Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עקצו אותי בקניית רכב, אשמח לעזרה וייעוץ

viper05
שימו לב! השרשור הזה בן 2318 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הרכב היה על השם שלה?

הכתובת שמופיעה ברישיון זהה לזו שממנה אספתם את האוטו?

האם רשום על היד האחרונה תקופה ממושכת? (יש תאריך בעלות ברישיון).

האם המחיר ששולם הוא משמעותית מתחת למחירון ומחיר השוק?

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 115
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בלי לדעת המחיר ששולם הוא ללא ספק מתחת למחירון. כי בכל זאת מדובר בסיטרואן. ״מחיר השוק״ טוב לדיונים בקארספורום, אבל יותר בעייתי בבית משפט לפתוח יד 2 ולהראות.

אבל עדיין. חשוב להדגיש שהמחיר ששולם, גבוה או נמוך ככל שיהיה - שולם מכיוון שהיה מצג שווא של היסטורית טיפולים מסודרת במוסך מורשה כולל ביצוע טיימינג שבוצע לאחרונה.

נכון שהבחור התרשל ולא בדק טרם הקנייה. אבל זה לא נותן לגברת ולאבא שלה את האופציה לשקר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הורי היו עושים ביטוח שמי, כלומר ביטוח שרשום על אנשים מסוימים בלבד.

לפעם הבאה - לא קונים רכב שלא נותנים לך לנסוע עליו. שבעל הרכב ירחיב את הביטוח לאותו היום או משהו.

אתה נותן לכל ילד זב חוטם לנהוג ברכב שלך? ביטוח או לא, אם תהיה תאונה אתה תפסיד אלפי, אם לא עשרות אלפי שקלים - הן מירידת שווי הרכב לאחר התאונה (שאתה מנסה למכור, ושלא לדבר על הקושי במכירה) והן על עליית הפרמיה. מישהו שבא לראות את הרכב שלך לא ייקח על זה אחריות וייעלם באותו הרגע.

הרכבים שלי מתוחזקים מצוין, ועם זאת, אף אחד לא ינהג לי ברכב. אשתי היחידה מבין כל יושבי כדור הארץ שקיבלה אישור וגם זה לא היה פשוט. (אני אף פעם לא משתמש ב Valet או נותן מפתחות למפעילי חניונים, כן.) - רוצה לדעת שהרכב נוסע טוב לפני שאתה קונה אותו? שב כנוסע ותגיד לאן, אין בעיה. רוצה לבדוק אם הרכב מתאים לך? תאם נסיעת מבחן עם היבואן. לתת לאדם זר לעשות לי סיבוב על האוטו? בחיים לא.

Chevrolet Sonic RS 2014, 1.4T

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה החריג בתחום הזה.

שאני קונה רכב - אני מעוניין לבצע נסיעה קצרה - היא נותנת לי מידע רב לגבי מצבו של הרכב.

שאני מוכר רכב - אני מאפשר נסיעת מבחן הגיונית.

כמובן שאם אני מתרשם לרעה מהקונה או חושש - אז לא אאפשר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מר מאג,

מכרת הרבה רכבים בשיטה הזו?

כי מול ה"אני מאמין שלך" אני יכול להגיד לך שאני בא לראות רכב למכירה, לא נותנים לי לנהוג על הרכב הספיציפי הזה....שישאר המוכר עם הרכב ועם העקרונות המוזרים שלו.

גם אם הרכב נראה בונבוניירה שמורה ומלוקקת ועם היסטוריית טיפולים מלאה במוסך היבואן!

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה נותן לכל ילד זב חוטם לנהוג ברכב שלך? ביטוח או לא, אם תהיה תאונה אתה תפסיד אלפי, אם לא עשרות אלפי שקלים - הן מירידת שווי הרכב לאחר התאונה (שאתה מנסה למכור, ושלא לדבר על הקושי במכירה) והן על עליית הפרמיה. מישהו שבא לראות את הרכב שלך לא ייקח על זה אחריות וייעלם באותו הרגע.

הרכבים שלי מתוחזקים מצוין, ועם זאת, אף אחד לא ינהג לי ברכב. אשתי היחידה מבין כל יושבי כדור הארץ שקיבלה אישור וגם זה לא היה פשוט. (אני אף פעם לא משתמש ב Valet או נותן מפתחות למפעילי חניונים, כן.) - רוצה לדעת שהרכב נוסע טוב לפני שאתה קונה אותו? שב כנוסע ותגיד לאן, אין בעיה. רוצה לבדוק אם הרכב מתאים לך? תאם נסיעת מבחן עם היבואן. לתת לאדם זר לעשות לי סיבוב על האוטו? בחיים לא.

לא רואה איך תמכור רכבים בשיטה הזאת.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק אציין שבמנוע הנ"ל יש שרשרת טיימינג שלא אמורים להחליף באופן יזום אלא רק כשיש רעש או תקלה.

שים לב שמדובר ברכב 2010, שזה קו תפר בין 2 צורות של C3.

יש את הצורה החדשה עם המנועי פרינס (שרשרת) וצורה ישנה עם מנועי TU שלמיטב ידיעתי היו להם רצועות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכרת הרבה רכבים בשיטה הזו?

הרבה לא, 2 במספר, נמכרו תוך ימים בודדים ובמחירון (לצורך העניין ה206 נמכרה ב500 ש"ח מעל יצחק לוי, ללא נסיעת מבחן וללא בדיקה במכון למרות שחזרתי והדגשתי שלא הייתי קונה רכב בלי בדיקה במכון).

אולי יש לי פריוילגיה. אני לא לחוץ למכור כי אני לא צריך את הכסף. בסוף, מישהו שמכיר אותי מספיק טוב כדי שאשקול לתת לו לנהוג - מכיר אותי מספיק טוב כדי לקנות ממני רכב בלי כל חשש. מישהו זר, שיש לו סיבה לגיטימית לחשוש ולחשוד - אני אחשוש ואחשוד לגביו באותה מידה, וכן, לא אתן לו לנהוג ברכב ויהי מה. לא מתאים, אין בעיה - יש עוד רכבים בשוק וניפרד כזרים. אני מבין לגמרי את העמדה שלכם - גם לי היה חשש לרכוש רכב יד שניה בלי לנהוג בו בעצמי אבל יש הבדל גדול בין בעלים שלא נותן לך לנהוג ברכב לכזה שלא מוכן לעשות בו נסיעה. מישהו שאומר "בוא אני אקח אותך לסיבוב ואדגים לך את הרכב" במידה ועושה את זה כמו שצריך, אני רואה גם איך הוא נוהג (כאנדיקציה כלשהי לאיך הוא התייחס לרכב עד כה) וגם מפנה את כל תשומת הלב שלי לא לנהיגה אלא למה שקורה ברכב (רעשים, תקתוקים, צליל המנוע וכו'). אם בסוף יש לי חשד - לא קונה וממשיך הלאה. (ובהמשך לנושא הפריוילגיה, בגלל שכל כך קשה לקנות בישראל רכב משומש הולם, קניתי חדש.)

בתאוריה היה אפשר ליצור זיכרון דברים בשפה משפטית שבו הרוכש הפוטנציאלי מתחייב לשלם את כל הנזקים האפשריים כולל אובדן ערך ועליית פרמיה במקרה של תאונה (בגדול כמו שאתה חותם בהשכרת רכב או בנסיעת מבחן אצל יבואן) אבל בפועל, לא רק שאף אחד לא יסכים לחתום על זה, לאכוף את החוזה הזה לאחר מכן בבית משפט יעלה יותר זמן וכסף ממה שהרכב שווה.

אגב - אם אתם בוחרים כן לתת לאדם זר לנהוג לכם ברכב, לפחות תדרשו ממנו 2 תעודות מזהות שאחת מהן היא רישיון נהיגה בתוקף, צלמו אותן, וודאו שאתם במושב הנוסע הקדמי. להתקין מצלמת דרך מומלץ גם כן.

Chevrolet Sonic RS 2014, 1.4T

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל עניין של שכר לימוד.

במודל 2010 מעל ל 99% מהדגמים הם הדגמים החדשים, לכן - שם אין רצועת טיימינג בהחלפה יזומה אלא שרשרת טיימינג שלמעט תקלות לא דורשת שום טיפול.

גם אם מדובר במודל הקודם - 1000-1500 שח ועשית טיימינג. לא סיפור.

בנוגע לנורה שרופה, לך תבדוק מה הבעיה ומשם תתקדם הלאה.

לא חסרות נורות חדשות סוג ז' שנשרפות באותו הרגע שאתה מחבר אותן. לעיתים הרכבה לקויה יכולה לגרום לקצר ולשרוף פיוז.

לא הבנתי על איזו בעיית חשמל אתה מדבר (מעבר לנושא הנורה השרופה).

קח את הרכב לבדיקה במוסך ותראה מה מצבו, בהתאם לזה תתקדם הלאה.

אם מדובר בהוצאות קטנות, לא הייתי מתעמק בזה מעבר לעובדה שמדובר בשכר לימוד - כידוע: החיפזון מהשטן, ואתה נחפזת (במודע !!).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי כלל התהליך כבר ייעצו לך בחוכמה.

לגבי תקלות החשמל- ציינת שביצעת בדיקה במכון ולא התריעו לך עליהן. לכן לפחות את הטיפול בתקלות אלו תוכל לדרוש ממכון הבדיקה (או לפחות לנסות).

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני תומך בדעה של תיקון התקלות שהיא אמרה לך שטיפלה בהם (ויש לך מסמכים / הודעות כתובות ממנה).

אח"כ שלח לה את החשבון, תן לה שבוע לשלם, ואם לא, תביעות קטנות.

בקשר לסיבוב ברכב לפני קניה - גם לי יש בעיה עם זה. אם מדובר ברכב עממי שיש אלפים כמותו, נייחא, כנראה שהקונה מחפש לקנות והגיע אלייך כי הרכב שלך קצת בלט מהשאר.

אבל ברכבי יוקרה / ספורט וכדומה, לא חסר כאלו שעושים סיבוב נהיגות בימי שישי באמתלה של קונים פוטנציאלים.

מבחינתי, מי שבא לקנות רכב כזה ולא מכיר את הדגם מראש, כנראה לא יקנה. או שיראה רצינות ויקח לבדיקה, הבוחן ינהג. אח"כ, אם הוא השקיע אלפייה, יקבל סיבוב.

שוב הכוונה לרכבי יוקרה וספורט ולא רכבים עממיים.

אגב ביטוח - בהרבה חברות ביטוח יש אפשרות לקנות 5 ימי "כל נהג" באזור ה-70 שקלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב - אם אתם בוחרים כן לתת לאדם זר לנהוג לכם ברכב, לפחות תדרשו ממנו 2 תעודות מזהות שאחת מהן היא רישיון נהיגה בתוקף, צלמו אותן, וודאו שאתם במושב הנוסע הקדמי. להתקין מצלמת דרך מומלץ גם כן.

תשמ'ע, אתה עטוף בפחדים.

אני כנראה קצת יותר מבוגר ממך והספקתי בחיי למכור יותר מעשרה רכבים או אפילו קרוב ל-20 אם לוקחים בחשבון את מספר הרכבים שעזרתי למכור לחברים וקרובי משפחה ולעולם לא סירבתי לתת לנהוג לקונה העתידי גם בלי שהציג לי 2 תעודות+תעודת חוגר או פנקס מילואים וכמובן ללא שום מצלמה.

לדעתי את הפחדים האלה תשאיר לעצמך מכיוון שלא כולם נוכלים ברמה כזו שיקחו את הרכב לנסיעה וימשיכו משם לעזה.

תמיד טוב להיות בצד הבטוח אבל לא צריך להגזים. האמת אם מישהו היה מנסה למכור לי רכב ומבקש את 2 תעודות מזהות הייתי חושד בו וממשיך הלאה.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין, מי עכשיו יבטל לפותח השרשור את העסקה? לא מדובר בקניה מאמאזון.

המוכרים בטוח שלא יסכימו, משרד הרישוי בטוח שלא יבטל. בית משפט? זה ייקח זמן ( הרבה זמן ) ולא ברור מה תהיה התוצאה הסופית. בנתיים מה עושים? מעמידים את הרכב עד לסיום הסאגה המשפטית? להזכירכם לא מדובר בסוחרים או מה שנקרא "עוסקים ברכב " בשפה המשפטית, והם לא מחוייבים לחתום על טופס גילוי נאות.

שכר לימוד על אמונה בבני אנוש - טיפול+ טיימינג+ לסדר תקלות חשמל ולהמשיך להשתמש ברכב. לא נורא, קורה.

בו רגע נדבר יבש: חוק החוזים קובע שחוזה יכול להיעשות בע״פ (וזה לצד העובדה שלפותה״ש יש הוכחות בכתב). ע״פ חוק החוזים, יש לנהוג במו״מ בתום לב, ובשבילך גילוי נאות (שאצל הסוחרים גם גובה כחובה מוגברת בסעיף נוסף).

עכשיו נסיבות: נאמר לפותה״ש לאורך כל הדרך כי הרכב טופל במורשה יבואן , לא שחלק וחלק אלא קבוע. ברי כי זה לא המצב ויש תוצאות. אני רואה בזה אפשרות להטעיה חוזית לכל הפחות.

וכאן שאלה לפותה״ש: האם בטופס הבדיקה כתוב משהו בסגנון שאין אחריות לחשמל?

תרומתו של פותה״ש: אין ספק, ולא בקטע עכשיו של להכניס, שהיה כאן ספק שהיה צריך להזים.

מה דעתי?

ביטול והשבה לא יהיה כאן. כלומר יכול להיות אבל זה מרחיק לכת.

לדעתי כדאי להתחיל בלבדוק מה עלויות התיקון והאם בכלל לא מסתתר דבר מה נוסף? יש לקבל ע״כ הצעת מחיר.

מכאן יש לבחון מי האחראי הפוטינציאלי: הגברת, מכון הבדיקה או שניהם.

בשלב הבא שיקולי עלות תועלת וראיות ואז להחליט מה הלאה- לוותר או לתקוף.

בן

עריכה; מהמשך השרשור עושה רושם שיש מקום לתקוף.

ואגב, גם אני לא נותן לנהוג ברכב. עושה כל מה שהקונה מבקש ממני עם הרכב, אבל לנהוג לא. מפח הנפש האפשרי הוא סיכון גדול מידי עבורי.

מכרתי את הבימר שלי לפני כמה ימים. הבחור ביקש לנהוג, הסברתי באדיבות מדוע לא וזהו.

עריכה אחרונה על ידי benj

BENJ:

נ.ב- תיתפלאו מה סיאט איביזה 100 כ"ס יודעת לעשות

ROY:

אני באמת מתפלא. קפה אולי?
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2318 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...