Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בניית ראם אייר ...

or213
שימו לב! השרשור הזה בן 6995 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

האם ניתן לבנות ראם אייר פשוט בבית ??

כלומר , לפתוח חור בתיבת הפילטר אוויר , להכניס צינור , לכוון את פתח היניקה למקום שבו האוויר מתנגש הכי טוב במהירות גבוהה ...

יכול לעבוד כזה דבר או שזה בזבוז זמן .

ים long time no

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לך על זה טייגר. :?

חברות יושבות ומפתחות ראם אייר כשבעצם אין פה בכלל מה לפתח, וזה סה"כ להכניס צינור מזגן לפילטר. אז אם הם יכולות גם אתה יכול.

פליקס

ROOONEEYY

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא דיברתי על צינור מזגן , התכוונתי שראם אייר זה לא דבר כל כך מסובך , זו בסה"כ מערכת גדישת אוויר שמשתמשת בכוחות הטבע . אפשר לאלתר מיליון אפשרויות שיהיהו אפקטיביות במידה מסויימת .

לא מדבר על גדישה בלחץ של 10 באר :-) משהו נחמד שיתן ספיקת אוויר קצת יותר גבוהה .

אני לא מבין למה הייתה צריכה להכנס ציניות לנושא אני מדבר בלי טיפת ציניות .

ים long time no

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הציניות במקומה.

יש לך מושג איך לבצע חישובים של ספיקה, זרימה, לחצים וכל שאר החישובים שדרושים כדי לתכנן ראם אייר שבאמת יעשה משהו?

חשבתי שלא...

בקיצור - חבל לך על הזמן ועל המאמץ.

It's only a sport if you use a ball

It's a real sport if you use two

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנסה לבנות גם מנוע .. סה"כ 4 חתיכות ברזל בתוך שרוול שיורדות ועולות ודחוסות קצת דלק ואוויר ... ביג פאקין דיל ..

זה כמו לקחת 4 בקבוקי קולה ולדחוף לשם מקל לניקוי השרותים לא ? ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשרי בהחלט ,אני בניתי צנרת מאלומיניום לתיעול אוויר מחוץ לרכב אל פתח המצערת

בקו ישר ,הצנרת בקוטר של 5",קיים בידוד תרמי,ויש ניקוז מים ,וסירקולצית אוויר יעילה,בתוך הצנרת יושב פילטר כותנה .

A MACHINE , KEPT ALIVE BY HIS LOVE

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנסה לבנות גם מנוע .. סה"כ 4 חתיכות ברזל בתוך שרוול שיורדות ועולות ודחוסות קצת דלק ואוויר ... ביג פאקין דיל ..

זה כמו לקחת 4 בקבוקי קולה ולדחוף לשם מקל לניקוי השרותים לא ? ;)

:roflmao::roflmao::roflmao:

ואגב, כבר שמתי פה בעבר לינק למאמר טכני שמסביר שגם הראם אייר הכי מהונדס שיש (במכוניות פורמולה 1, עם כונס ענק ותיעול אופטימלי) מוסיף בערך אחוז אחד לביצועים וגם זה רק במהירויות של מעל 200 קמ"ש.

אז אני חוזר ואומר - אין חיה כזו ראם אייר במכוניות נוסעים. יש תיעול אויר קר שזה דבר יעיל במידה מסויימת כשלעצמו, אם כי ברוב המכוניות כבר קיים תיעול סביר של אויר קר לתיבת האויר המקורית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק ב-100% ,התיעול המקורי מתוכנן כהלכה ,ואין סיבה להחליפו .

כשאני קיבלתי את הרכב הנוכחי,קיבלתי אותו בלי התיעול המקורי ,אלא עם פייפר קרוס מספוג שהיה תקוע ליד סעפת הפליטה הייתי חייב לנקוט בצעדים בונים

A MACHINE , KEPT ALIVE BY HIS LOVE

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי .

טוב אז הבנתי שכדי שראם אייר יהיה אפקטיבי במכונית צריכים לנסוע ממש ממש מהר.

פשוט אני ידוע שבאפנועים משתמשים בזה הרבה מאוד ושם זה ממש אפקטיבי .

טעיתי .

אז בואו נהפוך את הרעיון מראם אייר לתיעול אוויר טוב יותר משמע cold air intake .

זה כבר יותר הגיוני לבניה עצמית .

ים long time no

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראם אייר בבניה עצמית בהחלט אפשרי ובהחלט עוזר להכניס אוויר קר במידה וקיים פילטר פתוח !

רק הבעיה היא שדרך הראם אייר נכנסים גם חולות ואבק וגורמים לפילטר להתלכלך בתדירות גבוהה מהרגיל!

JDM :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

QUOTE=CivicNos]ראם אייר בבניה עצמית בהחלט אפשרי ובהחלט עוזר להכניס אוויר קר במידה וקיים פילטר פתוח !

רק הבעיה היא שדרך הראם אייר נכנסים גם חולות ואבק וגורמים לפילטר להתלכלך בתדירות גבוהה מהרגיל!אפשר לסדר את העניין לדעתי על ידי הוספת פילטר ראשוני גס שימנע כניסת לכלוך גדול ומסוכן וגם קצת ימנע את הלכלוך המהיר של הפילטר .

ים long time no

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה אתה פוגע בתיעול היעיל..

בעולם-"זאת זכות לתת שרות"

בארץ- "אתה חייב לתת לי שרות! אני קניתי את הכיסא שאתה יושב עליו!":evil:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טעות , אם אני מוסיף מערכת שתעלה את רמת התיעול בנאמר 20% והפילטר הראשוני יפחית לי 5%-7%

אני עדיין ברווח תיעול גדול .

סתם זרקתי כאן מספרים אבל זה העיקרון .

ים long time no

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6995 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...