Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בנסועה מועטת, מי צריך בכלל ביטוח מקיף?

שימו לב! השרשור הזה בן 2295 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היום מי שלא עושה ביטוח מקיף מוצא את עצמו הרבה פעמים אוכל את הכובע, אל תשכח שאתה במדינת ישראל ויכול למצוא את הרכב שלך על לבנים סתם ביום בהיר אחד. ואז כשתצטרך להשכיר רכב חלופי תגיד לעצמך שעדיף היה לעשות ביטוח שהיה מטפל בכל הכאב ראש הזה. או לחילופין עם שפשוף לכל אורך הרכב / פנס שבור / נזק כלשהו סתם בחניה של הסופר, מבלי שאף אחד השאיר לך פרטים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ואז מה?

גם עם מקיף אם יש לך שריטה על הרכב אתה תתקן לבד. לא משתלם להפעיל אותו על כל פיפס. תשלם תוספת ביטוח בשלוש שנים הבאות והשתתפות עצמית.

בממוצע לא משתלם לעשות ביטוח. את הרווח של חברת הביטוח אפשר לשמור בכיס.

הרווח אפילו גדול יותר מאשר של חברת הביטוח, כיוון שידוע שלמוסכים יש מחיר מחירון כאשר מעורב ביטוח, והנחות נאות כאשר אתה משלם על תיקון מכספך.

רק צריך לוודא שלא טובעים אם אתרע מזלך ליפול לקטע עמוק בבריכה - כלומר ספיגת הנזק של ערך הרכב לא נוראית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואז מה?

גם עם מקיף אם יש לך שריטה על הרכב אתה תתקן לבד. לא משתלם להפעיל אותו על כל פיפס. תשלם תוספת ביטוח בשלוש שנים הבאות והשתתפות עצמית.

הרווח אפילו גדול יותר מאשר של חברת הביטוח, כיוון שידוע שלמוסכים יש מחיר מחירון כאשר מעורב ביטוח, והנחות נאות כאשר אתה משלם על תיקון מכספך.

רק צריך לוודא שלא טובעים אם אתרע מזלך ליפול לקטע עמוק בבריכה - כלומר ספיגת הנזק של ערך הרכב לא נוראית.

אם יש שריטה על הרכב, רוב האנשים בכלל לא ילכו לתקן/ לא יראו או לא ישימו לב בכלל.

לי קרה נזק שעלות התיקון שלו הייתה 38% מערך הרכב, ואם הייתי ללא ביטוח, לא הייתי מתקן את זה מכספי (לקח לי חודש וחצי למצוא את האחראי על הנזק).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בדיוק (אבל בדיוק) הרעיון מאחורי כל ביטוח שהוא.

התוחלת (הממוצע) של ביטוח חייבת להיות שלילית (ע"פ כל האוכלוסיה, יכול להיות שלפרטים מסויימים התוחלת דוקא חיובית), אחרת חברת הביטוח מפסידה. היא לא פועלת לשם שמיים.

מה שאתה מבטח כנגדו הוא לא התוחלת, אלא השונות. מספיק שיקרה לך ארוע אחד גדול מאוד בתוך רצף ארוך של אפס אירועים (או ארועים קטנים) כדי שתיפגע. זה מה שביטוח בא למנוע.

אם לראייתך תוכל לספוג את המקרה, אין צורך לבטח. אם לא, כנראה שיש.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההגיון לא עובד

נכון יש רצון מצד חברות הביטוח להערים קשיים לשלם פחות וכו וכו וכו'

זה יותר טוב מאפס ביטוח.

שאלה

אילו ביטוח חובה לא היה חובה היית עושה ביטוח כזה?

טוב ישה, ביטוח החובה הייתי עושה בגלל תנאי הפלת"ד.

אם נפגעי ת.ד. היו זכאים לטיפול ולקצבאות ביטוח לאומי גם ללא חברות הביטוח וודאי שלא הייתי מבטח. ככה נהוג כמעט בכל העולם.

ואף פעם לא הבנתי את ההיגיון מדוע אדם שהפך נכה בתאונה באשמתו זכאי לפיצויים על נזקי גוף לכל החיים, כשפועל שנפגע בתאונת עבודה זכאי לקצבה מופחתת בהרבה (ביחס לפגיעה) מהביטוח הלאומי.

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאן פות"ש.

אני סבור שכולכם אמיצים מאוד.

מי מכם מבטח את הדירה בביטוח תכולה? (לא ביטוח המשכנתא)?

אם תהיה שריפה חלילה, גם לא באשמתכם, ידוע לכם מה ערך כל החפצים והרהיטים בבית? הרבה יותר מהרכב שלי....

כעת תאמרו שאני האמיץ...

תכולת הדירה זה כסף קטן. אתה יודע מה זה נזקי צד ג'? כבר קיבלתי (יחד עם עוד כמה שכנים) תביעה על מעל 500 אש"ח בגלל נזקי מים לדירה שמתחתי (המקור לא היה בדירה שלי, אז בסופו של דבר התביעה הוסטה לועד הבית, שלשמחת כולם היה מבוטח בביטוח ראוי שגם שילם את התיקונים בלי שום ויכוחים).

מבחינתי "ביטוח משכנתא" זה דבר שלא היה קיים מעולם. מיום שגרתי לבד היה לי ביטוח מבנה ותכולה מלא, וחלק מהזמן גם ביטוח "ערך קרקע". כדי לרצות את הבנק שעבדתי את הביטוח לבנק עד ערך המשכנתא. וכמובן שרכשתי ביטוח חיים, אחרי התמקחות ברמה שלא מתאימה לייקה שכמותי.

לגבי רכב - המרכיב החשוב באמת הוא צד ג'. על זה אסור לוותר, ולהפך - רצוי להרחיב ככל האפשר. יש בפורום הזה דיווח שהרחבה ממיליון לשניים עולה כמה עשרות ש"ח לשנה. וההפרש מביטוח צד ג' למקיף כבר הופך מספיק קטן כדי שלא יהיה ויכוח על רכישתו.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2295 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...