקים לא אוהבים שעובדים מצפצפים על החוקים שלהם - אפילו אם הם נוקשים. גם אם זה עובד מצטיין שחבל להם לפספס אותו.

תמיד יש את הטריגר שיכול לגרום למערכת להתהפך עליך. בכל ארגון הטריגר יכול לבוא מכיוון אחר. יש כאלה שזה לבוש, יש כאלה שזה נהיגה, יש כאלה שזה גלישה באתרים בזמן עבודה ויש כאלה שזה שעות עבודה. כל ארגון ומה שהוא שם עליו דגש.

אתה קבעת שנהיגה זה קשקוש. אני חושב שלא  ומכמה סיבות: כלכלית, תדמיתית, בטיחותית.

יש מעסיקים שאוכפים נהלים בצורה יותר הדוקה ויש פחות. אבל אם יתברר שחרגת מהנהלים שההנהלה קבעה, לא נהלים שהקצין הבטיחות ולא המשאבי אנוש קבעו, אתה לא תשאר הרבה זמן בארגון.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאתה בוחר להשתמש ברכוש שלי אתה תשתמש בו כמו שאני קובע. אל לא מוצא חן בעיניך תשתמש ברכוש שלך ונסדיר כבר את הנושא הכספי ביננו. האופציה של אני אקח את הרכוש שלך ואעשה בו מה שאני רוצה בלי קשר למה שסיכמנו זו בריונות ובריונות לא תהיה אצלי. מי שמך לקבוע עבור המעסיק בניגוד למה שסוכם מה תיקח ממנו?

ולידע כללי, יש הרבה דרכים לגלות שימוש לא ראוי.

עריכה אחרונה על ידי Night Driver
  • אהבתי 2
  • רעיון טוב! 3

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, SlowRide כתב:

מז"א מה הנהלים שלו שווים? שוטרים תפסו אותך נוהג שיכור, חוץ מהסתבוכת עם החוק תאבד גם את המשרה שלך. 

קודם כל זה לא בטוח,אבל כן אופציה.

לפני 7 דקות, Night Driver כתב:

כשאתה בוחר להשתמש ברכוש שלי אתה תשתמש בו כמו שאני קובע. אל לא מוצא חן בעיניך תשתמש ברכוש שלך ונסדיר כבר את הנושא הכספי ביננו. האופציה של אני אקח את הרכוש שלך ואעשה בו מה שאני רוצה בלי קשר למה שסיכמנו זו בריונות ובריונות לא תהיה אצלי. מי שמך לקבוע עבור המעסיק בניגוד למה שסוכם מה תיקח ממנו?

ולידע כללי, יש הרבה דרכים לגלות שימוש לא ראוי.

לא בטוח שאני בוחר.

מהן הדרכים?

אגב,יש לי המון כבוד לרכוש של החברה שאני עובד בה ואם אני מוצא אצלי בסוף היום עט אני מחזיר אותו למשרד.

הדיון הוא תיאורטי.

לפני 22 דקות, asix כתב:

אני מצטער, אבל לא מסכים לגישה שלך.

זכותך לחשוב איך שאתה רוצה ולהתנהג כמו שאתה רוצה אך כאשר אתה עושה "שרירים" על הארגון תהיה בטוח שלא אתה תנצח.

הארגון יותר חזק גם אם אתה העובד הכי חזק בארגון.

מה תהיה תשובתך כשאתה מנהל ויש תחתיך עובדים ואתה צריך לשמש דוגמא? אתה תראה להם שהנהלים של הארגון זה חרטא? שזה לא חשוב?

ואני לא מדבר עכשיו על הרכב. אני מדבר על נהלים באופן כללי.

ההנהלה קבעה נוהל מסויים, שאתה בתור מנהל לא מסכים איתו, ויש תחתיך עובדים. איך תתמודד עם זה מול העובדים? תאמר להם שיצפצפו עליו?

לדעתי אתה מסתכל על כל הנושא ממבט צר ולא מסתכל על כל התמונה. אם אני מבין נכון, אתה בגיל 24-25. אולי זה חוסר ניסיון, אולי הגיל, ואולי לא עבדת במספיק מקומות עבודה.

מעסיקים לא אוהבים שעובדים מצפצפים על החוקים שלהם - אפילו אם הם נוקשים. גם אם זה עובד מצטיין שחבל להם לפספס אותו.

תמיד יש את הטריגר שיכול לגרום למערכת להתהפך עליך. בכל ארגון הטריגר יכול לבוא מכיוון אחר. יש כאלה שזה לבוש, יש כאלה שזה נהיגה, יש כאלה שזה גלישה באתרים בזמן עבודה ויש כאלה שזה שעות עבודה. כל ארגון ומה שהוא שם עליו דגש.

אתה קבעת שנהיגה זה קשקוש. אני חושב שלא  ומכמה סיבות: כלכלית, תדמיתית, בטיחותית.

יש מעסיקים שאוכפים נהלים בצורה יותר הדוקה ויש פחות. אבל אם יתברר שחרגת מהנהלים שההנהלה קבעה, לא נהלים שהקצין הבטיחות ולא המשאבי אנוש קבעו, אתה לא תשאר הרבה זמן בארגון.

שוב,זו לא הגישה שלי.

אני אנהג רגוע ממגוון סיבות,אחת מהן זה הבלבולי מוח שאני אצטרך לסבול מתאונה שנגרמה בגלל טמטום שלי,מעדיף כבר לנהוג רגוע.

הדברים היחידים שאני אעשה ברכב חברה שלא אעשה בשלי זה לנהוג פחות חסכוני ולא לשמור על מרחק בחניות,אם את שלי אני משתדל לחנות בין עמודים או שמצד אחד יש קיר/מדרכה אז את הרכב של העבודה אני ארגיש בנוח להחנות קרוב לכניסה.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 56 דקות, halperin96 כתב:

הדברים היחידים שאני אעשה ברכב חברה שלא אעשה בשלי זה לנהוג פחות חסכוני ולא לשמור על מרחק בחניות,אם את שלי אני משתדל לחנות בין עמודים או שמצד אחד יש קיר/מדרכה אז את הרכב של העבודה אני ארגיש בנוח להחנות קרוב לכניסה.

אף ארגון לא יבקש שתשמור על הציוד שלא יהיה עליו שריטה. הציוד/רכב, כלי עבודה נועדו שישתמשו בהם ושהבלאי יהיה סביר. אם גרמת לנזק מעבר לבלאי סביר כתוצאה משימוש לא נכון/רשלני תצטרך לשלם על הנזק.

אתן דוגמא - מעסיק נתן לעובד רכב ואותו עובד מעשן. העובד החליט לסיים את עבודותו אחרי כ 4 שנים בארגון ולהמשיך הלאה. החזיר את הרכב ובגלל שהוא מעשן יש ריח של סיגריות ברכב. הרכב ישאר בארגון וימסר לעובד שיקלט.

בנוהל רכב רשום שאין לעשן ברכבים ובמידה ועובד יעשן ברכב עלות הניקוי והוצאת ריח הסיגריות מהרכב תחול על העובד בעת החזרת הרכב.

לגיטימי או לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מדבר על גרימת נזק במזיד, לעשן ברכב למרות שאסור זה גרימת נזק במזיד של ממש לרכוש - כמו לקרוע את המושבים וכמו לשבור חלק ברכב סתם -  כי נוח לך.

אני כעובד שמגיע חושב שקצין רכב שיתן לי רכב שמסריח מסיגריות זה יריקה בפרצוף לעובד חדש, ויחס דוחה מצד החברה.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה גורם נזק במזיד? העובד מעשן. עישן לפני שהוא בא לחברה ומעשן כשהוא עוזב. הוא לא עושה משהו רע או לא חוקי. כמו שאמרו פה, נתנו לו רכב אז מותר לו לעשן בו.

מה ההבדל בין זה לבין לנהוג בצורה פרועה? בשניהם אתה שם פס על נהלים.

אני שואל כי באמת לא הצלחתי להבין למה לנהוג בצורה פרועה זה בסדר ולעשן ברכב לא.

ואני מסכים איתך, NOKNOK, עובד שמגיע לחברה ונתנו לו רכב עם רכב של סיגריות זה לא ראוי ולא מכובד.

לכן, בחברה שלי, כאשר עובד שמעשן מחויב בגין ניקוי הרכב (נקוי יסודי) להוצאת הריח מהרכב. וזה רשום בנהלים שאסור לעשן ברכב.

זה רק מחזק את מה שאני אומר. יש נהלים. צריך לאכוף אותם. חברה שרושמת נהלים ולא אוכפת אותם לדעתי תהיה חברה מפוזרת שלא בטוח שתהיה לטובת העובד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, asix כתב:

אף ארגון לא יבקש שתשמור על הציוד שלא יהיה עליו שריטה. הציוד/רכב, כלי עבודה נועדו שישתמשו בהם ושהבלאי יהיה סביר. אם גרמת לנזק מעבר לבלאי סביר כתוצאה משימוש לא נכון/רשלני תצטרך לשלם על הנזק.

אתן דוגמא - מעסיק נתן לעובד רכב ואותו עובד מעשן. העובד החליט לסיים את עבודותו אחרי כ 4 שנים בארגון ולהמשיך הלאה. החזיר את הרכב ובגלל שהוא מעשן יש ריח של סיגריות ברכב. הרכב ישאר בארגון וימסר לעובד שיקלט.

בנוהל רכב רשום שאין לעשן ברכבים ובמידה ועובד יעשן ברכב עלות הניקוי והוצאת ריח הסיגריות מהרכב תחול על העובד בעת החזרת הרכב.

לגיטימי או לא?

לגיטימי? כן,מאוד.

בפועל אנשים מעשנים ברכב.

אם ה"נזק" היחיד שהעובד השאיר אחרי 4 שנים זה ריח של סיגריות ברכב,המעסיק כנראה יספוג את עלות הניקוי.

לפני 5 דקות, asix כתב:

למה גורם נזק במזיד? העובד מעשן. עישן לפני שהוא בא לחברה ומעשן כשהוא עוזב. הוא לא עושה משהו רע או לא חוקי. כמו שאמרו פה, נתנו לו רכב אז מותר לו לעשן בו.

מה ההבדל בין זה לבין לנהוג בצורה פרועה? בשניהם אתה שם פס על נהלים.

אני שואל כי באמת לא הצלחתי להבין למה לנהוג בצורה פרועה זה בסדר ולעשן ברכב לא.

ואני מסכים איתך, NOKNOK, עובד שמגיע לחברה ונתנו לו רכב עם רכב של סיגריות זה לא ראוי ולא מכובד.

לכן, בחברה שלי, כאשר עובד שמעשן מחויב בגין ניקוי הרכב (נקוי יסודי) להוצאת הריח מהרכב. וזה רשום בנהלים שאסור לעשן ברכב.

זה רק מחזק את מה שאני אומר. יש נהלים. צריך לאכוף אותם. חברה שרושמת נהלים ולא אוכפת אותם לדעתי תהיה חברה מפוזרת שלא בטוח שתהיה לטובת העובד.

כי עישון ברכב זה משהו שאתה בתור מעסיק יכול לאכוף,או לפחות לנסות לאכוף.

לא עולה לי כרגע רעיון איך,אבל בטח אפשרי-כי ישנה הוכחה.

נהיגה פרועה זה משהו שהמשטרה אוכפת.

אתה יכול לדבר עם העובד ויש 3 אופציות:
או שהוא יקשיב ויבין שהוא עושה משהו לא נכון

או שהוא יחכה שתסיים לדבר וימשיך להתנהג איך שהוא רוצה

או שהוא יגיד לך שיש משטרה ושתעזוב אותו בשקט.

וכל עוד לא נגרמה תאונה,אין לך קייס.

אני לא מומחה בחוק,אבל נשמע לי קצת בעייתי לפטר עובד על סמך טלפונים דרך איזה מוקד.

עריכה אחרונה על ידי halperin96

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ריח של סיגריות פשוט לא יורד, מניסיון של רכב שקירצפו אותו עד רמת פירוק המושבים הרכב נשאר עם הריח הדוחה הזה לפחות עד חצי שנה אחרי שעישנו בו פעם אחרונה - וגם אחרי זה מידיי פעם שהדליקו חימום יצא ריח מהמזגן.

אם זה הרכב פרטי שלך תעשן בו חופשי, כמו שזכותך לקחת סכין ולקרוע את המושב באוטו שלך - אף אחד לא יגיד לך כלום.

אבל אם זה רכב שיכול לעבור לעובד אחר(ולא רק בגלל שפיטרו אותך, אולי קודמת/קיבלת הטבה של רכב עדיף?) למה שתחזיר לחברה רכב מסריח?.

עריכה אחרונה על ידי noknok

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, noknok כתב:

אתה מדבר על גרימת נזק במזיד, לעשן ברכב למרות שאסור זה גרימת נזק במזיד של ממש לרכוש - כמו לקרוע את המושבים וכמו לשבור חלק ברכב סתם -  כי נוח לך.

אני כעובד שמגיע חושב שקצין רכב שיתן לי רכב שמסריח מסיגריות זה יריקה בפרצוף לעובד חדש, ויחס דוחה מצד החברה.

או שיש צי רכבים בתוך החברה וזה מה שיש,בעיקר שמדובר בעסק שמחזיק את הרכבים שלו וזו לא חברת ליסינג חיצונית.

לפני 2 דקות, noknok כתב:

ריח של סיגריות פשוט לא יורד, מניסיון של רכב שקירצפו אותו עד רמת פירוק המושבים הרכב נשאר עם הריח הדוחה הזה לפחות עד חצי שנה אחרי שעישנו בו פעם אחרונה - וגם אחרי זה מידיי פעם שהדליקו חימום יצא ריח מהמזגן.

אם זה הרכב פרטי שלך תעשן בו חופשי, כמו שזכותך לקחת סכין ולקרוע את המושב באוטו שלך - אף אחד לא יגיד לך כלום.

אבל אם זה רכב שיכול לעבור לעובד אחר(ולא רק בגלל שפיטרו אותך, אולי קודמת/קיבלת הטבה של רכב עדיף?) למה שתחזיר לחברה רכב מסריח?.

התשובה היא כי אני יכול ואף אחד לא יכול לעשות כלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, noknok כתב:

שנינו מסכימים על אותו דבר. רכב צריך לחזור ללא ריח של סיגריות ואם צריך העובד יחויב בגין ה"נזק שהשאיר".

לפני 6 דקות, halperin96 כתב:

אם ה"נזק" היחיד שהעובד השאיר אחרי 4 שנים זה ריח של סיגריות ברכב,המעסיק כנראה יספוג את עלות הניקוי.

למה המעסיק צריך לספוג את ה"נזק" הזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעשן ברכב שכור באירופה - בהחזרה תחוייב ב-200 אירו על הניקוי (אני מדבר על חוזי ההשכרה שהיו לי בשנים האחרונות, אני מניח שהסכום פחות או יותר  סטנדרטי). 

בהחזרת רכב הליסינג האחרון של אשתי, לפני כ-7 שנים, היו כמה ליקויים קלים מהסוג שנכלל בדרך כלל בשימוש רגיל. למעשה לרובם אף אחד לא היה מודע. היא חויבה ב-3000 ש"ח. 

תאונות יכולות להתרחש בנהיגה רגועה ובנהיגה "נמרצת" - אבל הסיכון להן שונה. וכבר צויינו בשרשור תוצאות של תאונות, וגם של אכיפה, שפוגעות במעסיק. בסופו של דבר, כאשר אתה מקבל מטעם החברה רכב לשימושך יש חוזה עם היתרים והגבלות. וכמו כל חוזה, אתה צריך לעמוד בתנאיו. באותו מקרה של רכב שנסע לאילת צריך לבדוק מה היו ההגבלות. אם צויינו אזורים בהם מותר לרכב לנוע והעובד חרג מהם ש למעסיק בסיס לטענה. אם חרג מהקצאת הנסועה - יש לכך בסיס, ובדרך כלל העובד יחוייב בחריגה לפי קילומטרים. מעבר לכך, אם הרכב נמסר לעובד עם אופציה לשימוש לצרכים אישיים, והוא לא חרג מגבולות החוזה, אני לא מבין את הטענה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, halperin96 כתב:

התשובה היא כי אני יכול ואף אחד לא יכול לעשות כלום.

לא כל כך בטוח.

אם זה היה רשום בנוהל, וחייבו אותך בגין הניקוי אתה יכול לתבוע על זה.

אני לא כל כך בטוח שתזכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1452 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...