Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרוייקט פודים + תמונות

שימו לב! השרשור הזה בן 6313 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 66
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תגיד הכל בסדר אצלך?

כבר פירסמת את הפרוייקט של על על כל עמוד אפשרי בפורום.

אולי תלמד את הנושא לעומק לפני שאתה מתחיל לעבוד ועדיף מאוחר מאשר אף פעם.

הייתי עוזר לך בכיף אבל אתה מגזים ברמות, מה אתה רוצה שיבנו לך את הפודים דרך הפורום?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגיד הכל בסדר אצלך?

כבר פירסמת את הפרוייקט של על על כל עמוד אפשרי בפורום.

אולי תלמד את הנושא לעומק לפני שאתה מתחיל לעבוד ועדיף מאוחר מאשר אף פעם.

הייתי עוזר לך בכיף אבל אתה מגזים ברמות, מה אתה רוצה שיבנו לך את הפודים דרך הפורום?

תראה לי איפה עוד פרסמתי, חוץ מהשרשור הנ"ל לא קיים עוד מקום שאמרתי מילה אחת על הפרוייקט אז אל תגזים.

חוץ מזה לא מצאתי מקום שבו מסבירים טוב יותר מה עושים ואיך חוץ מהמקום הזה. אני רוצה להיות מודע לדברים שאני עושה ובגלל חוסר ידע ונסיון אני מתיעץ עם אנשים כאן.

אם אני מעצבן אותך אז אל תכנס לשרשור הזה, לעזור לי בכיף? עד העכשיו לא עזרת ורק זלזלת אז תעשה טובה..

אני לא צריך ריבים פה, זה שרשור אינפורמטיבי לא יותר מזה, סה"כ אנשים יוכלי להעזר בזה.

זה שאני שואל הרבה שאלות זה לא בשביל לעצבן אלא בשביל להוציא את המירב מהפרוייקט.

אני מבקש ממך או שתמחק או שתערוך את ההודעה כי היא לא תורמת ורק הורסת.

מקווה שתבין.

E46 330CI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלמד כלל בחיים

קודם לומדים ורק אח"כ מיישמים את הנלמד במעשי.

לגבי הפרסום שלך:

דוגמא אחת פרוייקט בניה של פודיום בתהליך - הרבה תמונות -

דוגמא שנייה בשרשור מפגש צפון.

הזהר מהאור בקצה המנהרה, זאת יכולה להיות רכבת שמתקרבת אליך במהירות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

MJ01 - אף אחד לא מכריח אותך לעזור לבן אדם או להיכנס לשרשור הנ"ל , אתה לא חייב להגיב. ואם יש לך טענות על כך שימשהו עובר על כללי הפורום אני מציע לך לקרוא אותם בעצמך וליישם אותם .

> -

אני מקווה שזה התקשה כבר. 10 דקות זה באמת זמן הגיוני וזה לא צריך להלחיץ .

במידה וזה לא התקשה - ברוב הפאשלות שדברים כאלו קורים זה נובע לא ממינונים לא נכונים של בסיס מאיץ מקשה , אלה מערבוב לא מספיק יסודי . הצמיגות של המקשה והפוליאסטר הם שונים ולפעמים מקשה נתקע בתחתית או משהו כזה . לדוגמא בערבוב בתוך קופסת שימורים - לפח יש גליות מסוימת (בחלק מהקופסאות שימורים) מה שיכול ליצור מצב שבו המקשה "נדבק" בתוך הגלים האלו ולכן הוא לא מתערבב לחלוטין בכל התערובת , אותו כנ"ל מתרחש כאשר מערבבים עם מברשת , המקשה נצמד בתוך הסיבים שלה ועוד הרבה סיבות מהסגנון. לכן צריך להקפיד בעניין.

במידה ואכן זה לא התקשה , מה שעושים במקרה כזה זה להכין תערובת נוספת של פוליאסטר , במינון של מאיץ ומקשה יותר גבוהים בצורה משמעותית , ומורחים את התערובת החדשה על החלק. עקב המינון הגבוה , התהליך הכימי שיתרחש בהתקשות המואצת יספח אליו את החומר שלא התקשה ויקשה גם אותו . בסופו של דבר תיווצר שכבה קשה אחת.

אבל !

צריך להיזהר מאוד! בעת הכנת תערובת עם מינונים קיצוניים. ולא הייתי ממליץ לאנשים לא מקצועיים לעשות זאת .

בכל מקרה , אני מאמין שזה יתקשה , לפעמים זה יכול לקחת הרבה זמן . תן לזה את הזמן שלו.

בהצלחה.

Hybrid Audio Legatia L1PRO+L4 @ Genesis Dual Mono

Hybrid Audio Legatia L6 @ Genesis 4 Channel

AA Chaos 12 @ Sundown SAZ-1500D

Alpine 9533, H701, C701

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפחות הוא מנסה שזה הרבה יותר טוב מלהתייאש - ואתה דוחף אותו לשם צעד אחד קדימה וחבל.

אם החלטת כבר לעשות את תבילת האש שלך - חבל שהחלטת לעשות את זה ישר לתוך הפרוייקט הראשון.

הרבה ביצים - מעט שכל... אבל השכל יגדל...

בגלל זה אני המלצתי לך לעבוד בכמויות מדויקות בהתחלה - מה זה חצי כוס? כמה זה 10 טיפות??

למזלך - החומר שאתה משתמש בו הוא כבר מואץ - מספיק שהוספת לו טיפה מקשה והוא אכן יקבל צורה קשה בסופו של דבר אבל אני ממש לא יכול לדעת תוך כמה זמן זה יתקשה וגם הסוג של השרף שאתה משתמש בו איטי יותר מהסוג שלי...

- הדבר הכי חשוב זה שתדע את כללי הבטיחות עם החומר.

אם יהרס לך איזה פרוייקט או שניים - לא נורא - מה שלא הורג, ממסטל!

אני גם הרסתי איזה פרוייקט או שניים או שלושה והלאה

וחלק מהפרוייקטים שעשיתי עברו יותר ממקצה שיפורים אחד בסופו של דבר...

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בע אכן פישלתי עם הכמויות, זה עדין רטוב (כעבור כמעט 6 שעות)

אני לא אגע בזה בנתיים ואחכה שהפיבר יהיה ברשותי ועד אז אני בטוח שזה יתייבש (כמו שאמרת בסופו של דבר)

אגב, הערבוב נעשה בתוך כוס חד פעמית עם שיפוד, ערבבתי באופן מאוד יסודי, הוספתי את המקשה עם מזרק לתוך הכוס, כנראה באמת לא מספיק. חצי כוס פוליאסטר הספיקה לי בדיוק לצפות את כל הפוד מכל הכיוונים.

תודה על התמיכה D:

E46 330CI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כוס פלסטיק זה לא כלי הכי טוב לערבב בו .

כאשר הפוליאסטר מתקשה הוא יכול להתחמם עד כדי המסת הכוס ..

Hybrid Audio Legatia L1PRO+L4 @ Genesis Dual Mono

Hybrid Audio Legatia L6 @ Genesis 4 Channel

AA Chaos 12 @ Sundown SAZ-1500D

Alpine 9533, H701, C701

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ערב טוב לכולם (:

אחרי מספר ימים שלא עדכנתי התווספו להם עוד כמה תמונות של ההתקדמות שלי ועכשיו אני יעלה במכה את כולם.

אז אתחיל מהתמונות שבהם אני מתחיל את העבודה עם הפוליאסטר:

05070613287sm.th.jpg

לאחר ההספגה:

05070613445gj.th.jpg

כמו שכתבתי מקודם, לא ערבבתי ביחס הנכון ולכן הפוד לא התקשה עד הסוף ולכן החלטתי שהשכבה הבאה תבוא ביחד עם הפיברגלאס..

זאת התמונה של הסיבים הנכספים שסוף כל סוף נחתו בידי לאחר שלא הצלחתי להשיג אותם כי הם לא היו במלאי, נקנו בחנות שנקראת "שזר" שממוקמת בקריון, בעלות של 35 ש"ח:

07070600160ap.th.jpg

השלב הבא היה כמובן לחתוך אותם לחתיכות קטנות:

07070612123nv.th.jpg

סביבת עבודה - חשוב מאוד ללבוש כפפות, כמו כן מומלץ לשים מסכת מגן לנשימה בשביל לא לשאוף את האדים מהפוליאסטר. סידרתי את הסיבים מולי ככה שיהיה לי נוח לקחת אותם מהר:

07070612338ol.th.jpg

תמונות אחרי הציפוי, 14 חתיכות הספיקו לי לציפוי של כל הפוד.

אופן עבודה - מרחתי כל ריבוע בפוליאסטר והדבקתי אותו לפוד, אחרי זה עברתי עליו עם המברשת בשביל שיהיה ספוג כולו ויקבל את הצורה של הפוד:

07070613009pl.th.jpg

07070615580cm.th.jpg

כעבור יום יצאתי החוצה עם דיסק ושייפתי את כל החתיכות הפיבר הנותרות, ואת הבד שהיה אסוף מאחורי הפוד עם הסיכות:

08070613522yx.th.jpg

08070614067wg.th.jpg

אחרי זה מרחתי את הפוד בבונדו והבאתי לו להתייבש, הוא תופס די מהר ככה שאפשר לשייף כבר אחרי רבע שעה:

08070618580al.th.jpg

08070618573xx.th.jpg

את השיוף הראשוני בצעתי עם דיסק שיוף, מאוד נוח ומהיר:

09070610594ah.th.jpg

לאחר מכן עברתי לשיוף ידני עם נייר מאוד גס. בשביל צורה ישרה וחלקה, הצמדתי את הנייר על חתיכת עץ ישרה, בגודל של 8 על 5 בערך.

כל הגלים נעלמו והפוד נהיה חלק כמו תחת של תינוק:

09070620131ri.th.jpg

09070620127tm.th.jpg

עוד דבר שהצלחתי לעשות זה לקלף את הרשת שדבוקה לבד סקאיי מאחורה, הסקאיי נהיה הרבה יותר גמיש!:

09070621099am.th.jpg

זהו לעכשיו, מקווה לסיים בזמן הקרוב..

אם יש לכם טיפים בנוגע למתיחה של הסקאיי אז שתפו אותי.

תודה..

E46 330CI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט נראה טוב!

מחכה לתוצאה הסופית!

אחלה עבודה כל הכבוד!

ליום יום: Alfa Romeo 147 2.0 TS 2002 with 4 Koni & 30mm MAD lowering springs

לאישה: Alfa Romeo Mito Multiair 135HP 2014

לנשמה: Lancia Delta GTi.e 2.0 16v

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה! כל הכבוד!

רק תוודא שהשכבה הראשונה - מהחלק הפנימי של הפוד - מתייבשת - אחרת זה יסריח לך ברכב ואתה לא תפטר מהריח הזה שבועות וזה גרוע.

לגבי הסקאיי\ויניל - תחמם את הבד ואת אזור ההדבקה עם פן או אקדח חום והוא ימתח עוד יותר - אבל תיזהר עם זה.

ימשיך כבודו... תעדכן...

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד. אך בפעם הבאה תקפיד לעבוד עם כלי מדידה מדוייקים לכמות המאיץ והמקשה.

אני אחרי שנות ניסיון עבודה עם החומרים האלו, משתמש בכל פעם בכלי מדידה.

אבל שם לב, ייתכן כי בכלל זו לא אשמתך וזה לא נבע מחוסר תשומת לב, נסיון וכו,:

1) לחומר הפוליאסטר יש תוקף. בד"כ רצוי להשתמש בו עד 4 חודשים מרגע קבלתו (גם אם לא מעורבב בו מאיץ).

2) יש חנויות שמוכרות חומר ישן, ולא משנה כמה מקשה תערבב בו, הוא לא ייתקשה ואתה תקלל את הרגע. אני נתקלתי בעניין כזה ב HOMECENTER או ב ACE

3) מהסיבות האלו, עדיף לא לקנות חומרים מעורבבים מאיץ/מקשה וכו' אלא פוליאסטר נטו, מקשה ומאיץ (נוזליים עדיף) בנפרד. אגב צריך להקפיד שהם בנפרד לגמרי כי עלולים לגרום לשריפה/פיצוץ.

לסיכומו של עניין, צריך לקנות במקומות המיועדים לכך וכמו כן לברר, עד מתי ניתן להישתמש בחומר זה. חומר איכותי בא לידי ביטוי בעבודה עצמה. זה הבדל של שמיים וארץ בנוחות העבודה ובתוצר הסופי.

"אני לא יודע אם יש מספיק מגברים בבית..."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני פעם אחת קניתי בד פיבר שהוא היה מאוד לא גמיש וזאת היתה חוויה מאאאאאודדדד מתסכלת לעשות ממנו פוד - פשוט לא הצלחתי!

במקרה נשארה לי חתיכת בד דק מאוד שהתאימה בדיוק לבניה של הפוד לטוויטרים... זה היה ממש נס חנוכה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון!

סיימתי והרכבתי את הפוד השמאלי באוטו, מורגש הבדל ניכר בין מה שהיה מקודם, המיד נשמע הרבה יותר חיי ובועט. קצת מוזר אפילו, הרגשתי ככה כאשר קניתי את הסט יעני מרגישים שמשהו השתנה באופן קיצוני.

אני סחוט, היה קשה רצח לעטוף את הפוד בסקאיי, היו קפלים מאוד מאוד מעצבנים שהיה קשה להוציא.

בסוף גזרתי ב 2 מקומות על מנת להוציא חלקים שלא יכולתי להדביק כבר, זה החלק הקשה ביותר בהכנת הפוד.

לשמחתי הרבה (מאוד) הדלת נסגרת והפוד לא מפריע לידית של החלון, כמו כן הוא לא מפריע לרגלים מאפשר יציאה קלה מהאוטו ונראה אסטתי ולא בולט מידי בעיצוב שלו.

תמונות לצערי אין כי כמעט ריסקתי את הפוד מרוב עצבים ככה שלא הייתי במצב של לצלם :evil:

מקווה שיהיה לי כוח לסיים את הפוד הימני כי הוא אצלי עוד לא הגיע לשלב הפיבר, החלטתי שאני מסיים אחד ואם הכל יצא כמו שתכננתי אז אסיים את השני.

אני עדין מחפש טיפים בשביל לעטוף את הפוד השני כמה שיותר טוב מבלי לחתוך אז אם מישהו יודע איך עושים את זה כמה שיותר מקצועי מוזמן להתחלק איתי אני אודה לו מאוד!

תודה!

E46 330CI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6313 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...