Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יש לי 206 XS מעוניין לקנות SEAT FR חדשה מה אתם אומרים ?

Elad Ber
שימו לב! השרשור הזה בן 6473 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי 206 שנת 2003, אני מעוניין להחליף אותה ברכב חדש האם הסיאט איביזה FR שווה החלפה ?

אני אוהב גם מהירות אבל חשוב מאוד ההתנהגות של הרכב על הכביש. מבחינה מכנית ומבחינת מחשב רכב וטיפולים האם יש הבדלים רציניים בין השתיים. ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעקרון ההגה של הסיאט לא מתקשר, אבל האוטו אוחז מצוין, וה-150 כ"ס בעזרת צ'יפ מע' ניהול מנוע זול לקניה הופכים ל-170/180 בקלות.

כמו כן מנוע ה20VT של VAG הוא מנוע מאוד מוצלח שיכול לעמוד בהספקים גבוהים בלי חיזוקים, כך שאם אתה מתכנן בעתיד לשפר את הרכב מבחינת ביצועים, אפשר לעשות אותה מאוד חזקה בעלויות זניחות יחסית.

כמו כן, אנשים אשר שיפרו את שילדת האיביזה (בולמים ספורטיביים, הנמכות וחמוצים) הצליחו להוציא ממנה גם כן מכונת סיבובים טובה מאוד.

ספר לנו מה אתה מחפש ברכב שלך שנוכל לייעץ לך על הרכב שהכי מתאים לך, נשמע שהאיביזה מתאימה לך, אבל תספר לנו מה העדיפויות שלך בנהיגה (נגיד להיכנס לסיבוב מהיר ולצאת בהחלקה מהנה ונשלטת או פשוט שאתה לוחץ על הגז האוטו טס לך קדימה ונדבק בסיבובים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי הסיאט הרבה יותר חזקה מה 206 XS ותהווה בשבילך שיפור משמעותי אבל גם במחיר :x

בקיצור אוטו טוב מה הטווח מחירים שלך אני יגיד לך איזה עוד אופציות טובות יש לך לדעתי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעקרון ההגה של הסיאט לא מתקשר, אבל האוטו אוחז מצוין, וה-150 כ"ס בעזרת צ'יפ מע' ניהול מנוע זול לקניה הופכים ל-170/180 בקלות.

כמו כן מנוע ה20VT של VAG הוא מנוע מאוד מוצלח שיכול לעמוד בהספקים גבוהים בלי חיזוקים, כך שאם אתה מתכנן בעתיד לשפר את הרכב מבחינת ביצועים, אפשר לעשות אותה מאוד חזקה בעלויות זניחות יחסית.

כמו כן, אנשים אשר שיפרו את שילדת האיביזה (בולמים ספורטיביים, הנמכות וחמוצים) הצליחו להוציא ממנה גם כן מכונת סיבובים טובה מאוד.

ספר לנו מה אתה מחפש ברכב שלך שנוכל לייעץ לך על הרכב שהכי מתאים לך, נשמע שהאיביזה מתאימה לך, אבל תספר לנו מה העדיפויות שלך בנהיגה (נגיד להיכנס לסיבוב מהיר ולצאת בהחלקה מהנה ונשלטת או פשוט שאתה לוחץ על הגז האוטו טס לך קדימה ונדבק בסיבובים).

צודק ברוב אך לא מבין איך מדבריו משתמע שהאיביזה מתאימה לו?

206 xs אם כל הכבוד כלל לא מתקרב לסיאט.

המעבר לסיאט בעיני משמעותי מאוד ההבדלים עצומים ואם אתה חסר ניסיון או חושש מרכבים לא סלחנים זה לא הרכב בשבילך.

אני יודע שאני קצת מגזים אבל נמאס לשמוע כל שבוע על תאונות של איביזות טורבות וכו!

מעבר לכך אם אתה כל כך מעוניין בשדרוג תשווה את האיביזה fr לפגו 206 גי טי אי שבעיני עדיפה.

proud to be a mini 2006 owner

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אוהב גם מהירות אבל חשוב מאוד ההתנהגות של הרכב על הכביש. ?

יניב- לשאלתך, הבחור ציין שהוא אוהב מהירויות, וגם כן התנהגות כביש.

הוא שם דגש על המהירות לכן היא מתאימה לו לפי דעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל מה הכוונה רכב סלחני? נהג שמתכוון לקנות רכב חזק צריך לדעת שהוא צריך גם להשתלט עליו.

או לפחות להתרגל לרכב ורק לאחר מכן להשאיר סימני צמיגים על הכביש.

אני מאמין שהמעבר מ206 מפנקת ונוחה לסיאט עצבנית וחזקה ילווה בהמון חוסר נחת וכאב ראש,האם נהגת נסיעת מבחן ב FR ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי 206 שנת 2003, אני מעוניין להחליף אותה ברכב חדש האם הסיאט איביזה FR שווה החלפה ?

אני אוהב גם מהירות אבל חשוב מאוד ההתנהגות של הרכב על הכביש. מבחינה מכנית ומבחינת מחשב רכב וטיפולים האם יש הבדלים רציניים בין השתיים. ?

שווה החלפה? תלוי מה אתה מחפש. נוחות? לא. מהירות וכוח? כן. ראה תשובות מפורטות יותר למעלה.

האם יש הבדלים לגבי מכניקה ומחשב רכב? זו באמת שאלה רצינית? אם כן אז 206 זה מחשב בשפת קובול ו- FR בשפת פורטרן. אגב, אני זוכר דווקא שמחשבי ה- 206 היו מידי פעם שובקים חיים ומדוממים את הרכב באמצע נסיעה על האיילון, אבל לא רלבנטי כעת. בטח יצא מאז עדכון לקובול.

מצטער, אבל השאלה הלא ממוקדת גררה אותי לתשובה עוד פחות ממוקדת. למיטב ידיעתי הרכבים הללו לא חולקים מחשב ו/או מכלולים מכניים משמעותיים (אם בכלל).

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איביזה - מהירה יותר מה-206, מהנה פחות לנהיגה לנהג הספורטיבי. עלויות אחזקה גבוהות יותר מה-206. אם יש שאלות נוספות - נא למקד.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכל חברי המלומדים, שאלה לי אליכם...

עד לפני שנה הניסיון שלי בנהיגה היה בעיקר על מיצובישי לאנסר שנת 92 (70,000ק"מ), קאיה ספיה 98, וניסאן אלמרה שנת 2002/2005. אני רק רוצה לציין שאני בן 24 והוצאתי רישיון רק בגיל 18, ככה "שהניסיון" שלי הוא בקושי בקושי 6 שנים, ואני בטח לא מתיימר להיות שומאכר, או אפילו מבין גדול במכוניות. לפני שנה החלטתי לקנות איביזה קופרה 180 כ"ס, וכולם פה בפורום (כך גם בפורומים אחרים) הזהירו כמו היום שהמכונית מסוכנת, בסיבוב הראשון אני אסיים "על העמוד", ולנהג חסר ניסיון כמוני זה דיי משתווה להתאבדות. נביאי זעם ואחיתופל היו אותם אנשים. אז כמו היום אני מאמין כי לא המכונית הורגת, וגם לא חוסר והעדר ניסיון, אלא מה שהורג זה הבן-אדם, הרצון לרייסים, להתלהב, להשוויץ, להוכיח, להראות להוא מימין שאכף... אם נוסעים 100+ במחלף פיתוח לא משנה באיזה רכב אותו ילד יימצא את עצמו על הכביש, ומי קבע שסיאט קופרה לצורך העיניין יותר מסוכנת? עד המכונית הזו 6 שנים לא נהגתי ברכב ידני, ותאמינו לי שגם לא ממש זכרתי איך נוהגים ולקח לי זמן, אז מה קרה? כלום. אני כאן, חיי ונושם... לא משנה באיזה רכב נוהגים, לעשות תאונה אפשר בכל רכב!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק ALMO, מסכים איתך 100%!

תתנו לנהג חדש בוגר ואחראי רכב מהיר, והוא לא יעשה עם הרכב תאונה.

תתנו לילד רייסים מאזדה לאנטיכס, ילביש אותה על עמוד.

אבל, וזה אבל גדול, כל עוד אני ואתה לא מכירים את הנפשות הפועלות כאן בפורום, אנחנו לא יכולים לדעת מיהו בנאדם רייסר או בנאדם שקול, אפשר לזהות אבל לא תמיד.

לפיכך נותנים את העיצה שנותנים לרוב בני הנוער, שרובם הם בגיל הטיפשעשרה רייסרים, ועם אוטו מהיר הרבה יותר מסוכן להם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וכולם פה בפורום (כך גם בפורומים אחרים) הזהירו כמו היום שהמכונית מסוכנת, בסיבוב הראשון אני אסיים "על העמוד", ולנהג חסר ניסיון כמוני זה דיי משתווה להתאבדות. נביאי זעם ואחיתופל היו אותם אנשים.

אתה צריך להפריד. אלו שענו לך בפורומים (קומץ אנשים בלבד, אני בטוח), כנראה באמת חושבים (בטעות) שכלי ספורטיבי הוא כלי משחית, וכל אלו שלא חושבים ככה... ובכן, הם פשוט לא הטריחו את עצמם בשביל להגיב...

אז הנה לך מישהו שלא חושב ככה, וחושב שכל מי שחושב ככה - פשוט לא מבין ומעולם לא נהג ברכב ספורטיבי. עכשיו יותר טוב? :wink:

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

אם כבר מדברים על הרכבים שבנדון יש לי שאלה,

אני גם מתלבט בין 206XS 05-06, 206GTI 05 ו IBIZA FR 05

יש לי רשיון כבר כמעט 11 שנים (ללא תאונות, באשמתי ז"א :) ) כאשר את החמש שנים אחרונות ביליתי על 206 1.4 01, השאלה שלי היא כזו, עד כמה הרכבים הללו הם רכבים "אוכלי יושביו" לנהגים כמוני בעלי נסיון מועט על רכבי ספורט ונסיון רב בשיקול דעת... :)

בנוסף האם ידוע לכם גובה הביטוח לרכבים כאלו ?

ואם יש לכם הצעות נוספות אני אשמח לשמוע...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב כשלעצמו , גם אם הוא ספורטיבי, הוא לא מסוכן.

מה שמסוכן זה נהג לא אחראי ואפשר להיות כזה גם עם 40 כ"ס.

לעניינו , ה 206GTI מתאימה מאוד לכל מי שמחפש רכב ספורטיבי בשימוש יומיומי, הרכב מאוד מאובזר, נוח, מהיר ומהנה לנהיגה.

ההמלצה שלי תהיה לקנות אחד, להשאיר כמה שקלים בצד ולקחת מס' אימונים בנהיגה מתקדמת כדי להיות מודע למגבלות שלך ושל הרכב.

בקיצר, אם יש לך שיקול דעת טוב, אל תהסס ותיקנה.

נושא הביטוח ב 206 לא אמור להיות משמעותית יותר יקר מ 206 רגילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6473 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...