Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מוסך בחדרה- מעשה שגובל ברשלנות

מ.ש.
שימו לב! השרשור הזה בן 3283 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ברשותי מגאן 2008 שנקנה במבצע קרסו דאז, שדרש טיפול במוסך מורשה.

טיפלתי במוסך הנ"ל לאורך שלוש שנות האחריות ואף מעבר. בטיפול האחרון (פברואר או מרץ השנה) כבר לא הייתי מרוצה מהתשובות ומהמחירים והחלטתי שאני מחפשת מוסך אחר שאינו מורשה יבואן.

אבל זו היתה הקדמה קצרה בכדי להסביר שבמרץ הרכב יצא מטיפול במוסך. וזה המוסך היחידי בו טיפלתי.

הבוקר נסעתי לפנצ'ריה סמוכה למקום מגוריי לתקן פנצ'ר. הפנצ'ר מאעכר מסתכל על הצמיגים ואומר לי שבנוסף לפנצ'ר, הצמיג האחורי השמאלי "גמור", שאל האם הרכב מ2008 ואמר שהצמיג הוא מקורי כיוון שהתאריך שעליו 2007. הייתי מופתעת לשמוע כיוון שלפני שנתיים לערך החלפתי את שני האחוריים. יצאתי מהרכב ונדהמתי לגלות שאכן, זה לא הצמיג שהחלפתי לפני שנתיים, אלא הצמיג המקורי של הרכב שהפך בזמנו לרזרבי. בעל הפנצ'ריה הציע כמובן לבדוק מה נמצא בתא המטען. שם מצאנו את הצמיג שאני רכשתי בזמנו (תואם לצמיג האחורי השני) עם קרע גדול.

לציין שהייתי מופתעת לחלוטין כיוון שלא שמתי לב שהמציג הוחלף (אין ספק שזו אחריות שלי לבדוק מדי פעם את מצב הצמיגים, אך לא חשבתי שיש לי סיבה לכך היות וכל הצמיגים הוחלפו בטווח השנתיים האחרונות) ,

ההשערה שלי היא שבאחד מביקוריי במוסך הצמיג הוחלף מבלי ידיעתי ומבלי שנאמר לי דבר. אני תוהה האם הנזק נגרם במוסך, שכן לא ידעתי שהוא קרוע כיוון שאני מניחה שלו היה כזה בזמן שאני נוהגת ברכב הייתי מבחינה בזאת. ולו הייתי מגיעה עם נזק למוסך משערת שהיו "עושים עלי קופה" (הם מוכרים צמיגים) בתא המטען שמו לי צמיג קרוע, ובמקום הצמיג הקרוע החזירו לי את הרזרבי במצב מזעזע ולא בטיחותי. יש לי 2 ילדים קטנים - לא רוצה לחשוב כמה מסוכן זה לנסוע עם צמיג במצב כזה וללא צמיג רזרבי תיקני.

זה חוסר מקצועיות משווע הגובל ברשלנות.

אני למוסך זה לא אחזור בוודאות!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי שום קשר למוסך הנ"ל ואני גם לא מכיר אותו.

אבל כמה דברים ברשותך.

א.את לא בדקת את הצמיגים קרוב לשנתיים! זו היא רשלנות!

ב.את לא יכולה להשמיץ מוסך ע"פ השערות,יש לך הוכחות? אחלה,אין לך? אז הדברים שלך גובלים בהוצאת דיבה.

קחי את דברי כהארות ולא כניסיון לתקוף חס וחלילה.

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי נמנע מאמירות כאלה בלי לפחות איזשהו בסיס ראייתי.

לזכותך עומדת העובדה שאת רשומה בפורום כבר מספר שנים, מה שמקטין את האפשרות ל"יוזר מחתרתי" של מוסך מתחרה, אבל עדיין. האמירות האלה שלך חריפות מאוד.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי שום קשר למוסך הנ"ל ואני גם לא מכיר אותו.

אבל כמה דברים ברשותך.

א.את לא בדקת את הצמיגים קרוב לשנתיים! זו היא רשלנות!

ב.את לא יכולה להשמיץ מוסך ע"פ השערות,יש לך הוכחות? אחלה,אין לך? אז הדברים שלך גובלים בהוצאת דיבה.

קחי את דברי כהארות ולא כניסיון לתקוף חס וחלילה.

אני לא חושבת שהובנתי כראוי-

לא בדקתי את הצמיגים בחודשים האחרונים, מאז מילאתי לאחרונה אוויר. בוודאי שבדקתי אותם במהלך השנתיים מאז נרכשו, הרכב עבר טסט בספטמבר 2014, ולאור מצבם אין לי אלא להניח שהם לא היו עוברים טסט... כלומר לפני 9 חודשים היו ברכב צמיגים תקינים שאת כולם אני החלפתי במהלך 3 השנים האחרונות. וכן, אתה צודק וגם ציינתי שזה שלא שמתי לב לצמיג הזה זו בהחלט חוסר אחריות מצידי. מצד שני, באמת שלא היתה לי סיבה לבדוק. זה לא רכב שנוסע המון. קיבלתי אותה לפני 3.5 שנים עם 85.000 והיום הוא 140.000 אז מבחינת בלאי לא אמור היה להיות. ושוב, בפעם האחרונה שמילאתי אויר הצמיגים היו תקינים...

הוכחות? בוודאי שאין לי. יש לי רק ידיעה שהמוסך היחיד שטיפלתי ברכב הוא המוסך הנ"ל. ואני היחידה הנוהגת ברכב, הרכב הזה לא ראה שום מוסך או פנצ'ריה במהלך הזמן האחרון פרט להיום. אז מה הכי הגיוני לחשוב? שההחלפה בוצעה במוסף באחת מהפעמים (הרבות) שהייתי שם בין ספטמבר (טיפול שנתי וטסט) למרץ (טיפול אחרון שביצעתי ברכב) השנה. קשה לי להניח שלמישהו ברחוב יש מפתח לרכב, הוא החליף לי גלגל וכו'. זו מסקנה די מתבקשת...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי נמנע מאמירות כאלה בלי לפחות איזשהו בסיס ראייתי.

לזכותך עומדת העובדה שאת רשומה בפורום כבר מספר שנים, מה שמקטין את האפשרות ל"יוזר מחתרתי" של מוסך מתחרה, אבל עדיין. האמירות האלה שלך חריפות מאוד.

אני יוזר אמיתי ואם תחפש הודעות שלי תראה התייעצויות טרם לקניה והתייעצות לאחריה. הבסיס הראייתי הוא מה שכתבתי בתגובה למעלה. כאמור, יש חלון זמן שבין ספטמבר-מרץ שבו בוצעה ההחלפה. כיוון שזה המוסך היחידי שטיפלתי בו עד כה, יש להניח שההחלפה בוצעה במוסך.

וכן, אני חושבת שלהחליף צמיג ללא ידיעתי ולהשאיר אותי עם צמיג רזרבי קרוע וצמיג אחורי לא תקין זו כן רשלנות.

שוב, זה לחלוטין לא מסיר ממני אחריות לבדוק את הצמיגים ברכב מדי פעם. מודה, טעיתי כאן, כי לא חשבתי שיש סיבה לבדיקה תדירה, ופיספסתי את העובדה שהצמיג לא תקין. ואתה יודע מה? יש הרבה מאוד אנשים שלא יודעים מה זה צמיג תקין ומה לא. בשביל זה הולכים למוסך... אם הסיפור היה מסתיים חלילה בתאונה קטלנית (להבדיל, כמו זו בטבריה בזמנו) אז הדברים היו נבדקים עד לרמת מי אישר את תקינות הרכב, מי המוסך המטפל, וכו'. למזלי הרב מאוד מאוד לא קרה כלום והחלפתי הבוקר גם את הצמיג הפגום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסי להזכר שוב: האם בכל התקופה הנ"ל לא השאלת את הרכב לבן משפחה, קרוב או מכר? לחילופין, האם השארת אותו איפשהו, כולל המפתחות (שטיפה, אחר)? האם המוסך הוא החשוד היחידי, היחיד שהיתה לו גישה לרכב מלבדך?

למען הסר ספק: אין לי קשר למוסך ואיני מכיר אותו. רק מנסה לעזור אולי.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם יובק. נתקלתי בעבר במקרה בו מישהו לקח את רכב הוריו בהשאלה, ביצע תאונה ותיקן אותה במוסך מדרכה באופן חובבני מבלי לספר להם דבר. הנושא התגלה לאחר שבמהלך התיקון הוחלפה לוחית רישוי והלוחית החלופית היתה עם ספרה לא נכונה. בעל הרכב החל לבדוק את העניין ומצא עדויות לתיקון רציני שבוצע ברכבו מבלי שידע.

לא בלתי סביר שמכר או קרוב משפחה ביצע את השינוי ברכבך.

למען הגילוי הנאות אציין שאינני מכיר את המוסך המדובר ולא הייתי בחדרה למעלה מעשר שנים (אין לי דרכון).

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בטוח שאתה משוכנעת לחלוטין בגורם לאירוע.

יחד עם זאת, אין לך הוכחה חד משמעית והזמן הרב רק מחליש את יכולתך להוכיח משהו.

לא חכם ולא ראוי לפרסם בנסיבות כאלו שם של מוסך.

במקרה כזה, אפשר לפתוח שרשור לשתף במסקנות - כדאי לבדוק גם רזרבי אחת ל... או לאחר כל טיפול וכמובן שזכותך לא לחזור למקום שאין לך אמון בו.

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים, אני מבינה מה שאמרתם, אני היחידה הנוהגת ברכב והוא לא הושאל לאף אחד וגם לא הושאר לשטיפה ללא השגחה.

המקום היחיד שהרכב הושאר בו ללא השגחה היה בחניון שדה התעופה באוגוסט 2014, אך המפתחות היחידים היו אצלי, וכאמור מאז עבר טסט בספטמבר 2014 ואין שום סיכוי שהרכב היה עובר טסט עם הצמיג הרזרבי. המקום היחידי בו השארתי את הרכב לטיפול וללא השגחה היה המוסך הנ"ל. ובחודשים האחרונים הוא בילה שם לא מעט...

אני יודעת שאין לי הוכחות, אבל אין לי הסבר אחר. ולצערי, הזמן בהחלט לא לטובתי במקרה הזה, אין לי מה לעשות עם זה פרט ללשתף, ולדעת להבא לא להשאיר רכב במוסך לבד, ולבדוק ב-7 עיניים כשמסיימים טיפול. כמובן במוסך אחר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי זה נשמע כמו איזו פאשלה שהעובד שטיפל ברכב ניסה לכסות אחריו ולא משהו שמעיד על המוסך ככללותו. אם זה המצב, יתכן ואותו עובד כלל לא דיווח לממונים עליו על המקרה. והרי שדבר כזה יכול להתרחש בכל מוסך.

האם פנית למוסך בשאלה על המקרה?

האם ניסית לדרוש החזר כלשהו על הענין?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי זה נשמע כמו איזו פאשלה שהעובד שטיפל ברכב ניסה לכסות אחריו ולא משהו שמעיד על המוסך ככללותו. אם זה המצב, יתכן ואותו עובד כלל לא דיווח לממונים עליו על המקרה. והרי שדבר כזה יכול להתרחש בכל מוסך.

האם פנית למוסך בשאלה על המקרה?

האם ניסית לדרוש החזר כלשהו על הענין?

זו גם היתה ההשערה שלי...

אני לא יכולה לפנות למוסך במאי כשהביקור האחרון שלי היה בפברואר מרץ... אם הייתי שמה לב ביציאה מהמוסך יכולתי לשאול. החלפתי גלגל, והטיפול הבא יהיה כנראה במוסך שאפט בתל אביב המומלץ כאן ומטפל ברכבי רנו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...