Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון
לפני 42 דקות, - XM - כתב:

אין דרך יותר טובה לשקף את רצון העם, מאשר באמצעו נבחריו שנבחרים לתקופה קצובה.

במתכונת הנוכחית הנבחרים לא משקפים את רצון העם. אם כן היו, לא היתה קמה מחאה כזו גדולה. מצד שני, אוהבים להגזים אצלנו באמירות של מחר נקום בבוקר ואנחנו דיקטטורה כמו באיראן, אז קל לסחוף אנשים להיסטריה הזאת.

אבל אני חושב שאם מסבירים את הרפורמה ומשמעותה בשפה פשוטה לציבור ועושים משאל עם, רוב הציבור יתנגד. ממשלה בלי בלמים זה אף פעם לא נגמר בטוב. 

• אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60.3 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4899

• SlowRide

4770

• פינדר

3786

• m3x7r3m3

2926

לפני 30 דקות, Gosser1860 כתב:

עם זאת, בנקים גם עושים טעויות (בגלל בצע כסף, בגלל טעויות באופן כללי),

כל הבנקים? כולם? באופן גורף? כולם טעו באותו דבר? 

או שיתכן שעל אך המצב הכלכלי המתוח עד הגבול אצל החרדים, סיכון האשראי שלהם פחות. 

יכול להיות לזה מלא סיבות למה, אבל אני מנחש שחלק נכבד מהקהל החרדי ידע לוותר על דברים שבציבור החילוני זה נורמה ועולה כסף, לדוג' מכשירי סלולר מתקדמים, תרבות ובלויים וכד' ולכן סיכון האשראי שלהם הוא מופחת. בגלל היכולת להצטמצם במחיה היומיומית. 

לפני 30 דקות, Gosser1860 כתב:

אני לא בטוח שיש מה לקשור בין אזהרות הכלכלנים בנוגע לרפורמה המשפטית לבין חדלות פרעון המשכנתאות של חלקים במגזר כזה או אחר. שני דברים לא כל כך קשורים.

או שלא הבנת אותי או שחטאת לאמת. 

התכוונתי לומר שבבנקים יושבים אנשים שעברו כנראה קורס בכלכלה, ויש להם רגולטור שאישר להם איך וכיצד לפעול, ואחרי הכל הם בחרו לאשר באופן קליל יותר. זה מעצבן? כן, אם יש לזה סיבה? כנראה שגם כן. 

לפני 5 דקות, פינדר כתב:

מי שאישר משכנתאות לציבור החרדי הם בנקאים שעובדים בבנקים ושיש להם אינטרס למכור משכנתאות.

נו, באמת... 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, לב טוב כתב:

כול להיות לזה מלא סיבות למה, אבל אני מנחש שחלק נכבד מהקהל החרדי ידע לוותר על דברים שבציבור החילוני זה נורמה ועולה כסף, לדוג' מכשירי סלולר מתקדמים, תרבות ובלויים וכד' ולכן סיכון האשראי שלהם הוא מופחת. בגלל היכולת להצטמצם במחיה היומיומית. 

זה קשקוש. דיברנו על זה לא מעט. טלפון סלולארי יקר, חופשה באילת, טלויזיה עם יס כל אלה לא יעזרו לך לקנות דירה.
החרדים צריכים לעמוד באותם קריטריונים.
שכחת אבל לספר שאצל החרדים יש הלוואות ללא ריבית, יש התגייסות של כל הקהילה לנושא. בנוסף רבים מהחרדים יגורו בחורים שחילוני בחיים לא יגור בהם מהסיבה הפשוטה שהם לא צריכים להגיע בבוקר לעבודה - הם לא עובדים.
לקנות דירה בערד זה קל פי 4 מלקנות דירה בחדרה.
תוסיף עמותות, סובסידיה, גנים בחינם, הכל על חשבון החילונים ותקבל את התשובה לשאלה שלך.

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • אהבתי 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, פינדר כתב:

אם כבר אז אני יכול להגיד, שאותם מנהיגי הציבור החרדי שדאגו למניעת השכלה מועילה מהציבור שלהם, עודדו ילודה מופרעת והסתמכות על כספי ציבור הם אלו שהיום רוצים להתערב בהחלטות של נגיד בנק ישראל בשביל למנוע קריסה מהציבור שלהם.

כנראה שהדירה שלך כבר שולמה במלואה ויש לך פנסיה או ותק ואתה משתכר יפה, הלוואי עלי. 

אתה מזכיר לי את ההוא שפגשתי לפני כשנתיים כשליברמן השית את "מס הבריאות" על הציבור, וזה גרר אחריו תגובת שרשרת של העלאת מחירים, (ועבדתי בשוק הסיטונאי, בבקשה לא להגיד לי שזה לא קשור. אמר לי אז סוחר גדול "התחושה בשוק היא שמי שלא מעלה עכשיו מחירים הוא טיפש!") 

בקיר, דיברנו על המחירים העולים ועל מה שיקרה בשוק, לפתע הוא מסתכל עלי - החרדי היחיד שם, ומסנן "אני אין לי בעיה גם לשלם על לחם 30 ש"ח, מ'כפת לי שהמחיר עלה" 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, לב טוב כתב:

אתה משתכר יפה, הלוואי עלי

איפה למדת? כמה שנים? מה לימדו אותך?

יש בגרות? מתמטיקה? אנגלית?

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 46 דקות, RK כתב:

מגילת העצמאות מסדרת את העניין הזה יופי.

ולהקדים את מה שוודאי תגיד, יש אימרה חשובה לא פחות, כאן:

איך שוויון זכויות, אם יש זכות ששמה קבלת אזרחות שניתנת באפליה על בסיס דת - ליהודים בלבד?

אם הייתי משועמם הייתי מטריל את בג”ץ עם עתירה לביטול חוק השבות בהיותו נוגד את חוק יסוד כבוד האדם וחירותו..

לפני 37 דקות, קורן בן אשר כתב:

בית משפט לא אמור לשקף את "דעותיו וערכיו של הציבור", הוא אמור לשפוט על פי חוק וללא משוא פנים. אפילו בתנ"ך זה כתוב.

בית משפט לא אמור לעסוק בעניינים שתלויים בערכיו של הציבור, בשביל זה יש מנהיג, או נבחרי ציבור.

אבל אם כבר בית המשפט ניכס סמכות זו לעצמו, עדיף שהוא יהיה מסונכרן עם הציבור.

לפני 6 דקות, SlowRide כתב:

במתכונת הנוכחית הנבחרים לא משקפים את רצון העם. אם כן היו, לא היתה קמה מחאה כזו גדולה. אם מסבירים את הרפורמה ומשמעותה בשפה פשוטה לציבור ועושים משאל עם, רוב הציבור יתנגד. ממשלה בלי בלמים זה אף פעם לא נגמר בטוב. 

אני לא בטוח שאתה צודק.

משום מה ישנה הנחה מוקדמת כאילו בהעברת משאל עם כרגע זה לא יעבור, אני ממש לא בטוח.

המחאה היא עצומה ללא ספק, אבל בסוף זו כמות האנשים במחאה זה 10 מנדטים גג.

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, farkash7 כתב:

זה קשקוש. דיברנו על זה לא מעט. טלפון סלולארי יקר, חופשה באילת, טלויזיה עם יס כל אלה לא יעזרו לך לקנות דירה.

זה מוריד לך מההכנסה הפנויה 

שכחת אבל לספר שאצל החרדים יש הלוואות ללא ריבית, יש התגייסות של כל הקהילה לנושא.

כן, יש משהו כזה... אחד שמחתן ילד יקבל הלוואה של בין 50K ל 160K. תסביר לי רק איך משלמים אם זה דירה. 

תוסיף עמותות, סובסידיה,

יש לך טלפונים שלהם? אני מת לקבל משהו... 

גנים בחינם,

וואו, לא שמעתי על זה. 

אם התכוונת למעונות המסובסדים, זה בסדר. 

עם המיסים שאני משלם מהעבודה שלי אני מעדיף לסבסד לאחותי את המעון במקום לשרוף את זה על אירועי ספורט שלא מעסיקים אותי. פייר? 

כשהייתי ילד אמרו לי שהחילונים סתם שונאים את החרדים, היום אני מתחיל לחשוב שזו רק בורות. קצת מקל על התחושה

לפני 2 דקות, פינדר כתב:

ש בגרות? מתמטיקה? אנגלית?

יש.

עריכה אחרונה על ידי לב טוב
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, לב טוב כתב:

יש.

מעולה.

תירשם לאוניברסיטה.

תשקיע כמה שנים בתואר ואח״כ עוד 20 שנה בצבירת נסיון.

ואז תשאל אם אתה מרוויח כמוני או לא.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, פינדר כתב:

איפה למדת? כמה שנים? מה לימדו אותך?

יש בגרות? מתמטיקה? אנגלית?

עוד משהו? 

השלמתי את הכול עם ציונים מעולים+, אתה יכול לקרוא לי אחד מהכמה אחוזים שלא נושרים מהמכללות (ויש נשירה גבוהה, לא חולק). אני כבר סוגר 4 שנות לימוד בלא משנה איזה מקצוע, לקראת פרוייקט גמר.(ותדמיין רק איזה השקעה זה, עובד עד 4-5, לומד כל יום בין 6 ל10בערב, וכמובן נשוי +1, אבא של שבת...)

חברי לספסל שלא חובשים כיפה (ויש כאלו במכללות החרדיים, זה לימודי ערב, מאפשר לעבוד וללמוד) מסודרים בעבודה. ואני? נאדה. מתוך עשרות קו"ח ששלחתי אף אחד לא חזר אלי! ולא חיפשתי עבודה בסביבה חרדית בכלל ולא דרשתי שום דבר בנושא, גמיש בהכול. 

כנראה שכל הדיבורים על השתלבות החרדים בשוק זה בולשיט, אף אחד לא רוצה להעסיק חרדים. 

את הילדים שלי אשלח חזרה לישיבה, התייאשתי.

לפני 6 דקות, פינדר כתב:

תירשם לאוניברסיטה.

עמד לי בראש לשלב ב אחרי שאשתלב בשוק, תכננתי להמשיך ולהגיע לפסגה... זהו, אין לי מה לומר יותר מזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, לב טוב כתב:

אבל אני מנחש שחלק נכבד מהקהל החרדי ידע לוותר על דברים שבציבור החילוני זה נורמה ועולה כסף, לדוג' מכשירי סלולר מתקדמים, תרבות ובלויים וכד'

אני חילוני אתאיסט.

אני לא מבלה במועדונים/פאבים/מסעדות, לא טס לחו"ל, הטלפון המתקדם שלי קיבלתי ממקום עבודה, אני לא קונה בגדים מעבר למה שאני צריך, אין לי ג'יפון חשמלי חדש, אין לי מנוי לשירותי טלוויזיה (כולל נטפליקס).

אני עובד בהייטק כמהנדס. אבל האמת שעם ההוצאות שלי אני יכול גם לחיות משכר מינימום אם ממש ארצה.

אני עדיין לא רואה את עצמי קונה דירה בישראל.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, - XM - כתב:

אם הייתי משועמם הייתי מטריל את בג”ץ עם עתירה לביטול חוק השבות בהיותו נוגד את חוק יסוד כבוד האדם וחירותו..

והיית עף מכל המדרגות, אולי אפילו אגב חיוב בהוצאות. הזכות לאזרחות אינה נובעת מחוק יסוד כבוד האדם וחירותו ואינה מעוגנת בו.

• אהבתי 1

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, לב טוב כתב:

כנראה שכל הדיבורים על השתלבות החרדים בשוק זה בולשיט, אף אחד לא רוצה להעסיק חרדים. 

מצחיק שאתה כותב. במסגרת העבודה אני מתנדב בעמותה שעוזרת לאוכלוסיות בתת-ייצוג בהייטק לעבור ראיונות קוד ופנים מול פנים ומאפשרת להם לקבל ניסיון לתקופה התמחות. 

דווקא כשבחנתי והעברתי אנשים לא הסתכלתי על הצבע עור, כיפה או מבטא. עניין אותי היכולת והפוטנציאל. 

אבל מה אני יודע. "אף אחד" לא רוצה להעסיק חרדים..

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, לב טוב כתב:

כנראה שכל הדיבורים על השתלבות החרדים בשוק זה בולשיט, אף אחד לא רוצה להעסיק חרדים

למה שלא ירצו להעסיק חרדים?

כל עוד לא תבוא בדרישות הזויות, כמו מקום עבודה נטול נשים, למי אכפת אם אתה חילוני או חרדי?

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 25 דקות, - XM - כתב:

אבל בסוף זו כמות האנשים במחאה זה 10 מנדטים גג

אם רק המפגינים שרואים בחדשות זה 10 מנדטים, תאר לך כמה אנשים באמת מתנגדים לרפורמה ויצביעו נגדה במשאל עם. על כל פעיל שהולך להפגנה יש כמה אנשים שמתנגדים לרפורמה אבל יש להם דברים חשובים יותר לעשות.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, Gosser1860 כתב:

מצחיק שאתה כותב. במסגרת העבודה אני מתנדב בעמותה שעוזרת לאוכלוסיות בתת-ייצוג בהייטק לעבור ראיונות קוד ופנים מול פנים ומאפשרת להם לקבל ניסיון לתקופה התמחות. 

דווקא כשבחנתי והעברתי אנשים לא הסתכלתי על הצבע עור, כיפה או מבטא. עניין אותי היכולת והפוטנציאל. 

אבל מה אני יודע. "אף אחד" לא רוצה להעסיק חרדים..

הלוואי וכלם היו כמוך. 

לפני 8 דקות, vadim6385 כתב:

למה שלא ירצו להעסיק חרדים?

אני גם שואל. 

אבל שום שאלה נכונה ככל שתהיה לא יכולה למחוק את מה שאני עברתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...