Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אני מוכר רכב ומישהו רוצה לעשות בדיקה במוסך של דוד שלו

ABSULUTT
שימו לב! השרשור הזה בן 3355 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הרכב לנטיס 2001 לא אכפת לי שיבדוק מה שהוא רוצה וברור שיש לו אינטרסים.

ממה להיזהר בבדיקה שלא יהרוס לי איזה משהו.

מה הוא יכול לבדוק במוסך רגיל?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הוא יכול לבדוק?

במוסך שמוכן לבדוק ביסודיות את הרכב ועם ניסיון טיפול במזדה כמו שלך, יכולים לבדוק די הרבה - יכולים לעלות את הרכב על הליפט כדי לבדוק נזילות, גומיות, מכות בתחתית הרכב, אגזוז, קרטר.

אולי יפרקו גלגלים כדי לבדוק מצב הבלמים, יבדקו צבע של שמן, שאין "טחינה", נוזל קרור, יכולים לעבור על קבלות מהטיפולים. מוסכניק מנוסה יכול גם לראות שאין (או יש ) סימני מתיחה אחרי התאונה, תיקונים בעמודים, בתוך בגאז' וכו... יכולים לנסוע על הרכב כדי להרגיש תפקוד הגיר והמנוע.

מי שישי לו הרבה ניסיון יכול לקבוע לא פחות טוב ממכון הבדיקות, מה מצב הכללי של הרכב, יכולים במקום לתת הצעת מחיר לתיקונים.

מה זה "מוסך ניטרלי"?

הקונה לוקח את הרכב למוסך שהוא סומך על עליו.

צריך לשים לב שלא מנפחים לך את מחיר התיקונים. כמובן שלא ידפקו את הרכב בנסיעת מבחן או בהרמה על הליפט.

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי מתעקש על מוסך ניטרלי.

מה זה השטויות האלה, מי שואל אותך?! הבן אדם קונה אוטו זכותו לבדוק אותו איפה שהוא רוצה.

אם נראה לך שהבן אדם מנקנק אותך וקוטל את האוטו סתם, אל תסכים לרדת במחיר!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי אתה לא שמת לב איפה אתה נמצא אבל זה פורום ופה שואלים ומתייעצים,ומי שלא מבין במכונאות איך אמור לדעת שעובדים עליו?

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, האינטרס הברור של המוכר - שהרכב יילקח למקום נייטרלי. זה מריח לא טוב, סוג של קומבינה.

בפרט כאן בישראל, כאשר אותו מכונאי עשוי לנפח דברים, כדי לסייע לאחיין שלו להוריד עוד ועוד במחיר.

תעשה את השיקולים שלך, אבל זה מריח שטינק רציני. כמי שמכר לא מעט רכבים, ניתן לזהות לעתים גם רצון עז של קונה להגיע דווקא למכון בדיקה "מסוים". כדאי להימנע לדעתי גם מדבר כזה.

כבר היו דברים מעולם, ורואים את זה היטב כאשר לוקחים רכב מליסינג לבדיקה. הרבה פעמים יש להם את מכון הבית שבודק בעבורם את הרכבים ונותן חוות דעת נקיות וחלקות, ודי לחכימא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אינטרס של כל אחד כאן ברור, ועדיין הייתי מוכן לבדיקה כזאת.

בעל הרכב יודע מה שווה הרכב שלו (כולו לנטיס 2001 ) ומה מצבו (בכל זאת, חבר הפורום ).

יכול להיות שדוד-מוסכניק יראה שהרכב במצב שמור ולא יבלבלו את המוח יתר על המידה למוכר.

ואם כן - הסכמה לבדיקה לא מחייבת הורדת מחיר מעבר למה שצריך.

זה המחיר- רוצים את הרכב? תקנו .

לא רוצים ? - אל תקנו, תחפשו רכב אחר.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה האם הוא מבין מכנאית,כלומר אם המוסכניק יגיד שיש בעיה וזה צריך תיקון,אם הוא יוכל באמת לראות את הבעיה.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה שואל שאלה סתומה (בקטע שאי אפשר לענות עליה באמת, לא בקטע של מילת גנאי). אי אפשר לדעת אם דוד שלו מבין מכנית מקצועית הרי, יכול להיות שכן יכול להיות שלא. בכל מקרה אני בטוח שפותח השרשור היה לוקח את האוטו למוסך שהוא מכיר ואז לקונה הייתה הדילמה הזו.

לגבי מה הוא יכול לבדוק - יכול לבדוק שאין נזילות משמעותיות ושמצב הרכב טוב באופן כללי, שמצב הבלמים טוב, יכול להתחבר למחשב הרכב לבדוק תקלות וק"מ וכו'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין מה הבעיה. לו הייתי קונה רכב ומכיר מוסכניק אמין שיכול לבדוק אותו, הייתי גם מעדיף שיבדוק אותו. זה שהסכים לבדיקה לא אומר שחייב לקבל את הדברים כתורה מסיני. אם המוסך של הקונה טוען שיש איזו שהיא בעיה, המוכר יכול לגשת למוסך שלו ולוודא את העניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש, פתחתי על זה שרשור לא מזמן.

אני בראש דומה לשלך, ובשרשור ההוא הייתי לא סתם בדעת מיעוט, כמעט בדעת יחיד.

אני לא מכונאי חובב, ובהחלט אפשר בבדיקה לשחרר איזה בורג או רצועה ולהפיק איזה רעש "נעים" בשביל לעבוד עליי. ואז מה אני אעשה?

מהשרשור שפתחתי עלה שרוב החברים פה היו מסכימים ללכת למוסך של הקונה, כל עוד הוא והמוסכניק נראים אנשים ישרים וסבירים. מי שכבר מההתחלה מעלה סימנים מחשידים, לא נותנים לו לגעת באוטו. בכל מקרה הולכים רק למוסך מורשה משרד התחבורה.

אין ספק שיש גם אנשים ישרים בעולם שרוצים לבדוק את הרכב ולקבל הצעת מחיר אצל מישהו שהם סומכים עליו.

הסאן רוף מקורי, החור שאתה הולך לעשות בגג לא.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני את כל הרכבים שרכשתי בדקתי במוסך שאני מכיר/משפחה.

אגב מצאתי רכב נחמד שרציתי לקנות סגרתי אם בן אדם שאני רוצה לבדוק במוסך שלי,

באותו יום המסוך הזה קיבל שיחות משוכרי רכבים שונים ואנשים אחרים אם בקשות שונות בקשר לחוות דעת ובירורים למה המוסך נותן שירות כזה,

מפה הבנתי שאסור להאמין לאף אחד רק אנשים שאתה מכיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים, רבים מכם מכרו וקנו רכבים. אם כל הכבוד, גם אני הייתי לוקח רכב לבדיקה במוסך שאני מכיר וסומך עליו. זאת על מנת לקבל חוות דעת אמינה על מצב הרכב ולא דו"ח כסת"חים של מכון בדיקה שלא שווה את הנייר עליו הוא מודפס.

כן, פותח השרשור-תראה שלא עושים נזק לאוטו ותתלווה לנסיעת מבחן שיעשו על האוטו.

בהצלחה.

כעת: יונדאי i10 שנת 2015, 1.0, ידנית.

בעבר: יונדאי אקסנט שנת 2005, 1.5, אוטומט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3355 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...