Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נורת ESP OFF נדלקת ביונדאי I30

ריטה100
שימו לב! השרשור הזה בן 806 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קניתי לפני 3 חודשים יונדאי I30 מחברת ליסינג. לאחרונה באמצע נסיעה נדלקת לי נורת ESP OFF. אני עוצרת במקום שמותר, מכבה ומדליקה את המנוע ואז היא נכבית.

האם זה מסוכן לנסוע עם המנורה דולקת? לא תמיד יש לי מקום מסודר לעצור.

על מה זה מצביע?

האם לדעתכם יש לבקש מחברת הליסינג שתתקן זאת ? בעיקרון יש אחריות באופרייט ליס על מנוע (למיטב זכרוני)

לפני הרכישה בדקתי את הרכב במוסך מסודר - איך לא ראו שיש בעיה?

אגב, בחיפוש בפורום קראתי קצת על התקלה, בדקתי אויר והוספתי, אבל התקלה ממשיכה... (כל הגלגלים היו עם לחץ 27 במקום 32...)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שיש כפתור לכיבוי ESP (משום מה)? אולי ליד המאפרה? אולי נלחץ בטעות?

נ.ב. זה לא מסוכן לנהוג בלי ESP, להרבה רכבים אין בכלל ESP, אבל כדאי לברר למה זה קורה.

(אני מניח גם שהנורה בצבע כתום/צהוב ולא אדום. נורה אדומה בד"כ מחייבת עצירה/גרירה בהקדם וצהובה לא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ידעתי שיש כפתור, אבדוק בבוקר, אבל אם הוא היה לחוץ אז המנורה היתה דולקת קבוע, ואילו אצלי היא נדלקת במהלך נסיעה (לפעמים אחרי 2 דקות ולפעמים אחרי 15 דקות)

כאשר היא נדלקת אני מכבה ומדליקה מנוע והיא נכבית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק לאחי הייתה פעם יונדאי (גם ליסינג) ועכשיו קיה (שזה אותו דבר בערך) אז אני רושם רק מהזכרון הקלוש:

אני חושב שזה לא כפתור שני מצבים נלחץ (כמו אורות מצוקה למשל) אלא כפתור שנותן פקודה למחשב. אולי יש בעיית מגעים. אולי בעיה אחרת במערכת ESP, אבל שווה בכל מקרה לבדוק אם יש כפתור כזה ואולי כשאת יודעת שהוא קיים, תגלי שהוא נלחץ בטעות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו לא תקלה של כפתור נלחץ בטעות.

זו תקלה אמיתית, נפוצה בדגם הנ"ל.

ראי סיבות אפשריות לתקלה ב"נושאים דומים" בתחתית העמוד, תתיחסי כמובן רק לדגם הרכב שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו לא תקלה של כפתור נלחץ בטעות

זו תקלה אמיתית, נפוצב בדגם הנ"ל.

בוקי,יש ברכב כפתור ESP OFF שאם תלחץ עליו פעם אחת המנורה תידלק בלוח השעונים ולחיצה נוספת תכבה את ההערה.

יש גם מצב של תקלה בו גם כאשר הכפתור מכובה(המנורה לא אמורה לדלוק בלוח) המנורה דולקת בכל זאת ואז כמובן שיש תקלה ביוניט ה- ESP הידועה ברכב- יוניט אור בלם-רכיב המוחלף באחריות בחברה -תקלה מוכרת,נפוצה וידועה בדגם.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

כתבתי שהנורה נדלקת לא בגלל כפתור שנלחץ בטעות (סיכוי קלוש ביותר שזה יקרה), אלא בגלל תקלה אמיתית, והפניתי לשירשורים שמדבירם על התקלה.

מה חידשת בתגובה שלך?

רכיב מחולף באחריות רק אם הרכב עוד באחריות יצרן.

אם הרכב יצא מאחריות יצרן ואחריות של חברת ליסינג היא רק על מנוע וגיר, אז התיקון הוא על חשבון הלקוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקי,יש ברשותי רכב זהה לחלוטין לזה של פותחת הנושא.

ביום הראשון של הרכישה הכפתור נלחץ בטעות (לא תאמין כמה הוא קרוב לצד השמאלי של ההגה ונלחץ די בקלות).

גם אם הסיכוי נמוך הוא עדיין קיים ואינני יודע מה המצב האמיתי (אולי בטעות היא לחצה על הכפתור ואינה יודעת שלחיצה נוספת מכבה אותו :-().

אם אכן,זו תקלת אמת לא חידשתי כלום. ניסיתי לחדש בעובדה,שיש כפתור כזה וצריך לבדוק שהוא אינו לחוץ לפני שמגיעים למוסך ואם הרכב לא באחריות,הבחורה תשלם לחינם כסף על אבחון ויעשו ממנה צחוק במוסך וחבל).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגיד, לא צריך להחזיק את הכפתור לחוץ כמה שניות או לפחות לחיצה שהיא יותר מנגיעה רגעית, על מנת שהמערכת תתבטל?

החזקה ארוכה בדיוק נועדה למנוע ביטול המערכת בשוגג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקתי בספר רכב, צריך ללחוץ לחיצה של חצי שניה לביטול ולחיצה רגעית להפעלה בחזרה.

אני חושב, שקצת קשה ללוחץ את הכפתור בשוגג לחצי שניה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מדדתי במה זמן זה לוקח,פשוט ביום הראשון עדיין לא הכרתי את הרכב,היה חורף וחשבתי שזה משהו שקשור לכיוון אורות (הייתי קרוב אבל זה לא היה זה :oops:).

בכל אופן לחיצה על הכפתור מבטלת את המערכת ולחיצה חזרה מפעילה אותה שוב.

אם זו הבעיה איני יודע,פותחת הנושא צריכה לבדוק האם בטעות נלחץ הכפתור.

אצלי דרך אגב,התקלה הופיעה בפתאומיות,כאשר נכנסתי לחניה הפרטית בבית ברוורס,ניסיתי ללחוץ על הכפתור(כביכול להפעיל מחדש את המערכת וכאשר ראיתי שזה לא עוזר,נסעתי למוסך).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ביטלתי את הבקרה מספר פעמים ומיד עם הלחיצה והשחרור של הכפתור היא כבתה, לא חיכיתי חצי שניה.

אגב ברכב שלי התקלה כבר הופיעה לפני כשנה, הוחלף יוניט ברקס באחריות ומאז ועד לפני שבוע היה שקט, מלפני שבוע הנורה נדלקת וכבית ללא שום חוקיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכותבת השרשור שלום

הייתה בעיה זהה לקרובת משפחה שלי שרכשה את הרכב הנ"ל בחב' ליסינג.

הרכב עדיין באחריות אז נסענו איתה למוסך מורשה יבואן. בבדיקה התגלה תקלה באחד החיישנים. החליפו את החיישן ללא עלות.

אם רכבך עדיין באחריות גשי למוסך מורשה יבואן לסידור התקלה. מחיר החיישן עצמו הוא כ 150 ש"ח לפני מע"מ.

Seat Leon ST 1.2 Tsi

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאישתי יש I30cw שנת 2010 בליסינג. לפני חג הסוכות גם לה נדלקה הנורה. במהלך החג שמנו לב שגם אורות ברקס לא דולקים.

הרכב נלקח בשבוע שעבר למוסך, הוחלף יוניט אור בלם וזה הסתדר.

אם היה מדובר רק בהשפעה על מערכת ה-esp אני מסכים שזה לא עניין בטיחותי, אבל לנסוע ללא אורות ברקס, זה כבר סיפור אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 806 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...