Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוויות מימון המונים (קיקסטרטר/אינדיגוגו...)

sronis
שימו לב! השרשור הזה בן 2223 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שיחקתי בו צפונה ל20 שעות :) אני ממש לא הייתי בהתחלה של המשחק.

(בWasteland 2 שיחקתי קרוב ל100 שעות כשיצא ועוד 50-60 שעות בDirectors cut)

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמכתי בארנק Djin שהוכיח את עצמו נאמנה והצדיק את ה$39 שנגבו ממני.

רכשתי מאותו יצרן את ה Joey backpack שגם הוכיח את עצמו כמוצר מוצלח למדי.

הרצון שלי להפטר לצמיתות מהשיטסטיק הקונבנציונלי גרמה לי לתמוך ב Loogun - שבסופו של דבר יצא די פלופ, מיכל מים קטן מדי עוצמה חלשה ובכלליות שימושיות מוטלת בספק.

אולי יש מקום לציין לטובת מי שעלול לקחת ברצינות את חלק ממה שנרשם בשרשור הזה, כי עקרונות די בסיסיים של כלכלה/מימון יכולים להסביר בצורה פשוטה מדוע המודל של מימון המונים הוא בר קיימא גם לפרויקטים מוצלחים / אמיתיים / מבטיחים. כמובן שצריך לסנן ולברור את המוץ מן התבן, אבל יש די והותר סיפורי הצלחות בשביל שהנתונים יעידו בעד עצמם.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שכן, קיקסטרטר (ובמידה רבה יותר, אינדיגוגו) לא עושים עבודה מוצלחת במיוחד בלהשקיט את החששות של התומכים והתומכים הפוטנציאליים. שירות הלקוחות שלהם איום ונורא, ה-accountability שלהם אפסי ובאופן כללי אם פרויקט מסוים נתקע - הם נותנים אפס הגנה לתומכים. הרבה פעמים כבר ראיתי first backers שנשבעים בתגובות שלא יתמכו יותר באף פרויקט קיקסטרטר אחרי שהכסף שלהם הלך.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני - לגבי זה תמיד מבחינתי ה״השקעה״ היא תמורת או:

1. משהו שאני מאמין שיצא לפועל בגלל צוות רציני באמת מאחוריו

2. כסף שלא אכפת לי ״לזרוק לפח״ תמורת הסיכוי שהמוצר המובטח יהיה מדהים מבחינתי.

וברוב המקרים שניהם ביחד.

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השני יותר משמעותי מהראשון כמובן כי אם יש צוות רציני אבל המוצר לא באמת מעניין, אין סיבה לתמוך. בכל מקרה, מבחינתי זה לגמרי עניין של חדשנות וייחודיות. אם המוצר פותר בעיה שיש לי או אני יודע שיוסיף משהו לחיי, ואני לא מוצא משהו מקביל בשוק הנוכחי (נניח אמזון, איביי וכדומה) - אז אני תומך. כמובן שזה גם תלוי מחיר. ככל שהמוצר יקר יותר כך אני יותר חושש לאבד את הכסף.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני משתמש בסילונית ב8 דולר מאליאקספרס לאותה מתרה עובד מצויין :lol: כנראה זה היה ה"תפוח שנפל על ראש הממציא" שהוביל למוצר הזה.

מימון המונים זה דבר נפלא עבור יזמים. גיוס כספים ממשקיעים זה דבר מאוד מייאש ולמצוא משקיע שלא תצטרך לעשות עבורו "שפגט" בתנאים שהוא מציב זה כמו למצוא חד קרן.

בזמנו היה לי מוצר שלא צלח לדעתי עקב התערבות המשקיעים וקביעת רף מחיר גבוהה מידי עד כמעט פי שניים מהמחיר שרציתי לשווק בו את המוצר מה שהפך את המוצר ללא ממש אקטואלי.

גם כן מימון המונים מאפשר לחשוף את המוצר שלך למאות אלפי לקוחות פוטנציאלים רעבים משהו שעלותו בשוק החופשי יקרה מאוד ותתגלגל ללקוח במחיר רכישה גבוהה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבתי כמה דוגמאות לפרויקטים מוצלחים יותר או פחות. הנה דוגמא מעניינת במיוחד.

ביולי 2016 תמכתי במקלדת חדשנית של DAS, חברה יחסית ידועה בתחום המקלדות, שמכרה מקלדות במשך יותר מעשור ללא שימוש במימון המונים. עוד כמה אלפי אנשים תמכו גם כן, בסכום כולל של יותר מחצי מיליון דולר.

סה"כ הגיוני, לא? גם חברה מוכרת עם ניסיון, גם מוצר חדשני ומגניב, גם מחיר סביר לגמרי (139 דולר לפני משלוח, שהיה עוד 30 דולר ונאמר שיגיע מתוך האיחוד האירופי כך שלא יהיה צריך לשלם מיסים נוספים). הם דיברו על ינואר 2017 בתור תאריך משלוח, ובעקבות כך שהיה כבר פרוטוטייפ מוכן ושזו חברה שמייצרת אלפי מקלדות, לא חששתי יותר מדי.

כמה חודשים מאוחר יותר והחלו סדקים - פתאום הפונט על המקלדות משתנה, ועוד כמה דברים מתנהגים טיפה שונה. יש גם איחור קל במשלוח. בסדר, לא נורא.

אבל אז נפלה הפצצה - הם ייאלצו לשלוח את המקלדות מהונג-קונג, ועלות המשלוח לכמעט כל מדינה שאיננה סין קפצה במאות אחוזים. אני התבקשתי לשלם תוספת של כ-90 דולר, כלומר המשלוח עולה כמעט כמו המקלדת...

לא תודה. ביקשתי לבטל את הרכישה וקיבלתי את הכסף בחזרה.

עכשיו בדקתי - הם סבלו מעיכוב נוסף של שנה שלמה והחלו לשלוח מקלדות בסוף פברואר השנה. בתחילת מרץ הם עצרו את הייצור והמשלוחים עקב ריבוי תקלות בתהליך הייצור, וכרגע הם מצפים ל-4-6 שבועות של עיכוב נוסף.

בקיצור - מזל שנשארתי עם הלוג'יטק K120 הזבלית שלי.

בלי קשר - למישהו יש המלצה על מקלדת? :-D

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתר טוב למקלדות מכאניות - massdrop

מוצרים איכותיים במחירים סבירים, למי שלא לחוץ לקבל asap.

מה שכן, הייתי נצמד לcherry mx ונמנע מהשאר - היתה לי מקלדת עם צ׳רי וכיום יש לי עם משהו אחר, וההבדל מורגש ובדיעבד אני מתחרט על המעבר. המקלדת הבאה אם/כש ארכוש תהיה עם cherry mx (בראון, כנראה).

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

TBH ואולי זו לא דעה פופולארית - אבל המקלדת השולחנית הנוכחית של אפל היא פשוט פנומנלית לטעמי.

https://www.apple.com/shop/product/MQ052LL/A/magic-keyboard-with-numeric-keypad-us-english-silver?fnode=56

היא Low travel יחסית - שזה לרוב אומר אשפה - אבל איכשהו שלהן פשוט מעולה + אפשר להזמין אותה עכשיו בSpace grey ומקשים שחורים.

(יש לציין שכמה פעמים עברתי ביניהן לבין מקלדות אפל קלאסיות וIBM עסקיות ישנות שגם מעולות. DAS מעולות גם כן - אבל מרעישות לי מדי לסביבה משרדית ומכרתי את שלי כמה חודשים אחרי שקניתי בזמנו)

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, האמת שאני ממש גרוע עם מקלדות - מאז ומתמיד השתמשתי במקלדות הכי פשוטות, ומהירות ההקלדה שלי נעה בין 50 ל-60 מילים בדקה ביום טוב. אני בטוח שמקלדת נורמלית תשפר את החוויה. תודה על ההמלצות.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם למקלדות חרגנו אני קניתי מכנית סינית ב+-30 דולר (אליאקספרס) מקלדת טובה מאוד לטעמי אם כן יש באג שלפעמים היא לא נדלקת עם הדלקת המחשב ויש צורך לנתק ולחבר אותה עוד פעם ידנית.

https://www.gearbest.com/keyboards/pp_617803.html

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...