Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיאט פנדה - בעיה חמורה ברובוט![ נעלו לי! פרטים בגוף ההודעה הראשונה]

MARGAMISH
שימו לב! השרשור הזה בן 4974 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

************* הערת המערכת: ********************

קרא את כללי הפורום. איסור שימוש בסימני קריאה נקודות, ושאר סימני קריאה) מרובים.

ועוד, לעניין ה "חחחח" ואחרים, זה לא צ'אט כאן.

הפעם ללא התראה אישית.

שלום! יש לי פאט פנדה רובוטית שנת 2005 [ולא, זאת לא הפנדה שניסו למכור בחיפה....חחח]

כתבתי כאן לפני כמה שבועות על בעיה שיש לי בפנדה וקיוויתי שהיא תיפתר....אך כנראה שבעיות לא נפתרות מעצמן!

הבעיה היא שכבר פעמיים קרה לי שהרכב פשוט לא העביר לי הילוך לרוורס (וגם לא הצליח לעבור למצב "ידני" מאוטוטמט).

אתמול לקחתי את הרכב למוסך פיאט וזה מה שהציעו לי לתקן [כולל מחירים]:

פ"ה סולונואיד שילוב הילוכי- 304 שח

פ"ה רובוט - 294 ש"ח

שימון מוטות העברת הילוך - 126 ש"ח

F סולנויד לתה"ל דואולוגיק P - 2,464 ש"ח.

סה"כ אחרי מע"מ 3572.

אני לא בדיוק מהמבינים בתחום אבל הבנתי שצריך לפרק את הרובוט, לתקן בו משהו מאוד משמעותי שהתקלקל ולהרכיב אותו חזרה, על הדרך לשמן אותו ולהחליף מוטות.

עכשיו זה עסק מאוד יקר במיוחד שרכשתי את הרכב הזה לפני קצת יותר מחודש וכשהייתי בבדיקה [דינמומטר] לא אמרו לי כלום על הרובוט!!! האיש אתמול בפיאט אמר שהרובוט במצב לא טוב, אני לא מאמין שזה משהו שקורה תוך חודש....האם זו סיבה מוצדקת לבוא לדינמומטר בטענות? הם אמרו לי שהרכב במצב מצוין וכו', אם הייתי יודע כנראה שלא הייתי קונה את הרכב...או שהייתי מוזיל את מחיר הרכב....

אז השאלה שלי היא קודם כל האם אתם רואים אופציה אחרת\מכירים מקום בו המחיר קצת יותר שפוי?

ושאלה שנייה - האם שמעתם על מצבים כמו שלי שהבדיקה לרכב לא עלתה על בעיה מהותית ברכב - ומה אפשר לעשות כעת?

תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום רב,

ידית ההילוכים במכוניתך היא לא יותר ממתג חשמלי בעל מספר מצבים. מתיאור התקלה, נראה שהמקום הטוב (והזול) ביותר שממנו כדאי להתחיל לבדוק הוא הידית עצמה. אם המגעים שלה רופפים או מלוכלכים, התופעות שציינת בהחלט יכולות להופיע.

נתקלתי במקרה דומה בפונטו ספייס עם גיר רציף, שגם בה הידית היא סוג של מתג חשמלי. הרכב סירב לצאת מ-N, לא משנה כמה שיחקתי עם הידית. בסופו של דבר פתרתי את זה ע"י פירוק החיפוי שלה (קל מאוד, לא מצריך יותר ממברג שטוח ותנועות יד עדינות), העברת האצבע על המגעים, שילוב להילוך (הפעם בהצלחה) ונסיעה לשלום.

איזה מוסך בדיוק נתן לך את חוות הדעת הזאת? כיצד בדיוק הוא בדק את הרובוט? האם הוא חיבר את הרכב לסורק תקלות?

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
שלום! יש לי פאט פנדה רובוטית שנת 2005 [ולא, זאת לא הפנדה שניסו למכור בחיפה....חחח]

כתבתי כאן לפני כמה שבועות על בעיה שיש לי בפנדה וקיוויתי שהיא תיפתר....אך כנראה שבעיות לא נפתרות מעצמן!

הבעיה היא שכבר פעמיים קרה לי שהרכב פשוט לא העביר לי הילוך לרוורס (וגם לא הצליח לעבור למצב "ידני" מאוטוטמט).

אתמול לקחתי את הרכב למוסך פיאט וזה מה שהציעו לי לתקן [כולל מחירים]:

פ"ה סולונואיד שילוב הילוכי- 304 שח

פ"ה רובוט - 294 ש"ח

שימון מוטות העברת הילוך - 126 ש"ח

F סולנויד לתה"ל דואולוגיק P - 2,464 ש"ח.

סה"כ אחרי מע"מ 3572.

אני לא בדיוק מהמבינים בתחום אבל הבנתי שצריך לפרק את הרובוט, לתקן בו משהו מאוד משמעותי שהתקלקל ולהרכיב אותו חזרה, על הדרך לשמן אותו ולהחליף מוטות.

עכשיו זה עסק מאוד יקר במיוחד שרכשתי את הרכב הזה לפני קצת יותר מחודש וכשהייתי בבדיקה [דינמומטר] לא אמרו לי כלום על הרובוט!!! האיש אתמול בפיאט אמר שהרובוט במצב לא טוב, אני לא מאמין שזה משהו שקורה תוך חודש....האם זו סיבה מוצדקת לבוא לדינמומטר בטענות? הם אמרו לי שהרכב במצב מצוין וכו', אם הייתי יודע כנראה שלא הייתי קונה את הרכב...או שהייתי מוזיל את מחיר הרכב....

אז השאלה שלי היא קודם כל האם אתם רואים אופציה אחרת\מכירים מקום בו המחיר קצת יותר שפוי?

ושאלה שנייה - האם שמעתם על מצבים כמו שלי שהבדיקה לרכב לא עלתה על בעיה מהותית ברכב - ומה אפשר לעשות כעת?

תודה רבה!

היי,

נשמע כמו בדיוק אבל בדיוק בעיה שיש לי באוטו. קניתי פיאט פנדה רובוטית, 2006, מסוכנות רכב עם 18 אלף (כן כן, 18), קילומטר וקיבלתי אחריות על הגיר. הסתבר מהר מאוד שהקלאטץ דפוק וכך גם המזלג, אחרי קצת ריב עם הסוכנות החליפו לי והאוטו נסע בסדר..במשך כמה ימים. אחרי כמה ימים התחילו לי בדיוק הבעיות שגם אתה מתאר.

זה כולל שהאוטו פתאום מחליט לא להלחיף הילוך

לא מוכן להעביר לאוטומטי מידני

נתקע על NEUTRAL ועושה רעשים שמנסה להחליף אבל לא מצליח

לא מכניס הילוך עד הסוף ולכן האוטו לא נוסע (למרות שמסומן שהוא ב-1 או ב-R).

נראה לי שבאמת יש בעיה ברובוט, ובגלל זה קודם הקלאטצ' נדפק.

מה שכן שמתי לב הוא שכל פעם שזה קורה אם אני מכבה את האוטו, מפעיל את האזעקה ומחכה כצה שניות (בעצם RESET למחשב, טוב אני מתכנת אז אני רגיל לאתחל את המחשב ברגע שיש בעיה).

הוא שהכול מסתדר. האוטו מכניס הילוך בלי בעיה ומתחיל לנסוע.

מה שרציתי לשאול אותך האם בסוף הסתדרה לך הבעיה? האם החלפת את מה שהם אמרו? נראה לי שזה יותר בעית תוכנה ( או מגעים חשמליים שמקצרים משהו) של הרובוט ולא משהו מכני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במכוני קומפיוטסט ידוע לי שהם נותנים אחריות על הבדיקה ל-3 חודשים. (למנוע וגיר). תבדוק כמה זמן אחריות נותנים איפה שאתה עשית את הבדיקה. בנוסף, עד כמה שאני יודע האחריות היא על חלקים מכניים בלבד ולא על רכיבים חשמליים אז קח את זה בחשבון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקרא את האותיות הקטנות בבדיקה.

בדר"כ אין אחריות על גיר וזה מה שאמרו לי גם בבדיקה שאני עשיתי.

לגבי התקלה תנסה לבקש מהמוסך שיבדקו דבר דבר ולא יחליפו הכל ביחד אולי הנזק בכלכלי יהיה יותר קטן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4974 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...