Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

היסטוריה של רכב שנקנה מאוטודיל - לעשות סקנדל?

Doc Slow
שימו לב! השרשור הזה בן 4134 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הצלחתי לקבל את ההיסטוריה של הרכב שקניתי מאוטו-דיל, היסטוריה שהם טענו בתוקף שלא הייתה להם שום גישה אליה וכוללת כמה דברים "מעניינים".

הרכב נעשה חולה ב-42K ולאחר כשנה וחצי על הכביש - בהתחלה הוחלף פאנל מצבים ידית הילוכים, הוחלף מיסב לחץ (ביחד עם צמיג - למשומש?!) ובלמים קדמיים.

10K לאחר מכן הוחלף ההגה וכרית אוויר! אין שום תיעוד על חלק אחר שהוחלף שמעיד על תאונה - אולם האם ייתכן שהדבר לא מתועד או נעשה שלא במוסך מורשה? לציין שלא מתועדת החלפת כרית אוויר נוסע (שהייתה אמורה להפתח גם היא בתאונה - או שאולי נותקה?) או קדם מותחנים.

ב-55K (ובדיוק עם תום האחריות) שוב פעם בעיה עם מסב הלחץ שהוחלף ביחד עם ערכת המצמד. שוב פעם הוחלף פאנל מצבי ידית הילוכים. הוחלפה יחידת סליל כרית, אורות ומגב ונעל הכבל.

ב-63K, מחוץ לאחריות וממש לפני שהרכב נמכר - שוב פעם מיסב לחץ, הפעם חידוש- הוחלפה משאבת מצמד עליונה. כאשר 500 ק"מ לפני כן בצע ניקוז אוויר ממערכת מצמד (כניסיון לפתור את בעית הגיר המציקה)?

כנראה שבשלב זה נשבר לבעלים הראשון משום שבדיוק בקילומטרז' זה נמכר הרכב (או שאולי הרכב תוקן בכלל על ידי פיאט לאחר שנמסר בטרייד-אין?)

לא להתרגש? בעית המצמד שמיררה את הבעלים הקודמים אמורה להפתר עם החלפת המשאבה? החלפת כרית האוויר במסגרת אחריות כי פשוט נדלקה הנורה ולא רצו להתעסק עם זה? או אולי כבר לגשת לעו"ד?

אני מתכוון להכניס גם את הרכב למוסך בלתי תלוי והרחק-הרחק מהטריטוריה של אוטו-דיל להסתכלות מעמיקה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיר את השרשור שלך.

אני חושב שבתחילת שבוע הבא אני אצור קשר עם אוטודיל ואבקש מהם הבהרות ולכל הפחות הארכת האחריות על הגיר לחצי שנה (לאור תיקון משמעותי בדיוק בקילומטרז' מסירת הרכב לידיהם), אני מקווה לחזור בעניין זה עם חדשות טובות.

אולם מה שיותר מדאיג אותי זה החלפת כרית האוויר וכן אם קיימת מחלה כרונית שאולי פעולת מנע שלי תוכל לפתור (אני לא רוצה שאשתי תתקע בדרך עם קלאץ' מחליק). לא ברורה לי ההסתבכות של המוסך המורשה סביב בעית הגיר/קלאץ' (שלוש פעמים החלפת מיסב לחץ? פעמיים החלפת פנל מצבים?) נראה לי כמו כשל בדיאגנוזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיקרון לפי החוק היבש ברגע שהעברת בעלות על שמך אתה כאילו מסכים שבדקת את הרכב והוא לשביעות רצונך.

לפי דעתי הלא מלומדת, כל שופט ממוצע לא יפסוק לטובתך במידה ותחליט לקחת את העניין לבית משפט.

אף אחד לא כיוון לך אקדח לרכה והכריח אותך לקנות רכב ללא היסטורית טיפולים.

קח בחשבון שאין לי חיבה רבה לאוטודיל (אתה מוזמן לעשות חיפוש על ההודעות שלי) וכל הנ"ל לא בא להגן עליהם אלא זה הניסיון שלי בתחום. כלומר אם הם יחליטו לפצות אותך תקח בחשבון שזה מ"רצון טוב" שלהם ולא בגלל שהם חייבים.

קח את המקרה הזה כלקח לחיים ולהבא תלמד שלא קונים רכב עד שאין לך היסטוריית טיפולים מסודרת מול העיניים.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע כמו לימון.

ברמת העיקרון רכב עם ק"מ כזה צריך להופיע בהיסטוריית הטיפולים שלו רק טיפולים שוטפים.

מכיוון שקנית רכב בלי היסטוריית טיפולים (שזה לחלוטין א' ב' של קניית רכב במחירים גבוהים שכאלה) אז אתה יכול לצערך לבוא בטענות רק לעצמך.

תנסה להרים קול צעקה ואולי תקבל איזה פיצוי, אבל ברמת העיקרון הרכב שלך ונותר לך רק לנסות ליהנות ממנו ולשכוח מהצרות שהיו לבעלים הקודם, בתקווה שלא ימשיכו גם אצלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם לקחתה את הרכב למכון בדיקה , או סמכתה על הבדיקה שלהם .

כדי להתקדם - קח את הרכב לבדיקה , ראה אם עבר תאונות אות פגיעות אחרות .

אפשר כי התקלות היו בעיות טכניות פשוטות , תקלה בצופר שחייבה החלפת הגה + כרית אויר - (אני סתם זורק ) .

במצב הזה אחרי בדיקה , אם אין תאונות או בעיות קריטיות שלא ידעתה עלייהם ( הסתירו ממך ) ואתה עדיין רוצה את הרכב .

בקש מהם אם צריך , תיקון ואחריות מורחבת על כל התקלות אשר עכשיו נודעו לך - חוסר גילוי נאות .

נסה למצוא פתרון חכם .

אייל .

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיוון שקנית רכב בלי היסטוריית טיפולים (שזה לחלוטין א' ב' של קניית רכב במחירים גבוהים שכאלה) אז אתה יכול לצערך לבוא בטענות רק לעצמך.

זה א-ב למי שלא עובד 300-400 שעות בשבוע, תורן 8-9 פעמים בחודש ובשאר הימים נראה כמו זומבי. יש הרבה א-ב שהם ברורים למי שזמנו בידו ולא לחוץ על רכב בשביל שאשתו תגיע לעבודה ובשביל לקחת את הילד לחוגים. בגלל זה הלכתי לסוחר רכב ולא קניתי מפרטי. היה ברור לי (והשארתי כסף בצד) שהאוטו יזדקק "לשיפוצים" וידעתי שלא מדובר בטויוטה קורולה מבחינת אמינות. השאלה שלי אם מדובר במשהו שהוא מעבר לתום-לב. ויש הבדל בין רכישה מאדם פרטי לבין רכישה מסוחר (כמו שאני עשיתי).

בעית היסטורית הרכב מאוטו-דיל כנראה שאני לא הראשון שמגלה - ראה הודעות אחרות של אנשים אחרים בפורום.

תנסה להרים קול צעקה ואולי תקבל איזה פיצוי

אני גם לא ממש מחפש פיצוי per-se, יותר בכיוון הבהרות ואחריות של שישה חודשים כפי שמקובל לאחר תיקון גדול (מבחינתי התיקון במועד המכירה, שהרי הרכב שכן במגרש ללא ניע מאז).

דווקא אם הרכב עבר תאונה מדובר בעבירה על חוק גילוי נאות ואני יכול לתבוע אותם.

לא נראה שהרכב עבר תאונה, אבל הוא יבדק במוסך שהוא לא תלוי.

אני גם לא בטוח שמדובר בלימון, אלא בעיה במצמד שהיה בה כשלון באבחנה ובטיפול (ולא מגוון בעיות חמורות). גם לגבי החלפת ההגה - חבר שלי בעל ניסיון טכני גם חושב שתחת אחריות גם בעיה פעוטה לא זכתה להתייחסות אלא להחלפה כוללת של ההגה (יחד עם הכרית). אבל אשמח לשמוע דעות נוספות ממי שאולי נתקל בבעיה הזאת או מכיר יותר רכבי פיאט.

לציין שאני מאוד מרוצה מהרכב (כל זמן שהוא תקין כמובן), נוסע נחמד מאוד, החלפת ההילוכים חלומית וחלקה לחלוטין, מנוע לינארי וחזק ושלדה מעל הממוצע המשפחתי.

אני בהחלט מחפש פתרון "חכם" לשביעות רצון כל הצדדים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוספת (אני כבר לא יכול לערוך) --

לא בהכרח קשור למקרה שלי, אלא בכלל לרכישה מחברות הליסינג והסוחרים הגדולים בישראל.

הם מציגים את היתרון שלהם שאתה פשוט נכנס, בוחר מכונית ויוצא איתה. כמו בקמפיין האחרון המשווק מכוניות כאילו היו חולצות בסוף-עונה וקמפיינים דומים.

הטענה - חובת הלקוח לבדוק וכו' וכו' לא הולמת תפיסה שיווקית זאת כפי שהיא מוצגת בקמפיינים אלו.

הבדיקה שלי לא גילתה ובכל מקרה לא יכלה לגלות את הבעיה בקלאץ'. הסוחר והיבואן סירבו למסור לי היסטוריה בטרם עשיתי העברת בעלות. לא ממליץ לאחרים כמובן - אבל לחפור בעניין הזה זה סתם לא מועיל.

בנוסף - אם הגישה המשפטית ברכישת רכב מאדם פרטית היא "הזהר הקונה" וברגע שנחתמה עסקה כאילו קיבל עליו הקונה את הרכב על כל פגמיו, בעסקה עם סוחר מקובלת בבית המשפט הגישה "הזהר המוכר" והחובות הנ"ל מוטלות עליו. כמובן שהסוחר יכול לטעון לתום-לב, אולם בגלל שהיום כל סוחר רציני עובד צמוד עם מכוני בדיקה ובמקרה ספציפי זה בשל היות אוטו-דיל זרוע הטרייד-אין של סמל"ת, הטענה - "לא ידעתי, פעלתי בתום לב", נטולת כל תוכן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא מדבר על תאונה, שזה משהו שמחוייבים לגלות לך במסגרת גילוי נאות.

אתה מדבר על רכב שמבחינה מכנית\אלקטרונית בילה במוסך יותר ממה שהוא צריך לבלות.

מה לעשות, זה שאתה עובד 563543 שעות בשבוע לא פותר אותך מלהסתכל במשך 3-4 דקות על היסטוריית טיפולים.

לא נותנים אחת כזו? תתנה רכישה בצפייה בהיסטוריה או שאל תרכוש את הרכב.

אין א' ב' של רכישת רכב לאיש אחד ולאיש אחר יש כללים אחרים. הכללים חלים על כל בנאדם שרוכש רכב ואם אין לך זמן ואתה ממהר אז אתה משלם על זה - או במחיר, או ברכישה של רכב בעייתי או לא יודע מה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבדיקה שלי לא גילתה ובכל מקרה לא יכלה לגלות את הבעיה בקלאץ'. הסוחר והיבואן סירבו למסור לי היסטוריה בטרם עשיתי העברת בעלות. לא ממליץ לאחרים כמובן - אבל לחפור בעניין הזה זה סתם לא מועיל.

בנוסף - אם הגישה המשפטית ברכישת רכב מאדם פרטית היא "הזהר הקונה" וברגע שנחתמה עסקה כאילו קיבל עליו הקונה את הרכב על כל פגמיו, בעסקה עם סוחר מקובלת בבית המשפט הגישה "הזהר המוכר" והחובות הנ"ל מוטלות עליו. כמובן שהסוחר יכול לטעון לתום-לב, אולם בגלל שהיום כל סוחר רציני עובד צמוד עם מכוני בדיקה ובמקרה ספציפי זה בשל היות אוטו-דיל זרוע הטרייד-אין של סמל"ת, הטענה - "לא ידעתי, פעלתי בתום לב", נטולת כל תוכן.

א. כשאוטודיל רוכש רכב דרך היבואן הוא לא בודק היסטוריית טיפולים במוסך - רק בדיקה לפני קניה רגילה.

ב. אוטודיל אכן הטריידר של סמל"ת אך גם של הרבה יבואנים אחרים ולכן ייתכן שהרכב נקנה על ידם במסגרת עיסקה עם יבואן אחר.

ג. אתה בתור קונה צריך להיתעקש שיציגו לפניך היסטוריית טיפולים. היבואן מורשה למסור זאת רק לבעלים של הרכב ולכן סירב לחשוף אותה בפניך. אם זאת יכולת לעמוד על שלך ולדרוש זאת לפני ביצוע העיסקה מאוטודיל- לא רוצים למסור, אין עיסקה.

עידן

צרפתיה שגורמת לך לחייך :-D

סקס סמים ואריה שאוהב סולר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המכונית היא פיאט בראבו 1.4T מודל 2009, גיר רובוטי.

בעית היסטורית הטיפולים לא יחודית רק לי מתברר. דרשתי, התקשרתי ליבואן, לא עזר. זה כבר לא רלוונטי כי כאמור רכשתי את הרכב - זאת לא תשובה עניינית. באותה מידה תכתוב "חייך, אכלת אותה", לא ממש מועיל.

אני קצר מאוד בזמן ולכן קניתי מסוחר גדול - אני כבר שילמתי על זה במחיר הקניה (הרווח של הסוחר). בגלל שהסוחר לא עובד לשם-שמיים אלא למען רווח מוטלות עליו חובות ורוב האחריות שבד"כ מוטלת על הרוכש (בעסקה פרטית) מוטלת עליו.

שאוטודיל רוכש רכב דרך היבואן הוא לא בודק היסטוריית טיפולים במוסך - רק בדיקה לפני קניה רגילה.

אני פשוט לא יכול להאמין לדבר כזה. הסוחר חייב להעביר הרכב על שמו - לכן הוא יכול לקבל את ההיסטוריה. אם מישהו מגיע לבימ"ש והסוחר יטען בפנים תמימות "שאין לו מושג מה ההיסטוריה של הרכב", השופט יתאפק מלגחך.

שוב פעם - אני לא מחפש להפוך שולחן ולדרוש "פיצוי", אני רוצה בעיקר לבקש אחריות של חצי שנה כמקובל במקרה כזה וחשוב יותר --

1. להבין יותר טוב מה הבעיה על מנת שאוכל להתייחס אליה כראוי - תחזוקת מנע וכדומה.

2. ויותר חשוב - להבין אם יש כאן רמזים לבעיה מג'ורית יותר - שאז נכנס סעיף גילוי נאות וכו'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פירוט אופי הליקוי: אני לא יודע מי יכול לענות לך על זה, אלא אם הוא מכיר את הרכב מקרוב. אולי במוסך המטפל? אולי הבעלים הקודם? אגב, האם אתה יודע מיהו? רכבים רבים כאלה שימשו ציי רכב של חברות בבעלות/בשליטת הבעלים של היבואן (נילית, למשל).

אחריות: לו אני במקומך, הייתי דורש אחריות שכזו. הם היו מסרבים, כמובן, אבל אם היה מתעורר כשל כלשהו באותן מערכות הייתי תובע אותם בתביעות קטנות. זו נחמה פורטא, אני יודע, אבל אני לא אופטימי מידי לגבי האחריות הזו. אשמח להתבדות.

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4134 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...