Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עוד חבר פורום שרכש טרנטה, והפעם פג'ו 205...

farkash7
שימו לב! השרשור הזה בן 547 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני בכלל לא צריך אוטו. בכלל חיפשתי 205 GTI, ובסוף מצאתי את עצמי עם הטרנטה הזו...

כן חיפשתי 205 GTI, אחת מקורית, בלי קומבינות שלא מופיעות ברשיון גם אם הן נעשו בצורה איכותית.

לאחר חצי שנה הבנתי שזה לא יקרה כנראה בקרוב.

האמת שאני בכלל לא צריך רכב. איכשהו התחבורה הציבורית מהבית שלי לעבודה עובדת מצויין. אוטובוס אוסף אותי במרחב 5 דקות הליכה מהבית עד לרכבת, שם אני ממתין עוד 7 דקות לרכבת בלי החלפות שמורידה אותי 300 מטר ממקום העבודה.

אז למה לקנות אוטו? האמת לא יודע. הסתכלתי על 205/106/סקסו/306 בלוח יד 2 מדי פעם סתם מתוך סקרנות. למה דווקא על הצרפתיות המטונפות האלה שמלאות בבעיות חשמל? אין לי מושג. יש לי פינה חמה בלב לרכבים האלה. הרכב הזכור לי לטובה מהיותי ילד הייתה ה306 1.8 של אבא שלי.

הרכב הראשון שהיה באמת שלי הייתה סיטרואן סקסו חמודה עם גג שמש בהתקנה מקומית שלא הפסיק לנזול, ועדיין אהבתי אותה מאוד.

החיפושים חסרי המטרה הביאו אותי למודעה של 205 יד ראשונה שנת 98 עם 114 אלף ק"מ, והיא גם הייתה די קרובה אליי.

המחיר שדרשו היה גבוה, אבל המוכר נשמע כמו אדם מבוגר ונחמד. קבענו להיפגש בערב (מי רוכש טרנטה בחושך? אל תעשו את זה!) בלי להבטיח שום דבר ובלי לדבר על מחיר.

נסעתי לשם עם אבא שלי כדי לחזק את הבטחון. גילינו שהרכב בבעלות רופא פנסיונר. מבט על הרשיונות, הרכב אכן יד 00, מבט בתא הכפפות וגילינו חבילה של קבלות וחשבוניות על טיפולים שונים, חלקן מלפני המון זמן. מצאתי שם אפילו את הקבלות של הרדיו טייפ (כן יש שם רדיו טייפ עדיין), וחשבוניות הטיפולים אכן אישרו את הק"מ של הרכב.

עד כאן לא רע. פותחים מכסה מנוע, הרכב לא מושלם. יש נזילת שמן, מנסיוני עם הסקסו אני חושד באטם מכסה השסתומים ולא מתרגש יותר מדי.

בטיפולים לא מופיע טיימינג, הצמיגים עתיקים (2011 או משהו כזה), סך הכל סביר.

יוצאים לנסיעת מבחן. קודם כל הפתעה הדשבורד שלם לחלוטין, למי שלא מכיר פג'ו 205 מדובר בנס לא פחות. עוד הפתעה יש מזגן של אלכס אוריג'ינל והוא עובד.

הרכב נוסע ישר, ההגה ישר, עוצר טוב מאוד, אורות מאותתים הכל בסדר. הקלאץ' לעומת זאת בסוף חייו.

חוזרים לביתו של הרופא הפנסיונר, מציעים הצעה אחת, הוא מקבל אותה, ואני כמובן אומר למה לא הצעתי פחות, אבל לפחות אני יודע ששילמתי מחיר לא רע ואם שילמתי יותר כפרה לפחות המוכר אדם נחמד.

יום לאחר מכן אספתי את הרכב ונסעתי הביתה.

מאז עברו כחודש וחצי ו500 ק"מ (כבר הגענו ל115 אלף ק"מ). הספקתי לעשות לרכב כמה טיפולים. חלקם בעצמי, חלקם עם חבר, וחלקם עם הכנופיה שאני מודה להם מאוד.

הרכב גם הספיק לעבור טסט ללא שום בעיה.

בהמשך כשאני אסיים את יישור הקו אני אספק פירוט מלא של הטיפולים והעלויות. מטרת השרשור היא לשתף את חברי הפורום בסיפורה של עוד טרנטה, ועל הדרך להיות מעין הסטוריית טיפולים וחוויות עם הרכב.

הנה כמה תמונות לאחר רחיצה של רבע שעה עם דלי, מצטער שאני לא משקיע כמו חלק מהחברים פשוט אין לי כוח...

2gwf0o4.jpg

102mukh.jpg

24b7vqa.jpg

2ed5ziw.jpg

w98emt.jpg

dq5dau.jpg

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 109
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תתחדש,אני זוכר שבזמנו ממש התלהבתי ממנה.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי בבית 2 מפתחות גולם מקוריים של 205.

צריך לחפש אותם באמת. מזמן לא ראיתי אותם.

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש! (או בעצם תתיישן?)

פחות או יותר בין הרכבים הבודדים מהדור ההוא שעוד יש הצדקה כלשהי לקנות כיום.

שועשעתי מהרצון שלך למצוא 205GTI מקורית, כאילו.. בספק אם בכלל יש רכב כזה בארץ.

ואם כן אז אולי איזה 1 או 2 אצל פסיכופטים שבחיים לא ימכרו אותם, וגם אז ירצו מחיר של לאון קופרה חדשה, בשם הנוסטלגיה.

נראה כעסקה מצוינת.

איך זה נחשב עסקה מצוינת אם החבר לא פרסם מחיר? אולי שילם עליה 15 אלף?

אני חושב שפות"ש יודע שבשרשורים מהסוג הזה מה שקובע את טון התגובות זה המחיר של הרכב, ולכן נמנע מזה בכוונה.

נו שוין.

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש! (או בעצם תתיישן?)

פחות או יותר בין הרכבים הבודדים מהדור ההוא שעוד יש הצדקה כלשהי לקנות כיום.

ואם כן אז אולי איזה 1 או 2 אצל פסיכופטים שבחיים לא ימכרו אותם, וגם אז ירצו מחיר של לאון קופרה חדשה, בשם הנוסטלגיה.

איך זה נחשב עסקה מצוינת אם החבר לא פרסם מחיר? אולי שילם עליה 15 אלף?

אני חושב שפות"ש יודע שבשרשורים מהסוג הזה מה שקובע את טון התגובות זה המחיר של הרכב, ולכן נמנע מזה בכוונה.

נו שוין.

חשבתי לפרסם את המחיר יחד עם סיכום ההוצאות על יישור הקו.

השרשור בא לשתף ולהיות שקוף עד כמה שניתן בסעיפי ההוצאות, עלות הרכב היא חלק מכך.

הרכב עלה 3500 שקלים.

לגבי ה205 GTI אכן קשה מאוד למצוא.

אחת מקורית עם יד יחסית נמוכה וקמ נמוך נמכרה קצת לפני שהיה לי התקציב בסכום סביב ה40 אלף להבנתי.

תודה למברכים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש!

רוצה החלפה על פג'ו 107? :wink:

יש איזשהו קלילות ומשהו כיפי בדגמים הישנים של פג'ו. ..

איזה מנוע וכמה כ"ס?

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב מעולה ומאד אמין. בצבא התעלחו בהן, ובכל זאת הן נסעו כמו גדולות.

תתחדש! מחיר פשוט מעולה! ברכב כזה אפשר גם להשתמש ביום יום, לא הייתי קורא לו גרוטאה. זאת 205 Forever, נכון?

אלפא, מעלה את הדופק

alfa 164 Super V6 96', alfa 33 1.7 I.E

alfasud Sprint QV ,alfa 159 JTDm

'Lincoln Navigator 5.4 V8, Volga GAZ-24 74

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש!

רוצה החלפה על פג'ו 107? :wink:

יש איזשהו קלילות ומשהו כיפי בדגמים הישנים של פג'ו. ..

איזה מנוע וכמה כ"ס?

מנוע 1.4 הזרקה חד נקודתית וכשיצא מהמפעל היו לו 75 כ״ס (על שמונה מאות ומשהו קילו). ההתנהגות של הדגמים האלו של פג׳ו היא אחת מהסיבות שאני כל כך מחבב את הרכבים האלו.

אכן מדובר בדגם פוראבר, לא חקרתי לעומק לגבי ההבדלים אבל אני יודע שבדגם הזה יש את הג׳אנטים האלו והגה 3 צלעות.

הוא ממש לא גרוטאה הוא גיבור!, הכותרת באה מעט לצחוק עליי ועל החברים שעשו כמוני ורכשו רכב ישן וזול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע על 205 GTI (וגם רנו 5 ג'יטי) שהגיעו לא מזמן בייבוא אישי, כי הם כבר יכולים להכנס לסטטוס אספנות.

ככה שעכשיו גם כל השוק האירופאי נכנס להיצע.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 547 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...