Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה לגבי קיה ריו שאני שוקל לקנות ואשר עברה תאונה

טריקו
שימו לב! השרשור הזה בן 3338 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קיה 2011 שעשתה קילומטרז' נמוך (30 אלף), עושה רושם שטופלה כהלכה אבל עברה תאונה לפני כשנתיים וחצי שהמוכר טוען שלא היתה רצינית. אני מתלבט אם לקחת את האוטו לבדיקה מחשש שאולי יש פגיעת שסי כתוצאה מהתאונה (לא בא לי להיכנס אחרי זה לויכוח מי ישלם על הבדיקה במקרה כזה) . המוכר שלח לי עותק דו"ח התיקונים של התאונה ושם מופיע שהוחלפו החלקים הבאים:

1. תומך R פגוש קדמי

2. פנס ראשי ימני

3. פגוש קדמי

4. תפס פגוש קדמי

בתיאור העבודה מופיע: 1. עבודות פחחות למוקד 2. עבודות חשמל למוקד 3. עבודות צבע למוקד

מה אתם אומרים? האם כל הפרטים האלה מעידים על סיכוי לפגיעת שאסי או שדווקא לא? בעיקר אני מוטרד מהחלפת התומך R שאין לי מושג מה זה... דרך אגב התיקונים הללו נעשו במוסך של סובארו ולא של קיה אם יש לזה משמעות.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנה שרשור של אוטו שעבר תאונה ואני לקחתי לבדיקה, תוכל לראות שם את החלקים שהוחלפו, ומה המליצו לי בקשר לתאונה. נראה לי דומה למה שהוחלף אצלך, פרט לזה שאצלי התאונה היתה מאחור.

תנסה לקפוץ עם בעל הרכב למוסך שתיקן את הרכב לאחר התאונה ותראה מה הם אומרים. אולי אפילו יראו לך תמונות מהתאונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נשמע שהייתה מכה באמת לא רצינית וסך הכול הוחלף פגוש שעבר צביעה.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי לוקח את הרכב במידה ויש הפחתה רצינית. אני מניח שהוא כבר מיואש מהטלפונים שלא מגיעים ומהניתוקים שמגיעים אחרי ששומעים שהיה תאונה.

אם הוא מוכן למכור לך אותה ב-30% מתחת למחירון, שזה מה שתשלם עבור רכב השכרה (נגיד) ללא תאונות כלל - אז זו עסקה טובה, כי באמת שאין הרבה רכבים עם 30 אלף ק"מ מהשנתון הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי התומך R אני מניח שמדובר לפי הרשת על זה:

http://www.maagar.co.il/image/IMG_11062014090543e3ac7884a6f173fff1208a472f0e4b84.jpg

סך הכול פלסטיק.

דר סובארו,למה הוא צריך להוריד כול כך הרבה בגלל החלפת פגוש?

הרכב לא עבר תאונה קשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה מה המחיר של הרכב ביחס למה שמוכרים.

מן הסתם מחירון של רכב כזה לא יתנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאתה צריך לעשות שיקול של עלות מול תועלת, ויש היום מימון והמון דרכים להגיע לרכב חדש לגמרי - יש לאדם הסביר שרוצה לקנות את הקיה ריו הזו שתי אפשרויות:

1. לקנות רכב עם 0 ק"מ דרך חברות הליסינג עם הנחה של 20%.

2. לקנות רכב פרטי עם 30 אלף ק"מ ותאונה כלשהיא בעברו.

מה כבר ההפרש בין הרכב שנמכר כאן, לבין רכב חדש לגמרי, שנמכר דרך חברות הליסינג? כמה יוצא אותו הפרש מדי חודש כשפורסים ל-60 תשלומים?

מזה תוריד את האחריות שכבר אין (פה קצת קשה לשים מחיר) ותוריד צמיגים שצריך להחליף, ואת הטיימינג שצריך לעשות אחרי נגיד 5 שנים, שזה אומר עוד שנה במקרה של רוכש הרכב המשומש...

אז בכמה מדובר כבר? ההימור שלי, לא הרבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה סתם עושה סרט מהתאונה הזאת, נראה שבעל הרכב בסדר ב100% וגם שלח דוח שמאי.

בקשר ללמכור אותה ב30% מתחת למחירון - לא הבנתי למה שיעשה את זה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דר סובארו,

קח בחשבון שיכול להיות שגם לרכב הזה יקחו הלוואה לכן לקחת עוד הלוואה ל60 תשלומים יכול להיות כבד,כמו כן אל תישכח שבמשך 3 שנים צריך לטפל במורשה והמחיר בהתאם ברכב חדש.

הריו נמכרת ביד 2 בערך ב 45 אלף,גם אם הוא יקנה מליסינג רכב חדש ב80 אלף כמו המזדה 2,יונדאי וI20 מדובר על תוספת של 40 אלף שקל!

גם אם זה ל60 תשלומים מדובר על 660 שקל כול חודש וזה עוד לפני ריבית,לא מעט בכלל.

סך הכול הוחלף פה פגוש וזהו,לא ביג דיל.

עריכה אחרונה על ידי yulianx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דר סובארו,

קח בחשבון שיכול להיות שגם לרכב הזה יקחו הלוואה לכן לקחת עוד הלוואה ל60 תשלומים יכול להיות כבד,כמו כן אל תישכח שבמשך 3 שנים צריך לטפל במורשה והמחיר בהתאם ברכב חדש.

הריו נמכרת ביד 2 בערך ב 45 אלף,גם אם הוא יקנה מליסינג רכב חדש ב80 אלף כמו המזדה 2,יונדאי וI20 מדובר על תוספת של 40 אלף שקל!

גם אם זה ל60 תשלומים מדובר על 660 שקל כול חודש וזה עוד לפני ריבית,לא מעט בכלל.

סך הכול הוחלף פה פגוש וזהו,לא ביג דיל.

רוב הריו שאתה רואה ב-45 אלף הן בוגרות ליסינג והשכרה.

אני מניח שמוכר הרכב בטח מעוניין בסביבות 60 אלף שקלים (זה לא צויין בפוסט אז אני רק מהמר).

אז אנחנו סה"כ מדברים על 20 אלף שקל הבדל מול רכב חדש. תכניס בפנים עלות של בדיקת הרכב, טיימינג וצמיגים ואולי עוד איזה טיפול תקופתי מנהלתי, ואתה כבר מדבר על הפרש של 17 אלף שקל. זה הפרש של 300 שקל בחודש בלבד, על פני 5 שנים, כשתמורתם אתה מקבל אחריות מפגוש לפגוש, אפס ק"מ בדיוק ורכב ללא תאונה. זה כמובן, בהנחה ולא תהייה אף תקלה לאורך כל התקופה, אפס בלאי וכו' - מה שלא נראה לי סביר, אבל ניחא.

כל אחד שיעשה את החשבון שלו מה יותר כדאי עבורו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש שם כמה פרטיות באזור המחיר הזה, ככה ש60 אף אחד לא יתן אתה בעצמך רשמת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מחזיר את הדיון לתחילת השרשור , הדיון בנוגע לחדש או משומש פחות רלוונטי , פות"ש שרשור ביקש חוו"ד לגבי תיקונים שנעשו ברכב.

לפות"ש , במקום לקבל דעות שאני בטוח שמרביתן מקצועיות ,לא שווה להוציא 400 שקל על בדיקה ולהיות שקט ,במידה ואתה כל כך מעוניין ברכב ?

הרי אתה הולך להוציא כמה עשרות אלפי שקלים על הרכב , שווה לך להוציא 350 שקל על בדיקת שאסי בלבד ולקנות לך לעצמך שקט נפשי במידה ושאר נתוני הרכב נראים טוב.

לנסר 2007

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3338 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...