Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לא עשיתי העברת בעלות ולא זיכרון דברים ועכשיו בעל הרכב רוצה את כל הכסף בחזרה

שימו לב! השרשור הזה בן 2849 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא נראה לי שצריך עו"ד בשלב זה. העתק של מכתב רשום לקונה יספיק כדי להוכיח כי ניסה להעביר את הבעלות.

על סמך הדברים של androider לא נראה לי שיש לקונה עילה לביטול העסקה, כמובן ששמענו רק צד אחד.

כמובן שאסור בשום אופן לבצע הורדה של הרכב מן הכביש, שהיא פעולה בלתי הפיכה הפוגעת בקניין הקונה, לכל היותר אפשר לשקול ביצוע הפקדת ניירות שהיא פעולה הפיכה וזמנית. בכל מקרה ללא העברת בעלות הקונה לא יוכל לבצע מבחן רישוי שנתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הדיבור היה על הקפאת רישיונות (זמני) ולא על הורדת הרכב מהכביש לצמיתות.

אין מי שיוכל לתת לו תשובה נכונה וגם יעמוד אחרי עצתו בבימ"ש במידת הצורך - כמו עו"ד שמתעסק בתחום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

עדכון, הבן אדם עכשיו העלה את המחיר והוא דורש שאני אשלם לו 4000 ש''ח!!! בגלל שהוא שילם כסף מכיסו וניסה לסדר את האוטו ללא הצלחה אז הוא החליט עכשיו שלא מספיק לו 2800 שקל שזה מה שהוא שילם לי על הרכב אלא הוא רוצה 4000 ש''ח לא פחות ולא יותר!!

אני חושב שהצעד הבא הוא רק לשלוח את המכתב שהחברים הציעו פה (כי מחר הוא יכול להחליט שהוא רוצה גם 10 אלף ש''ח).

מה אתם אומרים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העסקה בוצעה ולכן הקונה יכול ללכת לאן שבא לו.

חוק המיטלטלין אינו מחייב רישום והעברת בעלות במשרד הרישוי.

רישום הבעלות הינו דקלרטיבי בלבד. כלומר הצהרתי ותו לא.

להבדיל ממקרקעין שם הרישום הוא הבעלות.

תודיע לו שאם הוא לא מגיע להעברת בעלות אתה מוריד את הרכב מהכביש.

בהצלחה

יוס

^^^

זה המצב המשפטי הנכון.

תוציא לרוכש מכתב בדואר רשום עם אישור מסירה כי הרכב נמכר AS IS בתאריךX

למרות בקשתי להעברת בעלות אתה מסרב לכך

אם תוך X ימים לא תבוצע העברת הבעלות אבקש להקפיא את רשיון הרכב, ןכל האחריות מתאריך X ואילך מכך תחול עליך

אחרי מכתב האיום הקונה יתייצב.

במכתב קיבעת מספר עובדות, בהם יום המכירה.

חבל על הזמן שחלף

הקפאה זה מצב הפיך.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במכתב שתשלח אליו שים לב לדרישה שלך .

כיוון שהעברת הבעלות כבר בוצע , מבחינה משפטית העברית בעלות במטלטלין מבוצעת במסירה

הדרישה שלך היא ל"השלמת שינוי רישום בעלות במשרד הרישוי" , כך גם כתוב לך בטפסים המכונים "טפסי העברת בעלות"

המידע במשרד הרישוי הוא מעט ולא מדוייק משפטית

בכל אופן אין לך מה לדאוג , הבעלות עברה ניתן ללמוד זאת הן מהעובדה שהמטלטין נמסר לקונה והן בהתנהגות , הקונה השקיע ברכב , לטענתו 4000 שח , פעולה המעידה כי פעל כמנהג בעלים והיה מודע לעובדה כי הוא זה שצריך להשקיע בתיקונים וכו...

בכל אופן בסכומים כאלה קשה להאמין שתמצא עורך דין שמתעסק עם זה , אולי כדאי שתגש לבית משפט כדי שאיזה סטודנט למשפטים ינסח לך מכתב שלכל פחות לא יסבך אותך בשלב מאוחר יותר במידה ויגיע להתדיינות משפטית כלשהי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המצב שלך לא פשוט.

נכון שחוק המטלטלין אינו מחייב רישום בשביל לבצע עסקה, וכן יש פה חוזה בע"פ וגם חוזה בע"פ אם יש הצע וביקוש וגמירת דעת ניתן להחשיבה לחוזה לכל דבר.

אולם, אין לך כל ראיה כי באמת מכרת לו את הרכב, והמצב הבעייתי שלך הוא צבירת דוחות או במקרה גרוע יותר אם הרכב יהיה מעורב בתאונה, האחריות היא שלך (אתה בטוח שהרכב מבוטח).

לפני הכל הייתי מתחיל לנסות להוציא ממנו כמה שיותר הודאות, להקליט אותו בטלפון, להתכתב איתו ולנסות להביא אותו שהוא יודה כי האוטו היה אצלו. אחרי שתסגור את הפינה הזאת, תתחיל ללכת צעד קדימה אולי להגיש תלונה במשטרה ולהודיע להם כי הרכב לא אצלך (לא נגנב) וכן.

בכל אופן בהצלחה.

פיאג'ו 2020, MP3 500

יונדאי סנטפה, 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שהמשטרה היא הכתובת, היא לא מתעסקת בסכסוכים עסקיים.

אם אין שיתוף פעולה צריך לפנות בהקדם לבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל להודיע לה שהרכב לא בבעלותו, לפחות שיהיה איזה מסמך של תלונה על הנושא. הוא חייב ע"פ חוק לבצע העברת בעלות תוך 15 יום, הדבר לא בוצע שיודיע על כך למשטרה היום ולא עוד שבועיים כשידפקו אצלו בדלת

פיאג'ו 2020, MP3 500

יונדאי סנטפה, 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין את ההגיון, עדיין אם יקרה "משהו" (קנס או תאונת פגע וברח) יבואו אליו ויצטרך לתת הסברים.

אתה מציע שבמקרה כזה תהיה לו רשומה של "הודעה במשטרה", מראש, לכל מקרה. אפשר אולי לנסות, אבל יצטרך להתעקש על כך במשטרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2849 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...