Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבקש חוות דעת על מכונאי - מוסכניק - בעל מוסך

קובי777
שימו לב! השרשור הזה בן 4160 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני לא אספר בידיוק את הפרטים עליו כי אני לא רוצה לפגוע בשמו או בפרנסתו ולא אספר באילו נסיבות אני שואל

אבל נאמרו לי מפיו דברים נורא מוזרים בזמן הקצר שאני הכרתי אותו והיתי רוצה לשמוע מה אתם אומרים על זה

1. כששאלתי אותו בעבר על רצועת טיימינג אם הוא יכול לדעת מתי להחליף הוא ענה לי - לא צריך בכלל להחליף, עזוב אותך שטויות, אפילו אם היא נקראת אפשר עוד לנסוע"

2. בקשר לטיפול, אמרתי לו שאני רוצה גם להחליף את המים ברדיאטור הוא אמר - מה? בשביל מה? מים לא מחליפים..... עניתי לו: " אבל פג להם תוקף לפי הספר הטיפולים" אז הוא ענה - אפשר להחליף אבל אי אפשר להחליף את הכל עדיין יהיו שאריות של המים שנמצאים כרגע.

3. כשאני שוטף את האוטו לא לשטוף עם סבון בחיים אלא פעם בכמה זמן לשים רבע כוס נפט עם מים ולשטוף את האוטו , וזה עושה אותו מבריק...

בקיצר,אני לא מבין מה נסגר ואני לא מכונאי ובטח שאין לי מוסך , אז היתי רוצה התייחסות לדברים כי כן הוא לוקח זול, והרבה כן ממליצים עליו, והוא לא לוקח יקר ובטח כפי ששמתם לב הוא לא מנסה לדחוף חלקים שלא לצורך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המוסכניק שלך צודק - אפשר להמשיך לנסוע על הרכב, גם אחרי שרצועת טיימינג נקרעת, וגם אם לא מחליפים נוזל קרור אף פעם.

זה פשוט מאוד:

אתה משאיר כמה אלפי שקלים אצלו במוסך, הוא משפץ לך ראש מנוע, מתקן מערכת קרור,

ואתה יכול להמשיך לנסוע.

:lol:

זה היה כמובן בצחוק.

איזה רכב יש לך?

יש רכבים בהם קריעת רצועת טימינג לא גורמת נזק למנוע\ראש מנוע.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום.

לא יודע אם "המוסכניק" צחק או לא אבל כל מה "שאמר" שגוי מיסודו.

1.קריעת חגורת טיימינג גורמת ברוב המקרים להרס המנוע(יש מעט דגמים שלא כמו מאזדה לאנטיס למשל)

לכן החלף בהתאם להוראות היצרן.

2.חובה להחליף מים ברדיאטור כל שנתיים ובמקסימום 4 שנים שאם לא האתילן גליקול מתאדה מתוך הנוזל ,

ואתה נוסע למעשה עם מים ברדיאטור-זה גורם לסתימות ולחלודה ברדיאטור-מה שגורם לפריצת מים ממנו ולבעיה במנוע.

3.נפט לשטיפת רכב? זה פשוט יוריד את הצבע-יש סבונים יעודיים המכילים וקס בתוכם בכל חנויות אביזרי הרכב

(אסור סבון כלים או סתם סבון כי גם זה יפגע בצבע)

בקיצור-או שאתה צוחק או שהוא לא מוסכניק או שניהם ביחד!

קרא את ההוראות כאן ופעל לפיהם!

בהצלחה!

סוזוקי SX4 2008

דייהטסו סיריון2008

דייהטסו YRV-נמסר לביתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במנועים עם שסתומים עיליים באמת לא צריך להחליף רצועת טיימינג.

שלום,

זה גם כתוב בספר רכב? לא?

זה שקריעת רצועת טיימינג ברכב מסויים לא תגרום נזק כלשהו זה לא אומר שלא צריך להחליף אותה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בטוח שזה המוסכניק שלך ולא הקצב השכונתי ?.

להתרחק ומייד, אחרי שיגרמו לך נזקים, הוא יתקן-ירוויח עליך הרבה כסף, וכשתחזור אליו שוב בגלל הפשלות שלו, לא בטוח שהוא יכיר אותך.

ואגב, כדאי שתפרסם את שמו על מנת שאחרים לא יפלו בטעות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ראשון תציין את סוג הרכב ושנת יצורו. יש רכבים בהם יש שרשרת שאותה לא מחליפים. דבר שני אני בכלל לא מבין אותך אתה רואה שהוא לא מקצועי בעינייך ואתה עוד מתעקש ללכת אליו? עד לאן יכולה להגיע החסכנות והקמצנות. כל זה בגלל המחיר הזול? אתה עוד תשלם ביוקר!

בוא תבין התפקיד של מערכת הטיימינג הוא להעביר תנועה מגל הארכובה (קראנק) לגל הזיזים (קמשפט) שאחראי להפעיל את השסתומים. במידה ונקרעת רצועת הטיימינג ברוב המנועים נוצר מפגש בין השסתומים לבוכנות, מה שגורם להרס המנוע. במידה ואין מפגש המנוע לא יניע! אין אפשרות להניע מנוע ללא הפעלת מנגנון השסתומים.

לשטוף רכב עם נפט? יש לו במקרה מחלקת פחחות וצבע? אולי בגלל זה הוא אמר לך לרחוץ כך את הרכב.

volkswagen golf mk2 1.3

volkswagen golf mk2 1.6

Volkswagen golf mk2 1.3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם נגרם נזק וגם אם לא, גם אם ישנה שרשרת או רצועה בקריעה שלה המנוע חדל מלעבוד.

נוזל קירור אחרי זמן מסוים מתחיל לעשות פעולה הפוכה לגמרי ממה שהיעוד שלו במקור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4160 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...