Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרוייקט פודים + תמונות

שימו לב! השרשור הזה בן 6306 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עדכון!

התחלתי את העבודה בחיתוך של לוחות הבסיס:

28060612434dx.th.jpg

28060612595qx.th.jpg

לאחר מכן מצאתי פיסת מתכת גמישה ובעזרתה חיברתי את הטבעות לבסיס. ירדתי לאוטו לשחק עם הזווית, עיקמתי את הברזל לזווית הרצויה:

29060611069af.th.jpg

בבית מדדתי את האורך שיצא לי בין הטבעת לבסיס ותחתי חתיכת עץ בגודל המתאים, זה לא יוצא מושלם מפעם ראשונה אז לקחתי דיסק ושייפתי את העץ שיצור זווית נכונה:

28060620228mb.th.jpg

החלטתי לוותר על עניין הדבק כי זה לוקח לו יותר מידי זמן להתייבש אז עם ברגים חיברתי את המקלות עץ לטבעות (צריך לעשות את זה מדוייק מאוד בשביל שהטבעת תשב עליהם ולא תזוז) :

28060621023hj.th.jpg

28060621134wi.th.jpg

28060620308hr.th.jpg

זהו לעכשיו.. המשך יבוא

JMG צילמתי בשבילך מהצד שתראה את הגובה של הגריל ביחס לטבעת, יש עוד מקום:

28060619311ip.th.jpg

E46 330CI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 66
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

על תוותר על הדבק

אני לא כל כך מבין סאונד אבל עם עץ יש לי נסיון רב. חיבור רק בעזרת ברגים או מסמרים יביא לכך שעם הזמן החיבור יתרופף ויווצר חופש. במיוחד עם החיבור נושא משקל או וויברציה כמו במקרה שלך .

בורג יכול לשמש תוספת אבל לר תחליף אמיתי לדבק. הסיבה היא ששטח המגע של הדבק גדול הרבה יותר משטח המגע של הבורג ( הדבק חודר לתוך העץ )

על תמהר תעבוד בסבלנות ותהייה גאה בתוצאה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגיד בבקשה, מה הנסיון שלך בתחום שאתה מייעץ לו עצות כאלה?

על תוותר על הדבק

אני לא כל כך מבין סאונד אבל עם עץ יש לי נסיון רב. חיבור רק בעזרת ברגים או מסמרים יביא לכך שעם הזמן החיבור יתרופף ויווצר חופש. במיוחד עם החיבור נושא משקל או וויברציה כמו במקרה שלך .

בורג יכול לשמש תוספת אבל לר תחליף אמיתי לדבק. הסיבה היא ששטח המגע של הדבק גדול הרבה יותר משטח המגע של הבורג ( הדבק חודר לתוך העץ )

על תמהר תעבוד בסבלנות ותהייה גאה בתוצאה

זאת שטות לבצע בנייה מעץ כ"כ עבה ובמיוחד אם מקלות כאלה.

תפקיד המקלות הוא אחד ויחיד. הוא להחזיק את הטבעת בזווית נדרשת עד לסיום בניית הפוד.

במידה וביצעת בנייה טובה אין שום צורך וניתן להסיר את המקלות הנ"ל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן כן ניר, רק אולי פרט שנשמט לך הוא שהכל הולך לעבור ציפוי מאסיבי של בד+שכבות של

פוליאסטר ופיבר, כך שכל המבנה החיצוני יחזיק את הטבעות גם ללא התמיכה של המקלות.

בכל אופן - סתם אי הבנה ביניכם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שמח שהפרוייקט שלך סופסוף יצא לפעול,לבנתיים נראה הכל תקין,תמשיך כך ואם יהיו לך שאלות נוספות אתה מוזמן לשאול.

זה כמו שחסידה תבלע צפרדע, תכניס אחרי זה את המקור שלה לת$ת ולצפרדע תיהיה סירקולצייה, כך החסידה לא תיהיה רעבה לעולם.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. אין שום דבר רע בתומכה יותר מסיבית חוץ ממקרה אחד - אם הוא היה בונה פוד שהוא גם נפח אטום הוא היה צריך לקחת את הנפח של קורות התמיכה עצמן בחשבון ואז זה היה לרעתו.

ב. הסיכוי שבזמן מתיכת הבד הוא יפגע בזווית של הטבעות הוא הרבה יותר קטן.

ג. אין באמת במקרה הזה צורך לשימוש בדבק משום שהמוצר הסופי יוכל/אמור להחזיק עליו ללא שום בעיה אדם במשקל של 80 קילוגרם מבלי להנזק...

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה ממש טוב !!

תמשיך ככה!

אני בעצמי קיבלתי אומץ לעשות את זה בעתיד אחרי מה שראיתי שעשית!

ליום יום: Alfa Romeo 147 2.0 TS 2002 with 4 Koni & 30mm MAD lowering springs

לאישה: Alfa Romeo Mito Multiair 135HP 2014

לנשמה: Lancia Delta GTi.e 2.0 16v

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שמח שאני נותן השראה :-D

לכל החוששים והמפוחדים אני ממליץ בחום להתחיל להזיז עניינים, למרות שאין לי ידע ונסיון קודם אתם לא מתארים לעצמכם איזה סיפוק זה לראות דברים שעשיתם בידים שלכם אפילו שזה יוצא עקום לפעמים, ואחרי זה לקרוא תגובות חיוביות על העבודה כאן בפורום זה עדין הכי כיף שבעולם!

אני לא אתווכח לגבי החוסר תועלת במקלות עבים, אבל חסרונות אני לא מוצא בזה, סה"כ כל המבנה נעשה ממש חזק, כמו כן כאשר חיברתי את המקלות לטבעת, אפשר היה להצמיד אותה לדלת ולשחק אם הכיוון של הרמקול (הזווית נשארה אותה זווית, ואפשר היה לסובב את הטבעות 360 על צירם ולמצוא את הנקודה הטובה ביותר שפונה לכיוון הראש) רק אז סימנתי את מיקומה הסופי על הבסיס.. מקווה שהבנתם עם מה אני מדבר.

כמו כן חיברתי את הפוד למקומו המיועד וחיברתי את הרמקול, שמעתי מספר שירים והרגשתי הבדל גדול ממה שהיה, אני מקווה שזה לא פסיכולוגי כי ההבדל באמת היה גדול, לפני זה לא שמעתי בברור את המידים ועם הפוד הלא גמור הם נשמע הרבה יותר טוב. אני כבר מת לשמוע כשהכל יהיה אטום. :twisted:

נכון לעכשיו חיברתי את הטבעות לבסיס עם ברגים, קדחתי חורים על הבסיס בשביל הברגים העבים שיחזיקו את הפוד על הדלת, ומתחתי בד אלסטי (חולצה ישנה של אבא) על הפוד הראשון. מחר אני יעלה תמונות חדשות של ההתקדמות ואתחיל לעבוד עם הפוליאסטר.

אם יש לכם טיפים שיעזרו לי עם הפוליאסטר והבונדו איך למרוח נכון כמה זמן לחכות בין שכבה לשכבה וכמה שכבות של כל דבר וכו' אתם מוזמנים לרשום אותם פה.

תודה!

E46 330CI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

JMG צילמתי בשבילך מהצד שתראה את הגובה של הגריל ביחס לטבעת' date=' יש עוד מקום:[/right']

28060619311ip.th.jpg

אני רואה שזה יחסית ממש צמוד...

בעקרון זה הגובה המקסימלי ש"מותר" לך לעלות אליו... כי מעל זה יווצר לך רווח לא יפה בין הגריל לטבעת... (כי תשים לב שהגריל יותר צר בחלקו העליון).

הרשה לי להמליץ לך בכל זאת לשייף את כל הטבעת העליונה במספר מילימטרים, ובזווית קלה (ראה תמונה מצורפת.)

בברכה!

יונתן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום אנשים מה שלומכם ..?

רציתי לעלות תנושא הזה קצת לחדש אותו אני רוצה להתחיל לעבוד על פרויקט של טמבונים לאוטו תוספות לטמבון מפיבר עכשיו הבעיה שאני לא יודע מה לעשות כול אחד אומר משהו אחר כול אחד אומר חומרים אחרים ואתם ניראים לי אנשים שמבינים קודם כול שהחומר הזה מאוד יקר מה עושים אםצריכים כמות לטמבון?זה שווה בכלל?ויש לי ראש על הדברים האלה אני יכול לעבוד שעות אז אם אתם יכולים להציל אותי ולעזור ליאני יודע לכם מאוד גם כרוך בתשלום

תודה רבה ....מקווה שלא חפרתי לכם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

JMG, הרעיון שלך טוב ואפילו מצויין אבל לצערי לא בר ביצוע בשבילי, אני לא עד כדי כך טוב בעבודה עם דיסק ככה שישר אני לא אצליח לעשות את זה, הזווית התהיה עקומה ובטוח אפשל בגובה של הטבעת ככה שאני פוחד לגעת בזה..

מקסימום תמיד יהיה אפשר לחתוך טבעת נוספת ולשים אותה על הטבעת התחתונה על מנת להוסיף עוד גובה לרמקול ככה שאני לא דואג בעניין הזה.

טוב אז כמה תמונות של ההתקדמות, לא התקדמתי הרבה ועוד לא התחלתי עם הפוליאסטר. החלטתי לחכות עם העניין עד שכל המרכיבים הנחוצים יהיו אצלי (בתקווה ביום שני)

אז התחלתי בזה שקדחתי מספר חורים בבסיס בשביל לחבר את המקלות עץ אליהם:

29060617529bs.th.jpg

לאחר מכן קדחתי 3 חורים גדולים יותר בשביל הברגים שיחזיקו את הפוד על הדלת:

29060619461yc.th.jpg

ואז כשהכל היה מוכן הברגתי את הברגים העבים לחורים והתחלתי למתוח חולצה ישנה:

29060623584uq.th.jpg

לצערי פישלתי ויצאו כמו קיפולים מגעילים שלא אהבתי אז החלטתי לנסות שוב עם בד יותר אלסטי שנמתח בכל הכיוונים:

01070622085zs.th.jpg

01070621560os.th.jpg

01070621574ud.th.jpg

01070621588gb.th.jpg

*הערה חשובה* בטעות שכחתי להבריג את הברגים למקום ונזכרתי בזה רק כאשר הבד היה כבר מתוח, למזלי הצלחתי להכניס אותם למקום כי הבד היה מספיק גמיש בשביל להחזיק דרכו את הבורג.

אם הייתי מתחיל בציפוי פוליאסטר זה היה כבר בלתי אפשרי אז לשים לב לעניין הברגים, מבריגים אותם למקום לפני שמותחים את הבד!

זהו להיום.. המשך יבוא..

E46 330CI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת בדיוק הסיבה מדוע לא רצוי להשתמש בברגים בבניות האלו...

זאת לא הקנטה, אתה פשוט לא מבין לאיזה חוזק המבנה מגיע לאחר שכבת הפיברגלס והפוליאסטר והבונדו!

לאחר זמן, החלקים היחידים שעלולים לרעוד/להתפרק הם ברגים....

תסתכל בפרוייקטים מצולמים של בניות מקצועיות. לא משתמשים לעולם בברגים, אלא בדבק חם, סופר גלו, דבק נגרים ואקדח סיכות.

התומכות, המסיביות האלו, באמת לא דרושות. והברגים גם לא. תנסה דבק נגרים. זה מאוד חזק, תאמין לי!!

מעבר לזה - השקעה מדהימה! אני בטוח שיצא יפה. רואים שאיכפת לך מהפרטים הקטנים וזה מה שמבטיח תוצאה סופית טובה!!

אין כמו לעשות לבד, זה נותן את הסיפוק הגבוה ביותר.

כל הכבוד! יישר כח!

"אני לא יודע אם יש מספיק מגברים בבית..."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה קווטרו, לקחתי לתשומת ליבי לפעם הבאה שאבנה משהו, עכשיו פשוט סיימתי את את ההדבקות (הברגות)

נסעתי היום לחפש בונדו, הפעם לא בחנויות אלא במוסכי פחחות. היה לי מזל כי בעל המוסך הראשון שנכנסתי אליו היה בחור חביב מאוד.

ביקשתי ממנו חצי קילו של "בונדו", הוא ניגש לפחית גדולה שכתוב היה עליה באנגלית "BONDO", שלף שפכטל ושם לי כמות נכבדה של החומר בקופסא "אני ישים לך יותר מחצי קילו"

הוא אמר שזה יעלה לי 50 שקל, הבאתי לו 40 כי זה מה שהיה לי בכיס וזה היה בסדר מבחינתו.

אחרי זה הוא הביא לי שפופרת מלאה במקשה כתום ואמר לשים ממש טיפה ולערבב היטב כי עכשיו חם בחוץ זה יתייבש מהר מאוד.

אז רציתי לשאול כמה זה טיפה? (נגיד לכמות של כוס אחת)

ופעם ראשונה שאני רואה מקשה בצבע כתום..

בסופו של דבר יצאתי עם קילו של בונדו + שפופרת + חיוך גדול מרוח על הפנים כי חסכתי כמה גרושים :grin:

02070611539fz.th.jpg

E46 330CI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תהיה בטוח שזה היה כזה זול - לא יודע כמה הוא שם לך אבל זה יכול להיות מטעה...

לגבי המקשה - אתה אמור לשים במינון מדויק, 2 אחוז מקשה 98 אחוז שפכטל - לזה הכוונה "טיפה"

עם הנסיון אתה כבר תקבל את הרגש לנושא...

לאחר שקלטתי את התמונה של הבונדו.. אם הוא אכן מילא את הקופסא - זה מחיר לא רע בכלל ל40 שקל... כי בונדו מקורי הוא גם יקר יותר...

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6306 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...