Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום חצי שנה - טויוטה יאריס T-SPORT 2006

איתמר
שימו לב! השרשור הזה בן 5049 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כנראה שאיתמר משלם ביוקר על כך שהוא סטודנט בב"ש

:-)

אני משלם טיפל'ה מעל 4K, לא משהו בשמיים.

ב-2 הפעמים בהם ביקרתי במורשה (הרצליה) שילמתי סכומים סבירים לגמרי ביחס לרכב בו אני נוהג ביומיום (ה-306 שהייתה לי לא עלתה הרבה פחות בביקורים).

מי שבוחר להמשיך לטפל במורשה, זוכה לקבל מחירים גבוהים יותר ממוסכים טובים אחרים, גם אם מדובר ביונדאי אקסנט פמלי או בכל רכב הנע בכבישי הארץ.

צר לי אם נשמעים בדבריי ניבים לא נאותים, פשוט נראה לי הזוי שאנשים שאינם מחזיקים בדבר כלשהו ניזונים משמועה רווחת או מרגישים צורך להתנגח במשהו שאין להם ניסיון איתו.

אין לי צורך להגן בחירוף נפש על המכונית שברשותי, היא נרכשה ע"מ לתת מענה לצרכיי האישיים והיא עושה את זה נהדר באופן המעשי והאמיתי מבלי להתבסס על שמועות או סיפורים שאנשים מפזרים ומטעים את ציבור הקוראים.

כשישתנה לי הצורך והדרישות הקיימות, הרכב יוחלף באחד אחר שיבצע את אותה משימה לשביעות רצוני, גם אם העלויות שלו יעלו יותר מרכבים אחרים ש"יכולים להוות פשרה".

אני בכלל רציתי GT, א"כ הפעלתי היגיון בריא וירדתי לקליאו S, לבסוף צצה משום מקום וללא כוונה תחילה היאריס TS והיום, שנה אחרי קבלת ההחלטה לרכישה- זהו אכן רכב ראוי לחובב נהיגה שמבלה את מירב זמנו בשולחן הלימודים לתואר קשה.

ה-GT (ואולי אפילו מיאטה, שלבטח תעלה סכומים גבוהים גם כן) יחכו בתורם.

אם כבר מדברים על פשרות, היאריס TS היא מעבר לפשרה מצויינת (יעידו על זה מי שנסה איתי ברכב בנסיעה לא שגרתית וקובץ העלויות שבמחשב שלי מיום הרכישה).

אייל, לא שמתי לב לניסוח הקודם.

מסכים עם דברייך.

(העיקר שהיום יש לך קארטינג :wink: )

יום טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 70
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אגב, לא רוצה ממש לחטט לאנשים

אבל רכב ב70 אלף שקל לא מסתדר לי עם תפרנות :D

רכב סטודנטים תפרנים זה רכב עד 30K ש"ח (אם לא חצי מזה)

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשים לב למה שכתב איתמר.

הוא התייחס לעלויות הטיפולים והביטוחים הגבוהות בתחילת השרשור:

דווקא רשמתי את זה בסוף, בפרק הסיכום.

החסרונות היחידים שמצאתי ביאריס הם:

1. מחיר הביטוח. הזוי שביטוח מקיף + חובה גבוה ב 1,000 ש"ח מהביטוח של ה SX4 שנרכשה חדשה מהסוכנות.

2. מחיר רכישה גבוה אם כי מאידך גם הסכום שאקבל ביום המכירה יהיה גבוה.

אם הייתי רוצה פאביה הייתה לי היום פאביה, אבל בחיאת - צאו מזה. לא רציתי פאביה כמו שלא רציתי אלטו או מאזדה 6 מ 2006 שעולה כמו יאריס. חיפשתי רכב ספציפי ומצאתי אותו. בפעם השנייה בשרשור הזה: רכבי ספורט הם רכבים יקרים ורובם ככולם נמכרים במחירים בלתי הגיוניים. רכב ספורט הוא לא קנייה חכמה, הוא קנייה חכמה אך ורק בקנה מידה אמוציונלי.

מה לעשות? ככה זה עובד בכל העולם ובארץ זה קיצוני אף יותר. לפחות מבחינתי היאריס היא הטוב שבכל העולמות ומציעה ביצועים טובים יותר מרוב המכוניות הנעות על כבישי ארה"ק ומצד שני שומרת על עלויות תחזוקה נמוכות וצריכת דלק מצויינת.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זורע,

תזכיר לי על מה אתה נוהג עכשיו? או על איזו מפלצות ספורטיביות נהגת בעבר ?

לפי מה שאני זוכר הדבר הכי חזק ו/או ספורטיבי שהיה לך היתה יאריס TS מליסינג, לא ?

כלומר: אסכולת הדיבורים על רכבי על אבל נהיגה בהנעה אחורית פרימיטיבית של ברנדה משנות ה70 :)

דבר ראשון זה לא "הכי" שהיה לי. וגם את 100 ומשהו הסוסים של היאריס ידעתי לנצל מהר והרבה ולא באיילון, להבדיל ממך.

נ.ב. טרם ראינו אותך ביום מסלול או בטיול, אולי אתה מתבייש ברפיסותך? או שזה בגלל שאתה שומר על הצמיגים? 8)

_\"""""""/_

0|||||||0]

|_|-+-|_|

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעצבן שאנשים שלא חוו את הרכב או חווים אותו לסיבוב של 10 דקות הם בעלי הזכות להעביר ביקורת כזאת או אחרת כאילו מדובר

ברכב שלהם (הווה או עבר).

אינני אתייחס לתגובה תגובה ולא אצוטט, אבל הרבה שטויות נכתבים פה ע"י אנשים מתגובתם מרגישה כסוג של קנאה.

ולא אייל, לא דיברתי עלייך :wink: ואייל יהיה עד לכך, שלדוגמא מעולם לא הייתה לי GTI, ולכן מעולם לא כתבתי תגובה שלילית או

נתתי ביקורת על הרכב מסוג זה. אבל אנשים שפוסלים ונותנים ביקורת לבעלי הרכבים או לאיתמר ולי הם מדברים שטויות. כן שטויות.

הדבר היחידי שמצאתי לשלילה ביאריס הוא באמת כמו שאייל אמר - אולי 30-40 כ"ס יותר (מפצה בעלויות דלק נמוכות), גיר מקוצר

מעט ואיכות בנייה מעט יותר טובה. לגבי נתון הישיבה הגבוהה, גם אותי הרתיע בהתחלה. מתרגלים, זאת לא MX5.

רכבי תפרנים?! אייל יש גם את הג'סטי. אין לזה סוף.

רכב יעודי לסטודנט ע"פ ראייתי הוא רכב בעל הוצאות אחזקה נמוכות ללא קשר לעלות הראשונית של הרכב.

לכן לסטודנט יש התאמות של רכבים לפי יכולת הרכישה שלו.

בעבר: יאריס TS , פולו GTI , לאון 4 20VT , קליאו ספורט MK1.

היום​: טסים לחו"ל כדי "לנהוג" מדי פעם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

:mm_yeah:

מסכים איתך לחלוטין וזה נכון באופן כללי לרוב הרכבים ולאו דווקא ליאריס TS.

אנשים לוקחים סיבוב של כמה דקות על רכב, קוראים חצי כתבה באוטו , רבע שרשור ב CF וחושבים שהם כבר יודעים ומכירים את הרכב מא' ועד ת'.

רק לאחר תקופה אינטימית עם הרכב לבד אפשר לדעת למה הוא מסוגל ומה החסרונות.

דבר ראשון זה לא "הכי" שהיה לי. וגם את 100 ומשהו הסוסים של היאריס ידעתי לנצל מהר והרבה ולא באיילון, להבדיל ממך.

נ.ב. טרם ראינו אותך ביום מסלול או בטיול, אולי אתה מתבייש ברפיסותך? או שזה בגלל שאתה שומר על הצמיגים? 8)

עם כמה שאתה אוהב את השורש ר.פ.ס , אתה יודע שאני כבר נוסע במשהו אחר לגמרי, לא? :)

את האימונים שלי אני מעדיף לעשות בפורום אחר של אנשים. כאלה שגם יודעים לפרגן,לצחוק ולהנות מהאירוע ולא רק לקנא,לשנוא ולחפש את השלילי.

הרי אתה מת שאני אסיים אחרי איזו קליאו כדי שתוכל לכתוב דברי חוכמה בפורומים... :D

למען האמת אני גם לא מתלהב יותר מדי לפרק את הרכב על מסלולים גרועים שזה המבחר שיש כרגע.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תזכיר לי על מה אתה נוהג עכשיו? או על איזו מפלצות ספורטיביות נהגת בעבר ?

לפי מה שאני זוכר הדבר הכי חזק ו/או ספורטיבי שהיה לך היתה יאריס TS מליסינג, לא ?

כלומר: אסכולת הדיבורים על רכבי על אבל נהיגה בהנעה אחורית פרימיטיבית של ברנדה משנות ה70 :)

זאת דוגמא טובה מאוד להתבטאות אומללה שלך.

מה הקשר בין עברו של רכב X בליסינג לדיון הזה.

ההודעות שלך עמוסות בעקיצות לא רלבנטיות.

אם אתה עושה דווקא, רק תגיד ונכניס אותך למעקב.

אם לא, תשנה בבקשה את דרכך.

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שאיתמר משלם ביוקר על כך שהוא סטודנט בב"ש

:-)

אני משלם טיפל'ה מעל 4K, לא משהו בשמיים.

ב-2 הפעמים בהם ביקרתי במורשה (הרצליה) שילמתי סכומים סבירים לגמרי ביחס לרכב בו אני נוהג ביומיום (ה-306 שהייתה לי לא עלתה הרבה פחות בביקורים).

מי שבוחר להמשיך לטפל במורשה, זוכה לקבל מחירים גבוהים יותר ממוסכים טובים אחרים, גם אם מדובר ביונדאי אקסנט פמלי או בכל רכב הנע בכבישי הארץ.

צר לי אם נשמעים בדבריי ניבים לא נאותים, פשוט נראה לי הזוי שאנשים שאינם מחזיקים בדבר כלשהו ניזונים משמועה רווחת או מרגישים צורך להתנגח במשהו שאין להם ניסיון איתו.

אין לי צורך להגן בחירוף נפש על המכונית שברשותי, היא נרכשה ע"מ לתת מענה לצרכיי האישיים והיא עושה את זה נהדר באופן המעשי והאמיתי מבלי להתבסס על שמועות או סיפורים שאנשים מפזרים ומטעים את ציבור הקוראים.

כשישתנה לי הצורך והדרישות הקיימות, הרכב יוחלף באחד אחר שיבצע את אותה משימה לשביעות רצוני, גם אם העלויות שלו יעלו יותר מרכבים אחרים ש"יכולים להוות פשרה".

אני בכלל רציתי GT, א"כ הפעלתי היגיון בריא וירדתי לקליאו S, לבסוף צצה משום מקום וללא כוונה תחילה היאריס TS והיום, שנה אחרי קבלת ההחלטה לרכישה- זהו אכן רכב ראוי לחובב נהיגה שמבלה את מירב זמנו בשולחן הלימודים לתואר קשה.

ה-GT (ואולי אפילו מיאטה, שלבטח תעלה סכומים גבוהים גם כן) יחכו בתורם.

אם כבר מדברים על פשרות, היאריס TS היא מעבר לפשרה מצויינת (יעידו על זה מי שנסה איתי ברכב בנסיעה לא שגרתית וקובץ העלויות שבמחשב שלי מיום הרכישה).

אייל, לא שמתי לב לניסוח הקודם.

מסכים עם דברייך.

(העיקר שהיום יש לך קארטינג :wink: )

יום טוב.

לא כל מי שחושב שהאוטו שלך לא משהו, חושב כך רק בשל העובדה שלדעתך הוא לא מכיר אותו כמוך. ולא שהוא רע, הוא אפילו נחמד, אבל הוא נורא יקר, זה הכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלו לא שיקולים של חובב רכב.

אני חושב שהתכוונת לומר "אלו לא שיקולים של חובב נהיגה".

סמנטיקה קלה, אך משמעות המשפט משתנה כליל.

אתה חובב נהיגה-יש מכוניות חזקות יותר, מאובזרות יותר עם התנהגות כביש פחות "קופצנית".

יגדיר בבקשה כבודו (ואנחנו מתעלמים כרגע מחוזק המנוע ואבזור כי זה לא מעניין חובב נהיגה) מהי התנהגות "קופצנית" בבקשה.

ברצינות, זהו מושג שקשה לי לעמוד על טיבו ועל קנקנו.

[FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B][COLOR=#696969]ACTION speaks LOUDER than WORDS[/COLOR][/B][/COLOR][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B]K[/B]eep [B]m[/B]e [B]c[/B]aged [B]a[/B]nd [B]f[/B]ree [B]t[/B]he [B]b[/B]east[/COLOR][/FONT] [COLOR=#f1f6f8][FONT=Verdana][COLOR=#000000][B]Jin Ba Ii Tai [/B]-[FONT=Book Antiqua] [URL="http://www.youtube.com/watch?v=cVarDBb199M&feature=player_embedded"]Fast[/URL] in, [URL="http://www.youtube.com/watch?v=CyDykQWck74&ob=av3e"]Drift[/URL] out[/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כל מי שחושב שהאוטו שלך לא משהו, חושב כך רק בשל העובדה שלדעתך הוא לא מכיר אותו כמוך. ולא שהוא רע, הוא אפילו נחמד, אבל הוא נורא יקר, זה הכל.

רועי, מעולם לא טענתי שהיאריס זולה!

באופן כללי אפשר להגיד את זה על כל רכב שנמכר ב-130% מס ומחירו נגרר כרכב משומש לאורך השנים.

אני גם לא טוען חלילה שמי שאינו אוהב את היאריס או לטעמו הרכב לא שווה את מחירו, הוא מי שאינו בר ניסיון או אינו מכיר את הרכב.

אני כן חושב שדעה צריכה להיות עניינית, הן מבחינת ניתוח יכולת של הרכב (אם קיים הניסיון המתאים עם הרכב) והן מבחינת השוואת חלופות לפי אותם דרישות.

אפרופו חלופות- ציינתי בשרשור מספר רב של חלופות שהיו נכנסות לי היטב בתקציב (שהיה אף גבוה בהרבה מרכישת היאריס TS) שרובן ככולן מייצגות רכב ספורטיבי יותר, חזק יותר ומכוייל יותר לתחביב היקר שבחרתי לעצמי בחיים.

העובדות האמיתיות של היאריס TS כרכב, שהוצגו ע"י איתמר, על ידי וע"י בעלים נוספים של הרכב הנ"ל יכולים להסביר היטב את השיקול לרכוש דווקא יאריס TS , על אף מחיר הרכישה היקר שלה.

יום טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5049 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...