Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם למישהו יש ניסיון בהורדת דמי ניהול של קרן פנסיה?

איתן_כ
שימו לב! השרשור הזה בן 4157 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

באותו נושא אבל עם מטרה אחרת:

יש לי קרן פנסיה במנורה מבטחים. מופרש לשם סכום מהמשכורת במשך כ-5 שנים. בקרוב אני חוזר לחו"ל לתקופה ארוכה ומעוניין להוציא את הכסף הנ"ל. איך ניתן לבצע את החישוב כמה אני אקבל בסופו של דבר (נטו) ואיך כל זה מתבצע ?

אינני מועניין להקפיא את הקרן כי אני צריך את הכסף הנ"ל.

השאלה היא מה הסיטואציה ומאיפה אתה רוצה למשוך. אם פוטרת או התפטרת ואתה מדבר על משיכת מה שהצטבר בפיצויים - אתה יכול בקלות לפדות את הסכום עד תקרת המס בלי לשלם אגורה מס.

ממש לא מזמן השלמתי תהליך כזה ואם יש לך שאלות, אתה מוזמן.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גיליתי שאני משלם לקרן מקפת את המקסימום ( 6% מההפקדות ו- 0.5% מהצבירה) בעוד שלאיגוד המקצועי לו אני שייך יש הסכם של 2% ו- 0.25%.

אני מפקיד כבר יותר מ 8 שנים ובכוונתי להוריד את האחוזים וגם לדרוש חזרה רטרואקטיבית חזרה את כל ההפרשים - ובמידה ולא לעבור קרן.

האם מישהו התנסה במאבק כזה?

מנסיון, הקרנות הגדולות כמו מקפת, לא נוטות לוותר, גם אם תעזוב. מצד שני, הם יכבדו להבא הסכם עם האיגוד המקצועי שלך.

אפשר לעבור לקרן קטנה וחלק מהם יתנו לך תנאים זהים. כדאי לעבור כי אולי אז מקפת תחזיר לך חלק מהרטרואקטיבי.

.

(אגב, במקרה שלי מדובר על ביטוח מנהלים, ולא על קרן פנסיה, אבל אני מניח שהעקרון זהה)

זה לא ממש זהה. אם אני לא טועה משרד האוצר עדיין עובד על רפורמה שבמסגרתה ניתן יהיה לעבור מביטוח מנהלים (עמלות גבוהות) לקרן פנסיה (עמלות נמוכות יחסית). תברר באתר של משרד האוצר. כשתהיה אפשרות כזו, אני מציע לך לעבור במהירות.

אגב אם מישהו כבר הרים את הנושא יש למישהו סוכן ביטוח "אמין" שאפשר להתייעץ איתו ואולי להעביר אליו את הפוליסות שלי ?

מנסיון, עדיף לדבר ישירות עם קרן הפנסיה.

יש לי קרן פנסיה במנורה מבטחים. מופרש לשם סכום מהמשכורת במשך כ-5 שנים. בקרוב אני חוזר לחו"ל לתקופה ארוכה ומעוניין להוציא את הכסף הנ"ל.

אל תמשוך את הכסף הזה. אם תשאיר אותו תקבל בסופו של דבר פי כמה ממה שתקבל עכשיו. תנסה למצוא מימון אחר.

ומקום העבודה לא מוכנים בשום אופן שהיא לא תעבוד מול הסוכנות.

יש דרך שאולי תעקוף את הבעיה. תגיד לכלל מי סוכן הביטוח של המעביד ותחתום ישירות מול כלל . אח"כ תביא את החוזה לסוכן הביטוח או לכ"א בחברה שלך.

כפי שכתבו לך החברה חיבת לאפשר לך לבחור לפי רצונך אבל כדי לא להתחיל בהליכים תעקוף כך את הבעיה.

סוכן הביטוח ירויח , אבל פחות מאשר בסידור הרגיל שלהם.

אם גם פה המעביד \ סוכן יסרב לממש את החוזה, אז קל יהיה להתלונן ולזכות בהליכים.

בהרבה מקרים סוכן הביטוח נותן מהצד לפקידי כ"א. אולי אתה \ אשתך יכולים לדבר עם דרג יותר בכיר אצל המעביד ולהסביר לו את הבעיה. יתכן שההנהלה לא מודעת לתרגיל הזה של כ"א עם סוכן הביטוח.

בהצלחה

יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

עדכון עם הפי אנד:

פניתי לקרן פנסיה אחרת, קיבלתי הצעה עם דמי ניהול מינימלים. נכנסתי לאתר האינטרנט של הקרן הנוכחית וכתבתי שאני מבקש לעבור לקרן אחרת. אחרי יומיים חוזר אליי נציג ואפילו לא הייתי צריך להתמקח. הוא רק ביקש את המייל שלי בשביל לשלוח לי אישור על הורדת דמי הניהול למינימום.

מסקנה 1: אל תסמכו על סוכנויות הביטוח, יש להם אינטרסים שאתם לא יודעים - פנו ישירות לקרן פנסיה / ביטוח מנהלים. אחרי שסוכנות הביטוח שעובדת עם מקום העבודה שלי נפנפה אותי ב"לא ניתן להוריד את דמי הניהול" (והם הולכים לחטוף על זה, אני לא עובד זוטר) פניתי ישירות לקרן וקיבלתי מה שרציתי.

מסקנה 2: נכתב פה בפליאה על אנשים שקונים אוטו ללא נסיעת מבחן. עם החסכון בדמי הניהול אני אוכל בגיל הפרישה לקנות הרבה יותר ממכונית אחת (בתשלומים כמובן... היום הכל הולך לקיצבה ולא ניתן למשוך במכה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...
עדכון עם הפי אנד:

פניתי לקרן פנסיה אחרת, קיבלתי הצעה עם דמי ניהול מינימלים. נכנסתי לאתר האינטרנט של הקרן הנוכחית וכתבתי שאני מבקש לעבור לקרן אחרת. אחרי יומיים חוזר אליי נציג ואפילו לא הייתי צריך להתמקח. הוא רק ביקש את המייל שלי בשביל לשלוח לי אישור על הורדת דמי הניהול למינימום.

מסקנה 1: אל תסמכו על סוכנויות הביטוח, יש להם אינטרסים שאתם לא יודעים - פנו ישירות לקרן פנסיה / ביטוח מנהלים. אחרי שסוכנות הביטוח שעובדת עם מקום העבודה שלי נפנפה אותי ב"לא ניתן להוריד את דמי הניהול" (והם הולכים לחטוף על זה, אני לא עובד זוטר) פניתי ישירות לקרן וקיבלתי מה שרציתי.

מסקנה 2: נכתב פה בפליאה על אנשים שקונים אוטו ללא נסיעת מבחן. עם החסכון בדמי הניהול אני אוכל בגיל הפרישה לקנות הרבה יותר ממכונית אחת (בתשלומים כמובן... היום הכל הולך לקיצבה ולא ניתן למשוך במכה).

אהלן איתן,

אני יודע שהנושא נכתב לפני כשנה אבל אני נמצא בסיטואציה דומה וסון הביטוח שעובד מול החברה שלי מוליך אותי שולל כבר כמעט שנה.

אשמח לדעת מאיזה קרן קרן קיבלת דמי ניהול מינימליים וכמה? אני רוצה לנסות את התרגיל שעשית :-)

תודה מראש,

רונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנצל את השרשור לדון על דמי ניהול לקרן השתלמות.

פניתי לאלטשולר שחם (שמנהלים את ההשתלמות שלי) כדי להוריד את דמי הניהול. מתחת ל 1% זה מה שאני רוצה.

התקשר אליי סוכן הביטוח שלי(!) שבכלל לא היה בלופ וטוען שאני עושה טעות וכו'... יש לי תחושה שהוא לא נקי מאינטרס.

כמובן שאני יכול להעביר את קרן ההשתלמות לאן שארצה, שווה בשביל כמה עשריות אחוז ?

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנצל את השרשור לדון על דמי ניהול לקרן השתלמות.

פניתי לאלטשולר שחם (שמנהלים את ההשתלמות שלי) כדי להוריד את דמי הניהול. מתחת ל 1% זה מה שאני רוצה.

התקשר אליי סוכן הביטוח שלי(!) שבכלל לא היה בלופ וטוען שאני עושה טעות וכו'... יש לי תחושה שהוא לא נקי מאינטרס.

כמובן שאני יכול להעביר את קרן ההשתלמות לאן שארצה, שווה בשביל כמה עשריות אחוז ?

כן, אם אתה חוסך כחצי אחוז, זה המון כסף יחסית למאמץ המועט שאתה משקיע.

עוד יותר חשוב, האם הקרן שלך מספיק טובה?

קרא שרשורים אחרים, כולל את

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=397507

כולל עצות (גם שלי) לגבי קרנות כדאיות.

בהצלחה

יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, אבל באלטשולר אני משלם %1.2 והתשואות במסלול הסטנדרטי (אגח עם כ30% מנייתי) יפות בהחלט, בילון לפידות כתוב שהם לוקחים 1.5%

Sent from my Milestone

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחאה פסחה בינתיים על העלויות המוגזמות שלוקחות הקרנות השונות

נכון גם לבדוק מה הן נותנות בתמורה , אבל העבר לא בהכרח מעיד על העתיד.

עוד אחת מהטעויות מבית היוצר של נתניהו , שהביאה להפחתה משמעותית בפנסיה של האנשים

ואם פנסיה לא משחקים.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, אבל באלטשולר אני משלם %1.2 והתשואות במסלול הסטנדרטי (אגח עם כ30% מנייתי) יפות בהחלט, בילון לפידות כתוב שהם לוקחים 1.5%

מאוד כדאי לך לקבל הצעות של קרנות השתלמות אחרות, גם אם מטרתך היא להישאר באלטשולר. אם יאמינו שתעזוב אותם בגלל גובה דמי הניהול, תקבל הנחה יפה על מה שאתה משלם היום.

בהצלחה

יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

http://www.themarker.com/markets/1.1875948

דש איפקס משיק מסלול פנסיה בדמי ניהול מופחתים משמעותית

דמי הניהול על החיסכון וההפקדות יהיו 0.19%. החיסכון יכול להגיע לעשרות אלפי שקלים שיגדילו את הקצבה. דש תשווק את הקרן באופן ישיר ללקוחות - ללא סוכנים או משווקים

יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Sent from my Milestone

אני לקוח של אלטשולר ומשלם חצי אחוז פחות ממך.

קיבלתי את זה רק אחרי שדיברתי עם דש וכבר הייתי עם ניירות חתומים.

היהודים עם אופטימי, לפני שיודעים מה הגודל הם חותכים.

גילוי נאות - אני חבר במועדון פיאט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן. החלטתי לעזוב את המשווק הפנסיוני שעובד עם החברה שלנו ועברתי לעבוד ישירות עם קרנות ההשתלמות, קופ"ג חברת הביטוח מנהלים וקרנות הפנסיה.

התנאים שהשגתי בלי מאמץ מיותר (ובלי לעבור בפועל) הרבה יותר טובים ממה שהמשווק שאנחנו עובדים איתו השיג לי.

מרגיז. כנראה שצריך באמת להיפטר מכל השוקה למיניהם.

היהודים עם אופטימי, לפני שיודעים מה הגודל הם חותכים.

גילוי נאות - אני חבר במועדון פיאט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

http://www.themarker.com/markets/1.1875948

דש איפקס משיק מסלול פנסיה בדמי ניהול מופחתים משמעותית

דמי הניהול על החיסכון וההפקדות יהיו 0.19%. החיסכון יכול להגיע לעשרות אלפי שקלים שיגדילו את הקצבה. דש תשווק את הקרן באופן ישיר ללקוחות - ללא סוכנים או משווקים

3313309275.jpg

מצורפת גם הטבלה שהיתה בקישור המקורי. נראה לא רע שאפשר להרויח יותר מ 1000 ש"ח בשנה וכל זה בשיחת טלפון אחת.

יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...
המחאה פסחה בינתיים על העלויות המוגזמות שלוקחות הקרנות השונות

http://www.themarker.com/markets/1.1887862

"מנכ"ל חברת הביטוח מגדל ואחד ממנהלי חסכונות הפנסיה הגדולים במשק...הציע..., באופן תקדימי להחזיר את ניהול כספי הפנסיה של הציבור לרשותה של המדינה, ולהוציא את הכסף הנחסך למיקור חוץ אצל הגופים המוסדיים.

"במקום ש-17 חברות ינהלו מערכות מחשוב מסורבלות - המדינה יכולה לנהל את הפנסיה בעצמה", אמר כהן. "המדינה מחזיקה כבר כיום במערכת פנסיה שנקראת ביטוח לאומי. מבוטח שיגיע לגיל הפנסיה יוכל לקבל את הקצבה מהביטוח לאומי. המדינה תשלם את הפנסיה, ואנחנו ננהל את ההשקעות"

הרעיון מצוין, ויפתור את שוד הפנסיה הגדול החוסך לפנסיה יפנה למדינה, ולא לסוכן ביטוח מטעם המעביד שעושק אותו. המדינה תערוך מכרזים בין מנהלי השקעות ותציע כמה מסלולים לבחירת החוסך. בשיטה הזו העמלות יצטמצמו למינימום שיהיה ממש נמוך, כי לא יהיה צורך בכל אנשי השיווק שאוכלים אותנו.בכל זאת מפליא מדוע אומר זאת מנהל "מגדל" שתפסיד מכך. אולי מכיון שלקרן הפנסיה שלהם, מקפת, יש ביצועים בתחתית הטבלה.

יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...