Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צריכת דלק גבוהה ב מאזדה 3 . מוגזם .?

single_turbo
שימו לב! השרשור הזה בן 5197 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בוא לא נדבר על ההבדלים בין אירידיום לפלאג רגיל. במזדה 3 היצרן היפני קבע להשתמש במצת דנסו אירידיום SK16PR-E11 בלבד. פה בארץ חלק ממוסכי היבואן ,מוסכים רגילים וחברות הליסינג שמים פלאג רגיל דנסו K16PRU-11. אני בסה"כ אומר שצריך ללכת לפי הוראות היצרן ולשים את הפלאג שהיצרן קבע כי אם לא זה כן יפגע בביצועים ובצריכת הדלק ובמקרים חריגים יגרום לשריפת כוהלים וזו היתה כוונתי מלכתחילה.

אם מדובר באותו מצת מבחינת דירוג, רק ללא ציפוי, לא אמורה להיות בעיה.

איפה בכל זאת תתכן בעיה? כשהמצת יתיישן ולא יוחלף בזמן, כמו שמצת רגיל אמור להיות מוחלף, אזי יתכן כי ביצועי המנוע יפגעו וגם תצרוכת הדלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לידע כללי במזדה 3 לפי היצרן צריכים להיות פלגים אירידיום שמיועדים לעשות 120 אלף ק"מ. אך מעשית לרוב המזדות 3 שיצאו מחברות הליסינג שמו להם את הפלאג הרגיל (מוריד כ"ס מהמנוע ומעלה את צריכת הדלק) כמו כן יש נטייה לחלק ממוסכי שרות של מזדה להחליף את הפלאגים האלה לפני זמנם ולשים במקומם פלגים רגילים וזולים.

עצה לי לך בדוק האם ברכבך יש פלגים אירידיום (הפלאג הזה יחסית לא יקר נמכר בין 70 עד 100 ש"ח לפלאג). הפלאג הרגיל מוריד 3-5 כ"ס מהמנוע כמו כן מעלה את צריכת הדלק.

אין שום קשר בין צריכת דלק מוגזמת+ירידה בביצועי המנוע בגלל שימוש בפלג שאינו אירדיום.

יש ייצרנים שטוענים ששימוש בשמן 5W30 מפחית את צריכת הדלק וגם מוסיף 3-5 כ"ס, בדיקה שלא נעשתה בתנאי מעבדה לא שווה כלום.

אצל הייצרן VAG הפלג נקרא LONG LIFE ואין חובה להשתמש איתו מכיוון שקיימים כ-3 סוגי מצתים המתאימים למנוע מסויים ומק"ט ייצרן והמוסך ראשי לבחור.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן טיפולים בזמן ונהיגה רגועה תשפר מאוד את בעיית הדלק במאזדה 3 שלך!!

ותמיד אני אומר הלוואי שהצרות והבעיות ברכב יהיה צריכת דלק!8)

SUZUKI JIMNY

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מדובר באותו מצת מבחינת דירוג, רק ללא ציפוי, לא אמורה להיות בעיה.

איפה בכל זאת תתכן בעיה? כשהמצת יתיישן ולא יוחלף בזמן, כמו שמצת רגיל אמור להיות מוחלף, אזי יתכן כי ביצועי המנוע יפגעו וגם תצרוכת הדלק.

כשמטפלים ברכב יש לדבוק בהוראות יצרן (ולא לכופף את זה איך שבא לנו). אם היצרן אמר לשים שמן חצי סינטטי אז שמים אם אמר לשים סינטטי מלא אז שמים כך גם לגבי צמיגותו.

יש לקיים את הוראות היצרן לגבי החלפים אחד לאחד.

אם היצרן קבע לשים פלאג מסוים בעל מק"ט מסוים שמים אותו. אם ההוראה היא לשים פלאג אירידיום ללא שום אופציה אחרת אז שמים אירידיום.

אם היצרן קבע שניתן לשים פלאג רגיל או פלאג אירידיום אז האופציה של פלאג זול עומדת בפנינו.

מה שאני אמרתי שבמאזדה 3 לפי היצרן בחו"ל (זה כתוב בספר הנהג באנגלית) וגם לפי אודוטדה וגם לפי יבואני הפלאגים למזדה 3 לכל דגמיה קיימת אופציה של פלאג אירידיום בלבד (והוא לא כ"כ יקר).

בתור מכונאי אני לא מתבייש לפתוח ספר רכב כדי לראות מה היצרן המליץ להשתמש ואם אין ספר רכב אני פותח אוטודטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה אפשר להשיג את אוטו-דטה? יש להם אתר או משהו?

יש שם מפרטים טכניים?

בפאביה המגבים אפילו לא צריכים לעבוד, הם לא מנגבים את הטיפות אלא מפחידים אותן
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד לא מתווכח איתך שמומלץ להרכיב פלגים לפי המלצות הייצרן. אבל בתור מכונאי עלייך היה לדעת שפלגים מסוג אירדיום לא מורידים את צריכת הדלק או מעלים את הספק המנוע לעומת פלגים מתאימים שאינם אירדיום.

דרך אגב על איזה קוד מנוע ונפח מנוע מדובר כאן ?

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5197 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...