Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רשמית: טסלה בישראל

PriceDevil

פוסטים מומלצים

המדינה צריכה לסבסד רכבים לעניים לא לעשירים 

מה שמצחיק שמי שיכול להרשות לעצמו טסלה רוב הסיכויים שעלות הדלק לא משמעותית בשבילו 

ומי שקונה פיקנטו ב70 אלף סביר להניח שעלות הדלק מאוד משמעותית בשבילו 

• רעיון טוב! 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 6.2 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני 39 דקות, me5000 כתב:

מה שמצחיק שמי שיכול להרשות לעצמו טסלה רוב הסיכויים שעלות הדלק לא משמעותית בשבילו 

ומי שקונה פיקנטו ב70 אלף סביר להניח שעלות הדלק מאוד משמעותית בשבילו 

המדינה מסבסדת רכבים חשמליים כי האירופאים עשו לישראל נו-נו-נו.

בתכלס לא באמת צריך לסבסד רכבים לאף אחד ובטח לא לקשר לעניים/עשירים.

עריכה אחרונה על ידי eitanuch
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 51 דקות, eitanuch כתב:

המדינה מסבסדת רכבים חשמליים כי האירופאים עשו לישראל נו-נו-נו.

בתכלס לא באמת צריך לסבסד רכבים לאף אחד ובטח לא לקשר לעניים/עשירים.

ברור שיש קשר 

למה שיהיו אותם מיסים על טסלה או מרצדס שזה די מותרות לעומת מיסים על אוטו שהוא זול ויאפשר למשפחות עניות לנסוע על אוטו חדש ובטיחותי לעומת רכב ישן ומסוכן

מס דיפרנציאלי זה הדבר הכי הוגן שיש 

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, me5000 כתב:

ברור שיש קשר 

למה שיהיו אותם מיסים על טסלה או מרצדס שזה די מותרות לעומת מיסים על אוטו שהוא זול ויאפשר למשפחות עניות לנסוע על אוטו חדש ובטיחותי לעומת רכב ישן ומסוכן

מס דיפרנציאלי זה הדבר הכי הוגן שיש 

ובסופו של דבר מי שנדפק זה מעמד הביניים (רוב הציבור) שמשלם את רוב המיסים - גם צריך להסתפק בטויוטה קורולה וגם צריך לממן את הקיה פיקנטו.

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, eitanuch כתב:

ובסופו של דבר מי שנדפק זה מעמד הביניים (רוב הציבור) שמשלם את רוב המיסים - גם צריך להסתפק בטויוטה קורולה וגם צריך לממן את הקיה פיקנטו.

למממן פיקנטו לעניים זה לא נורא ואפילו מצווה, לממן מכוניות יוקרה לעשירים זה כבר באסה ולא הוגן

• אהבתי 1
  • רעיון גרוע 4
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם זה נכון, מה שאומר איש המכירות בעמדה בקניון רמת אביב? יש להם עודפים של רכבים ומי שמזמין עכשיו יכול לקבל רכב בעוד שבועיים מהמלאי שיש בנמל?

כנראה שהיו ביטולים וטסלה נתקעו עם עודפים.
סביר להניח שזה דגם הבסיס. sr לבנות עם ריפוד שחור.

זה לא מופיע באתר, שם זמן האספקה לדגם SR הוא עדיין אוגוסט. אבל לידיעת מי שרוצה רכב עכשיו.

IMG_20210527_061421.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, me5000 כתב:

למממן פיקנטו לעניים זה לא נורא ואפילו מצווה

מספיק להפוך את מעמד הביניים לגמ"ח.

רכב זה לא מוצר צריכה בסיסי והמדינה לא צריכה לממן רכב לאיש (חוץ מנכים שעבורם לעיתים הוא כן מוצר צריכה בסיסי).

כיום ישנן תקנות מס הנועדו לתעדף רכבים מסויימים על פני אחרי משיקולי בטיחות וזיהום אויר. לא משיקולי עני\עשיר

• אהבתי 3

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, bobi כתב:

האם זה נכון, מה שאומר איש המכירות בעמדה בקניון רמת אביב? יש להם עודפים של רכבים ומי שמזמין עכשיו יכול לקבל רכב בעוד שבועיים מהמלאי שיש בנמל?

כנראה שהיו ביטולים וטסלה נתקעו עם עודפים.
סביר להניח שזה דגם הבסיס. sr לבנות עם ריפוד שחור.

זה לא מופיע באתר, שם זמן האספקה לדגם SR הוא עדיין אוגוסט. אבל לידיעת מי שרוצה רכב עכשיו.

IMG_20210527_061421.jpg

לא מכיר דבר כזה, יש לי חבר שהזמין לפני חודש פלוס ועדיין לא קיבל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, vadim6385 כתב:

זה הזכיר לי

פעם עבדתי בעבודה שכולם הרוויחו בה סביב מינימום. אז בדיוק יצא אייפון 5, אבל עדיין לא נמכר רשמית בארץ.

היו כאלה שהביאו במזוודות ומכרו ב5-6 אש"ח לחתיכה, כמובן שהיה צריך לשלם במזומן.

וחלק מאותם אנשים שהרוויחו מינימום, היו פשוט חייבים לקנות את הצעצוע החדש כאן ועכשיו ויהי מה, לא משנה שעוד חודשיים-שלושה זה יעלה חצי, חייב עכשיו.

נראה לי אותו דבר עם אלה שקונים טסלה במעל המחירון של רכב חדש.

קצת דמגוגי להניח שמי שמוכן לשלם מעל המחירון לטסלה חדשה, חזקה עליו שהוא מתנהל מהאחד העשירונים הלא גבוהים ונקודת המוצא שלו היא "שיתהפך העולם העיקר יהיה לי טסלה ועכשיו", באותה מידה ואולי אפילו בהסתברות גבוהה יותר מדובר במי שלא אכפת לו להוציא עוד כמה לירות, כי יש לו המון מהחומר הזה, העיקר שעוד היום יוכל לחבר את הכבל למטען שבמוסך הפרטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, vadim6385 כתב:

זה הזכיר לי

פעם עבדתי בעבודה שכולם הרוויחו בה סביב מינימום. אז בדיוק יצא אייפון 5, אבל עדיין לא נמכר רשמית בארץ.

היו כאלה שהביאו במזוודות ומכרו ב5-6 אש"ח לחתיכה, כמובן שהיה צריך לשלם במזומן.

וחלק מאותם אנשים שהרוויחו מינימום, היו פשוט חייבים לקנות את הצעצוע החדש כאן ועכשיו ויהי מה, לא משנה שעוד חודשיים-שלושה זה יעלה חצי, חייב עכשיו.

נראה לי אותו דבר עם אלה שקונים טסלה במעל המחירון של רכב חדש.

מתגעגע לתקופה הזאת. 4S/5/6 הייתי מביא איתי כמה חתיכות ממנהטן ומוכר כאן ברווח שסידר לי את כל הטיסה והוצאות

עריכה אחרונה על ידי yotams4
  • מצחיק 2

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 58 דקות, Igalz כתב:

מספיק להפוך את מעמד הביניים לגמ"ח.

רכב זה לא מוצר צריכה בסיסי והמדינה לא צריכה לממן רכב לאיש (חוץ מנכים שעבורם לעיתים הוא כן מוצר צריכה בסיסי).

כיום ישנן תקנות מס הנועדו לתעדף רכבים מסויימים על פני אחרי משיקולי בטיחות וזיהום אויר. לא משיקולי עני\עשיר

תקנות מס לא מעניינות אותי

בני אדם כן מעניינים אותי 

כן לא הגיוני בשבילי שמס על מרצדס זהה למס על פיקנטו מה לעשות

כשסבתא בת 70 או נרקבת בבית או  נוסעת באוטובוסים וסובלת ואין לה איך לקנות קניות בסופר כי כבד לה לסחוב שקיות כי היא צריכה לקחת 3 קווים כדי להגיע הביתה

או כשמשפחה עניה עם ילדים כל שניה נתקעת עם האוטו כי הוא מלפני 30 שנה והם בסכנה אז זה גם לא בדיוק נראה לי הגיוני. 

תעשו לי עוד מיליון downvotes מצידי, זה רק גורם לי לגאווה. 

• רעיון גרוע 3
  • רעיון טוב! 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, me5000 כתב:

הוא לא. יאללה, התקדמנו.

לפני 15 דקות, me5000 כתב:

כשסבתא בת 70 או נרקבת בבית או  נוסעת באוטובוסים וסובלת ואין לה איך לקנות קניות בסופר כי כבד לה לסחוב שקיות כי היא צריכה לקחת 3 קווים כדי להגיע הביתה

כמעט הגעת לפתרון, שגם ככה מיושם.

אני גם חושב שהמדינה צריכה לממן רכבים חשמליים, גדולים כאלה ארוכים, מלא אוויר בפנים, חלונות, יותר מזה - full self driving אמיתי.

• מצחיק 3
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, me5000 כתב:

פעם אנשים דרשו שמדינה תסבסד לעניים לחם וחלב, דיור או גני ילדים ... הגיע הזמן גם של המכוניות :)

כנראה, רמת החיים של העניים עלתה.

כדאי שהמדינה גם תשנה חוקי טבע - זה לא צודק שסבתא גם ענייה וגם זקנה - חייבים לקבוע שע"פ החוק האזרח יכול להיות או עשיר וזקן או עני וצעיר.

עריכה אחרונה על ידי EvGriga
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 36 דקות, me5000 כתב:

בני אדם כן מעניינים אותי 

או כשמשפחה עניה עם ילדים כל שניה נתקעת עם האוטו כי הוא מלפני 30 שנה והם בסכנה אז זה גם לא בדיוק נראה לי הגיוני. 

Good luck with the גאווה. 

שאנשים יתחילו ללמוד לתכנן את הכלכלה שלהם. יש שירותים שאני מסכים והמדינה חייבת לסבסד כמו רפואה. רכב? לא. וגם ככה המס לא אחיד אז הטענה שלך לא נכונה. 

ובוא, אפשר לרכוש גם רכב יד שנייה בן 10 שנה והוא יהיה מספיק בטיחותי. רכבים בני 30 שנה זה סתם הקצנה. הייתה לי עד לפני שנתיים פולו חבל על הזמן מודל 2008. מכרתי הלאה ב-17000 למישהו שרצה רכב טוב כדי לנסוע לעבודה מלבד המרצדס השחורה שיש לו בחנייה.

מה לא בטיחותי בפולו?

עריכה אחרונה על ידי eitanuch
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 31 דקות, me5000 כתב:

בני אדם כן מעניינים אותי 

שתהיה גאה כמה שאתה רוצה אבל לפחות תדייק בעובדות. 

רכב מסוג מרצדס עולה מעל 300,000 ש"ח (רובם המכריע, ויש הרבה הרבה יותר), ולכן משלם בנוסף ל 87% מס קנייה, ו 17% מע"מ, גם 20% מס יוקרה.

כלומר אחוז המיסים על רכב יוקרה הוא שואף ל  124% לעומת "רק" 104%. כן, אנו מתעלמים מהקלות מס בשל ציון ירוק ובמיוחד חשמלי, כי זה כרגע חלק זניח בשוק וגם כי אתה מדבר על קיה פיקנטו ומרצדס.

כך ש:

רכב מסוג פיקנטו עולה ליבואן כ 30,000 והמס  כ 31,000  (104%)  (רווח היבואן מחוץ לחשבון כי הוא לא רלוונטי לטיעון).

רכב מסוג מרצדס עולה ליבואן 250,000 (רובם יותר כמובן),  והמס (104%) יהיה 260,000  +   מס יוקרה על החלק מעל 300,000 (20% מ 210,000)  42,000: סה"כ 302,000.

איכשהו יוצא שמבחינתך 30,000 ו 302,000 זה "מס זהה".

כעת, החיים לימדו אותי שזה בזבוז זמן משווע להתווכח עם מי ש"גאה" בפורומים על זה שהוא לוחם עבור צדק להסבתא בת ה 70 שסוחבת קניות.

אבל, ב-לא להכיר את העובדות אין (או לא אמורה להיות) גאווה.

עריכה אחרונה על ידי ליפיגו
  • אהבתי 1
כיום: סקודה קודיאק 1.5, פיג'ו 108 1.2
לפני: סקודה אוקטביה  *  סיטרואן C2VTS ❤️ *  פיג'ו 206  *  מזדה 3 * רובר 214SI ידנית ❤️ * מזדה לנטיס  * פורד אריקה ידנית
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...