Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ניסאן מיקרה ידנית או סוזוקי ספלאש ידנית?

צבי1983
שימו לב! השרשור הזה בן 3417 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ההמלצות שלי: סוויפט או פיאסטה הן הכי טובות. אחריהן פאביה, קליאו וספלאש (שהיא חצי קטגוריה למטה).

אתה ברצינות אומר שסוויפט עדיפה על פאביה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 65
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אתה ברצינות אומר שסוויפט עדיפה על פאביה?

גם אני מצטרף לדעה הזו בלי היסוס, ואני אסביר גם למה

הפאביה, איך לומר בעדינות... נראית רע (חיצונית), הבטיחות שלה נמוכה משמעותית אל מול הסוויפט

צריכת הדלק שלה פחות טובה, שנתים אחריות לעומת 3 שנות אחריות, ביטוח יקר יותר,

מעבר לכל אלה, אובייקטיבית עיצוב הפנים לדעתי נראה משמעותית פחות טוב (גם החומרים לא להיט אבל מילא), והיא פחות מהנה לנהיגה (גם מבחינת השלדה וגם מבחינת ההגה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אתה כ"כ נחרץ, היא כ"כ גרועה ? אמנם עדיין לא נסעתי עליה עדיין אבל אני לא מצפה למצוא הבדל גדול יחסית למתחרות.

אחותי חושבת להחליף את הרכב שלה באחת מהקטגוריה הזו, כרגע המלצתי לה לעשות נסיעת מבחן על המיקרה והספלאש (שניהן באיזור ה 70K ש"ח). מה אתה ממליץ?

כי המיקרה היא בין המכוניות שנופלת בבור שבין מיני לסופר מיני, אמרתי את זה עוד כשעשיתי עליה נסיעת מבחן לפניי 3 חודשים, חודשיים אחריי זה קראתי כתב רכב אומר אותו הדבר.

גם הספלאש היא אותו דבר, אבל לספלאש יש מראה נעים יותר ומנוע חזק יותר.

בסופו של דבר, אם היום הייתי צריך לבחור בסופר מיני חדשה - קליאו, ריו, פיאסטה, סוויפט ואולי, אבל אולי - פאביה.

(אין קשר לסדר)

ההבדל בינה לבין הקליאו הזוי פשוט, הקליאו הרבה יותר נוחה, הרבה יותר נעימה לשהיה, תנוחת ישיבה עדיפה, יותר בטיחותית, אבזור עדיף עבורי, עיצוב פנים, עיצוב חוץ באופן משמעותי עדיף בקליאו, ביצועים עדיפים בקליאו, קלאץ' נעים יותר לתפעול וכנ"ל לגביי הגיר, מרווח פנים גדול יותר, רעידות מעצבנות שיש במיקרה ואין לי בקליאו (בגלל שהמנוע 3 צילנדרים ובקליאו 4 צילנדרים).

אז מה היתרונות של המיקרה? דיבורית בלוטות' - פתרתי את זה בכמה מאות שקלים עם דיבורית שהתקינו לי ברכב.

צריכת דלק - אני מעדיף לעשות ק"מ פחות על ליטר מאשר לנסוע במיקרה מבחינת כל היבט שהעלתי למעלה. (אגב, צריכת הדלק בתדלוק האחרון עמדה על 1:13.2) ושהמיקרה מעט קטנה יותר, מה שמאפשר לה להשתחל קצת יותר טוב למקומות צפופים - לא מפריע לי כי גם עם הקליאו אני מצליח.

לא רואה שום סיבה לקנות מיקרה כשכל המתחרות שלה עדיפות עליה.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לעונים, כנראה שאני כ"כ מנותק משוק המיני שדעתי הייתה שמיקרה (אחרי ההוזלה) היא מכונה זריזה חסכונית ואמינה יחסית לשאר המתחרות.

הסוויפט באמת אופציה חביבה בעיקר כשהיא חדשה עם 7 כ"א, רק שהיא מצויידת במנוע של הספלאש ולפי השוואות נתונים היא כבדה ומסורבלת יותר יחסית אליה, כמובן שניהן בגיר רגיל. הדבר השני הוא כמובן מחיר כמעט 10K יותר..

אני חושב שניצלתי יותר מידי את השרשור פה, אעדכן אותה ואפתח טופיק חדש.

קליאו ספורט 03' 2.0, לוגמת 98 - נמכרה :'(

מגאן 07' 1.5, לוגמת סולר - נמכרה :'(

Say hello to 2015 Megane RS CUP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה נוסע בעיקר בעיר אתה עשוי לקבל גם 1:9. אם אתה נוסע בעיקר מחוץ לעיר זה יכול להיות גם 1:16.

ואל תאיים בנוגע ללנסר :lol:

אחי אני לא יודע מאיפה הבאת את הנתונים האלה כי אני קראתי כמה וכמה מבחנים ומבחינת ביצועים וצריכת דלק יש הרבה מחמאות לסוויפט, 1:9?? נראה לי שנסחפת קצת..

הנה ציטוט ממבחן הרכב של "אוטו":

"ממפגשי עבר עם הגרסה האוטומטית של הסוויפט התרשמנו לטובה מצריכת הדלק הנמוכה, והגרסה הידנית ממשיכה את הקו החיובי. בשיוט מחוץ לעיר במהירות ממוצעת פלוס נרשמה צריכת דלק של 19.2 ק"מ/ל' ובכל ימי המבחן שכללו לא מעט קטעים מאומצים לצד קטעי שיוט עמדה צריכת הדלק על 14.7 ק"מ/ל'. נתון מרשים מאוד."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחי אני לא יודע מאיפה הבאת את הנתונים האלה כי אני קראתי כמה וכמה מבחנים ומבחינת ביצועים וצריכת דלק יש הרבה מחמאות לסוויפט, 1:9?? נראה לי שנסחפת קצת..

הנה ציטוט ממבחן הרכב של "אוטו":

"ממפגשי עבר עם הגרסה האוטומטית של הסוויפט התרשמנו לטובה מצריכת הדלק הנמוכה, והגרסה הידנית ממשיכה את הקו החיובי. בשיוט מחוץ לעיר במהירות ממוצעת פלוס נרשמה צריכת דלק של 19.2 ק"מ/ל' ובכל ימי המבחן שכללו לא מעט קטעים מאומצים לצד קטעי שיוט עמדה צריכת הדלק על 14.7 ק"מ/ל'. נתון מרשים מאוד."

אנחנו מדברים על "ספלאש" ולא על סוויפט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי אני שומע.. בכמה הגגון יעלה את צריכת הדלק? ובכלל כמה באמת! צורכת הספלאש הידנית? ואם לא ספלאש אז אני חוזר למשפחתית 2008 כגון לנסר

על זה נאמר - לא מאיימים על יונה עם יין.

נדמה לי שהלנסר 2008 הרבה יותר מתאים למשפחתך מאשר הספלאש הזעירה. הספלאש מתאימה בשני מצבים - לרווקים או זוגות צעירים, או כרכב שני במשפחה שישמש רק נהג אחד, מכסימום זוג+ילד אחד. אישית, במצבך, לא הייתי חולם על ספלאש, אלא הולך לסרוק את מגרשי הליסינג בחיפוש אחר קורולה\לנסר\i30\כל משפחתומטית אחרת. שים לב שלמרות שאני אוהד סוזוקי איני ממליץ ל ה-SX4 למשפחה עם 3 ילדים קטנים, בשל בעית ניתוק כרית האויר הימנית.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על זה נאמר - לא מאיימים על יונה עם יין.

נדמה לי שהלנסר 2008 הרבה יותר מתאים למשפחתך מאשר הספלאש הזעירה. הספלאש מתאימה בשני מצבים - לרווקים או זוגות צעירים, או כרכב שני במשפחה שישמש רק נהג אחד, מכסימום זוג+ילד אחד. אישית, במצבך, לא הייתי חולם על ספלאש, אלא הולך לסרוק את מגרשי הליסינג בחיפוש אחר קורולה\לנסר\i30\כל משפחתומטית אחרת. שים לב שלמרות שאני אוהד סוזוקי איני ממליץ ל ה-SX4 למשפחה עם 3 ילדים קטנים, בשל בעית ניתוק כרית האויר הימנית.

לא בהנתי מה הבעיה עם הכרית אויר?? למה אני צריך לבטל אותה? אשתי לידי ומאחור 3 ילדים..לא נכנסים מאחור 3 ילדים?? נכנסים והייתי אומר גם ברווח יחסית (לאחר בדיקה)

(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה לי היו שתי ליאנות וכעת SX4 ולאבא שלי יש ליאנה, כך שאתה מבין שיש לנו נסיון עם המשפחתיות הקטנות של סוזוקי - והנסיון הוא טוב.

העלילתי את עניין כרית האויר הימנית כיון שציינת שיש לך 3 ילדים. הנחת העבודה שלי היתה שמדובר בילדים צעירים, ואז לעתים עדיף להושיב ילד במושב בטיחות מלפנים בעוד שהמבוגר שאינו נוהג יושב בין האחרים מאחור. אם מדובר בילדים שמסוגלים לשבת עצמאית מאחור ולהתנהג כראוי (בלי לריב יותר מדי) נושא כרית האויר הימנית אכן לא משמעותי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה לי היו שתי ליאנות וכעת SX4 ולאבא שלי יש ליאנה, כך שאתה מבין שיש לנו נסיון עם המשפחתיות הקטנות של סוזוקי - והנסיון הוא טוב.

העלילתי את עניין כרית האויר הימנית כיון שציינת שיש לך 3 ילדים. הנחת העבודה שלי היתה שמדובר בילדים צעירים, ואז לעתים עדיף להושיב ילד במושב בטיחות מלפנים בעוד שהמבוגר שאינו נוהג יושב בין האחרים מאחור. אם מדובר בילדים שמסוגלים לשבת עצמאית מאחור ולהתנהג כראוי (בלי לריב יותר מדי) נושא כרית האויר הימנית אכן לא משמעותי.

בשבילי בכל אופן הכרית אויר לא משמעותית בהמשך למה שכתבת שיש לך ניסיון עם סוזוקי מה באמת צריכה להיות הצריכת דלק של הספלאש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו מדברים על "ספלאש" ולא על סוויפט

אני יודע, זה לא משנה יש להם אותו גיר ואותו מנוע 1.2 עם ה94 כ"ס וההבדל ביניהם במשקל משהו כמו 40 קילו ככה שתיקח בחשבון שהם צורכים אותו דבר.. 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע, זה לא משנה יש להם אותו גיר ואותו מנוע 1.2 עם ה94 כ"ס וההבדל ביניהם במשקל משהו כמו 40 קילו ככה שתיקח בחשבון שהם צורכים אותו דבר.. 8)

אז כמה הספלאש תצרוך ממוצע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1:16 מחוץ לעיר בלבד?? אמרו לי שהאוטומט עושה 1:15 אז הספלאש הידנית לא עושה יותר ק"מ לליטר? ובהמשך למה שכתבת 1:9 לא הגזמת??

אתה אף פעם לא נוסע רק מחוץ לעיר. 1:16 נשמע כמו מספר הגיוני לנסועה שעיקרה בינעירונית. מהכיוון השני אם תסע רק נסיעות קצרות בתוך העיר עם הרבה פקקים אתה עשוי לראות גם 1:9. עכשיו קח את הנסועה הממוצעת שלך ותעריך כמה אתה תעשה.

תודה לעונים, כנראה שאני כ"כ מנותק משוק המיני שדעתי הייתה שמיקרה (אחרי ההוזלה) היא מכונה זריזה חסכונית ואמינה יחסית לשאר המתחרות.

הסוויפט באמת אופציה חביבה בעיקר כשהיא חדשה עם 7 כ"א, רק שהיא מצויידת במנוע של הספלאש ולפי השוואות נתונים היא כבדה ומסורבלת יותר יחסית אליה, כמובן שניהן בגיר רגיל. הדבר השני הוא כמובן מחיר כמעט 10K יותר..

אני חושב שניצלתי יותר מידי את השרשור פה, אעדכן אותה ואפתח טופיק חדש.

הסוויפט גדולה רק במעט מהספלאש. היא מכונית יותר נעימה, נוחה ודינאמית ממנה, וזה משמעותי.

אז כמה הספלאש תצרוך ממוצע?

אה, ממוצע שאלת? זה ברור: 1:13.679

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי הספלאש עדיפה בהחלט על פני המייקרה. יחד עם זאת, כאחד שהיה בעבר בעלים של קליאו וכמי שביצע עליה נסיעת מבחן, אני ממליץ עליה בחום.

בהחלט מכונית נוחה לנהיגה ונותנת תמורה טובה לכסף.

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3417 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...