Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ביטקויין - השקעה כדאית?

Aino

פוסטים מומלצים

שוב, אתה מפספס לטעמי את ההבדל העיקרי והחשוב בין מטבע רשמי של מדינה לבין מוצר שיכול לשמש כאמצעי חליפין.

מטבע משמש באופן רשמי למסחר במדינה. בין השאר, זה אומר שהיא תמיד תקבל ממך (האזרח) תשלומים מסוגים שונים (כמו מיסים) וגם תשלם לך, אם יש צורך (קצבאות) באותו מטבע. כל הנ״ל מתומחרים במטבע הזה.

מה זה אומר? שכל עוד אתה מחזיק במטבע הזה, מקבל תשלום באמצעותו במקום העבודה וכו׳ אתה תוכל לשלם למדינה את מה שאתה חייב לה. יותר מכך, אתה מחויב​ לעשות זאת במטבע הזה. כפועל יוצא מכך (ומכיוון שזה תקף לגבי כל האזרחים במדינה וחשוב יותר - כל העסקים במדינה), תוכל להתנהל כלכלית באמצעותו באופן חופשי יחסית באותה המדינה.

לעומת זאת, הביטקוין (למרות היחס אליו כ״מטבע״) הוא בשום אופן לא מטבע מהסוג הנ״ל. הוא קרוב יותר למוצר צריכה, או אולי יותר נכון ל-commodity (סחורה). הוא יכול לשמש כאמצעי חליפין, כלומר יתכן שאנשים יסכימו לסחור במשהו אחר תמורתו, אבל זה לא מובטח לך על ידי אף אחד. הערך שלו, בתור סחורה, נקבע על פי היצע וביקוש.

ושוב, מה שמדהים בביטקוין, הוא שבתור ״סחורה״ אין לו שום ערך ממשי. לכל סחורה (או מוצר צריכה) שאני מכיר יש איזשהו ערך בעולם האמיתי - אפשר לאכול אותה, לבנות איתה דברים או לעשות בה איזשהו שימוש. לא ביטקוין. הערך שלו נובע אך ורק מכך שכרגע אנשים מאמינים שאם יקנו אותו, יוכלו למכור אותו במחיר גבוה יותר בעתיד. וזו בדיוק המהות של ה-

Greater Fool Theory.

עריכה אחרונה על ידי malcishua
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 1.4 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ושוב, מה שמדהים בביטקוין, הוא שבתור ״סחורה״ אין לו שום ערך ממשי. לכל סחורה (או מוצר צריכה) שאני מכיר יש איזשהו ערך בעולם האמיתי - אפשר לאכול אותה, לבנות איתה דברים או לעשות בה איזשהו שימוש. לא ביטקוין. הערך שלו נובע אך ורק מכך שכרגע אנשים מאמינים שאם יקנו אותו, יוכלו למכור אותו במחיר גבוה יותר בעתיד. וזו בדיוק המהות של ה-

Greater Fool Theory.

כמה שידוע לי, נכון להיום רשויות המס בישראל מתייחסות לביטקויין כאל נכס ולא כאל מטבע.

כלומר רווחים של ביטקויין ממוסים על פי תעריף של מס רווחי הון לניירות ערך, ולא למט"ח.

גם לניירות ערך רבים אין שווי של ממש בעולם האמיתי והערך שלהם נקבע על פי האמונה של הציבור בהם. זה לא מאוד חריג בכל בורסה..

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לניירות ערך רבים אין שווי של ממש בעולם האמיתי והערך שלהם נקבע על פי האמונה של הציבור בהם. זה לא מאוד חריג בכל בורסה..

כמו מה למשל? שים לב שכתבת שאין ערך, לא שהערך בעולם האמיתי לא קרוב לשווי שבו הם נסחרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו מה למשל? שים לב שכתבת שאין ערך, לא שהערך בעולם האמיתי לא קרוב לשווי שבו הם נסחרים.

אופציות\חוזים עתידיים מכל סוג שהוא

עריכה אחרונה על ידי igal_zeltser

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1) אם מחר אני מתדפק על דלתות בנק ישראל עם שטר של 100 ש"ח או על דלתות הפדרל ריזרב עם שטר של 100 דולר ואומר שאני לא רוצה אותו יותר ושיגבו אותו וינפקו לי סחורה שוות ערך במקום, מה בדיוק אני מקבל? או באיזה בית משוגעים אני מסיים?

זה כל היופי במטבע רשמי, אתה לא צריך את בנק ישראל בשביל להמיר לסחורה, אתה יכול להיתדפק על דלתות כל בית עסק ולהמיר אותו לכל סחורה שאתה בוחר שקיימת בעולם.

בוא נראה אותך עושה את זה עם ביטקוין.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
קמ:לה (ההפך מאמ:לק- קצר מידי, לא הבנתי? איך זה מסתדר עם זה שיש גבול לכמות שאפשר לכרות? מתישהו יהיה בלתי אפשרי לרשום את העסקאות בצ'יין?)

מישהו יכול לתת תשובה מניחה את הדעת על הקושיה הזו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו יכול לתת תשובה מניחה את הדעת על הקושיה הזו?

הכל ממשיך כרגיל. על "כרייה" של בלוק מקבלים עמלה + פרס(ביטקוין חדש שנוצר). זה לא שבאמת נגמר הביטקוין לכרות פשוט עם הזמן הפרס יורד ויורד עד שהוא כבר ממש מינורי.

ואגב כשאתם משווים מטבע שמגובה על ידי מדינה אל תשכחו ממדינות עולם שלישי. ונצואלה לדוגמא.

How many of us ever know what it is to become the perfect version of ourselves

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כל היופי במטבע רשמי, אתה לא צריך את בנק ישראל בשביל להמיר לסחורה, אתה יכול להיתדפק על דלתות כל בית עסק ולהמיר אותו לכל סחורה שאתה בוחר שקיימת בעולם.

בוא נראה אותך עושה את זה עם ביטקוין.

רשימת עסקים המקבלים ביטקוין בארץ

נא לזכור שאנחנו בתהליך, כיום ניתן לראות שיש מקומות שאפשר לסחור בהם בדיוק כפי שרשמת בהודעה.

כן, זה לא 100% מבתי העסק בארץ, מצד שני גם דיינרס לא כולם מקבלים

מעריך שהרשימה רק תלך ותגדל, ימים יגידו.

הוספתי את הרשימה כדי "לשבור" את קונספט ה-"אין מה לעשות עם זה בארץ" אצלך, באהבה כמובן!

עריכה אחרונה על ידי leon1.8
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

כשהבועה תתפוצץ לא יהיה מה לעשות עם זה.

מה ההבדל עם מדינות עולם שלישי? המטבע שלהן שווה מעט, אבל עדיין יש מדינה שעומדת מאחוריו. כשמדינה קורסת, הכסף שלה לא שווה כלום כמו גרמניה אחרי המלחמה למשל.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוספתי את הרשימה כדי "לשבור" את קונספט ה-"אין מה לעשות עם זה בארץ" אצלך, באהבה כמובן!

חקרתי את הטענה הזאת של "עסקים שמקבלים ביטקואין" וראיתי שיש מספר בעיות :

1. הסיבה שהעסקים מקבלים ביטקואין היא רק בשביל פרסום העסק.

2. ישנן מעט יחסית עסקאות שבאמת מתבצעות בביטקואין כי

א. אף אחד לא ישלם במטבע שערכו "רק עולה".

ב. טרנזקציות ארוכות.

ג. בעיה לקבוע שער, מה עושים אם בסוף הטרנזקציה הערך ירד? או עלה? האם לחייב שוב? האם להחזיר ואם החלטת לחייב שוב וסוף הטרנזקציה שוב ערכו ירד? מה עושים?

בגלל בעיות הנ"ל, עסקים שקיבלו ביטקואין, מפסיקים לקבל ביטקואין והבולטת בינהם היא כמובן חברת המשחקים STEAM.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אופציות\חוזים עתידיים מכל סוג שהוא

מחיר אופציות וחוזים עתידיים נובע ישירות מערך של נכס הבסיס.

אם יש לך חוזה שמאפשר לך לקנות חבית נפט ב- 30 דולר כשהמחיר שלה בשוק הוא 50 דולר, לחוזה הזה בהחלט יש ערך "אמיתי".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חקרתי את הטענה הזאת של "עסקים שמקבלים ביטקואין" וראיתי שיש מספר בעיות :

1. הסיבה שהעסקים מקבלים ביטקואין היא רק בשביל פרסום העסק.

2. ישנן מעט יחסית עסקאות שבאמת מתבצעות בביטקואין כי

א. אף אחד לא ישלם במטבע שערכו "רק עולה". --הוא בגדר "רק עולה" מבחינת מי שמסתכל על ההווה בלבד, מי שקנה ביטקוין בדולר בוודאי ימכור ב-3 דולר [מספרים לדוגמאות בלבד], הרי שמבחינתו הוא יוצא מורווח גם ככה.

ב. טרנזקציות ארוכות.

ג. בעיה לקבוע שער, מה עושים אם בסוף הטרנזקציה הערך ירד? או עלה? האם לחייב שוב? האם להחזיר ואם החלטת לחייב שוב וסוף הטרנזקציה שוב ערכו ירד? מה עושים? -- אני מניח שאפשר להגיד על הדולר אותו הדבר, אני עושה עסקה עם עליאקספרס בשער מסוים, התשלום בכלל דחוי דרך כ.א ואחרי חודש בוודאות הערך יהיה שונה, מי משלם את ההפרש? המוכר? חברת האשראי?

בגלל בעיות הנ"ל, עסקים שקיבלו ביטקואין, מפסיקים לקבל ביטקואין והבולטת בינהם היא כמובן חברת המשחקים STEAM.[/color][/indent][/color]

[/right]

תשובות בכחול.

לגבי 1,ב והסיומת של דבריך אני כמו מאמין שהזמן ייתן את התשובות המוחלטות.

הניתוח שביצעת, לשוק הישראלי או הגלובלי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההבדל הוא ששינוי ערך הדולר במהלך חלקיקי השניה של ביצוע העסקה הוא זעום. קצב השינוי בערך הביטקויין מהיר מאד.

להזכירכם את טירוף המערכות שגרמה תקופת האינפלציה המהירה של הלירה/שקל. חיוב בכרטיס האשראי מדי שבועיים, ניצול הבדלים בשעת סיום יום העסקים בין הבנקים כדי להרויח עוד אחוז בחצי שעה, הפקדת כל סכום בפקדונות יומיים ושאר ירקות שישה יפרט יותר טוב ממני.

עכשיו חשבו על המשמעות כאשר ה"מטבע" אינו מקומי בכלכלה קטנה אלא בין לאומי. כל תנודה בשערו תשפיע בהיקף עצום.

אישית אני זקן ושמרן ובשלב זה לא נותן אמון הביטקויין, שלא רק שאינו מפוקח על ידי גוף מוכר - בכלל אין לו אבא ואמא, הוא ישות שירות בחלל המקום בלי קשר לשום דבר, ויש קושי ממשי במימושו בעת הצורך.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
הכל ממשיך כרגיל. על "כרייה" של בלוק מקבלים עמלה + פרס(ביטקוין חדש שנוצר). זה לא שבאמת נגמר הביטקוין לכרות פשוט עם הזמן הפרס יורד ויורד עד שהוא כבר ממש מינורי.

ואגב כשאתם משווים מטבע שמגובה על ידי מדינה אל תשכחו ממדינות עולם שלישי. ונצואלה לדוגמא.

הפרס יורד -> המוטיבציה לכרות יורדת -> העסקאות מגיעות לSTANDSTILL, מה אני מפספס?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפרס יורד -> המוטיבציה לכרות יורדת -> העסקאות מגיעות לSTANDSTILL, מה אני מפספס?

ניראה לי שאתה באופן כללי מפספס את כל מה שקשור לביטקוין ובמיוחד לטכנולוגיה והרעיון שעומד מאחריו.

עושה רושם שיש פה אנשים אשר רק מנסים לשכנע את עצמם כמה ביטקוין זה רע(ולהפך, כמה ביטקוין זה טוב ומושלם) ומפספסים את הרעיון והטכנולוגיה... ממש מזכיר דיון על האם אלוהים קיים או לא.

למי שמעוניין לפתוח קצת את הראש, ממליץ על הסרטון TED הבא

^ אם אתה עדין רוצה תשובה לשאלה, אתה מוזמן לחפש בגוגל http://bfy.tw/FkDO.

תיהיה בטוח שאתה לא הראשון ולא האחרון ששאל את השאלה הזאת או כל שאלה אחרת.

How many of us ever know what it is to become the perfect version of ourselves

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...