Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

"אימון" נהיגה במגרש ריק VS החוק

Mr. MAG
שימו לב! השרשור הזה בן 4956 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן, עלתה במוחי שאלה טיפשית כמו שרק אני יכול. :lol:

כל אחד יודע שכדאי לתרגל\לבדוק דברים בסיסיים ברכב. למשל בלימת חירום. האם הרכב נשאר ישר ויציב? להתרגל לתחושה של ABS. לקבל מושג מה מרחק הבלימה ממהירות X.

עכשיו לא נכנס לעניינים של היגוי יתר, תת היגוי, וללכת לקורס נהיגה מתקדמת ויאדה יאדה כי זה ברור מאיליו - אלא משהו פשוט כמו לתרגל בלימת חירום. יגיד לך כל בעל רכב וכך גם בפורום "לך לאיזה מגרש ריק תתאמן על זה" :roll:

ומכאן עולות מספר שאלות:

1. אילו חוקי תנועה חלים על מגרש חניה, מגרש אספלט או חצץ או בכלל סתם שטח (אדמה) ריק? כשמדובר בשטח פרטי, או שטח של העיריה\whatever. משמע למשל איך נהג יודע מה המהירות המותרת בכביש גישה לחניה שנמצא למשל בשטחו של מפעל, או למשל בכביש חצץ בשטח חקלאי?

2. מה הן סמכויות האכיפה בשטחים כאלו? האם משטרה יכולה להגיע לשטח חקלאי למשל, ששייך לאדם פרטי, ולעצור שם נהג על מהירות מופרזת?

3. לא זוכר את השמות המדויקים אבל כל הסעיפים של נהיגה מסוכנת, שימוש לא סביר ברכב, נהיגה פרועה וכדומה האם זה תופס למקרים כאלה? משמע האם יכול להיות שאני נוסע למגרש ריק בשבת ב6 בבוקר, עושה בלימת חירום כדי להרגיש את ה ABS, וצצה לה משום מקום ניידת משטרה שנותנת לי דו"ח על נהיגה פרועה או כל דבר שכזה?

[אגב, הכל זה היפותטי. אני את ה ABS שלי כבר בדקתי :twisted: ]

Chevrolet Sonic RS 2014, 1.4T

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקנות התעבורה וכל החוקים חלים בכל מקום, גם בשטח פרטי, חקלאי, מפעל ושטחים אחרים.

כל שוטר רשאי לרשום לך דו"ח בכל מקום על כל סוגי העבירות - גם על נהיגה בחוסר זהירות, ואם צריך, גם על נהיגה בקלות ראש. לגבי מהירות, בשטחים פרטיים אף שוטר לא יעמוד עם ממל"ז, וגם בשטחי מפעל, כי המהירות המותרת שם היא ממש נמוכה, כך שלחריגה רצינית לא תצליח להגיע.

אם אתה רוצה לבדוק את יכולות הרכב, כדאי באמת שתעשה את זה במגרש מרוחק על מנת שקודם כל, לא תפגע באף אחד. אם במקרה תגיע לשם ניידת משטרה, כדאי מאוד שזה יסתכם בתירוץ ל"למה עשיתי בלימת חירום" ולא ב"למה עשיתי צלחות". הכי חשוב זה שתראה לשוטר שאתה לא ילד בן 17 שמחליט להשתולל, אלא אדם שקול, רציני ומיושב שבסך הכל רצה לבדוק דבר ברכב. כדאי שתצא עם בגדים פשוטים ולא עם ג'ינס וחולצה מכופתרת, וכמו כן, כדאי שתהיה לבד (עצה אישית).

Xbox12341

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ל-1 ו-2: המשטרה יכולה לאכוף שם בדיוק כמו כביש רגיל, אין הבדל.

ל-3: בד"כ הקנס שתקבל יהיה על "נהיגה בקלות דעת",

שהיא הגדרה מאוד רחבה ולכן נוחה לשימוש עבור כותבי הדו"ח.

יש כאלה חסרי מזל בפורום (או מגנטים לצרות, תשאל את פרנקוס)

שהצליחו לחטוף דו"ח מהמשטרה על נהיגה בקלות דעת בטיז-אל-רשרש בשבת בבוקר,

אבל אם מצאת מקום נידח שלא מוכר כמארב משטרתי, הסיכוי שתיתפס קטן יותר.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"דרך" — לרבות כל מסילה, דרך, רחוב, סמטה, ככר, מעבר, גשר או מקום פתוח שיש לציבור זכות לעבור בהם;

זו הגדרת דרך ולכן כמעט כל מקום למעשה חלים עליו חוקי התעבורה והמשטרה רשאית לאכוף

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב השאלה היא היפותטית.... לי יש כמה מקומות שאני נוהג בהם להנאתי ולא נכנס לזה פה.

אני לא שואל את השאלה בהשלכה עליי אלא באופן כללי מה ההתייחסות.

המצב הוא שאדם מן המניין שנוהג ברכב יתנסה לראשונה בבלימת חירום, במקרה חירום..:shock:

הרי בשיעורי נהיגה לא מלמדים ואין מקום שבו זה חוקי להתנסות\להתאמן על זה

ולא - זה לא לגיטימי לומר "לך לקורס נהיגה מתקדמת" אם בנאדם רוצה לבדוק שהABS שלו עובד, ואיך זה מרגיש.

שמעתי כבר על לא מעט מקרים שמישהו עשה סיבובים בחניון ריק בשביל "להרגיש" את הרכב וקיבל דו"ח. :evil: זה מפגר. לא עדיף שנהג שקנה רכב חדש קודם "ילמד" אותו במקום בטוח ורק אז יצא איתו לכביש? (גם אם הוא ילד בן 17)

עולה לי מזה עוד שאלה שדווקא כן רלוונטית אליי:

מאחר ועכשיו יש לי רכב שלי, הייתי רוצה לתת לחברה לנהוג בו מידי פעם. יש ביטוח, יש לה רשיון, אבל הפעם האחרונה שנהגה על ידני היתה לפני 6 שנים, אז צריך לעשות לה רענון. מתכנן לקחת אותה לחניון ריק בשבת כלשהי וללמד אותה מחדש. יש על זה איסור\סייגים או כל דבר כזה שעלול לסבך אותנו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמעתי כבר על לא מעט מקרים שמישהו עשה סיבובים בחניון ריק בשביל "להרגיש" את הרכב וקיבל דו"ח. :evil: זה מפגר.

עולה לי מזה עוד שאלה שדווקא כן רלוונטית אליי:

מאחר ועכשיו יש לי רכב שלי, הייתי רוצה לתת לחברה לנהוג בו מידי פעם. יש ביטוח, יש לה רשיון, אבל הפעם האחרונה שנהגה על ידני היתה לפני 6 שנים, אז צריך לעשות לה רענון. מתכנן לקחת אותה לחניון ריק בשבת כלשהי וללמד אותה מחדש. יש על זה איסור\סייגים או כל דבר כזה שעלול לסבך אותנו?

ממי שמעת, והאם זה "חבר של חבר של דוד רחוק שגר בצפון"?

על מה היה הדוח?

אף אחד לא יתן לך דוח על כך שאתה מסתובב בחניה ריקה (אם עם רכבים), כל עוד יש לך רשיון נהיגה/רכב בתוקף אינך מבצע עברה.

לפני מספר שנים נסעתי עם אחותי הקטנה ממני לאוניברסיטה כדי להחזיר ספרים, הצעתי לה בחזרה לנהוג במקומי ברכב שלי (ידני), היא בתחילה חששה מכיוון שלא נהגה על רכב ידני מספר שנים.

נכנסנו לחניה הריקה ונתתי לה לנהוג מספר דקות כדי שתתרגל לגיר הידני, אין שום חוק שאוסר עליך לנהוג בחניה.

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמרת שלחברה יש רשיון תקף ולך יש ביטוח תקף - אם כך אין מניעה.

אם היא רוצה להתרגל, כדאי לעשות זאת בנהיגה מתונה ולא למשוך תשומת לב במצבי קיצון.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל עוד היא נוהגת כחוק אין איסור.

גם לבדוק את ה ABS אין בעיה. מותר לבלום בלימת חירום ללא חירום תוך שימת לב.

זו לשון התקנה הרלבנטית

בלימת פתע

53. לא יבלום נוהג רכב את רכבו פתאום, אלא לשם מניעת תאונה שאי-אפשר למנעה בדרך אחרת או אם הדבר הכרחי מטעמי בטיחות התנועה; האמור בתקנה זו לא יחול על בלימת רכב לשם ניסוי בלמיו, בתנאי שלא יערוך אדם ניסוי כזה אלא לאחר שנקט בכל אמצעי הזהירות הדרושים והבטיח שאין הניסוי עלול לסכן או להפריע לרכב הנוסע בדרך.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי הידע שלי - בחצרים (כלומר מגרש פרטי, שטח של חברה וכיו"ב) - המשטרה לא יכולה לאכוף חוקי תנועה.

תמרורים שמוצבים במפעלים אינם חוקיים, אם כי המפעל רשאי לקבוע חוקים משלו לגבי התנועה בשטחו, אבל המשטרה לא תעשה דו"חות על הפרתם.

לדוגמה : בעיה של חניה בחצר הבית המשותף אינה עניין של המשטרה והיא לא תטפל בה.

מגרש חניה עירוני אינו "חצרים".

ילה גבר בא נראה! מר +1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי הידע שלי - בחצרים (כלומר מגרש פרטי, שטח של חברה וכיו"ב) - המשטרה לא יכולה לאכוף חוקי תנועה.

נסה לעשות צלחות בחצר פרטית מול ניידת משטרה ותגיד לי אם יצאת משם בלי דו"ח.

Xbox12341

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"צלחות" אני לא עושה, למה להרוס צמיגים מעולים?

מעודד לשמוע על כך שלא אמורים לעשות ביות עם הקטע של לאמן את החברה על ידני. מקסימום נגיר למר שוטר שילך לחפש.

בלימת פתע

53. לא יבלום נוהג רכב את רכבו פתאום, אלא לשם מניעת תאונה שאי-אפשר למנעה בדרך אחרת או אם הדבר הכרחי מטעמי בטיחות התנועה; האמור בתקנה זו לא יחול על בלימת רכב לשם ניסוי בלמיו, בתנאי שלא יערוך אדם ניסוי כזה אלא לאחר שנקט בכל אמצעי הזהירות הדרושים והבטיח שאין הניסוי עלול לסכן או להפריע לרכב הנוסע בדרך.

זה נחמד.

ממי שמעת, והאם זה "חבר של חבר של דוד רחוק שגר בצפון"?

על מה היה הדוח?

לא, זו היתה בדיחת הכיתה על מישהו בתיכון שעשה סיבובי פוזה בחניון וקיבל דו"ח על "נהיגה בקלות דעת" או משהו דומה. סביר להניח שגם לא בדיוק נהג כמו סבתא (אלא כמו ילד בן 17 שזה מה שהיינו אז). בכל מקרה אני לא אופתע גם לקבל דו"ח על חיטוט באף באוטו. יש יותר סיכוי שזה יקרה מלקבל דו"ח על עקיפה לא חוקית או אי-שמירת מרחק...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קלות ראש=הזמנה לבית משפט.

"סביר להניח שגם לא בדיוק נהג כמו סבתא (אלא כמו ילד בן 17 שזה מה שהיינו אז)".

עכשיו התמונה מתבהרת ומובנת יותר.

:wink:

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמרורים שמוצבים במפעלים אינם חוקיים, אם כי המפעל רשאי לקבוע חוקים משלו לגבי התנועה בשטחו, אבל המשטרה לא תעשה דו"חות על הפרתם.

היות והתמרורים שבמפעלים וחצרים לא אושרו ברשומות ואינם רשומים בשום רשות תימרור, הם לא חוקיים - בין זה לבין מותר לעשות בשטח פרטי ככל העולה על רוחך, המרחק רב.

גם בשטח פרטי, אסור לנהוג ללא חגורה ואסור לאחוז בטלפון - אם תעשה זאת, אתה צפוי לקבל דו"ח.

המסלול בכוכב יאיר הוא עוד דוגמה.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסה לעשות צלחות בחצר פרטית מול ניידת משטרה ותגיד לי אם יצאת משם בלי דו"ח.

ההבדל בינינו, ידידי, הוא שאם אני אעשה תרגיל כזה זה יהיה בגלל צורך מיידי, ולא הדגמת יכולת למישהו/מישהי.

בחצר המקומית אתה צריך להיות נהג מיומן לחנות ברברס אחד, אז אין מקום לנסיונות כאלו...

חוצמזה, ובבדיחות - אם כבר אז לפני הניידת, או מאחוריה, לא רואה סיבה למה דווקא מולה?

ובכלל, לי יש WII ולא XBOX, אז אולי זו הסיבה לחשיבה שונה?

ילה גבר בא נראה! מר +1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4956 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...