Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חברה שנתנה לי שירותים לעסק דורשת בפעם השלישית תשלום שגוי - מבקש את דעתכם.

Transporter
שימו לב! השרשור הזה בן 1892 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נכון אבל כשיש דרישה כזו מהמכס מכון התקנים נותן תל"ח (תקן לא חל) וזה אישור שלוקח בערך יומיים ולא יקר.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 63
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לא בהכרח, כל מקרה לגופו.

ישנם מוצרים\מצבים ("זכיתי" להיתקל בהם) שפרט המכס איננו דורש תקן כלל ולאחר דרישת המעריך חלה חובה על תקן אשר איננו זכאי לתל"ח והיה צריך להעביר תקן מלא או בדיקת השוואה לאחר השיחרור.

אם תרצה דוגמא מעניינת בדיוק בנושא הנ"ל, אשמח לרשום לך בפרטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מדבר על סיווג לא נכון זה משהו אחר. נתקל בזה לפעמים עם מחברי כיבוי אש שאם הולכים לזרנוקים חייבים תקן ואם לברזי כיבוי לא. קצת דיונים ומסמכיעם לרוב משנים את הסיווג.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במסגרת אותו משלוח היה ציוד שנשאר להמשך טיפול במכס. נאמר לי שלא תהיה בעיה ותוך יום יומיים אני מקבל אותו. בפועל קבלתי אותו בערך אחרי חודש, נחזור אליו בהמשך.

זוכרים את החבילה שבמשלוח הראשון נשארה במכס ואמרו לי שתוך יום יומיים משחררים לי אותה ?

אז זה לקח חודש. חודש שכל פעם צצות בעיות עם השיחרור ומבקשים ממני מסמכים וכו'.

.

תיאוריה לחוד ומציאות לחוד

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לך מושג איך עובד המכס איך עובד מכון התקנים.

ואולי כדי להצילו מבדיקה במכון התקנים הם נזקקו לזמן כדי לשכנע שאין צורך בבדיקה.

הרבה משתנים של עלויות ממש לא בשליטתם.

כמו שלך לא מעניין אם הזוג שמתחתן מחר יתגרש מה איכפת לעמיל המכס אם המוצר של 30 דולר יעלה להביאו לפתח ביתך עוד 300 דולר.

את התחשיב אם כדאי לך או לא אתה עושה.

כמובן שאם גבה ממך 100 עבור המכס , ולמכס שילם רק 50, אז הוא רמאי

אם תימחר לך את עמלתו ב 100 וחייב ב 200 שגה או רמאי

שוב,

בכל חברת עמילות יש מסווג

התפקיד שלו לסווג את הטובין ולדעת מה הכללים החלים עליו, או במקרה הכי גרוע להגיד לי: "העלות כך וכך, אם יחליטו להיות איתך קשים תהיה תוספת של עד כך וכך ש"ח.

גם אני מתנהל ככה בעסק שלי כשיש תחומים אפורים שיש מצב שתדרש מנלקוח תוספת תשלום.

הרי העמיל יודע מה האופציות שעומדות בפני המכס.

תפקידו להציג לי אותן ולתת לי להחליט אם שווה לי.

כמו כן אם הןא חושב שעלות הבדיקות והמיסים גבוהה בכמה מאות אחוזים מעלות המוצר מצופה ממנן להעיר את תשומת ליבי. הוא מקבל כסף על זה.

כשלקוח מזמין ממני קונסטרוקציה לאירוע אני מודיע לו שיש סיכוי שידרשו ממנו אישור מהנדס ושהעלות היא כך וכך.

אני מדגיש בפניו שבגלל המיקום הגאוגרפי של האולם שהוא מתחתן בו יש מצב שהמהנדס ירצה תוספת שיכולה לנוע בין 100-200 שח

במקרה הטוב - לא יהיו תוספות והלקוח מרוצה

במקרה הרע - הלקוח ידע בדיוק מה מחכה לו

כל בעל מקצוע בכל תחום יודע מה הגבולות גיזרה ולאן יכול להגיע החשבון.

כמו כן - כשנותנים הצעת מחיר \ הערכת מחיר חשוב להדגיש - "יתכן ויהיו עלויות נוספות בגובה XXX בגין XXX"

ואז אני אחליט אם מתאים לי ללכת על זה.

ברגע שאתה נותן לי הצעת מחיר שנראית מפתה ואתה יודע שהולכות להיות הפתעות בגובה של 50% מסכום העסקה, תשלם אותן אתה.

איך שלא מסתכלים על זה קורה פה אחד מהדברים הבאים:

1. חוסר מקצועיות וחוסר בקיעות בתחום

2. הגשת הצעת מחיר שחסרים פה פרטים קריטים במטרה לסגור עסקה

3. רמאות

אף אחת מהאופציות לא אמורה ליפול עליי.

בדיוק כמו שהרואה חשבון שלי יודע להגיד לי פעם ב 3 חודשים "בוא נשב על ההכנסות ונראה אם צריך לשנות את המקדמות כדי שלא תקבל הפתעה בסוף שנה"

אם הייתי רוצה להתנהל לבד מול הגופים האלה לא הייתי משלם לבעלי מקצוע, הייתי עושה הכל לבד וסופג את ההפתעות.

וכמו שכתבתי מההתחלה- "טעות" ראשונה שלהם - קבלתי

"טעות" שניה ספגתי

בפעם השלישית לא מתאים לי

אין שום סיבה שיהיו כל כך הרבה טעויות ואי הבנות בטווח של שבועיים שלוש.

עריכה אחרונה על ידי Transporter
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין המשל דומה לנמשל

העובדה היא שהעמיל מבקש ממך עוד ועוד מסמכים , כדי לשכנע את המכס , כך שכנראה שהמוצר לא היה שגרתי או היתה מחלוקת בין המכס לעמיל.

יש מוצר שהמסווג בחברת העמילות מסווג כך, ובא המעריך במכס ומסווג אחרת ואז יש גם דרישות חוקיות אחרות/ נוספות.

וכאשר הטיפול מתארך גם עלות התשלום לעמיל גדלה.

דמיין מצב בו הבאת מוצרים בשווי 10000 ש"ח , אומרים לך לדעתינו יחול מכס בסכום של 1000 ש"ח, בא המכס מעריך את זה בסיווג שונה והמכס 3000 ש"ח.

והתשלום לעמיל עצמו 500 ש"ח.

האם לדעתך העמיל צריך להוציא מכיסו את האלפיים שח הנוספים?

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין המשל דומה לנמשל

העובדה היא שהעמיל מבקש ממך עוד ועוד מסמכים , כדי לשכנע את המכס , כך שכנראה שהמוצר לא היה שגרתי או היתה מחלוקת בין המכס לעמיל.

יש מוצר שהמסווג בחברת העמילות מסווג כך, ובא המעריך במכס ומסווג אחרת ואז יש גם דרישות חוקיות אחרות/ נוספות.

וכאשר הטיפול מתארך גם עלות התשלום לעמיל גדלה.

דמיין מצב בו הבאת מוצרים בשווי 10000 ש"ח , אומרים לך לדעתינו יחול מכס בסכום של 1000 ש"ח, בא המכס מעריך את זה בסיווג שונה והמכס 3000 ש"ח.

והתשלום לעמיל עצמו 500 ש"ח.

האם לדעתך העמיל צריך להוציא מכיסו את האלפיים שח הנוספים?

המוצר היה שיגרתי מאוד, לא הבאתי ראש נפץ לטיל קרקע קרקע אלא מוצר שמתעסקים בו בתחום האירועים ואנשים צורכים אותו יום יום,

מעבר לזה, הבאתי את אותו מוצר המון פעמים משלוח רגיל דרך DHL ומעולם לא עצרו אותו לשום בדיקה.

ושוב,

כשאני פונה לבנאדם שהתפקיד שלו הוא לסווג ולהעריך את המוצר, הוא צריך להגיד לי מראש כמה זה יכול לעלות,

כי הוא יודע שיש אופציה שזה יעבור בקלות ויעלה X

או שיהיו סיבוכים ויעלה Y

הרי לי ולו ברור מה סוג הפריט, והוא כבעל מקצוע אמור לדעת לאן זה יכול להתגלגל מבחינת דרישות המכס.

אם העמיל שגא בסיווג והערכת המוצר - כן הוא יוציא את זה מכיסו.

בדיוק מה שאומורות לעשות קולגות שלי שמוכרות ללקוח מוצרים כמו שלי ו"שוכחות" לציין שהאולם עלול לדרוש חתימת מהנדס שהיא 700-1000 שח.

ואז ביום האירוע בשיא הלחץ של ההכנות מעדכנים את הלקוח "האולם הפיל עלינו מהנדס, מה נעשה?"

מה תעשו ? תשלמו מהכיס כי לא עדכנתם אותי.

הרי כל בעל מקצוע בתחום שלי יודע איזו הרכבה דורשת מהנדס

אם בחרת שלא להגיד ללקוח מראש שזה עלול להגיע, זו בעיה שלך, גם אם לא היה לך מספיק נסיון כדי לדעת שזה יגיע

בוא נחשוב רגע בצורה הפוכה,

למה אני מבקש הצעות מחיר אם המחיר יכול לקפוץ מ 3000 שקל ל 7000 שקל ?

אז מה שווה ההצעה? כלום ושום דבר

זה בדיוק כמו לא לתת הצעת מחיר.

אני לא מכיר שום גוף בעולם שאתה הולך לעשות איתו עיסקה ויכול להגיד לך "המחיר נע בין X לאין סוף, קח בחשבון שיכול לעלות 1000 ויכול לעלות 20,000"

ברור לכולנו שאי אפשר לעשות עסקים בצורה כזו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רוצה לראות שיש כאן מישהו אחד שירים יד ויגיד לי שהוא הולך לקבל הצעת מחיר מעסק כלשהו ויגידו לו "המחיר יכול להיות בין שקל אחד ועד אין סוף" והוא יסגור עסקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מדבר על סיווג לא נכון זה משהו אחר. נתקל בזה לפעמים עם מחברי כיבוי אש שאם הולכים לזרנוקים חייבים תקן ואם לברזי כיבוי לא. קצת דיונים ומסמכיעם לרוב משנים את הסיווג.

סיווג לא נכון או סיווג שלא התקבל במכס זה ברור, אני מדבר על מצבים שהסיווג נכן ואיננו נדרש לתקן ולאחר בדיקת המוצר ע"י המכס הם כן מבקשים מכון תקנים- וזו זכותו של המכס לדרוש.

טרנספורטר, בדר"כ חברת שילוח\עמילות לא עושה סיווג מקדים למוצר אלא אם התבקשה לכך ע"י הלקוח או הנציג המטפל בך מטעם חברת השילוח.

ברוב המקרים הסיווג מתבצע לאחר הגעת הניירת או הסחורה לארץ ומכאן נובע התסכול שלך על התגלגלות המקרה.

בכל מקרה, לא מכיר חברת עמילות אשר תספוג עלויות- בהצעות המחיר תמיד יש אותיות קטנות אשר מגינות עליהן יופי יופי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוצר שגרתי

אז למה נדרשת לספק עוד עוד מסמכים.

למה נתת לעמיל לשחרר ולא לחברת המשלוחים?

כמי שבעברו שחרורים מהמכס במיליוני ש"ח , אז היו הפתעות רבות ובכולם נשאתי אני כיבואן לפעמים בעשרות אלפי ש"ח בהביני איך המערכת עובדת , ובראותי את העמיל נלחם ( לפעמים יחד איתי ) כדי להגיע לתוצאה הטובה ביותר האפשרית.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוצר שגרתי

אז למה נדרשת לספק עוד עוד מסמכים.

למה נתת לעמיל לשחרר ולא לחברת המשלוחים?

כמי שבעברו שחרורים מהמכס במיליוני ש"ח , אז היו הפתעות רבות ובכולם נשאתי אני כיבואן לפעמים בעשרות אלפי ש"ח בהביני איך המערכת עובדת , ובראותי את העמיל נלחם ( לפעמים יחד איתי ) כדי להגיע לתוצאה הטובה ביותר האפשרית.

קודם כל החברת שילוח היא גם החברת עמילות

דבר שני

המוצר שגרתי והם ביקשו עוד מסמכים והצהרות שלי כדי לחסוך פרוצידורה ולהצהיר שזה לשימוש פרטי בלבד ולא למכירה (זאת האמת אגב)

גם במשלוחים אחרים שעברו בצורה חלקה נדרשתי לתת עוד מסמכים, אין שום בעיה עם זה.

אני לא יודע מי העמיל שלך ולא מבין למה צריך להשוות אותו לחברה שאני עובד איתה, הרי כנראה לא מדובר באותה חברה.

אני אומר שאם אתה מתמחה בעמילות, אתה אוסף ציוד שלי מהספק בחול, אתה יודע מה הוא הציוד ומה הערך שלו, תפקידך להבהיר לי שיכולות להיות הוצאות בגובה XXX

תפקידך להגיד לי בשלב כזה או אחר "תשמע, הפריט בסך הכל שווה כמה שקלים, אני חושש שאם נתחיל תהליך זה יכול להגיע למאות שקלים"

תסלח לי,

אם העמיל לא יודע להעריך את ההוצאות האלה אין לי מה לעבוד איתו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נתחיל מההתחלה

על מה חייבו אותך שורה אחר שורה ומה לדעתך היה אמור להיות.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נתחיל מההתחלה

על מה חייבו אותך שורה אחר שורה ומה לדעתך היה אמור להיות.

בוא נתחיל בזה שאף אחד לא נתן הסבר על מה חייבו.

זה התחיל מ 1900,

התגלה (בפעם השלישית!) כטעות.

הורידו ל 900

התקשרתי לשאול במה מדובר, אמרו שיבררו

למחרת התקשרתי והזכרתי להם את כל העבר שלנו עם הטעויות והזיכויים שנתנו לי,

אז פתאום זה השתנה מ 900 ל 700 ונאמר לי שיש להם ישיבה בערב ויעלו את זה ויראו במה מדובר.

מאז לא חזרו אלי ולא פנו אליי

ושוב אני שואל אותך שאלה רצינית בלי התחכמות,

אתה מוכן לעשות עסקה כשאומרים לך שהסכום שתשלם יכול להיות 5000 ויכול להגיע עד אין סוף ?

אני לא הייתי עושה עסקה כזאת ואני תמיד מבהיר: "מבקש הצעת מחיר לכל העלויות חוץ ממע"מ"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיוון שיש לא מעט משתנים שיכולים לצוץ שעלותם בלתי ידועה לעמיל המקצועי ביותר אז את העלויות שתלויות בו אני מצפה שהם יהיו לפי ההצעה.

היתר מקווים לטוב.

אתן לך שתי דוגמאות

יבוא ימי של מכולה

המכולה כבר בנמל , יש פטור מאחסנה X ימים , המכס דורש בדיקה פיזית של הסחורה במכולה ,

אתה תשלם העברת מכולה לשטח הבדיקה וחזרה לשטח האחסנה אתה תשלם עבור פריקת המכולה ומילויה מחדש , ואם עברו ימי הפטור בגלל התהליך אתה תשלם עבור ימי האחסנה מהיום הראשון ( ללא התחשבות בימי הפטור ).

אהה רגע , גם תצטרך לשלם לחברת הספנות עבור דמי שכירות של המכולה אם זה מעל מספר ימי פטור.

וגם תצטרך לשלם אקסטארא לעמיל שפקיד שלו היה נוכח בעת הבדיקה

או סתם נוצרה צפיפות בנמלים וחברות הספנות מטילות היטל צפיפות.

יש מבין.

אצלך אין לי מושג מה התהליכים ולמה מחייבים מה שמחייבים.

בטח שאם חייבו 1900 ולפתע זה יורד ל 700 או ל 900 שזה גם סכום גבוה לעומת ההצעה , אז משהו מסריח

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיוון שיש לא מעט משתנים שיכולים לצוץ שעלותם בלתי ידועה לעמיל המקצועי ביותר אז את העלויות שתלויות בו אני מצפה שהם יהיו לפי ההצעה.

היתר מקווים לטוב.

אתן לך שתי דוגמאות

יבוא ימי של מכולה

המכולה כבר בנמל , יש פטור מאחסנה X ימים , המכס דורש בדיקה פיזית של הסחורה במכולה ,

אתה תשלם העברת מכולה לשטח הבדיקה וחזרה לשטח האחסנה אתה תשלם עבור פריקת המכולה ומילויה מחדש , ואם עברו ימי הפטור בגלל התהליך אתה תשלם עבור ימי האחסנה מהיום הראשון ( ללא התחשבות בימי הפטור ).

אהה רגע , גם תצטרך לשלם לחברת הספנות עבור דמי שכירות של המכולה אם זה מעל מספר ימי פטור.

וגם תצטרך לשלם אקסטארא לעמיל שפקיד שלו היה נוכח בעת הבדיקה

או סתם נוצרה צפיפות בנמלים וחברות הספנות מטילות היטל צפיפות.

יש מבין.

אצלך אין לי מושג מה התהליכים ולמה מחייבים מה שמחייבים.

בטח שאם חייבו 1900 ולפתע זה יורד ל 700 או ל 900 שזה גם סכום גבוה לעומת ההצעה , אז משהו מסריח

כשאני עומד לבצע משלוח אני רוצה לדעת את כל העלויות.

כלומר - לדעת שאם יש בדיקה פיזית אני אמור לשלם 1 2 3

לדעת שאם יש בדיקה מסוג אחר יתווסף למחיר 1 2 3

לא רוצה הפתעות. רוצה שהכל יהיה כתוב. בדיוק כמו בהצעות מחיר שאני נותן לאנשים, ואני מכין אותם לכל הפתעה שיכולה לקרות, ככה שאם קורה, הם ציפו לזה.

אתה צריך להבין שמתוך 3 חשבונות שקבלתי מהם, 3 פעמים עשינו תיקונים וזיכו אותי על "טעות בתום לב" שלהם

פעם ראשונה ההוא לא אמר לפקידה שהמחיר שהוא סגר איתי כולל את הכל, ולא רק שילוח

פעם שניה בעל הבית נתן לי מחיר לא טוב אז העובד שלו התעצבן עליו ממש ורב איתו, אז במקום לזכות אותו על 1000 שקל זיכו אותי על 500

ופעם שלישית כבר ציינתי למעלה, זה היה 1900, ירד ל 900 ובשיחה בטלפון הוא ציין שזה 700, שמתוכם 450 זה מס מסוף של סוויספורט,

את ה 450 הוא יודע להסביר, אבל עוד 450 או 250 או ה' יודע מה זה יהיה בסוף - למה הוא לא יודע להסביר באותו מעמד? למה הם צריכים לעשות ישיבה כדי לראות את זה?

למה כשאני מתקשר לבנאדם שיושב במשרד הוא צריך לחזור אלי אחרי כמה שעות עם תשובות? לא כתוב לו במחשב ממה מורכב החשבון?

ועד היום בקשתי 6 פעמים לקבל חשבונית מס קבלה עבור ההפקדות שעשיתי.

בשיחה האחרונה הסברתי לו שבקשתי כבר 5 פעמים ועדיין לא קבלתי, אז הוא אמר שמדובר בחשבוניות אלקטרוניות, אמרתי לו שאני בין הראשונים שהתחילו לעבוד ככה ואין שום הבדל בין חשבונית כזאת לחשבונית רגילה, ושלא יקשקש לי שרק בסוף החודש מנפיקים אותה. ובעצם כבר עבר יותר מחודש.

אמר לי צודק צודק דואג לזה. עד היום - כלום

אבל בוא לא נערבב דברים,

כשאני מקבל הצעת מחיר אני מצפה שיהיה כתוב בה שחור על גבי לבן - במידה ותדרש בדיקה פיזית - העלות יכולה להגיע עדXXX

במידה ותדרש בדיקת טעם וריח - העלות תגיע עד XXX

במידה ויחליטו לעשות לך דווקא ולעכב את החבילה - כל יום נוסף זה XXX,

אני רוצה לדעת הכל

גם אם אין פה שום דבר מסריח,

אני לא מתכוון לקבל הצעות מחיר שנראות זולות ואחרי חודש לקבל הפתעות בגובה אלפי שקלים.

תן לי הצעה מלאה מפורטת עם כל העלויות שעלולות לצוץ נקודה.

עכשיו אתה מסכים איתי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...