Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נהגים מקצועיים - מי נכלל בהגדרה זאת?

yoni_la
שימו לב! השרשור הזה בן 3357 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

מנסה לברר מי מוגדר כנהג מקצועי ע"פ חוק, ללא הצלחה

בדף הזה של פורטל השירותים והמידע הממשלתי נכתב:

הכשרת נהגים מקצועיים:

יש לעבור קורס הכשרה מיוחד של משרד התחבורה כדי לנהוג באוטובוס, מונית, אמבולנס וסוגי רכב נוספים שאינם פרטיים. נהגים המעוניינים לעבור הכשרה מקצועית צריכים לעמוד במספר תנאים מקדימים, להימצא מתאימים לתפקיד, וכן לעבור מבחנים עיוניים ומעשיים

לעומת זאת, בדף הזה באתר משרד התחבורה, כתוב:

אחת מקבוצות הסיכון האלו היא קבוצת הנהגים המקצועיים – נהגי משאיות ונהגי אוטובוסים, נהגי אוטובוסים זעירים ונהגי מוניות.

למשל, אני בעל רשיון לרכב פרטי, טרקטור והיתר מכונה ניידת, נכלל בקבוצה הזאת?

האם מישהו מכיר מקור מוסמך בחוק הקובע מי נכלל בקטגוריה זו?

תודה רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם המקצוע הצבאי שלו זה נהג, הוא נהג מקצועי

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת הגדרה שדי מסבירה את עצמה. כל בנאדם שנהיגה היא המקצוע שלו, הוא נהג מקצועי. לא, לא הערס מהשכונה שטוען בלהיטות לכל הכוסיות של הרחוב שהוא "נהג מקצועי ויודע לעשות צלחות עם האמברקס".

כמו שאמרו - נהג אמבולנס, אוטובוס, משאית, וכו'. עצם זה שיש לך רשיון למשאית (או לטרקטור לצורך הדיון) לא הופך אותך לנהג מקצועי. וגם לא בהכרח לאחד טוב, השאלה היא אם אתה יודע לעשות צלחות עם האמברקס. :lol:

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם ניקח לדוגמה את אפס האלכוהול המותר בדמו של נהג חדש, צעיר ונהג מקצועי.

מי נכלל בהגדרה הזאת?

יש פה השלכות מעבר לרענוני בטיחות למינהם, גם דברים העלולים להשפיע על שלילת הרשיון.

לגבי ההגדרה שעלתה פה בקשר למקור הכנסה בתור נהג, מה לגבי נהג טרקטור שרק נוסע עם הטרקטור ממקום למקום ולא עובד איתו? (מכיר כמה מושבניקים ותיקים כאלה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נראה לי שזה כל כך פשוט. בטוח יש הגדרות על גבי הגדרות של מי נכלל ב"אפס אלכוהול" הזה. מה אם אני נהג מונית, ויש לי מונית, ואני גם משתמש בה כרכב הפרטי שלי. האם אני יכול לשתות ולנהוג שלא במסגרת העבודה? (בהנחה שאני יכול להוכיח שלא עבדתי).

אגב טרקטור, אני בכלל לא בטוח שהוא נכלל בהגדרה, כי הוא כהגדרתו רכב חקלאי.

בקיצור, לא יודע, זה הכל ניחושים. זה משהו שצריך לבדוק לעומק מול גורמים משפטיים שמתמחים בנושא. אם אתה רוצה לשתות, תשאיר את האוטובוס בבית. :lol:

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המונח "נהג מקצועי" איננו מושג עם משמעות חוקית (אין הגדרה בחוקי התעבורה) אלא מונח בו משתמשים לתאר קבוצה של אנשים ומניחים כי המשמעות מובנת לכולם.

המונח מתייחס לאנשים הנוהגים ברכב לאחר שעברו השתלמות מקצועית מתאימה(מעבר ללימוד נהיגה על כלי רכב זה).

כפי שענו – נהג מקצועי זה נהג ברכב ציבורי (מונית/ אוטובוס), ומשאית.

לצורך עניין – נהג צבאי לא נכלל בהגדרה זאת באופן אוטומטי.

לגבי מגבלת ריכוז אלכוהול של 50 מק"ג – המגבלה הזאת נוגעת לנהג חדש או נהג שגילו מתחת ל24 או למי שנוהג ברכב שמשקלו הכולל מעל 3.5 טון או למי שנוהג ברכב ציבורי (מונית / אוטובוס לסוגיו).

אני חוזר כדי להבהיר - המדובר במי שנוהג בסוגי רכב אלו.

לדוגמא, אם יש לך רישיון נהיגה למונית ואתה כרגע נוהג בקורקינט – אינך נכלל במגבלה של 50 מק"ג.

אם אתה נוהג במונית – אז בזמן הנהיגה ברכב זה - מגבלת 50 מק"ג מתייחסת אליך.

ציטוט סעיף רלוונטי בחוק :

"שיכור" - אחד מאלה :

(מדלג על סעיפים שלא רלוונטים לשאלה)

(3א) אחד המנויים להלן שלפי דגימת נשיפה, בגופו מצוי אלכוהול בריכוז העולה על 50 מיקרוגרם אלכוהול בליטר אוויר נשוף, או לפי דגימת דם – בריכוז העולה על 10 מיליגרם אלכוהול ב-100 מיליליטר דם:

(א) נהג חדש;

(ב) נהג שטרם מלאו לו 24 שנים;

(ג) נהג בעת נהיגה ברכב מסחרי או ברכב עבודה שמשקלם הכולל המותר לפי רישיון הרכב עולה על 3,500 קילוגרם;

(ד) נהג בעת נהיגה ברכב ציבורי;

עריכה אחרונה על ידי guya72
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נראה לי שזה כל כך פשוט. בטוח יש הגדרות על גבי הגדרות של מי נכלל ב"אפס אלכוהול" הזה. מה אם אני נהג מונית, ויש לי מונית, ואני גם משתמש בה כרכב הפרטי שלי. האם אני יכול לשתות ולנהוג שלא במסגרת העבודה? (בהנחה שאני יכול להוכיח שלא עבדתי).

לא שאלה רלוונטית, מונית היא כלי עבודה וככזו אין לך בה נסיעות פרטיות לצרכיך.

* מבחינת החוק, מן הסתם בפועל זה שונה.

** בעת שאתה כנהג מונית נוהג על מונית אתה נחשב כנהג מקצועי בשעות עבודה.

כלומר אין לך אופציה להיות על המונית ולהוכיח שלא עבדת

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3357 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...