Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רשמית: טסלה בישראל

PriceDevil

פוסטים מומלצים

לפני 3 שעות, eitanuch כתב:

לא הבנתי. למה? 

כי נסעת באוטו קטן כל החיים סופסוף יש לך אפשרות לקנות רכב גדול ומרווח אוקי הוא לא חשמלי אבל אתה מקריב משהו בשביל הגודל 

• לא הבנתי... 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 6.3 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני 23 דקות, me5000 כתב:

כי נסעת באוטו קטן כל החיים סופסוף יש לך אפשרות לקנות רכב גדול ומרווח אוקי הוא לא חשמלי אבל אתה מקריב משהו בשביל הגודל 

לא נראה לי שככה זה עובד .

או שאולי כן? לא יודע. עכשיו אתה גורם לי להרגיש פראייר שקניתי גולף במקום סקודה קארוק.

• אהבתי 1
  • מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@me5000

ב 25000 ש"ח אתה קונה מאליבו, או ביואיק לקרוס, יותר פח לשקל מזה אני לא מכיר.

אם אתה לא מבין מה הערך המוסף של טסלה, כדאי לעבור על 214 העמודים הקודמים בשרשור, דנו שם על הכל כלכך הרבה פעמים שאם לא תבין בפעם החמישית תהיה גם שישית (ועדיין ישארו לך איזה 30-40 עמודים לקרוא).

בתור מי שהרכב הכי גדול שהיה בבעלותו היה מאזדה 3 האצ'בק (והקטן ביותר קטנוע 250 סמ"ק), ואללה - אני מעדיף פוקט רוקט על פני ספינה אמריקאית (או בימינו קוריאנית) כל יום. 

• מעניין 1

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהצלחה להם, יהיה מאוד מעניין לאן הם יכולים להגיע עם מצלמות בלבד.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו שאלה שהרבה אנשים חקרו בעבר, הגיעו למסקנות ועדיין התעשייה לא יודעת לאיזה כיוון ללכת בעתיד.

מחקרים מראים שניתן לבצע משימות רבות מתוכן של תמונה בלבד, כמו אומדן מרחק - https://arxiv.org/pdf/1812.07179.pdf

נראה שהטבע דווקא תומך בהשערה הזו - עובדה שלאף אחד מאיתנו אין לידאר על הראש ואיכשהו אנחנו עדיין מצליחים לנהוג (עם תאונות פה ושם, אבל מסיבות אחרות).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הם משווקים את הרכב כבעל תשתית ליכולות אוטונומיות ובעתיד יוכח שהם טעו הם חשופים לתביעה.

מעניין אם הם השאירו הכנה עתידית לרדאר רק למקרה שהם טעו.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, farkash7 כתב:

אם הם משווקים את הרכב כבעל תשתית ליכולות אוטונומיות ובעתיד יוכח שהם טעו הם חשופים לתביעה.

מעניין אם הם השאירו הכנה עתידית לרדאר רק למקרה שהם טעו.

המדיניות של טסלה היתה מאז שהתחילו לשווק את FSD היתה שאם מישהו שילם עבור FSD ויסתבר שהחומרה ברכב לא מספיקה הם ישדרגו את החומרה על חשבונם. כשיצא המודל 3 מחשב האוטופיילוט השתמש בשבבים של Nvidia. מאוחר יותר טסלה הגיעו למסקנה שלמחשב הזה אין מספיק כוח חישוב כדי לאפשר אוטונומיה מלאה והם פתחו שבבים משלהם. טסלה החליפה את המחשב לכל מי שרכש מכונית עם המחשב הישן ושילם על FSD. אם הם הגיעו למסקנה שהרדאר מיותר ולא תורם כלום, הגיוני לא להתקין אותו במכוניות חדשות ולחסוך כסף.

עריכה אחרונה על ידי eladts
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 39 דקות, eitanuch כתב:

זו שאלה שהרבה אנשים חקרו בעבר, הגיעו למסקנות ועדיין התעשייה לא יודעת לאיזה כיוון ללכת בעתיד.

מחקרים מראים שניתן לבצע משימות רבות מתוכן של תמונה בלבד, כמו אומדן מרחק - https://arxiv.org/pdf/1812.07179.pdf

נראה שהטבע דווקא תומך בהשערה הזו - עובדה שלאף אחד מאיתנו אין לידאר על הראש ואיכשהו אנחנו עדיין מצליחים לנהוג (עם תאונות פה ושם, אבל מסיבות אחרות).

השאלה היא האם אנחנו או המחוקק מוכנים לקבל 95% ולא 100%. ערפל, גשם כבר, שלג כבד וכו' או סתם איזה רחוב ישן ולא מוגדר, עבודות בכביש עם סימון לא ברור, לעקוף אזור תאונה וכו'. אני נוטה להאמין שזו הגישה של מאסק ויתכן שהיא נכונה שכן בכדי להגיע ל-100% נדרשת השקעה עצומה בתשתיות שהיא לא ממש ראלית. איך רכב עם מצלמות בלבד יסתדר עם ראות בעייתית בשל מזג אוויר? לא ברור לי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לידאר לא חסין. בכל זאת, הוא סורק את השטח עם לייזר ומזג האוויר בהחלט יכול להפריע. דווקא בגלל שמתסמכים על ההחזר של הקרניים נוצרת בעיה.

עריכה אחרונה על ידי eitanuch
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שום דבר לא חסין, בגלל זה משתמשים בכמה טכנולוגיות ביחד, ואני דיברתי על רדאר, אבל לא משנה.

בגלל זה כול הרכבים הרציניים בעיניין האוטונומי (ולא עם שם שיווקי כדי שיהיה אפשר למכור לוקשים) משתמשים גם במצלמות, גם בליידר, גם ברדאר.

התיאוריה שלך על האבולוציה נחמדה, אבל... לא בטוח שהיא מתאימה פה. העיניים שלנו זזות, הראש שלנו זז, אנחנו מתמקדים רק באיזור מוגבל מאוד - דבר שאתה ממש (אבל ממש) לא רוצה ברכב אוטונומי.

--------------------------------------------------------------------------------------

עריכה:

וווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווו
גוגל הציע לי את הכתבה הבאה:

Tesla Tests Luminar Sensor Musk Scorned as ‘Fool’s Errand’

https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-05-24/tesla-testing-luminar-laser-sensor-musk-called-fool-s-errand?sref=ExbtjcSG

https://www.theverge.com/2021/5/24/22451404/tesla-luminar-lidar-elon-musk-autonomous-vehicles

עריכה אחרונה על ידי David32
  • מעניין 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב גם שהדרישות מרכב אוטונומי הן קצת שונות.
מבנאדם לא יצפו שהוא יראה צבי בלילה ממרחק, או דרך ערפל. מרכב אוטונומי אתה יכול לבקש את זה.

סך הכל הגיוני מה שטסלה עשו, אם הם השאירו שם מקום יעודי לרדר. הרי אם בעתיד הם יראו שצריך את זה פשוט מתקינים, ומוציאים עדכון תוכנה. למה לצייד סתם רכבים ברכיב יקר?

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין ודי צפוי.

בעבר, מודל S השתמשה במערכת של מובילאיי. 

אולי היום יש להם מערכת משלהם?

לא הגיוני שחברת רכב יכולה להפוך גם לחברה לפיתוח שבבים..

כיום: סקודה קודיאק 1.5, פיג'ו 108 1.2
לפני: סקודה אוקטביה  *  סיטרואן C2VTS ❤️ *  פיג'ו 206  *  מזדה 3 * רובר 214SI ידנית ❤️ * מזדה לנטיס  * פורד אריקה ידנית
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...