Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתקשה מאוד לבחור מצלמה חדשה וזקוק לעזרתכם

ChemGuy85
שימו לב! השרשור הזה בן 977 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 452
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

להגיד על מה שרד הוציאו "עשו את זה" זה חתיכת stretch מטורף :lol:

ניקון כרגע על הדרך המהירה לפשיטת רגל. הנציגות בישראל (הדר) כבר נסגרה ועד כמה שאני מבין יש עוד נציגויות בעוד מדינות שגם בדרך לשם. קנון אני ממש ממש בספק שיעשו משהו בתחום, בטח כשהם רואים כמה "מצליחה" סוני וכאמור את השיקוץ של רד.

כמגאי, תחום הצילום לא הולך לשום מקום. מה שהולך, או יותר נכון כבר הלך, מזמן, הוא הצילום ה"על הדרך" החובבני/משפחתי/תיעודי (טיולים/ימי הולדת וכו') שמצלמות בטלפונים נותנות לו היום מענה מושלם שבמבט רחב אפילו הרבה יותר טוב ממצלמה רגילה כי הבדלי האיכות לא מורגשים, אבל ההבדלים בנוחות של חוסר הצורך לקחת עוד מכשיר (ולדאוג לטעינה שלו), גיבוי, אחסון ופרסום התמונות.

התחום המקצועי/חובבים דווקא נמצא בעליה מתמדת (2% ב-2019 ביחס ל-2018 אם אני זוכר נכון).

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו תהיה התאבדות עבורם להיכנס לעולם הסמארטפונים.

הימור שלי השוק הולך להיות מאוד specialized. לכל יצרן יהיו מספר מאוד מצומצם של דגמים יקרים.

כמגאי, תחום הצילום לא הולך לשום מקום. מה שהולך, או יותר נכון כבר הלך, מזמן, הוא הצילום ה"על הדרך" החובבני/משפחתי/תיעודי (טיולים/ימי הולדת וכו') שמצלמות בטלפונים נותנות לו היום מענה מושלם שבמבט רחב אפילו הרבה יותר טוב ממצלמה רגילה כי הבדלי האיכות לא מורגשים, אבל ההבדלים בנוחות של חוסר הצורך לקחת עוד מכשיר (ולדאוג לטעינה שלו), גיבוי, אחסון ופרסום התמונות.

התחום המקצועי/חובבים דווקא נמצא בעליה מתמדת (2% ב-2019 ביחס ל-2018 אם אני זוכר נכון).

המצלמות בטלפונים די פח. אפילו פיקסל 4 מפיק תמונות די איומות מבחינה טכנית בהשוואה למצלמה קרופ עם עדשה נורמלית. לא יעזור אלוהים כן AI, לא AI בסופו של דבר טלפון מצלם תמונות עם עדשה קטנטנה באיכות פח מרוחה בשומן ושרוטה משימוש יומיומי בטלפון.

אבל צריך לזכור שקודם כל רוב המוחלט של האנשים בעולם צורכים את התוכן שלהם ממסכים קטנים. שנית, רוב האנשים בעולם המודרני סובלים מהפרעת קשב וריכוז אז אף אחד כבר לא באמת מסתכל על הפרטים הקטנים.

אני הלכתי לטיילת של יפו עם חצובה וצילמתי פנורמה HDR חבל על הזמן. אחר כך השקעתי שעתיים בעריכה בשביל איחוד HDR (צילמתי 5 תמונות בחשיפות שונות לכל קטע) ותפרתי את התמונות כדי שתצא פנורמה 180 מעלות.

על מסך מחשב שלי 32 אינץ' ברזולוציה 4K זה נראה פשוט חבל על הזמן.

לקחתי את היצירה שלי והעליתי אותה לפייסבוק וניסיתי לצפות בתמונה דרך טלפון סלולרי וזה היה פשוט זוועה. התמונה הוצגה כל כך בקטן שהיא הייתה לא שמישה לחלוטין.

בכלל צריך לזכור שכאשר מצלמים לרוחב התמונה לא נראת טוב על מכשירים סלולריים בגלל יחס גובה/אורך של מסכי סלולרי מודרניים וגם בגלל שרוב האנשים צורכים את התוכן שלהם כאשר הם מחזיקים את הטלפון לגובה.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן, הכמות של המצלמות החדשות אשר אנשים קונים וישר מוכרים זה טירוף, אני מתלבט כבר המון זמן האם לקנות עדשה חדשה או לא, רק עצם המחשבה האם אני הולך להשתמש בה מספיק בשביל לקנות אותה מוריד אותי מהקניה.

אכן מענין לראות אילו מותגים יעלמו ואלו דגמים יצאו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו תהיה התאבדות עבורם להיכנס לעולם הסמארטפונים.

הימור שלי השוק הולך להיות מאוד specialized. לכל יצרן יהיו מספר מאוד מצומצם של דגמים יקרים.

לקנון זו תהיה טעות ענקית, אבל לא התאבדות. היא חברה מאוד גדולה והיא משחקת בכמה תחומים (מדפסות, אופטיקה לכל מיני דברים, ציוד רפואי), שכניסה לתחום נוסף יכולה לפגוע בה, אבל לא מספיק כדי שהיא תמות.

והשוק הוא כבר עכשיו מאוד specialized. אפילו מצלמות סופרזום כבר כמעט ולא יוצאות, סוני הפסיקה עם הסייברשוט שלה (ב-2018 יצאו שני דגמים, ב-2019 יצאו 0), סמסונג הוציאה מהשוק את המצלמות שלה, ואלה שתי חברות שמייצרות הכל in-house, אז מה יגידו חברות שעוד צריכות לקנות חלקים יקרים?

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן, הכמות של המצלמות החדשות אשר אנשים קונים וישר מוכרים זה טירוף, אני מתלבט כבר המון זמן האם לקנות עדשה חדשה או לא, רק עצם המחשבה האם אני הולך להשתמש בה מספיק בשביל לקנות אותה מוריד אותי מהקניה.

אכן מענין לראות אילו מותגים יעלמו ואלו דגמים יצאו.

תנצל את העובדה ותקנה עדשה כמעט חדשה ביד 2 השוויצרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכישת עדשה לא באה בנתיים בחשבון (אפילו שממש ממש בא לי), הבטחתי לאישה שהשנה נצא לחופשה נורמאלית ולא עוד הפעם למשפחה בארץ או לבית באוסטריה אלא בהכל כלול שלא צריך לדאוג לכלום.

זאת בא לי https://www.tutti.ch/de/vi/zuerich/foto-video/zubehoer/fujinon-xf-80mm-f-2-8-r-lm-ois-wr-macro/33375127

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה של תחום הצילום זה כי לחובבי צילום, שאינם חובבי ציוד, אין סיבה לשדרג.

הפער בין הפנטקס DSLR שלי מ-2008 ל-EM5 מ-2012 היה גדול מאוד, מכל בחינה (להוציא כמה פתרונות ארגונומיים, שם פנטקס עושה קסמים).

וכבר ב-2005 לפנטקס הראשונה שלי (שנגנבה) היה מייצב בחיישן, מצב עם צמצם ותריס ידניים ו-ISO אוטומטי, אטימות לאבק ומים...

אבל החיישן של ה-EM5 היה עדיף על החיישן היותר גדול של הפנטקס, המייצב היה חלומי, הפוקוס מהיר, ועם עינית EVF אתה לא צריך לנחש את החשיפה.

ל-GX8 יש המון פונקציות שאין ב-EM5, כמה שחסרות לעומתה, ובסהכ היא שינוי בגודל העינית, שימושיות המסך מגע, ובמספר הכפתורים, יותר מאשר התקדמות, בטח בכל הקשור לאיכות תמונה.

רב הקונצים החדשים שלה לא ככ מעניינים.

עדשות כנל. אני לא אשדרג, כי יותר טובות הן גדולות יותר, ולא בא לי על זה. האיכות מספקת.

וזו הבעיה העיקרית של שוק המצלמות לחובבים, מהותית אין להם מה למכור. המצלמות כבר הרבה יותר טובות ממה שהמשתמשים מסוגלים להוציא גם ככה...

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פאלו, אני קצת חולק עליך. כמובן, זה לא שצריך לחחליף גוף כל אימת שיוצא דור חדש. אין בעיה לדלג כמה דורות, אבל יש כל אבולוציה, ובאיזה שלב תגלה תכונות חדשות שיהיו שימושיות לך עד כדי מחשבה על עדכון הציוד.

חוץ מזה, כמובן, גם האופטיקה משתכללת והצרכים משתנים, כך שגם בלי להחליף גוף יש לאן להתקדם מבחינת הציוד. אופס. הרבה כסף שזורם מהצרכן ליצרן.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה דורות זה "כמה דורות"?

היום משחררים מצלמה חלופית כל 3-4 שנים...

להחליף מצלמה כל עשור, וואלה, קיבלתי.

התעשייה אולי פחות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכי טוב זה להיכנס ל-eBay ולבדוק.

המחליפה המודרנית שלה עולה אלפייה דולרים עם העדשה. אני מנחש שהמחיר שלך צריך בטח להיות בין שליש לחצי מהמחיר הזה.

תלוי כמה היא משומשת.

למחליפה כבר יש חיישן 24 או 20 מגה פיקסל, וגם אם 16 זה מספיק... קשה למכור.

מבחינת ביצועים המצלמה אחלה ומספקת גם היום, אבל עבר זמנה בשוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכי טוב זה להיכנס ל-eBay ולבדוק.

המחליפה המודרנית שלה עולה אלפייה דולרים עם העדשה. אני מנחש שהמחיר שלך צריך בטח להיות בין שליש לחצי מהמחיר הזה.

תלוי כמה היא משומשת.

למחליפה כבר יש חיישן 24 או 20 מגה פיקסל, וגם אם 16 זה מספיק... קשה למכור.

מבחינת ביצועים המצלמה אחלה ומספקת גם היום, אבל עבר זמנה בשוק.

היא מצלמה בהחלט נהדרת אבל רוצה לשדרג לכן מוכר מישהו רוצה לתת 2000 שח הוגן לגמרי

אני חושב.

*pontiac tempest 1992 V6 3.1 liter

Pontiac - we are driving excitement

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2000? 2000 שקל? שקלים? של ישראל?

תמכור. עכשיו.

אני מכרתי D7000 לפני 5 שנים, אמנם בלי עדשה, אבל ב-1900 שקל. וזה לא היה מחיר נמוך במיוחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...