Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב תקוע בצומת מרכזי, אף אחד לא עצר לעזור.

ExoduS
שימו לב! השרשור הזה בן 5140 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היום הלכתי ברגל לבנק.

מיהרתי כי לבנקים יש נטיה לסגור בצהריים ולי יש נטיה לדחות דברים עד הסוף.

באחת הצמתים העמוסים בנתניה עמדתי במעבר החציה והמתנתי לאור ירוק כשבצד השני לקשיש עם מרסדס ישנה (אך שמורה מאוד) נכבה המנוע כאשר האור התחלף לירוק.

הוא ניסה להניע אך ללא הועיל, בנתיים, בגלל שהוא חסם נתיב שלם ציבור הנהגים התחיל להתעצבן, נהגי מוניות עצרו ועשו תנועות זועמות עם הידיים, בחורה בעלת מימדים גדולים בסיאט לאון עקפה באגרסיביות תוך כדי עליה על המדרכה והולכי רגל שהלכו מאחוריו במעבר החציה התעלמו לגמרי מהבעיה שנוצרה במקום.

שוב אור אדום, דממה.

אני מתקרב עוד קצת למקום האירוע וממתין שזרם המכוניות מולי יפסק כדי שאוכל לעזור לישיש יחד עם עוד הולכי רגל שבטח בשלב זה כבר הבינו שיש פה בעיה.

עוברת דקה ואף אחד לא בא לעזור! הולכי רגל במעבר החציה מקיפים את המרסדס מכל הכיוונים ואף אחד לא שואל כלום! כולם שומעים שהוא מנסה להניע את האוטו ולא מצליח ולאף אחד לא אכפת. בחור ענק מימדים עם ידיים של מתאבק גרוזיני זורק מבט לעבר הרכב התקוע וממשיך בשלו. אני בכלל לא מדבר על הנהגים שממשיכים לעקוף בלי למצמץ תוך כדי סיכון הסביבה.

סוף סוף הגעתי לרכב התקוע, נסיון לניע לא הניב פירות ולכן המלצתי שנדחוף את האוטו לצד השני של הצומת הגדול.

כמובן שישיש עם מקל הליכה לא יהווה תרומה גדולה מדי למאמץ המלחמתי ולכן הוא הופקד על ההגה בזמן שאני אדחוף את המרסדס הענקית מאחור (בעליה!!!).

מבט לימין, מבט לשמאל, אנשים ממשיכים ללכת, לשבת על ספסלים, לשבת באוטו, כולם רואים ואף אחד לא מזיז את התחת המז***ן שלו כדי לעזור וככה מצאתי את עצמי דוחף מרסדס ענקית במעלה עליה לבד, מזל שיש חדר כושר.

לא פתחתי את הנושא כדי לשמוע איזה נחמד אני, פתחתי כי אתמול היה יום העצמאות ושילשום יום הזיכרון, ימים שאמורים לגבש את אזרחי המדינה, להזכיר להם לשם מה לחמו ולשם מה נפלו יקיריהם.

אז כנראה שהם נפלו כדי שכל אחד ידאג לתחת שלו, אפילו אם יקח לו בדיוק חצי דקה לעזור, הוא עדיין ידאג לתחת שלו בלבד.

איך אף אחד מהחבר'ה הצעירים שעברו לא חשבו מה היה קורה אם זה היה סבא או אבא שלהם?

אגב, שלא תחשבו שהמצב חרבאנה רק בארץ, בהולנד ראיתי אדם נדקר ברכבת התחתית ואנשים פשוט מדלגים מעליו באלגנטיות של בלרינה. מכרים מספרים שהמצב באנגליה אפילו יותר גרוע.

אז תעשו טובה, תעבירו את המסר הלאה, הרי הכל עניין של חינוך, לא ביקשתי לקפוץ על רימון חיי או ליפול על גדר תייל כדי שאחרים יוכלו לעבור, רק ביקשתי להוציא את הראש מהתחת, גם ככה בסוף מספיקים לבנק.

כבר לא בן 12 ועדיין מאמין באלוהים? מזל טוב, גם לך יש חבר דמיוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרי הכל עניין של חינוך

סיכמת את כל מה שרשמת פה, הכל עניין של חינוך.

איך שהבן אדם ייחנך בבית, ככה הוא התנהג בחוץ.

ואל תגידו "הבית ספר הורס את הילד" וכל השטויות האלה.

הילד עד גיל 7 (עד שהוא הולך לבית ספר) מקבל חינוך בבית ורוב הזמן נמצא בבית, אז החינוך הביתי משפיע ועוזר.

וכמובן בשלב יותר מאוחר בצבא, הבן אדם נהיה יותר בוגר, משכיל ואמור לעשות איזה סוויץ' במוח, לראות דבר כזה ולעזור.

חבל באמת שזה קורה לנו.

וטוב שהדגשת שדבר כזה קורה גם בהולנד ואנגליה, כי אחרת אנשים היו מתחילים להגיד "רק בישראל זה קורה".

Kia Sportage, 2014 

Mazda 3,  2010

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד, אני מצדיע לך.אני הייתי נוהג באותה הדרך.בוא אני אגיד לך מדוע רוב האנשים התעלמו. הם פשוט אמרו לעצמם: "מה אני פראייר שאני אלך לעזור לו? אין לי זמן, אין לי כוח ובין כה לא יצא לי מזה כלום, שמישהו אחר יעזור, הרי אף אחד לא מצפה ממני להושיע".

Twincharger Stratified Injection

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד, אני מצדיע לך.אני הייתי נוהג באותה הדרך.בוא אני אגיד לך מדוע רוב האנשים התעלמו. הם פשוט אמרו לעצמם: "מה אני פראייר שאני אלך לעזור לו? אין לי זמן, אין לי כוח ובין כה לא יצא לי מזה כלום, שמישהו אחר יעזור, הרי אף אחד לא מצפה ממני להושיע".

יש בזה משהו אבל בוא לא ניסחף.

רוב האנשים אומרים לעצמם, מה אני לא מכונאי, מסכן, אולי יעבור איזה "אחד שמבין"...

אני בטוח שלא חושבים אפילו על האופציה לדחוף.

אמנם אם רואים אדם אחד נאבק בלדחוף רכב, זה כבר ממש מוזר שלא עוזרים.

באזור שלי אין דבר כזה. עוד כילד אני זוכר אדם אחד שנתקע, בא אחד ועוד אחד ועוד אחד. פתאום 5 אנשים דוחפים את האוטו.

זה ככה עד היום לדעתי.

וכל הכבוד לך !

ומה קרה בסוף? הניע ?!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז זהו, שלא. היום כל אחד לעצמו.

כמו שפעם היו קמים באוטובוס לזקנים, מוגבלים, לנשים בהריון ועוד. היום הזקן יכול להימרח על הרצפה ולאף אחד לא יהיה אכפת.

היום כולם ממהרים וממהרות, אין זמן להסתכל ימינה או שמאלה, אין זמן לחיוך קטן עזרה או השטת יד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"האחד" אני לא חושב שאנשים לא עזרו כי הם לא רצו לצאת פריירים, הם פשוט היו בטוחים שמישהו אחר יעשה את זה.

אני דיי בטוח שהיו אנשים שהסתכלו וחשבו לעצמם "למה אף אחד לא עוזר לו!?" במקום לבוא ולעזור.

V8, לא יודע אם הניע בסוף, כמו שאמרתי, מיהרתי לבנק אז לא נשארתי לגלות :) בדרך חזרה הוא כבר לא היה שם.

אגב, כשעברנו את הצומת עצרה צדיקה אחת בסדום ושאלה אם הוא צריך כבלים.

כבר לא בן 12 ועדיין מאמין באלוהים? מזל טוב, גם לך יש חבר דמיוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1) כל הכבוד!

2) אני מחזיק בדעה שככל שעוברים השנים אנשים במדינה הופכים יותר ויותר אפטים לאחר ובכלל, החינוך של הדורות הקודמים שהקימו את המדינה הזאת ואלו שטיפחו אותה כבר לא קיים.

החינוך של הנוער היום הוא נוראי, אנשים מבוגרים יותר כבר נכנעו (או לעולם לא היו נגד) לדפוס הזה של אגואיסטיות וזה מעציב מאוד.

כל התירוצים האלה של מדינה לחוצה, במלחמה מתמדת, קרב הישרדות לאומי מתמיד ושאר ירקות הם לא ערבון למה שאנחנו רואים ברחובות.

זה מתחיל בחינוך הבית, מגיע מיידית לצבא המשתמטים וממשיך הלאה לאנשים שאפילו לא יעזרו לזקנה לחצות את הכביש או להרים שקיות לדירתה.

לפעמים זה לא נתפס לי הזלזול הזה באחר ועל אחת כמה וכמה הזלזול באוכלוסיה המזדקנת/נכה.

מזכיר לי- לפני כחצי שנה בהיותי עומד ברמזור אדום לפניה שמאלה אני מבחין ברוכב אופניים חוצפן שלא יכל לחכות 0.20 שניות והיה חייב "לדרוש" את זכות הקדימה שלו במעבר חציה למרות שראה היטב כי אישה מבוגרת מאוד מתקרבת כבר להשתלבות על המעבר חציה.

גנב הבחור (שוב, אידיוט, גם אם מגיע לו זכות קדימה, אפשר להפעיל שיקול דעת גם אם סתם מדובר ברכב שמגיע מהר ולאוו דווקא זקנה מבוגרת) את מעבר החציה עם אופניו והגברת פגעה קלות בגלגל אופניו וגרמה לו למעוד וכמעט ליפול.

עצרה הגברת מיד לאחר מכן להבין מה קרה וזכתה לקבל דפיקות יד חזקות ובלתי פוסקות על רכבה, בעיטות לדלת הרכב וקללות של ברברים.

לאחר 10 שניות שנראו כמו שעתיים שבהם לא חדל, פתחתי את חלון הנהג (ואני עדיין עומד באדום) וצעקתי לעברו שאם הוא לא עוזב אותה מיד אני רץ אליו ושובר לו את הפנים (כן, יש לי פתיל קצר ובמקרה של זלזול כזה אני לא מוצא רחמים), שאגתי! הבחור עזב אותה והמשיך לדרכו.

פניה ההמומות והכואבות של הזקנה אמרו הכל, היא עמדה עוד כמה שניות וזחלה משם לאיטה להמשך הדרך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מזמן קרה לי מקרה שראיתי רכב שנתקע באמצע הפרסה ברחוב די מסוכן בחיפה וחסם את הנתיב שלו ואת הנתיב הנגדי-חלקית. אפילו זה לא הניע מישהו לעזור לו עם הרכב.

הייתי במשמרת בעבודה ולמרות זאת עצרתי את הקטנוע ודחפתי את הרכב עד שהוא הצליח להניע...מה שכן הבן אדם לא אמר אפילו תודה, נו טוב....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

..מה שכן הבן אדם לא אמר אפילו תודה, נו טוב....

גם כאלו יש והוא לבטח מאותם אלה שלא היו עושים את אותו הדבר בשבילך אם המקרה היה הפוך (ובטח לא עוזרים לקשיש שנתקע עם רכבו בצומת מסוכן).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכלתי לכתוב סיפורים מכאן ועד הודעה חדשה על כמה ההתנהגות של עמך ישראל מזעזעת. מצד שני, יכלתי גם לכתוב על כל מיני מקרים שבהם עזרתי לסתם אנשים במצוקה שראיתי בדרך, אבל אז זה כבר לא היה מתן בסתר.

במקום שני אלה, אני מעדיף לכתוב דווקא על עזרה לא צפויה שאני קיבלתי:

לפני כשנה וחצי נסעתי עם הקטנוע שלי על כביש החוף. לא רחוק ממחלף פולג פתאום זיהיתי שיש לי תקר בגלגל האחורי.

כאן המקום להזכיר שבאותה תקופה עדיין רכבתי על וספה, שכידוע מצויידת בגלגל רזרבי. הבעיה היא שלא היה מפתח ברגים או חומר נגד תקרים, וממילא הוריי גרים במרחק לא גדול משם.

התחלתי לעשות את דרכי על שולי הכביש, רחוק ככל האפשר מהתנועה שמימיני. לפתע עצרה משאית חלוקה של (נדמה לי) יקבי ברקן מלפני. הנהג כלל לא דיבר איתי, אלא רק ניגש לאחורי המשאית, הוריד את פלטפורמת ההעמסה ושאל אותי לאן אני צריך להגיע.

אמרתי לו שאני בדרך לפולג, והמלאך הזה פשוט לקח אותי עד הפתח של בית הוריי.

כמובן שהודיתי לו על המעשה המופלא והלא מובן מאליו שעשה, אבל אנצל את ההזדמנות שכתבתי את הסיפור כדי להודות לו שוב במידה והוא קורא את זה. זה הישראלי היפה בהתגלמותו!

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם רוצה לכתוב שלפני כמה שנים (משהו כמו 8-9 שנים אחורה) נסענו (כל המשפחה) לאיזה מקום ובדרך נקתענו עם תקר.

כל הכלים היו אבל הבורג המזורגג לא רצה להיפתח וככה נתקענו כמעט חצי שעה בלי יכולת לזוז. פתאום עוצר איזה אדם ושואל על פשר הבעיה. לאחר ששמע ניגש לרכבו והוציא סט כלים חדש לגמרי ובחיוך אמר "אתמול היה לי יומהולדת- קיבלתי את זה במתנה עכשיו אפשר לבדוק כמה זה טוב".

הסתבר שהסט הזה אכן סט טוב- די בקלות החלפנו את הגלגל והמשכנו בדרך (כמובן לא לפני שהודנו לו מאוד כי רק בזכותו הצלחנו להמשיך בנסיעה).

לפעמים כן יש אנשים טובים בדרך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני משתדל לעזור.

אבל אני יכול לספר שקרה לי פעם אחת שנסעתי על כביש 4 דרומה ובדיוק במחלף מורשה ראיתי אופנוען מחליק בדיוק בעיקול ימינה לכיוון כביש 5 מערבה.

לא יכולתי לעצור כי כבר עברתי את הצומת.

די בניתי על העובדה שמישהו יעזור לו בסיבוב , כי התקשרתי למד"א ולא ענו לי לפחות 15 דקות התייאשתי וניתקתי.

ובדיעבד אני לא חושב שהייתי יכול לעשות יותר מזה.

*הערה הוא לא פגע בכלום פשוט החליק עם האופנוע על הכביש ,וכן בתור בעל אופנוע לשעבר אני מכיר שזה כואב.

טוב שם טוב משמן טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אנשים בהמות ויש אנשים טובים. כבר יצא לי לעצור באיילון ביום שישי בצהריים לעזור לנהגת שנתקעה עם תינוק באוטו בנתיב האמצעי ועוד לחטוף צעקות ואיומים משוטר שחלף שם שהרכב שלי חונה על השוליים ויצא לי להיתקל באנשים שלקחו אותי ברכבם הפרטי ביום שבת בצהריים ממחלף גהה ליפו עם גלגל מפונצ'ר (פנצ'ר שני בנסיעה אחת. ניסיתי לעצור מונית ומישהו עצר לי) ובחזרה ללא תמורה.

אישית לא מסתכל על אחרים מה הם עושים אלא עושה את מה שאני מאמין שצריך לעשות. אם כל אחד יעשה קצת ניצור נורמה של עזרה הדדית.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...