Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לאן (אם בכלל) כדאי לעבור? קנדה? ארה"ב? איך מחליטים לבצע את המהלך?

stas12
שימו לב! השרשור הזה בן 1809 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

א) הסיכוי תמיד קטן. אני בטוח שגם ההורים ששלחו את הילדים שלהם לסנדי הוק באותו בוקר לא חשבו שיש סיכוי שזה יקרה לילד שלהם. גם הסיכוי שמישהו יירה בך מחלון חדר המלון שלו בזמן הופעה בלאס וגאס הוא מאוד קטן, וזה עדיין קרה ל-500 אנשים.

ב) מה הקשר לתאונות? המספרים שהבאתי הם אך ורק של ילדים שנורו למוות במוסד חינוכי. אתה זוכר מתי זה קרה בפעם האחרונה בישראל? (או בכל מדינה מערבית אחרת, למעט נורבגיה).

הפואנטה שלי היא שארה"ב היא לא באמת מקום שאני הייתי רוצה לגדל בו ילדים. זו חברה מקוטבת בצורה קיצונית, אלימה ועם גישה חופשית לכלי נשק. יש מושגים בארה"ב, כמו Curfew או Amber Alert, שכל אמריקאי מכיר ורגיל אליהם. אתה זוכר מתי בפעם האחרונה קיבלת סמס של Amber Alert?

אם הייתי מהגר, הייתי שוקל ברצינות רק את קנדה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 66
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

רק אני הייתי מוותר על ארה"ב בגלל ביטוח הבריאות ובגלל ענייני בתי הכלא הפרטיים שם? רק לי נראה הזוי שארה"ב מהמדינות בעלות אחוז האסירים הגבוה בעולם בבתי כלא פרטיים בהם אתה יכול לקבל 18 שנה על זה שגנבת מכסחת דשא מהשכן שלך?

נפלאות ה-Mandatory sentencing.

עונש מינימום ששופט חייב לתת לפי חוק בלי לקחת בחשבון את הרקע של הנאשם והנסיבות שהביאו אותו לביצוע הפשע.

הפואנטה שלי היא שארה"ב היא לא באמת מקום שאני הייתי רוצה לגדל בו ילדים. זו חברה מקוטבת בצורה קיצונית, אלימה ועם גישה חופשית לכלי נשק. יש מושגים בארה"ב, כמו Curfew או Amber Alert, שכל אמריקאי מכיר ורגיל אליהם. אתה זוכר מתי בפעם האחרונה קיבלת סמס של Amber Alert?

מתי בישראל ראית ילד על רצועה? בארצות הברית זה מחזה די נפוץ.

אני מניח שמי שחוזר מטעמים כלכליים, זה אנשים שמראש המעבר שלהם לא היה מתוכנן היטב, או לא נבנה מספיק על מחקר ועובדות. תמיד יש אלמנט של סיכון, אבל יש הבדל בין לעבור "סתם" לעגלות או נסתדר אני עובד קשה לבין לעבור עם מקצוע טוב ואחרי מחקר מעמיק.

בין לחלטר בעגלות ובין לעבוד בבועת הייטק כלשהי עם חבילת רילוקיישין במימון מלא יש הרבה מאוד גוונים של אפור. אני ממש לא בטוח שאמריקאי ממוצע חי יותר טוב מישראלי ממוצע. אולי לפני 30 שנה זה היה נכון. אולי.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א) הסיכוי תמיד קטן. אני בטוח שגם ההורים ששלחו את הילדים שלהם לסנדי הוק באותו בוקר לא חשבו שיש סיכוי שזה יקרה לילד שלהם. גם הסיכוי שמישהו יירה בך מחלון חדר המלון שלו בזמן הופעה בלאס וגאס הוא מאוד קטן, וזה עדיין קרה ל-500 אנשים.

ב) מה הקשר לתאונות? המספרים שהבאתי הם אך ורק של ילדים שנורו למוות במוסד חינוכי. אתה זוכר מתי זה קרה בפעם האחרונה בישראל? (או בכל מדינה מערבית אחרת, למעט נורבגיה).

אני מאוד לא רוצה להיכנס לדיון הזה, כי זה לא מה שפות"ש ביקש.

כמה פעמים היית בארה"ב?

יש לי חברים, בני משפחה ומכרים אמריקאים. בחיים שלהם לא ראו או שמעו על כל מה שאתה מדבר. בטח שלא קיבלו סמסים.

יש באמריקה הרבה דברים.

בממוצע, כל מה שכתבת לא קורה.

שטויות שמספרים בחדשות.

בינתיים יש לך חברי פורום ששיתפו אותך במה קורה בחיים שלהם, לא נשמע שהם סובלים במיוחד.

אתה לא היית רוצה?

אני לא הייתי רוצה לגדול בסביבה שבה אני עלול להתפוצץ באוטובוס או במסעדה,

אני לא הייתי רוצה להגיע לגיל 18 ושישלחו אותי להילחם 3 שנים במחבלים,

אבל זה מה יש.

קיבלתי AMBER ALERT מפיקוד העורף בכל מערכה.

יש הרבה דברים, גם בישראל.

אירוע כזה או אחר, או הימצאותו של מקום דבילי בארה"ב, לא אומר שאפשר להכליל תחת זה 50 מדינות שונות ומגוונות.

זה באמת מאוד פשוט וברור מאליו, לא?

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רובם המוחלט עדיין נמצא בירח דבש של הרילוקיישין בעמק הסיליקון או צריכים לשרוד 3 שנים בארצות הברית בשביל לא ליפול בחזקת תושבות לצרכי מס. באמת שלא מדובר במדגם מייצג לשום דבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המדגם מייצג מספיק לצרכיו של פות"ש.

פות"ש,

לאן אתה מתכנן לעבור? העבודה היא זו שתקבע את המדינה אליה אתה עובר או שאתה חופשי לבחור?

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המדגם מייצג מספיק לצרכיו של פות"ש.

פות"ש,

לאן אתה מתכנן לעבור? העבודה היא זו שתקבע את המדינה אליה אתה עובר או שאתה חופשי לבחור?

חופשי לבחור עם שני תנאים, חוף מזרחי וקרבה יחסית לשדה תעופה.

תודה לכולם על עוד אינפוטים, בהחלט עוד חומר למחשבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד יתרון למעבר לארה״ב (וספציפית ל timezone של החוף המזרחי): אתה צופה כל שנה בארוויזיון ביום שבת אחרה״צ במקום באמצע הלילה.

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מאוד קשה לתת השוואה רצינית במדינה בעלת אוכלוסיה של פי 40 ושטח גדול משמעותית.

אם מדברים באחוזים - אני מבטיח לך שההשוואה שלך לא מחזיקה מים - שלא לדבר על המצב הנפשי של אנשים בעוטף עזה , קו העוני בקרב ילדים , איכות החינוך וכו.

אז נכון - יש ויש - אבל לרוב כשמדברים על רילוקיישן ולא לאיזורי הספר העניים של ארה״ב - המספרים טיפה שונים.

לגבי Amber alert - זה משעשע שאתה מתייחס לזה בכזו צורה אבל יאללה בא נדבר על זה - זו מערכת ששולחת SMSים בתפוצה רחבה לכל מי שבמיקום פיזי קרוב על חטיפות ילדים.

זה לא שאין חטיפות ילדים בארץ. וכדי שנבין כמה התפוצה רחבה - מאז שעברתי לפה (4 שנים כמעט) ראיתי לדעתי 3 Ember alerts. כולן היו בטווח של מעל לכל מנהטן - כלומר סדר גודל האוכלוסיה שקיבלה את זה היא בין כל גוש דן וכל ישראל.

חבל שאין מערכת כזו בישראל. וזה לא מחוסר מקרים.

בכלליות - הפתיחות במידע לגבי פשע זה דבר מדהים.

אני אשמח לראות מקבילות של Crime maps בארץ , או מאגר רשום של פדופילים ועברייני מין.

בארה״ב יש איזורים בהם החברה מקוטבת ואלימה ועם גישה חופשית לנשק ... ויש המון איזורים שלא.

ואם לוקחים את הכלל - או מתמקדים ביעדי רילוקיישן / המקומות שהבחור מדבר עליהם - מה שאתה מדבר עליו מנותק מאוד מהמציאות.

אם אני לדוגמא לוקח את מה שרשמתי למעלה - לדוגמא בעיירה שלי פעם אחרונה שהיה פשע אלים היה 2014 - כששיכורים נהגו מכמה עיירות ליד ונעצרו.

כמות העברייני עיר בעיר - 0

ומערכת חינוך ציבורי בטופ 10% של ארה״ב.

אני יכול לחיות עם ה״חברה האלימה והמקוטבת״ הזו בסדר גמור.

לפעמים צריך יותר מלקרא כותרות (שאגב אם היית מסתכל הפוך - היית מגיע למסקנה שישראל זו מדינה אלימה עם ממשל צבאי , שרים גזעניים ובמלחמה תמידית עם טילים על כל האוכלוסיה ... וכל זה מספיק להציץ בחדשות של החודש האחרון - אבל אני ואתה יודעים שזה לא מה שמייצג 90% מהמדינה ביומיום נכון?)

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי החוף המזרחי - זה תלוי מאוד במה אתה אוהב.

אם אכן יש לך חופש לבחור איפה אתה גר - כלכלית כדאי לך כנראה לבחור איפשהו בפלורידה.

באיזור אורלנדו יש איזורים מהממים (יש לי משפחה שם שביקרתי כמה וכמה פעמים) , אין מס הכנסה של הסטייט והעלויות מחיה סבירות למדי.

החיסרון הוא כמובן הסופות הטרופיות כל כמה שנים.

אישית אני גר בצפון ג׳רזי - באיזור לא זול אבל עם מערכת חינוך ציבורית מדהימה , חצי שעה ברכב ממנהטן (40 דקות נגיד לMidtown - או אוטובוס של שעה בבוקר) ומאוד אוהב את האיזור.

כבר נתנו לך סה״כ טיפים דיי טובים פה. כל מה שנותר לי לאחל לך זה בהצלחה.

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע ליביו, אני תומך בהרבה דברים שאתה אומר ובאופן כללי תומך גם בהגירה לארה״ב (ראה תגובותי מעלה) אבל אתה צריך ללכת לוולמרט ולהסתכל על קיר הילדים החטופים שלהם כדי להבין את היקף חטיפות הילדים.

בזמנו מישהיא מהעבודה שלי סיפרה שחוטפים נערות ומוכרים אותן לסעודיה לסחר בנשים - מטורף.

לפות״ש - עוד יתרון שלא נאמר כאן ולא קשור למה שכתבתי כרגע. אם יש לך קצת כסף בכיס שאתה רוצה להשקיע אמריקה זה ה-מקום להשקיע אותו. אם אתה מחפש לקנות בית\בתים להשכרה פה תוכל להגיע לתשואה שנתית של 9-12%.

עריכה אחרונה על ידי קאררה

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הולך לוולמארט בערך פעם פעמיים בחודש.

לא ראיתי קיר של ילדים חטופים / חסרים. אני אחפש פעם הבאה...

אשמח לראות סטטיסטיקות - ואז להתייחס ביחס לגודל האוכלוסיה אם אתה רוצה לדבר ברצינות.

ושוב - אתה מכליל מאוד על מדינה שלא מעט סטייטים שלה גדולים יותר מכל מדינת ישראל.

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה פעמים היית בארה"ב?

יש לי חברים, בני משפחה ומכרים אמריקאים. בחיים שלהם לא ראו או שמעו על כל מה שאתה מדבר. בטח שלא קיבלו סמסים.

יש באמריקה הרבה דברים.

בממוצע, כל מה שכתבת לא קורה.

שטויות שמספרים בחדשות.

הייתי לא מעט פעמים, גם במסגרת העבודה וגם בטיולים. אין לי משפחה באמריקה, יש לי קולגות שגרים בכל מכל מני מקומות שם. אחד מהם שגר בצ'נדלר אריזונה מחזיק אקדח אחד בבית ואקדח נוסף בתא הכפפות ברכב.

ואתה טועה - בממוצע זה בדיוק מה שקורה.

Liviur, הדוגמה האישית שלך היא טובה אבל לא מאוד רלוונטית. אשריך שאתה גר באזור כזה, באמת. אבל האם רוב אוכלוסיית ארה"ב גרה באזורים כאלו? זה כמו שמישהו שגר ברמת הגולן יגיד שאין רקטות מעזה והכל שטויות. אצלו אין, בחלק גדול מהמדינה דווקא יש.

אני לא אומר ש-100% מהמקומות בארצות הברית הם בעייתיים, אבל המון כן וזה בגלל לא מוגבל ל"אזורי ספר עניים". גם יעדי רילוקיישן כמו עמק הסיליקון הם לרוב מקומות שבהם לא מאוד נעים להסתובב לבד בערב ובטח שלא הייתי נותן לילדים שלי להסתובב שם לבד ברחוב.

אין טעם להגיד "אבל בישראל יותר גרוע" - אני מסכים, מעולם לא טענתי שישראל היא דוגמה מאוד מוצלחת למדינה מערבית שכיף לחיות בה, אבל הדיון הוא לא על "האם לעבור לארה"ב או לישראל" אלא "לאן (אם בכלל) כדאי לעבור? קנדה? ארה"ב?" - ואני חושב שכמדינה, קנדה עדיפה, כי לארה"ב יש הרבה מאוד בעיות שאולי אתה לא רואה כשאתה גר ב"סביון" של ניו יורק אבל זה לא אומר שהן לא אמיתיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ויכוח חסר טעם. כל אחד מאיתנו מסתכל על העולם דרך פריזמה מאוד מאוד צרה של הניסיון האישי שלו.

מנסיוני במערכת מס ישראלית ואמריקאית ישראלי ממוצע נהנה מביטחון פנסיוני, בריאותי וסוציאלי שאמריקאי ממוצע יכול רק לחלום עליו.

מצד שני הבחור שלנו לא שייך לממוצע וגם לא יגור בסביבה של אנשים ממוצעים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חופשי לבחור עם שני תנאים, חוף מזרחי וקרבה יחסית לשדה תעופה.

תודה לכולם על עוד אינפוטים, בהחלט עוד חומר למחשבה.

אני חושב שצריך להתנתק לרגע משיקולים רגשיים ולהתמקד בשיקולים כלכליים נטו.

1. מה תהיה המשכורת שלך בארה"ב?

2. האם החוזה מוגבל בזמן?

3. תקבל ביטוח בריאות דרך עבודה? מה היקף ביטוח בריאות?

4. תקבל (K) 401?

5. יש לך RSUs?

6. יש לך נכסים בארץ?

7. כמה אשתך מרוויחה היום במונחי ברוטו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה נוספת היא מה קורה אם אתה מאבד את מקום העבודה מכל סיבה שהיא. האם תוכל להשאר בארה"ב? אם לא, מה הן העלויות של החזרה לישראל (למשל בהיבט המיסוי והפנסיה)?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...