Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרוייקט פודים + תמונות

שימו לב! השרשור הזה בן 6311 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ערב טוב לכולם :smile:

בזמן האחרון נדלקתי על עניין הפודים, ראיתי כמה פודים שהחברה מפה עשו והתרשמתי לטובה, אחרי הרבה חיפושים באינטרנט וכאן בפורום ואחרי הרבה מאוד תשובות לשאלות שקיבלתי מסלבה (תודה סלבה!) החלטתי שגם אני הולך לעשות פודים. מקווה מאוד שאכן יהיה שיפור בבמה כמו שטוענים.

התחלתי את העובדה אתמול, חרשתי על 2 אזורי תעשיה בחיפוש אחר העצים המתאימים ולבסוף מצאתי את מה שרציתי (כמה לוחות MDF וסנדביץ' זרוקים באמצע שום מקום כאילו מישהו הכין אותם במיוחד בשבילי חח קטע מוזר ביותר)

התמונות צולמו בפלאפון כי אין לי מצלמה אחרת אז האיכות היא לא משהו..

בשביל לא להעמיס על הפורום אני יעלה לינקים עם התמונות עם הסברים מעל כל לינק.

זאת נקודת המוצא, ככה נראתה הדלת שלי עם ההתקנה הראשונה שלי:

pod00181gv.th.jpg

פירקתי את הרמקול והתחלתי במדידות. הפוד עלול להפריע לידית פתיחת החלון לכן הייתי צריך לעשות את הבסיס העץ כמה שיותר מרוחק מהידית:

02010521018rk.th.jpg

לא היה לי מושג איך לשרטט את הבסיס כמה שיותר מדוייק ואז עלה לי רעיון גאוני איך לעשות את זה, הדבקתי על המקום המיועד נייר דבק, והתחלתי לצייר את הצורה של הבסיס, יצא מדוייק להפליא:

27060616022od.th.jpg

27060616079vh.th.jpg

27060616393zs.th.jpg

אחרי זה הורדתי את הנייר דבק מהדלת, הדבקתי על 2 דפי A4 רגילים, וגזרתי את הצורה שהתקבלה:

27060617065en.th.jpg

אחרי זה ירדתי לאוטו לבדוק אם הכל תואם (אם הפתח של הרמקול תואם לפתח שעל הסקיצה):

27060617228jb.th.jpg

לאחר מכן העברתי את הסקיצה עם עט ללוחות עץ המיועדים לבסיס:

27060617441hy.th.jpg

27060617518jl.th.jpg

השלב הבא היו טבעות עץ, מדדתי כל מה שהיה נחוץ, חרטתי על העץ וחתכתי עם ג'קסון:

27060611529ix.th.jpg

טבעת אחת שעליה יושב הרמקול + טבעת נוספת רחבה יותר שתכיל את המסגרת פלסיק עם הגריל של הרמקול, לדעתי הרבה יותר נאה מסתם טבעת יחידה:

27060612517xf.th.jpg

27060612525rt.th.jpg

27060612531ou.th.jpg

27060612545rz.th.jpg

27060612566my.th.jpg

לאחר מכן עם דבק מגע הדבקתי את 2 הטבעות יחד:

27060614301gi.th.jpg

זהו, זה מה שהספקתי לעשות עד עכשיו, עם הזמן אני אתקדם ואעדכן עם עוד תמונות.

מה שנשאר לי בנתיים לקנות זה סריג סיבי פיבר גלאס וחומר פחחות, את הסיבים כבר מצאתי איפה לקנות, רק שלא היו במלאי ככה שבמהלך השבוע אני אקפוץ לאסוף אותם, פוליאסטר + מקשה כבר יש ברשותי.

לגבי החומר פחחות, של איזו חברה הכי מומלץ?

זה הפרוייקט המצולם הראשון שלי ככה שאני רוצה לשמוע תגובות

E46 330CI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 66
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

נראה ממש נחמד עד עכשיו..

אני לא יכול לתת חוות דעת מקצועית כי אני לא עשיתי את זה אף פעם אבל כל הכבוד על האומץ לנסות!

ליום יום: Alfa Romeo 147 2.0 TS 2002 with 4 Koni & 30mm MAD lowering springs

לאישה: Alfa Romeo Mito Multiair 135HP 2014

לנשמה: Lancia Delta GTi.e 2.0 16v

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עבודה יפיפיה,מדוייקת,קצת מיותרת בשביל פולס אבל מאוד מדוייקת.

לפי שאתה עושה את המבנה מפיבר תקדיש לכיווני זוויות כמה שצריך זה שווה את מנסיון,או יותר נכון מחוסר נסיון-בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב

נתחיל מזה שנשארה לך עוד עבודה רבה וקשה במיוחד לאור הנסיון שלך בתחום.

בנוסף ממש לא הבנתי למה נכנסת לנושא בניית הפודים.

לא שמעתי ולו מילה אחת על איך כיוונת את הרמקולים, בחרת את הזווית שלהם ובדקת את נושא האיטום בדלתות (ראה כי לא פירקת את הריפוד).

בכל אופן קיים פתגם שאומר כי "לא מראים לטיפש חצי עבודה" ולכן אותי מעניין הסוף. בהצלחה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל אופן קיים פתגם שאומר כי "לא מראים לטיפש חצי עבודה" ולכן אותי מעניין הסוף. בהצלחה!

לדעתי זה - "רק לטיפש מראים חצי עבודה" אבל ניחא.

עריכה: צודק, טעות שלי חבר, לא צריך לקחת קשה.

השקעה מוגזמת לטעמיי במורל פולס, אבל בכל זאת עבודה יפה, תעדכן, ובהצלחה בהמשך.

בברכה, שי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי זה - "רק לטיפש מראים חצי עבודה" אבל ניחא.

השקעה מוגזמת לטעמיי במורל פולס, אבל בכל זאת עבודה יפה, תעדכן, ובהצלחה בהמשך.

בברכה, שי.

אל תצטט אותי אם אתה לא יודע!

להלן הציטוט: "לטיפש - לא מראים חצי עבודה".

הקישור http://he.wikiquote.org/wiki/%D7%90%D7%A0%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%9E%D7%99%D7%99%D7%9D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שאתה ניגש למלאכת הפיבר - זה הזמן לחבר את הטבעות על פס מתכת לבסיסים ולעשות הפעלה ראשונית של הסט הקדמי ולהתחיל לשחק עם המיקומים והזוויות של הטבעת עד שתקבל תוצאה רצוייה

את התוצאה תקבע ורק אז תיגש למתיחת הבד - הפיבר וחומר הפחחות והגימור.

חומר פחחות - תקנה שני סוגים

החומר הראשון הוא קשיח יותר והוא חומר פחחים רגיל

והשני רך יותר - נקרא ביקורת

אני לא יכול להכנס כרגע ליותר מידי הסברים, זמן קצר... אתה יכול גם לפנות בה"פ

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה על התגובות (:

עכשיו לכל המזלזלים בפולס, אני מבין שזה לא רמקול מהרמה הזאת שדורשת בניות והתקנות מסויימות, אני עושה את זה כי אני רוצה להתנסות בדבר חדש וללמוד לעבוד עם חומרים חדשים.

יתכן ובעתיד כשהמצב הכלכלי יאפשר לי אני ישתדרג למשהו יותר טוב (ויהיה לי גם איפה להושיב אותם!) אבל נכון לעכשיו הפולס מספק אותי מעל ומעבר.

לגבי הזוויות, אני מודע לעניין, ברור שאני לא אדביק סתם, אתמול לא מעט זמן ישבתי באוטו ושיחקתי עם הזויות פשוט לא היה לי את הבסיס שעליו אני יכול "לשחק" בזוויות.

MJ01 איך בדיוק רצית שאני ידבר על זוויות עוד לפני שהכנתי את הבסיס והטבעות? רומא לא נבנתה ביום אחד..

לפי התכנון הטבעות יושבו על מקלות עץ שיקבעו אותם במקומן.

לגבי האיטום, נכון לעכשיו אין לי שום תכנון לקנות חומרי איטום (כמו דינמאט למשל) מוחסר תקציב אבל שמעתי על קומבינטורים שלוקחים יריעות נפט לאיטם גגות ומדביקים אותם לדלת ואומרים שהתוצאה שווה את זה.

יש מצב אני יכול להשיג כאלה חינם אבל מה אתם אומרים זה באמת שווה את זה או שזה סתם קומבינות של תפרנים?

תודה.

E46 330CI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל המזלזלים כנראה לא הגיעו להבנה הבסיסית שאם ההתקנה של הפולס היא טובה ומותאמת

בצורה מקסימלית, הסט יישמע יותר טוב בהרבה מכל סט של אלפי שקלים בהתקנה חאפרית.

נראה טוב, קח ת'זמן - ואני מאמין שתהיה מרוצה מהתוצאה.

רק להבא היה באמת עדיף להראות שלבים מההתחלה עד הסוף - לחסרי הסבלנות כמוני.

עם זאת תמיד טוב לקבל חוות דעת לפני שלבים יותר קריטיים.

גל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גל צודק, וזה נכון כלפי כל רמקול שיהיה מותקן נכון. לא סתם אומרים שהתקנה נכונה מהווה 90% מהחשיבות במערכת.

יחד עם זאת אני מציע לך לעשות זוויות. רמקולים שמופנים כלפי הרגליים ישמעו לא טוב, לא משנה כמה איטום יש בדלת או מאיזו חברה הם.

לגבי האיטום - לא מומלץ. המטרה שלשמה החומר יוצר שונה מהמטרה שלשמה דיינמאט ודומיו יוצרו.

זה שהם "נראים אותו דבר" לא אומר שהם אותו דבר.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הקטע של הבניה היה לשים את הרמקולים בזווית כלפי ראש הנהג אם זה לא היה מובן..

בדלת הנהג הרמקול יפנה כמה שיותר למעלה, ז"א לראש שלי, בדלת הנוסע, הרמקול אומר להיות מופנה באותה זווית או שצריך לשים בזווית כזו שהוא יפנה אלי ולא אל הנוסע?

ולכל הנפגעים מזה שלא שמתי את הפרוייקט הגמור, אני מצטער אבל אם אותכם אוכלת הסקרנות לראות תוצאות סופיות מה אתם חושבים שאני מרגיש חח? :-D

תודה.

E46 330CI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקרא לי קומבינטור... תקרא לי דל תקציב... הכל נכון לצערי לבינתיים

אצלי ברכב הדפנות החיצוניות אטומות בפזקר ויש לי ספיקר קיט ואקסורב באזור של הרמקול ואוריגינל באזורים הקריטיים - סה"כ הבדל משמעותי ביותר בין זה לחוסר איטום בכלל...

עוד נשאר לי הרררבה פזקר... ואני לא אהסס להשתמש בו שנית אבל רק לדופן החיצונית...

לגבי הפולס - אני לא חושב שיש בכלל מה לזלזל בסט הזה -אפשר להפיק ממנו תוצאה יפה מאוד, הצליל שלו נעים מאוד ורך מאוד.

התקנה נכונה של הסט הזה תעלה חיוך על הפרצוף של רוב האודיופילים בפורום.

ברכב של אבא שלי התקנתי את המילניום הישן שלי - לאמר לך את האמת - אני מצטער בכלל שקניתי את האינפיניטי - הייתי צריך להשאר עם המילניום עד השדרוג הבא...

הסאונד שקיבלתי ברכב שלו ממערכת פשוטה מאוד טוב מהרבה מערכות של אנשים שקנו סטים מצויינים ועשו התקנה מאוד לא ראויה.

מותקן אצלו סאב 10 אינטש של סאס בזוקה, אחוריים מושתקים 7 אינטש של פיוניר על מגבר ישן של MTX והמילניום חמש ורבע והסאב מוגברים בכלל על וולקנו 800 וואט והHU הוא מהמערכת המקורית של הרכב - ואני מאוד אוהב את הסאונד ברכב - אני אומר את זה רק כדי להראות לך שמערכת מאוד פשוטה אפשר לקבל תוצאה מאוד טובה מהתקנה נכונה.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה מאוד!

בינתיים נראית עבודה מאוד ייסודית!

אהבתי את הרעיון של שתי הטבעות - באמת גורם למראה יותר אלגנטי... רק אני במקומך הייתי שוקל לשייף את הטבעת העליונה (זאת שמשתווה עם הגריל) כך שהיא תהיה בזווית... כלומר שתמשיך את צורת הגריל. וגם אל תשכח שאתה הולך לצפות הכל בפיבר ובחומר פחחות - משמע אתה מעלה את "גובה הפודיום" ועלול לחרוג מעל הגובה של הרמקול...

אם לשפוט לפי התמונה הזאת - הטבעת העליונה כבר יותר גבוהה מהרמקול... אז תחשוב מה יהיה כשתסיים עם כל שכבות הפיבר...

במקומך - הייתי מוריד חצי מהגובה של הטבעת העליונה - ומשלים את החסר לפי הצורך כשתסיים עם הפיבר ותהיה בטוח איזה גובה תצטרך.

בכל הנוגע לסט עצמו, ולכל המזלזלים - הסט שהביא לי את מקומי בתחרות, הוא סט ישן של מילניום 5.25 אינץ'... אבל עם כיוונון שלקח איזה 3 וחצי שעות! (ואצלי אין לא פודיומים, ולא איטום).

ככה - שסט של פולס 6.5 אינץ', עם כיוון נכון, יכול להביא תוצאות נפלאות! הכל תלוי ברף שמציבים...

כמובן שסט ב3000 שקל הוא בעל פוטנציאל גבוהה בהרבה, אבל אם הוא הותקן בצורה מעפנה - אז לא יעזור גם אם הוא יעלה 8000 שקל!

כל הכבוד!

והמשך לעדכן אותנו בפרוייקט! (אני בעצמי עובד על אחד כזה כרגע...)

בברכה!

יונתן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6311 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...