Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

וכשחשבתי שמחירי הדיור לא יכולים לעלות יותר...

davemustaine87
שימו לב! השרשור הזה בן 2943 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש יותר ביקוש מההיצע לא במובן של יש יותר אנשים מדירות. הבעיה היא שהביקוש הוא לא רק לדיור אלא גם להשקעה.

העובדה שהחיים ממשיכים ואנשים קונים לא מעידה על העדר בועה. בנתיים הבועה ממשיכה להתנפח.

בקשר לאשת המכירות שלך ואנשי מכירות בנדל"ן בכלליות- אם היא אומרת לך שיש אור בחוץ, תפתח את החלון לבדוק שהיא לא משקרת. לא בלתי סביר שיש דירות גם בקומות נמוכות היא פשוט מציעה לך את הדירות שיותר קשה לה למכור.

אשת המכירות אמרה את מה שידוע לכולם, המחירים רק עולים. יש כאן שקר?

לא שאלתי אותה אם כדאי לקנות, היא פשוט ציינה עובדה שעד כה היא נכונה.

אני לא מומחה כלכלה, אבל יש לאורך ההיסטוריה מחזוריות של עליות וירידות, בשוק ההון, בריביות, במחירי הדירות, אני חושב שכמעט בכל דבר.

יש שנים שיש עליות חדות ויש שנים שיש ירידות. אני לא חושב שיש כאן אחד שיגיד באופן חד משמעי שלא תהיה ירידה.

תהיה, בטוח. השאלה מתי, וכמה.

היסטורית, מחירי הדירות במגמת עליה, הנה גרף שמדגים את זה :

http://www.madlan.co.il/article/areFlatPricesAlwaysRising

אני מתחיל להסכים שאנשים כמו יגאל יכולים לחכות ולהמתין להתפוצצות.

אני אישית חושב שיש עוד זמן. הרבה זמן. וגם שירידת המחירים שתבוא, לא תהיה כל כך משמעותית כמו שאתם מתארים.

עריכה:

קראתי את ההודעה של חן, וזה מה שניסיתי להעביר.

עריכה אחרונה על ידי phpclub
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 279
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

יהיו מספיק אנשים שלא יחכו ל"תקשורת" ופשוט ברגע שיתאפשר להם - יקנו.

אולי, אבל אני מציע לא לזלזל בתכונה הישראלית הבולטת ביותר- לא לצאת פרייאר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע, אני לא יודע איפה אפשר לצאת פרייאר כשאתה קונה בית שהוא שלך.

יש כל כך הרבה מעבר לעובדה הקרה על הנייר שיש לך בית.

יש לך מקום שהוא שלך, שאתה יכול לשפץ, לצבוע, לתלות, לשבור, לבנות ולעשות בו מה שעולה לך בראש.

בשבילי, יש דברים שיותר חשובים מכסף.

עצם זה שאני יודע שיש לי ולילדים מקום לגור, ואני לא צריך להתרוצץ בין שכירויות, ריבים עם בעל בית, מה כן מותר, מה אסור, פתאום נזילה, פתאום המזגן לא עובד, ועוד כהנה וכהנה, זה שווה המון.

זאת הסיבה שעוד אנשים ממשיכים לקנות, לא כולם מונעים מדעות כלכליות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שתהיו בריאים איך אתם משתמשים במונח בועה...

inigomontoya.jpg

זה שהמחירים עולים לא אומר שיש כאן בועה בהכרח (בניגוד לכמה טענות אבסורדיות שטענו לקורלציה בין שני הנתונים), בועה נוצרת כאשר השווי לא קורלטיבי לתמורה. היות והביקוש לדירות ענק, ולא נראה שיקטן בצורה 'מפוצצת' בעתיד הקרוב גם אם הריבית תעלה ואפיקי השקעה נוספים יפתחו (שכן רכישת בית במנטליות הישראלית אינה אפיק השקעתי נטו, לרוב האנשים מדובר ברכישה רגשית - אנחנו רוצים שיהיה לנו בית, ואולי אפילו צריכי מבחינה מנטלית). כמה אנשים אתם מכירים שמעידים על עצמם כמוכנים לגור בשכירות למשך כל חייהם...? אם הביקוש קשיח ובמגמת עליה מתמדת, וההיצע לא גדל באופן מתאים (והוא לא, לפחות כרגע), אין סיבה שהבועה 'תתפוצץ', מקסימום קצב הגדילה יאט.

אבל אני מניח שנחיה ונראה.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נכון כשמדובר בדירה להשקעה.

דירה למגורים?

מה הקשר פרייאר?

אם יש לאדם את האפשרות לרכוש ולא לשכור, הוא יקנה.

פה זה ישראל. זו לא צרפת.

אין כאן תרבות שכירות מוסדרת. אין קבע. אי אפשר לבנות לטווח הארוך.

בקיצור. לדעתי: מי שבונה על ירידות חדות / מפולת, צר לי, אבל הוא יתבדה.

מקסימום תהיה התמתנות בעליות, ואולי ירידות קלות.

ההמתנה ותשלומי השכירות בינתיים לא שווים את זה.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע, אני לא יודע איפה אפשר לצאת פרייאר כשאתה קונה בית שהוא שלך.

יש כל כך הרבה מעבר לעובדה הקרה על הנייר שיש לך בית.

זה נכון כשמדובר בדירה להשקעה.

דירה למגורים?

מה הקשר פרייאר?

אמרתי את זה בהקשר של ירידות מחירים. נטען כאן כי בתחילת הירידות, יהיה מי שירוץ ויקנה מהר. הבעיה בירידות, שקשה לדעת מתי הן נעצרות. זה די מבאס לקנות בית ולראות את המחיר שלו ממשיך לרדת אחרי שקנית. לזה התכוונתי ב"לצאת פרייאר". אנשים ירצו למצות את הירידות כמה שיותר אם וכאשר הן יקרו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא נביא, אבל ההערכה שלי היא שגם אם תהיה ירידה - היא תהיה איטית ומתונה.

יש אלף דרכים לממשלה ולבנק ישראל לדאוג שלא תהיה מפולת, ואין סיבה שלא ישתמשו בהם.

יותר מכך. גם בלי התערבות בשוק, עצם זה שכל ירידה של 100,000 ש"ח [למשל] תכניס למעגל הרוכשים עוד 50,000 איש [שעד כה לא יכלו לרכוש דירה וכרגע ברמת המחירים החדשה כן יכולים], וכן על זה הדרך. הדבר הזה יוביל לכך שהירידה אם בכלל תתרחש תהיה מתונה ומדורגת.

על כל משקיע שחליט לצאת משוק הדיור, ממתינים 2 משפחות שצריכות לצאת מהמחסנים / מאורות עבשות / הורים / וכו'.

מצד אחד אתה צודק,

מצד שני הפסיכולוגיה האנושית אומרת שמה שהיה הוא שיהיה ואין חדש תחת השמש, היום מתוך ההנחה הזו אנשים קונים כמו מטורפים (כן לשים כאלה סכומים על קצת בטון זה טירוף). מנגד בתקופה של ירידות (שוק דובי אם תרצה) אף אחד לא רוצה לקנות כי אם הרגע זה ירד 100 אלף שקל, אז אני אקנה וזה ירד עוד 100 אלף, אז עדיף לי לחכות ולקנות בעוד 100 אלף פחות, נכון? מדובר בסכומים לא קטנים בכלל ואנשים חושבים אלף פעם לקנות משהו שהערך שלו בדיוק עכשיו במגמת ירידה.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובינתיים השכירות עולה כסף, והרבה.

ככה שהמתנה של שנה "תבזבז" בוודאות עשרות אלפי שקלים, ותביא רק "מספק" לירידת מחיר.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דירה שעולה היום 1000K והשכירות בה 3K ש"ח, אחרי שנה ירדה ל-950K ש"ח. החיסכון הוא 14K ש"ח.

Just daily

07' Škoda Octavia 1.9 TDI DSG6 09' Toyota Avensis

HU: Alpine CDE-126BT AMP: Mac Audio ZX 4000 SUB: Hifonics HFI12D4

מצלמות תיעוד לרכב - המון מידע והמלצות מחברי הפורום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם חכמים על המקלדת.. בפועל כשמדובר בהוצאה של סכומים כאלה, השכל הישר לוקח יום חופש והרגש מדבר.

אפילו בסכומים קטנים יותר, אני רוצה לראות אחד מכם קונה רכב כאשר ידוע שכל חודש היבואן מוריד אלפיים שקל מהמחיר ולא ידוע כרגע מתי הוא מתכוון לעצור. גם אדם שנוסע כל יום לעבודה באוטובוס לא יקנה אחרי החודש הראשון.

עריכה אחרונה על ידי igal_zeltser

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למפולת יגרום רק מיתון, מפחיד כזה. בתחיחת שנות האלפיים בבי טק הרבה צעירים לא ידעו מה יילד יום והאם בחודש הבא תהיה להם עבודה. מי שניצל אז הזדמנויות קנה דירות במרכז תל אביב בשליש מחיר מהיום.

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם חכמים על המקלדת.. בפועל כשמדובר בהוצאה של סכומים כאלה, השכל הישר לוקח יום חופש והרגש מדבר.

אפילו בסכומים קטנים יותר, אני רוצה לראות אחד מכם קונה רכב כאשר ידוע שכל חודש היבואן מוריד אלפיים שקל מהמחיר ולא ידוע כרגע מתי הוא מתכוון לעצור. גם אדם שנוסע כל יום לעבודה באוטובוס לא יקנה אחרי החודש הראשון.

חכמים על המקלדת?

נו נו.

אין שום קשר ואין דרך להמשיל מעולם המכוניות לעולם הנדל"ן.

רק שתבין שאני לא מתווכח איתך. ברור שיהיו *גם* אנשים שימתינו לנצח לירידה נוספת ולא יכנסו לשוק.

אבל עצם זה שיהיו *גם* אנשים שלא ימתינו, מהסיבות שהזכרתי, וברגע שתהיה ירידה מסוימת מייד יכנסו לשוק [ויחפו בכך על משקיעים שיצאו], אז ממילא הירידה אם תתרחש בכלל תהיה איטית והדרגתית ולא משמעותית [לפחות לא כזו ששווה לחכות בשבילה ולהפסיד כסף בשכירות].

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כלכלה מבוססת בחלק נכבד ממנה על ציפיות

אם יש קולות של ירידה, אנשים ימתינו ויחכו להמשך שלה. חלק ייכנסו אחרי ירידה של 3% וחלק ייכנסו אחרי ירידה של 20%

הייתה עצירה של מכירה כאשר לפיד דיבר על מע"מ אפס אוטוטו

ולהיפך.

ואכתוב מה שכתבתי ולא בפעם הראשונה

כרגע המדינה עושה קולות שהיא רוצה לטפל בבעיה, מה ייצא מזה , וברור שמדובר גם בתהליך לא קצר, לא ברור אבל צריך להכניס גם את זה למערך השיקולים של כל אחד ואחד.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...