Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיאסטה ST החדשה 2014 - עכשיו בישראל

איילון מוטורס
שימו לב! השרשור הזה בן 3816 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מה המחיר הראוי?

לא כתוב כאן, סוג של טיזינג, זה בסדר ליצור באזז. עצם הניחוש מעורר עוד עניין.

אבל, לא אומרים גם בטלפון. יוני 2014 אומר שגם בהמשך זה משתנה. בלוי יצחק כתוב, אז מה?

אז מה?

אפשר לבדוק מחיר באירופה יחסית למתחרות כדי לקבל מושג יחסי, אך לא להסתמך על שוק אחד. אולי יש שם רמת גימור גבוהה או נמוכה במיוחד, אולי המותג חזק במקום אחד מאחר? אולי הרכב כמעט לא נמכר בפועל שם?

אפשר להשוות לשאר מוצרי פורד ואז להקיש לגבי הארץ.

כל זה יתן לנו סביבת מחיר אצל יבואן רגיל. אבל, איילון אינה יבואן רגיל: בנגוד לחלק מהמתחרות האחריות היא לשנתיים. בנגוד לשאר המתחרות לא ברור אם תהיה כאן עוד שנתיים, בניגוד להן לא כ"כ ברור מי יעמוד לצד הרוכש אם תהיה תקלה רצינית בעוד שנה, בניגוד לצמפיון למשל, שרבים מלינים עליה אך יש בה אחריות של רצון טוב, איני יודע מה יש באיילון. איני יודע אם יש מחיר זול כמו באופל, מסורת ספורטיבית"מקומית" כשל רנו או פיג'ו, קהל אוהדים כשל אלפא או יחס ויאי פיי כשל אברט. איני יודע אם מחר דלק מוטורס לא יביאו בזול וישברו את השוק, אם איילון ישברו את השוק, אולי השוק ישבור אותם.

לאחרונה התענינתי בטלויזיה. למדתי שיש הפרש מחיר מהותי של עשרה אחוז ויותר ביו יבואן רשמי ומקביל גם עם אותה תקופת אחריות, נדמה שברכב הסכון גבוה יותר ולכן ההפרש צריך להיות גבוה יותר.

יתכן שתמצאו עצמכם עם רכב נדיר לטוב ולרע, אך זו פורד, לא פורד גי טי 500. מה לגבי זמינות חלפים וסחירות? רוכש רכב חדש משלם גם על חוויה, מהי החוויה כאן? האם יש פרסום מאסיבי ויקר ליבואן ומעודד לצרכן? האם לרכב עליונות ברורה על מתחריו?

מה המחיר? יש לראות את יחסי המחיר באירופה ואז להוריד מהותית בשל הסיבות שציינתי.

אני בעד איילון מוטורס, אני בעד שיצליחו ויבואו אחרים כמותם, אני בעד תחרות. לשם כך החלוץ בתחרות עם יבואנים ותיקים צריך לעשות עבודה טובה ולסלול דרך, אחרת לקוחות ירתעו, יבואנים פוטנציאליים ירתעו ואז תיחסם הדלת.

אז כמה צריך לעלות? מחיר מפתה, באמת מפתה.

מילים כדורבנות.

אגב, התעניינתי במוסך מורשה של פורד מה דעתו על קניה באיילון מוטורס, והאם יש בעיה עם זה מבחינת אחריות וכו.

הוא אמר שלדעתו צריך להיות הפרש גדול ומפתה כדי לוותר על שנה אחריות וכדי לקנות אצל מישהו לא מבוסס שלך תדע מה יהיה איתו בשנים הקרובות. אבל זה מילא, זו סתם דעתו.

מה שיותר מדאיג, זה שהוא אמר שכדי לטפל בבעיות שיש ברכב בתקופת האחריות יש המון בירוקרטיה מול איילון מוטורס (הם מצידם, אגב, טוענים שזה לא נכון ואין הבדל אם זה רכב שלהם או של דלק, אבל לך תדע).

אבל החלק הכי מדאיג - הוא אמר שאיילון מוטורס לא מחזיקים חלפים. ולכן, אם משהו לא בסדר באחד מהחלקים ששונה ממה שמיובא על ידי דלק מוטורס (למשל המערכת, שיש בה בלוטות מובנה), אז אין את החלקים בארץ. ואז אתה צריך לחכות שאיילון יזמינו את החלק ושהוא יגיע לארץ, וזה בדרך כלל לוקח חודשיים שלושה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 175
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

למיטב ידיעתי זה אפילו לא באשמת איילון.

בגלל היחס בין פורד העולמית ודלק מוטורס, ולחץ של דלק מוטורס על פורד העולמית לשמור על הבלעדיות שלהם, איילון נאלצים לקנות רכבים מדילרים בארה"ב ולא לקנות כמו דילרים (כלומר לפחות שלב אחד פחות בשרשרת האספקה).

מן הסתם גם המחירים שאתה יכול לקבל מהדילר הם לא המחירים שאתה יכול לקבל מהספק, אני מניח שיש גם פחות גמישות בקנייה בכמות.

קראתי גם באחת הכתבות בזמנו שהאחריות של השנתיים היא עולמית ומטעם פורד, כך שזה לא אמור לשנות האם קנית דרך איילון, דרך דלק או עשית ייבוא אישי.

מה שכן זה דיי עצוב שאין להם עדיין אתר

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מן הראוי היה לשאול האם יבואנים אחרים נותנים מחיר סגירה בפורום, בהודעה פרטית או בטלפון.

.

אף אחד לא נותן מחיר סגירה, אבל לפחות כולם, עפ"י חוק, מציינים מה מחיר המחירון.

פה, אפילו זה לא ושוב, עד כמה שאני מכיר את החוק, חובה לפרסם מחיר מחירון לרכב.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחיר שכתוב בלוי יצחק הוא המחיר לרכב כחדש. לא ידוע לי אם עבור רמת אבזור ST1 או ST2 והאם זהו מחיר "על הכביש" או לא.

אם ישנה הנחה כזו או אחרת, זה כמובן צעד מבורך, אבל זהו מחיר הרכב הרשמי.

אני גם מתעלם מהתוצאה המוזרה של המחיר שמופיע לאחר שקלול יד ראשונה עם 0 ק"מ. יש שם בעיה לדעתי.

רציני? :shock:

175K ש"ח? :shock:

לא נשמע הגיוני, גם לא בתור בדיחה.

בכמה נמכרת הקליאו ספורט החדשה? במחיר כמעט דומה למחיר הזה. 175900 ש"ח. כאשר הקאפ מקבלת תוספת של עוד 9000 ש"ח. אמנם עם תיבה אוטומטית, אבל בכל זאת.

מניח שזה קשור לעובדה שהם רוכשים את הרכבים מדילרים, ולא ישירות מהיצרן, ולכן נוספת עוד חוליה בשרשרת.

אל תבין אותי לא נכון, זה מחיר מגוחך, לחלוטין. ואם בפועל כל הקונים יקבלו הנחה, זה עוד יותר מרגיז. כי מבחינת חברות הביטוח למשל, זהו מחיר הרכב, ולכן מחיר הביטוח יהיה גבוה סתם.

!AWDSOME

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אילון מוטורס היצעו לי לפני כחודש את הפיסטה ST המאובזרת בהודעה פרטית ב170000 . כך שהפחות מאובזרת זולה יותר לא יודע בכמה.(השקל התחזק מול המטבעות מאז). לא נראה לי שהם מביאים את הפיסטה מארצות הברית, כי הדגם שם הוא 5 דלתות ו197 HP.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכמה נמכרת הקליאו ספורט החדשה?

ממש חכמה קטנה להשוות אותה למלכת התמחורים ההזויים שלא מוכרת רכבים בדיוק מהסיבה הזו.

רוצה להשוות ל OPC? מחירון מול מחירון, ה ST יקרה ב,סליחה על הצרפתית שלי, פאקינג 29K ש"ח! :shock:

אבארט' שמתומחרת יקר, "כי היא אביזר אופנה", מתומחרת 19K ש"ח פחות.

מבלי להשוות יכולות, כמה עולה איביזה קופרה? 20K ש"ח פחות?

לדעתי מדובר בסופר מיני החמימה היקרה בישראל.

או שאולי אני טועה במחירים?

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ניסיתי להשוות, אלא רק להראות שאם רוצים, אפשר לתמחר רכב במחיר הזוי.

לא חושב שאתה טועה במחירים, ואני מסכים איתך לגמרי.

!AWDSOME

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב זכרוני איילון מייבאים רכבים מדילר שממוקם בגרמניה.

למיטב זכרוני 2 הפיאסטה היא פחות או יותר הסופרמיני החמימה הזולה בבריטניה ובכל מקרה זולה בגרסת הפתיחה מה 208, קליאו וקורסה.

מצד אחד אם הזולה ביותר הופכת כאן ליקרה ביותר במה הועיל לנו היבוא המקביל?

מהצד השני דלק כלל לא מביאים את הפיאסטה כך שבעצם נשארנו עם מונופול - רק עם כזה שמציע פחות שנה אחריות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם עסוקים בלריב מי ומה המחיר. אולי תמתינו לתשובה של "איילון" וזהו?

הם קראו את התגובות, אתה יכול להיות בטוח. לא עונים במכוון.

נדמה לי אתה יכול להביא אותו עם 172 כ"ס, וזה יותר ממה שאתה מבקש ב 22 כ"ס, אז אל תלחץ עד הסוף.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתי רוכש את הרכב הזה בשקל אחד מעל 150 על הכביש, וזה גם במקרה והיתי מתאהב ברכב באופן פנומנאלי.

אם ה OPC שלי יכולה להיות על הכביש ב 144 כולל גג שמש והיא לא נחשבת בכלל לזולה בקטגוריה שלה באירופה ומגיעה באיבזור מאקסימאלי פרט למערכת מולטימדיה מקורית. עם כל הפיצ'פקס כמו בקרת אקלים וקרוז קונטרול...

בהשקעה של 10000 אפשר להביא את הרכב לסט מתלים של בלישטיין ודיף מוגבל מכאני פרופר. ובמידה ועושים הכל בשכל גם תוכנה מעל 220 כ"ס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שאפשר לסכם את זה ככה:

במקום יבוא מקביל שיוביל לתחרות ולהורדת מחירים, קיבלנו יבואן נוסף שמייבא לארץ דגמים ורמות אבזור שונות מהיבואן הראשי.

כאשר שניהם מביאים אותו דגם באותו רמת אבזור - ההבדלים במחיר זניחים. לראיה, פיאסטה ידנית אמביאנטה שנמכרת קצת פחות מאשר בדלק, אבל עם שנה אחריות אחת פחות (ואולי במבצע שמתחיל מחר בדלק, הם יהפכו אפילו ליותר זולים).

בקיצור, נראה שאיילון הלכו על להביא דגמים מגניבים, ולא על המטרה שלשמה הם הוקמו - תחרות אמיתית שתוביל לירידת מחירים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, התעניינתי במוסך מורשה של פורד מה דעתו על קניה באיילון מוטורס, והאם יש בעיה עם זה מבחינת אחריות וכו.

הוא אמר שלדעתו צריך להיות הפרש גדול ומפתה כדי לוותר על שנה אחריות וכדי לקנות אצל מישהו לא מבוסס שלך תדע מה יהיה איתו בשנים הקרובות. אבל זה מילא, זו סתם דעתו.

מה שיותר מדאיג, זה שהוא אמר שכדי לטפל בבעיות שיש ברכב בתקופת האחריות יש המון בירוקרטיה מול איילון מוטורס (הם מצידם, אגב, טוענים שזה לא נכון ואין הבדל אם זה רכב שלהם או של דלק, אבל לך תדע).

אבל החלק הכי מדאיג - הוא אמר שאיילון מוטורס לא מחזיקים חלפים. ולכן, אם משהו לא בסדר באחד מהחלקים ששונה ממה שמיובא על ידי דלק מוטורס (למשל המערכת, שיש בה בלוטות מובנה), אז אין את החלקים בארץ. ואז אתה צריך לחכות שאיילון יזמינו את החלק ושהוא יגיע לארץ, וזה בדרך כלל לוקח חודשיים שלושה!

לא יודע אם הדברים משקפים את המציאות או שנכנסה פה רוח אינטרסנטית (של המוסך), אבל הדברים האלו יותר חשובים מ 2,000 ש"ח. לדעתי.

עדיין, אני מקווה לתחרות. במגוון, בשירות וגם במחיר.

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מטפלים במוסכי הרשת ניתן לרכוש גם שנת אחריות רביעית תמורת עלות נמוכה מאוד! זה אומר 4 שנים אחריות. הכוונה לדלק.

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3816 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...