Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כושר... מה עושים כששונאים ללכת למכון?

Morningstar
שימו לב! השרשור הזה בן 1893 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 60
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אציע משהו קצת שונה שעזר לי מאוד - ומהנה הרבה יותר מחדר כושר - קיר טיפוס (עם 5-6 שיעורים פרטיים כדי ללמוד בסיס וטכניקה).

"Metal is like flesh. Both carry potential in their veins. When tempered with heat and pressure, the potential surfaces"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
ליאב המטרות שלי ושלך שונות.

אני מבסוט על איך שאני נראה [60 קג, 179 סמ] וזה לא מה שמניע אותי.

אני גם שונא מכון כושר. זה משעמם אותי.

אני בסה"כ רוצה להיות קצת יותר בריא, קצת פחות בטט, לחזק קצת את הגוף, להרגיש קצת יותר טוב עם עצמי.

לך לכל מקום שאפשר ברגל + וותר על מעליות (כשזה הגיוני ואפשרי). זה אמנם לא אינטנסיבי כמו שחיה או ריצה אבל אפשר לעשות את זה בכל מקום וזה גם לא "במיוחד".

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי אני בטוח שאצל אנשים שמתאמנים עם מאמני כושר אישיים שגמרו איזה קורס תעודה שלם של חודש וחצי, אין פציעות לעולם.

אני מתאמן עם מאמן שנתיים ולא נפצעתי.

מצד שני כל הזמן רואה כל מיני טמבלים שנפצעו כי עשו איזה תרגיל שראו ביוטיוב/אינסטוש.

באמת אין צורך לזלזל באנשים. תתפלא אבל יש כאלה שעשו הסמכות קצת יותר רציניות ואפילו תואר בפיזיותרפיה.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכון כושר? זה כזה פאסה.

דורש משמעת עצמית גבוהה, וידע מה עושים.

מאמן אישי? כל מי שלא יודע מה לעשות עם החיים שלו נהיה כזה. אלו שבאמת יודעים ויביאו אותך לתוצאות יעלו המון.

אומניות לחימה? הרבה טכניקה, מעט אירובי מעט כוח.

מה כן? קרוספיט.

כן, יקר.

אבל קבוצה קטנה יחסית ככה שהיחס הוא די אישי, אימונים משולבים של אירובי וכוח, אימונים מגוונים, אווירה, ותוצאות.

תתחיל לא תרצה להפסיק.

ואם אתה נרשם לקרוספיט הרצליה, ד"ש לרועי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז הלכתי לשיעור קרוספיט...

קרתה תקלה והמאמן שהעביר את האימון חשב שאני מגיע ב 21 כשבפועל קבעתי ל 20 לכן לא ידע שיש מתאמן חדש.

20 דק' ראשונות עשיתי בדיוק מה שכל השאר עשו, דופק בשמיים, בנק' הזו התחלתי להרגיש לא ממש טוב, קצת בחילה וסחרחורת יצאתי החוצה, ישבתי קצת, שכבתי קצת, סביבות ה 5-10 דק' ורציתי להמשיך אבל המאמן העדיף שלא ושאגיע עוד יומיים לחוויה מתקנת.

תכלס, אף פעם לא הגעתי למצב כזה כי תמיד הייתי קשוב לגוף שלי והפסקתי לפני, כאן המוזיקה והאטרף של הקבוצה - לא שמתי לב.

אני לא יודע אם אמשיך, זה לא בדיוק מה שאני מחפש.

זה מאוד אינטנסיבי, עולה כמו מנוי להומספלייס מטר מהעבודה [שמציע בריכה, מכון, ואינסוף חוגים שונים] וגם לא ממש התחברתי לרעיון של קבוצה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, כל הכבוד למאמן שלא נתן לך להמשיך.

נשמע כמו נפילת סוכר, קורה גם למתאמנים וותיקים לפעמים (לרוב בימים שבהם לא אוכלים מסודר בשילוב עם אימון מאוד אינטנסיבי).

לא כל האימונים בקרוספיט מאוד אינטנסיביים, זו בדיוק הנקודה שזה מאוד משתנה, יום אחד ככה ויום אחד ככה. יום אחד אימון שכולל דברים שאתה יותר חזק בהם ויום אחר אימון שכולל דברים שאתה יותר חלש בהם (שזהו הזדמנות מצוינת להשתפר בהם).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע כמו overkill בשביל פעם ראשונה ללא הדרכה צמודה באימון אינטנסיבי. תן לי לעלות עכשיו 15 קומות ברגל במהירות ותתקבל אותה ההרגשה (או דום לב, במקרה הפחות סימפטי).

לא הייתי שולל מפגש נוסף כפי שהמדריך הציע. אם לבד is your thing, שחיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקטע שעכשיו חשבתי על זה קצת לעומק... הצגתי את עצמי כמישהו חדש בתחילת האימון, למאמן - לכן נשמע לי קצת תירוץ ה "לא ידעתי שיש מתאמן חדש" ועכשיו אני תוהה אם אני יכול לסמוך על מאמן שכזה בפעילות כל כך אינטנסיבית, גם בעתיד. מתלבט אם להגיע לאימון נוסף או לנסות שחייה קודם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם זאת, הוא ראה את המצב שלך וייעץ לך לעצור, שזה הדבר המתבקש.

במפגש הבא הייתי תופס אותו לשיחה ומסביר את החששות על סמך הביקור הקודם - אם אתה רואה שהוא לא יורד לסוף דעתך ומנסה לדחוף אותך (כמו השאר שם, אני מאמין) לתת את המקסימום, כנראה שזה אכן לא המקום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקטע שעכשיו חשבתי על זה קצת לעומק... הצגתי את עצמי כמישהו חדש בתחילת האימון, למאמן - לכן נשמע לי קצת תירוץ ה "לא ידעתי שיש מתאמן חדש" ועכשיו אני תוהה אם אני יכול לסמוך על מאמן שכזה בפעילות כל כך אינטנסיבית, גם בעתיד. מתלבט אם להגיע לאימון נוסף או לנסות שחייה קודם.

שחייה זה אחלה, אם אתה יודע לשחות טוב או שאתה מתכוון להשקיע לפחות כמה שעות בשיפור הסיגנון. אחרת שחייה יכולה להיות מתסכלת, ואפילו לא בריאה. ואם לשחות, אז חתירה וגב.

אם אתה מוצא שחייה משעממת, יש את הפתרון של אוזניות לשחייה. זה לא נשמע ממש טוב, אבל זה עובד.

אני כבר לא משתמש באוזניות להפגת השיעמום, כי אחרי שעשיתי קורס של TI, כבר לא משעמם לי לשחות (כ-2 ק"מ, פעמיים עד שלוש בשבוע). מאז הקורס, במקום לחשוב על כמה אני שוחה, אני חושב כל הזמן על איך אני שוחה, והשחייה הופכת למשהו מדדטיבי.

תזכור שכל ההתחלות קשות. תמיד לוקח זמן עד שצוברים מיומנות ומתחילים להרגיש טוב עם הפעילות. זה נכון לכל דבר חיים (חוצמי התאהבות).

אז גם אם פעילות מתאימה לך, צריך בכל זאת קצת התמדה, לפחות בהתחלה.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז הלכתי לשיעור קרוספיט...

קרתה תקלה והמאמן שהעביר את האימון חשב שאני מגיע ב 21 כשבפועל קבעתי ל 20 לכן לא ידע שיש מתאמן חדש.

20 דק' ראשונות עשיתי בדיוק מה שכל השאר עשו, דופק בשמיים, בנק' הזו התחלתי להרגיש לא ממש טוב, קצת בחילה וסחרחורת יצאתי החוצה, ישבתי קצת, שכבתי קצת, סביבות ה 5-10 דק' ורציתי להמשיך אבל המאמן העדיף שלא ושאגיע עוד יומיים לחוויה מתקנת.

תכלס, אף פעם לא הגעתי למצב כזה כי תמיד הייתי קשוב לגוף שלי והפסקתי לפני, כאן המוזיקה והאטרף של הקבוצה - לא שמתי לב.

אני לא יודע אם אמשיך, זה לא בדיוק מה שאני מחפש.

זה מאוד אינטנסיבי, עולה כמו מנוי להומספלייס מטר מהעבודה [שמציע בריכה, מכון, ואינסוף חוגים שונים] וגם לא ממש התחברתי לרעיון של קבוצה.

ברוך הבא לטעויות הראשונות של מתאמנים חדשים :)

לפני אימון אתה חייב לשתות הרבה, במשך היום לפחות 2 ליטר (בכללי זה טוב).

10 דק' לפני האימון - 2 כוסות מים (או בערך 300 מ"ל), אולי תמר או בננה כחצי שעה / 20 דק' לפני כן גם.

שעתיים שלוש לפני אימון לדאוג לאכול פחמימות כגון פסטה / פתיתים / אורז וחבריהם.

אני לא מבצע קרוספיט אבל ממה שראיתי זה אימון אינטנסיבי של קצב, חוסר בנוזלים/סוכר יעשה בדיוק מה שתיארת.

נ.ב ממליץ להמנע ממשקאות ממותקים בכללי ובטח לפני אימון

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טעות. אסור לשתות הרבה. אתה רק תעמיס על הקיבה ותגרום לבחילה כי הגוף משקיע הרבה מאוד אנרגיה בעיכול. בנוסף במהלך מאמץ פיזי הגוף מפסיק את ייצור השתן במטרה לצמצם בריחת נוזלים. כתוצאה מכך לגוף מאוד קשה להיפטר מעודפי נוזלים וזה יכול לגרום להקאה ו/או תחושת סחרחורת.

הוא מדריך קבוצה. לא מדובר בתוכנית אימון אישית. אתה יכול או לעשות מה שהם עושים רק בעצימות יותר נמוכה בלי להתבייש לקחת הפסקה באמצע עד שתיכנס לכושר או תלך לקבוצה של מתחילים או חפש מאמן אישי שיתאים אימונים לרמה שלך ובהדרגה יעלה את האינטנסיביות.

אני התחלתי להתאמן בתור גרוטאה גמורה. אני מדבר איתך על מישהו עם ידיים בעובי של מקל וגב בצורה 6 שלא התאמן יום אחד בחיים שלו.

עשיתי שני "אימונים" לבד ומהר מאוד הבנתי שלבד לא אצליח להגיע לשום מקום. לקחתי מאמן אישי. התחלתי סקווטים עם מקל מטאטא בשביל ללמוד את הטכניקה ועשיתי באנץ' פרס עם מוט ריק ואפילו זה היה לי כבד בטירוף. שנתיים אחרי אני עושה סקווטים עם 140 ק"ג, דדליפט עם 120 ק"ג, באנץ' עם 80 ק"ג, מתח כמו חייל בקומנדו. המאמן שלי מסתלבט שאני רו"ח powerlifter היחיד בארץ.

מאמן אישי היה אחת ההשקעות הכי טובות שעשיתי אי פעם. כל פעם שעשיתי למאמן שלי העברה בנקאית שלחתי לו נשיקה בוואטסאפ. לא צריך להיות עשיר שמנגב את התחת עם שטרות בשביל להרשות לעצמך דבר כזה. הכל עניין של סדר עדיפויות כלכלי.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למען האמת אני אוכל תמרים ביום יום ואכלתי 3 כ 15 דק' לפני תחילת האימון, הבעיה שהארוחת צהריים שלי היתה ב 12. כלומר מ 12 עד 20 אכלתי 3 תמרים ועוד כמה שטויות, וזהו. שתייה זו נקודה שאני צריך להשתפר בה, לפחות אני שותה אך ורק מים.

בכל מקרה, ברמת הרעיון אני חושב שזה משהו שיכול לעבוד בשבילי, אם אצליח להתמיד. זה עובד על כל הגוף כולל הרבה סיבולת לב ריאה. יש אימונים בשעות שממש נוחות לי כמו 9 בבוקר כך שאני יכול לעשות אימון על הבוקר, לחזור להתקלח ולצאת לעבודה.

אנסה מחר שוב ואגיע להחלטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טעות. אסור לשתות הרבה. אתה רק תעמיס על הקיבה ותגרום לבחילה כי הגוף משקיע הרבה מאוד אנרגיה בעיכול. בנוסף במהלך מאמץ פיזי הגוף מפסיק את ייצור השתן במטרה לצמצם בריחת נוזלים. כתוצאה מכך לגוף מאוד קשה להיפטר מעודפי נוזלים וזה יכול לגרום להקאה ו/או תחושת סחרחורת.

הוא מדריך קבוצה. לא מדובר בתוכנית אימון אישית. אתה יכול או לעשות מה שהם עושים רק בעצימות יותר נמוכה בלי להתבייש לקחת הפסקה באמצע עד שתיכנס לכושר או תלך לקבוצה של מתחילים או חפש מאמן אישי שיתאים אימונים לרמה שלך ובהדרגה יעלה את האינטנסיביות.

אני התחלתי להתאמן בתור גרוטאה גמורה. אני מדבר איתך על מישהו עם ידיים בעובי של מקל וגב בצורה 6 שלא התאמן יום אחד בחיים שלו.

עשיתי שני "אימונים" לבד ומהר מאוד הבנתי שלבד לא אצליח להגיע לשום מקום. לקחתי מאמן אישי. התחלתי סקווטים עם מקל מטאטא בשביל ללמוד את הטכניקה ועשיתי באנץ' פרס עם מוט ריק ואפילו זה היה לי כבד בטירוף. שנתיים אחרי אני עושה סקווטים עם 140 ק"ג, דדליפט עם 120 ק"ג, באנץ' עם 80 ק"ג, מתח כמו חייל בקומנדו. המאמן שלי מסתלבט שאני רו"ח powerlifter היחיד בארץ.

מאמן אישי היה אחת ההשקעות הכי טובות שעשיתי אי פעם. כל פעם שעשיתי למאמן שלי העברה בנקאית שלחתי לו נשיקה בוואטסאפ. לא צריך להיות עשיר שמנגב את התחת עם שטרות בשביל להרשות לעצמך דבר כזה. הכל עניין של סדר עדיפויות כלכלי.

אני חושב שאתה הבן אדם הראשון שפגשתי שהדדליפט שלו יותר נמוך מהסקוואט... ממש מוזר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...