Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סופר מיני כרכב שני לצורך נסיעות לעבודה

windsurfer
שימו לב! השרשור הזה בן 3344 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לחברי הפורום היקרים

הרכב היחיד שיש במשפחה (פלואנס 2.0) משמש בעיקר את אישתי.

אני עובר מקום עבודה עם הסעות ואצטרך רכב.

הנסועה תהיה בעיקר לעבודה וחזרה, אני מעריך גג 10K ק"מ שנתי.

חשבתי כמובן על סופר מיני ידנית, שתהיה גם זולה לרכישה וגם זולה בשוטף.

התקציב היה כ30K ש"ח וחשבתי שבקלות זה יספיק לרכב שמור ממודל 2010.

מעיון בלוחות התברר לי שרכבים שמורים בני 5 (יד ראשונה וקלומטרז' נמוך) נמכרים יותר בכיוון של 35-40.

עברתי בדרך בסוכנות יונדאי, רכב חדש זה 62.

יתרונות רכב חדש:

*כי הגיע הזמן בגיל 44 שאקנה רכב חדש...

*אחריות

*שקט נפשי

*כי ייתכן ואקבל בשלב כלשהו רכב מהעבודה ואז ה"קטן" יישאר והפלואנס תימכר

*הצבע שאני בוחר (תתפלאו כתום מטלי8))

חסרונות

*מחיר

*מחיר

*מחיר

האם יש סיבות נוספות (טכנולוגיות) להעדיף רכב חדש?

האם I10 זו אלטרנטיבה מוצלחת (או שיש עדיפות ממנה)?

האם יש רכבים אחרים (לא סופר מיני) שעדיף לשקול?

תודה למייעצים

אין החותם מעיד על גיסתו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היונדאי רכב מיני מצוין,מאובזר,סלון נעים בשילוב 2 צבעים,מושבים תומכים,אני מאוד אהבתי,לדעתי המיני הטובה ביותר.

אם בא לךרכב חדש זאת בהחלט מיני טובה.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אישית לא מסוגל להביא את עצמי עדיין לרכישת רכב חדש, היתרון הזה של 'שקט נפשי' בטל בשישים מבחינתי לעומת הפער (ההיסטרי) במחיר.

אדבר בשם עצמי והבחירה שאני עשיתי (אני פחות מעודכן בנוגע למחירי רכבים אחרים): באזור ה35-40K אתה יכול למצוא פונטו איבו 2011~ פרטית במצב נהדר, הרכב מאובזר יותר מבחינת הנדסת אנוש ומע' בטיחות מכל רכב חדש שתביא במחיר כפול. מה גם שאני סבור כי 'סופר-מיני' זה רכב הרבה יותר פרקטי מאשר 'מיני', מבחינת גודל.

אגב, מבחינה כלכלית נטו (ולא מבחינה נפשית), ה'שקט הנפשי' לא מחזיק ממש מים. אם תכפיל הסתברות לבלת"מ גדול (נניח גיר ששבק חיים בפתאומיות) בעלות הטיפול בבלת"מ כזה, אני מבטיח לך שתקבל הרבה פחות מירידת הערך שאתה סופג ברכישת רכב חדש. מצד שני, 'השקט הנפשי' זה משהו שלא ניתן לחלוטין לכמת מבחינת הפן ה'נפשי'/אישי, כי כל אחד כאן מתמודד עם זה באופן שונה...

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב חדש זה לא כלכלי,מסכים,אבל יש את החשק לרכב חדש.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קניית רכב, ורכב חדש בפרט, היא החלטה רגשית, בתכל'ס ברמת האמינות של רוב המכוניות היום, המעשה הכלכלי הנכון הוא לקנות מכונית בת 10 לתחזק אותה תחזוקת מנע, ולמכור אותה בת 15.

אבל, מכוניות הוזלו מאוד בשנים האחרונות וקניית מכונית חדשה נעשתה דבר מאד נגיש גם בשל ירידת המחירים, וגם בשל ירדת הריבית.

התנאי השוק היום תוכל לקנות את היונדאי בלי להוציא שקל מהכיס ובתשלומים של כ1000 ש"ח לחודש שעם משכורת קצת מעל הממוצע לא תרגיש שהם יורדים כל חודש.

אם אתה יכול - פרגן לעצמך :)

רק כדי שתבינו כמה המחירים ירדו....

ב-1988 סיטרואן ויזה בסיסית עם מנוע 1124 סמ"ק ידנית וערומה (על מזגן, חלונות חשמל והגה כח אין מה לדבר)

עלתה 22300 ש"ח.

הסכום הזה מוצמד למדד שווה היום 110000 ש"ח(!)

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה למגיבים

פונטו איבו נבדק ולא נמצא, בסביבה שלי (חיפה קריות) יש רק סוכנות שמבקשת הרבה מעבר

יש אחד בכפר סבא שגם הוא מבקש 42.

אין החותם מעיד על גיסתו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כאן חבר'ה מהפורום שמוכרים אקזמפלר מלוקק של איבו, בגרסא המאובזרת, שמורה ומטופלת היטב. אם אינך סולד במיוחד מתיבה רובוטית נראה לי ששווה לך לבדוק. לי אישית יצא לנסוע באיבו ובראבו רובוטיות וזה היה לי סבבה לגמרי, אבל יש כאלו שממש נגד התיבה, אז זה עניין סובייקטיבי.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התנאי השוק היום תוכל לקנות את היונדאי בלי להוציא שקל מהכיס ובתשלומים של כ1000 ש"ח לחודש שעם משכורת קצת מעל הממוצע לא תרגיש שהם יורדים כל חודש.

גם אותם 1000 ש"ח יוצאים מהכיס. פשוט בעתיד, עם תוספת רבית. וכאשר המשכורתממוצעת או קצת יותר מדובר ב-10% ממנה ויותר, בהחלט מורגש בתקציב משפחה. עדיין לא פוסל את האפשרות לקחת הלואה, אבל צריך לחשב אותה נכון.

לדעתי הגישה לרכישת רכב חדש או מיד שניה תלוי בגישה למשך החזקת הרכב: אם אתה אוהב להחליף רכב כל 3 שנים - עדיף משומשת. אם אתה, כמוני, מעדיף להחזיק ברכב שנים ארוכות, עדיף לרכוש רכב חדש. אם לא נפלת על לימון חריג יהיו כמה שנות שקט מביקורים לא צפויים במוסך, ומבחינתי יום במוסך - במקום בעבודה - שוה הרבה כסף, סכום שצריך להכנס לתחשיב עלות הרכב.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתנאי השוק הנוכחיים הריבית תסתכם בכ-3500 ש"ח לכל התקופה במקום לרכוש פעמיים רכב משומש בן חמש שנים הוא יסע עשר שנים באותו רכב.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל - 3500 ש"ח אינם סכום גדול ובהלואה בנקאית יפרשו על פני 5 שנים, והוצאה של 700-1000 ש"ח לשנה על רבית אינה הוצאה בלתי סבירה. כמובן שצריך להביא בחשבון אפשרות של עלית הרבית (הלואות לרכישת רכב בד"כ צמודות פריים).

שנית - ובעצם העיקר - אני התכוונתי לקרן. 1000 ש"ח למשך 3-5 שנים אלה בעצם 36000-600000 ש"ח שיוצאים מהחסכונות או מהצריכה השוטפת. שוב אישית אני מוכן להוציא סכום כזה כדי שיהיה לי שקט ממוסכים (ואני מוציא אותו מהחשבון הקיים, לא העתידי), וכאמור אני מהמעדיפים רכב חדש שישאר אצלי 5-10 שנים אבל זה אני וזה המצב הכלכלי שלי, ולאחרים יש גישה שונה ובודאי אילוצים כלכליים אחרים.

בעבר, כאשר לא היה לי הסכום הדרוש לרכישת רכב חדש העדפתי לרכוש משומש במה שהיה לי, ללא הלואות. כמובן מדובר בימים אחרים עם תנאי הלואה הרבה יותר יקרים, מצד שני היה לי בטחון תעסוקתי שהיום הרבה פחות יציב אצל אנשים רבים. היו לי נפילות, היו גם הצלחות.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה למייעצים

אני בבדיקה של נושא הרכב מול מקום העבודה העתידי.

במחשבה שנייה (לאחר הפחתת הרגש...) ככל הנראה אוותר על רכב חדש.

אני שוקל בחיוב ללכת לעצת צבי לגבי רכב בן 10.

לגבי פונטו איבו, אני מבין שמדובר ברובוטי חד-מצמדי, התגובה שלי היא - לא תודה.

עריכה אחרונה על ידי windsurfer

אין החותם מעיד על גיסתו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

OK

אז התחלתי לחפש ברצינות רכב שמור בן 10 בתקציב של כ 15 אש"ח.

ממה שאני רואה בסביבה הקרובה שלי, יש היצע לא רע של 206 (אני מדבר על רכבים שאמורים להיות שמורים, יד 1-2 פרטיות ופחות מ 15KKM לשנה)

למה כדאי לשים לב ברכב זה?

יש מחלות/בעיות מיוחדות?

מה לגבי דגם ה sky line, שווה או דולף?

תודה למשיבים

אין החותם מעיד על גיסתו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשקונים רכב בן עשר - עדיף כמה שפחות דברים שעלולים להתקלקל - אלא אם כן מצאת משהו שמור יותר דופן ומאובזר - לא הייתי מחפש דוקא את התוספת הזאת, ואולי הייתי נמנע אם אפשר.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3344 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...