Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לוי יצחק: אידיוט ?, נוכל ? או סתם לא פוגע ממטר ...

4Runner
שימו לב! השרשור הזה בן 6638 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חברה, אני אומר שוב - במילים אחרות...

אל תחפשו הגיון בנוסחאות פשוטות כמו אמינות=יציבות במחירון או אם הרכב הזה שווה ככה אז זה חייב להיות שווה ככה וככה...

כלל בסיסי בכלכלה - מוצר מושפע מהרבה גורמים - גם מ"טעמים" של הצרכן. "טעמים" הכוונה להעדפות.

סתם דוגמא קיצונית -אם פתאום יצא חוק שמי שנוסע ב 106 מנוע 1000 מקבל מהמדינה החזר מס של 50,000 ש"ח - פתאום כולם ירצו לסוע ב 106 ומחירו יעלה באחוזים רבים. על אותו משקל - אם אימפרזה הוא רכב מבוקש מאוד - כי יש לו תדמית מעולה - מחירו יעלה בהתאם בגלל הביקוש - נסו לראות מה יקרה למחירו אם פתאום חברת ליסינג לקראת פשיטת רגל תחליט בחודש מסויים להפטר מ 500 אימפרזות כאלו במיידי - המחיר יצנח פלאים - לפחות נקודתית לפרק זמן מסויים.

היצע וביקוש - זה שם המשחק - והביקוש מושפע לפעמים משיקולים לא ריאלים אלא אמוציונליים של הקונה.

דוגמא טובה לכך היא שוק התרופות - אם מחר אתה צריך תרופה שאין להשיג בשום מקום אחר מחירה יהיה בשמיים - אתה חייב לקנות - הביקוש לא משחק תפקיד ("ביקוש קשיח") - אם יש תרופה נוספת כזו - המחיר יורד במאות אחוזים.

עוד דוגמא יותר קרובה אלי - 205CTI1.9 לא קיימת במחירון. הערכה שנמסרה לי פעם ע"י לוי יצחק הייתה "תוסיף למחיר 205CTI1.6 בערך 20 עד 30 %). זה אומר שה CTI 1.9 שלי הייתה שווה לפי לוי יצחק כיום לא יותר מ 35K - לדעתי היא שווה הרבה יותר - אבל רק אני חשבתי ככה! עד שבאו מספר קונים והוכיחו ההפך. 106S16 שווה בערך 30K +- כמה אלפים לפי לוי יצחק - בפועל ראיתי אחת כזו נמכרת במחיר כמעט כפול בגלל מצבה. בסוף - השוק קובע.

עם כל זה, אני לא מתכחש לכך שלוי יצחק משפיע על דעת השוק ולבסוף גם על המחיר עצמו - ואולם, נוטים ליחס להשפעה זו, משקל רב מידיי (לטעמי). אני חושב שהבעייה העיקרית היא כפי שהציג אותה רז (אם אני זוכר נכון) בקבלת המחירון כאורים ותומים ע"י חברות הביטוח. גם לזה יש פתרון - אפשר לבטח בשווי גבוה יותר אם רוצים - לפי הערכת שמאי עצמאי (שוב, לא כל רכב - אבל העקרון נכון). כמובן שאז הפרמייה גבוהה יותר.

בסוף כולם רוצים להגיד שהרכב שלהם שווה יותר - רק הם נוטים לשכוח שכאשר רצו לקנות אותו - הם טענו שהוא שווה פחות וכשהם רוצים לבטח אותו - בד"כ הם רוצים שהמחיר יהיה נמוך יותר וכך גם הפרמייה.

תחשבו על זה...

אלון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 112
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לוי יצחק- אנחנו נבכה....

לפני ככה וככה שנים מכרתי סקסו VTR. הרבה מעל המחירון. כיוון שידוע לי שלא נמכרו מספר חודשים לפני ואחרי מכוניות כאלה, הייתי מצפה שהחבר לוי יצחק יתקשר לשאול מה שלומי ובכמה נמכר האוטו. אבל הוא לא התקשר. חבל. אם מישהו רואה אותו- תמסרו לו שאני מחכה לטלפון.

היום יש לי לנדרובר דיפנדר. הוצאתי אותו ממכרז לפני שנתיים ושיפצתי אותו לחלוטין. לחלוטין- הכל כמו חדש. כולל התקרה והכיסאות.

לפי לוי יצחק, אם האוטו יושבת בתאונה, אני אקבל עליו מחירון פחות 33%. וכאן החלק המעניין בזה- בג'יפים, אם הם יצאו ממכרז, לא מורידים כמעט באף עסקה ממחיר המחירון כלום. דיפנדר כמו שלי, שיצא אתמול מהמכרז, תקין מכנית, ועדיין צבוע בצבעי מג"ב- נמכר במחיר מחירון. לא שמועות- זה המצב האמיתי בשוק, ואני יכול לספר על 9 עסקאות כאלה שנסגרו בחודשיים האחרונים, עם הכלים שיצאו מהמכרז האחרון של המשטרה. וזה לא יום-יומיים ככה, זה שנים המצב. אבל במחירון של החבר לוי- לא יעזור כלום- 33% פחות. לא קשור בכלום לשוק.

במחירון שלו, גם יש מחירון לתוספות לג'יפים. עזבו, אני לא נכנס בכלל לזה, רק מספיק אם אני אומר שכל מי שאי פעם בחיים הוסיף תוספות אמיתיות לג'יפ, ישתין מצחוק אם הוא יראה מה כתוב שם. אני, שמציע היום את הדיפנדר שלי למכירה, עם תוספות ביותר מ40 אלף ש"ח, מבקש עליו מחירון + 20 אלף. אבל שימו לב- לפי לוי יצחק- התוספות שיש באוטו לא שוות כלום. אם היה לי "בולדוג" בצבע ניקל (ואני חשבתי שבולדוג זה סוג של כלב, איך הוא יכול להיות מניקל?? ) היתה מגיעה לי תוספת. אם היו לי בולמים רנצ'ו (בולמי שמן זולים עם מדבקה צבעונית ויפה) היתה מגיעה לי תוספת. אבל על סט מתלים איכותי או נעילה וציריות מחוזקות- לא מגיעה לי תוספת, לפי החבר לוי.

מי מרוויח מזה? כמובן, לוי יצחק. מי עוד? לא ברור לי. חברות הביטוח אנוסות על פי חוק לתמחר רק לפיו. אני בטוח שזה לא נוח להן. אם אני רוצה לבטח את האוטו שלי לפי מחיר שונה ממה שכתוב במחירון- אני צריך להביא שמאי מהמשרד של לוי יצחק- ורק הוא יכול לקבוע מחיר אחר- זה לפי חוק הביטוח. אני מאמין שחברות הביטוח לא אוהבות את זה.

ככה שלא ברור לי מי עוד מרוויח באמת...

אסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מה שאתם מתארים פה נשמע עד כה כרשלנות, אטימות וחוסר מקצועיות יותר מאשר תיאוריית קשר כזו או אחרת. לוי יצחק כנראה עושה את המינימום ונחשו מה - זה מצליח לו.

הוא לא כלב השמירה של השוק, והוא בוודאי לא מעוניין בהתנגחות עם חברות הליסינג. אין לו שום אינטרס לעשות כן, הרי אני בטוח שהן מפרסמות במחירונים שלו על ימין ועל שמאל.

בכל מקרה, לוי יצחק הוא רק חצי מהבעיה. החצי השני הוא הצרכן הישראלי...

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי מרוויח מזה? כמובן, לוי יצחק. מי עוד? לא ברור לי. חברות הביטוח אנוסות על פי חוק לתמחר רק לפיו. אני בטוח שזה לא נוח להן. מהמשרד של לוי יצחק- ורק הוא יכול לקבוע מחיר אחר- זה לפי חוק הביטוח. אני מאמין שחברות הביטוח לא אוהבות את זה. .

יש לך סימוכין לטענה הזו?

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברות הביטוח לא אנוסות לתמחר לפיו, אבל זו ברירת המחדל. אם הלקוח מעוניין, אפשר לתמחר גם לפי קצב ריבוי הפינגווינונים במערכונים של חיזקי מארץ נהדרת. זה תלוי רק בהסכמה של שני הצדדים ומחיר מתאים.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

אני רק עכשיו רואה את השירשור הזה ומאוד משמח

לדעת שאני לא היחיד שחושב כך.

אין לי הרבה להוסיף, רק לתת את הדוגמא שלי.

שנים אני טוען שלוי יצחק תלוש מהמציאות! זה כמעט בא על חשבוני

אבל אני הייתי עקשן :

על הסמוראי דרשתי מחיר שבו הוא נמכר בשוק בממוצע - 20,000 ש"ח כולל

כמה תוספות יקרות. (מודל 88 קצר פתוח ומשופר קמעה).

כמה טלפונים קיבלתי עם השיקלול המטומטם שלו....("גם השכרה וגם יד 13?!")

אנשים דיברו איתי על 10-11 אלף ש"ח!

נמכר בסופו של דבר בלי כמה תוספות לאדם שידע להעריך ב-18 אלף ש"ח.

איתי.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד דבר טיפשי של מר יצחק לוי לפני כחודש חיפשתי קולט 93-94 למי שמכיר את הרכב יש אותם בגירסאות עם סאן רופ וספוילר וג"נטים רק תראו כמה החישוב שלו טיפשי במידה ויש לי קולט 94 עם סאןרופ וג"נטים הרכב שווה מחירון במידה ואין לי סאן רופ וג"נטים אבל יש לי ספוילר המחירון עולה בכ1400 ש"ח

תאמינו לי אני לא מבין אותו

הכול יהיה בסדר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תאמינו לי אני לא מבין אותו

אתה באמת לא מבין אותו. לא מצאתי שום דבר במחירון האומר שרק הספוילר מעלה ב-1400 ש"ח. כנראה יש לך אי הבנה.

וזה power.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חנרו כתב:

עכשיו תפתחו לוח רכב ממוצע בעיתון. כמה אנשים שמים מחיר במודעה? בודדים. בגלל זה לוי יצחק מנצח. תסתכלו על מודעות כאלו בעיתונים בחו"ל. כולם שמים מחיר. במקומות כאלו, כשאתה רוצה לדעת כמה עולה אוטו, אתה לא פותח מחירון, אתה פותח עיתון ורואה כמה אנשים דורשים. זה "מחיר שוק". המחיר הנמוך ביותר הנדרש בשוק עבור סחורה נתונה.

היפה בעניין הוא, שגם אצלנו, בזמן האחרון, עם המעבר לפרסום בלוחות אינטרנט, רואים יותר מיותר מחירים. כשכולם ישימו מחיר, ולא יכתבו "מחירון", לוי יצחק ימות.

צודק מאה אחוז! ככה אפשר באמת לעשות השוואת מחירים מהירה ו"לראות" בדיוק את מחיר השוק. כדאי שאיזה אתר אינטרנט כמו קרטל למשל יתחיל לחייב מוכרים לפרסם מחיר, ומחיר בשקלים, לא "מחירון". דבר זה גם יכריח את המוכרים לבדוק כמה האוטו שלהם שווה לפני הפרסום, וכמו כן יאפשר להם להציע יותר או פחות ממוכרים אחרים שמנסים למכור רכב זהה.

אלא שיש שתי בעיות בפתרון שמציע לוי יצחק:

ראשית, כאמור, לא ברור אם המחירון משקף את מה שקורה בשוק או מכתיב אותו.

-צודק מיליון אחוז.

לדעתי זה משפיע בעיקר על מי שקונה רכב חדש, ובעיקר על יבואני הרכב. למה? כי נניח שהמחיר של הסקסו ברצפה. מינוס 25% כל שנה. אנחנו, (קוני היד-שניה) פשוט נזכה לקבל רכב נורמלי וטוב במחיר מצחיק, לא נזדקק לשום הלוואה כדי לרכוש אחת. כמו כן, מכיוון שאחרי 4 שנים המחיר כבר ברצפה, גם אם נוריד ממנו עוד 25% בעתיד, זה כבר סכומים זעומים, ולכן, לא נפגענו. מי שקונה חדש, לא ירצה לאבד חצי מערך הרכב שלו תוך שנתיים, ולכן המכירות של סיטרואן יצנחו, דבר שפוגע בלובינסקי היבואן.

להלן דוגמה נוספת שממחישה את האבסורד במחירון "לוי יצחק":

קחו לדוגמה סיטרואן קסנטיה 2.0. מכונית לא סחירה במיוחד, שמחירה במחירון אמור להיות שיקוף של מה שקורה איתה בשוק.

1999 - 37,000 ש"ח.

1998 - 30,000 ש"ח.

מה שאומר לנו לוי יצחק זה שאם עומדות מולנו שתי מכוניות זהות (מלבד השנתון), אותו קילומטרז', מצב חיצוני, מצב מכני, ידיים וכו', עדיין שווה לנו לשלם עבור "החדשה יותר" עוד 7000 ש"ח.

בואו נחשוב רגע בהגיון (למרות שאת שוק הרכב הישראלי מנהיג כל דבר חוץ מהגיון)...

בהנחה שהמכוניות זהות בכל אספקט אחר, יהיה שווה לי לשלם 7000 ש"ח יותר על המכונית החדשה רק אם ידוע לי בוודאות שתחזוקת הישנה תעלה לי 7000 ש"ח יותר לאורך חייה, נכון ?

לא לגמרי מסכים איתך מכיוון שכל אדם מוכן לשלם מעט יותר עבור מוצר מעט יותר חדש. ובממוצע בין עשרות קסנטיות, אלו שמודל 99 ירגישו מעט שמורות יותר ממודל 98. כמו כן מודל 99 יהיה בממוצע מעט פחות בעייתי ממודל 98. בכל מקרה, עם: ביטוחים, טסט, דלק, טיפולים וירידת ערך לשנה הקרובה (7000 ש"ח ירידת ערך אם קנית בסוף את ה 99' ובערך 5800 אם קנית 98') אתה מגיע למסקנה שהסכום די זהה בין השנתונים (של עלות הרכב הכוללת). אם תקרב יותר את מחירי השנתונים במחירון, כבר יהיה עדיף לרכוש את החדש יותר, מכיוון שהוא יעלה לך פחות בסך הכולל, ובנוסף מרגיש מעט יותר חדש.

לדעתי בארצות שבהן פי 4 יותר קל לרכוש רכב, כמו ארה"ב (המשכורת הממוצעת כפולה, ומחירי הרכבים הם חצי) יש ירידת ערך גדולה בשנה הראשונה, עם "קריעת הניילונים". ברגע שזה משומש, זה הרבה פחות אטרקטיבי. לא הייתם קונים מכונת כביסה בת שלושה חודשים במחיר של חדשה פחות 5% נכון? הייתם פשוט קונים חדשה, או את המשומשת, אבל במחיר נמוך ב 30%. רק בארץ מכונית זה נכס יקר כלכך.

דבר נוסף, מה לגבי אופנועים? האם בנושא זה המחירון שמקובל בפועל לא השתרש כמחירון מוטו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראו כולכם יודעים שהשוק לא בדיוק סופר ממטר את המכוניות שלכם , ולכן אתם לא יודעים אם לבכות(כשמוכרים) לצחוק (כשבאים לקנות ולבטח). אבל הבעיה היא לא תאורית קונספירציה או משהו הבעיה האמיתית היא כשל שוק .

אם תקנו מרצדס 97 ב21K ותבטחו אותה המחירון שלה הוא בסביבות 100 ואם תמצאו ערבי חמוד שיסכים

להעלים אותה תוכלו לקבל מהביטוח 45K .

במדינות נורמליות ללוי יצחק כבר מזמן היה קמה חלופה יותר טובה , כי לכאורה לחברות הביטוח צריך להיות אינטרס בכך, אז למה לא?

הנקודה היא שזה לא שוק משוכלל בגלל בעיות מיסוי, ריכוזיות יתר , לעשירים הגדולים נוח מאוד עם המצב הקיים , ועובדה היא ש4 משפחות מהוות כמעט 50% ממדינת ישראל (בצורה זו או אחרת ) .

ולמרות שכל אחד ימצא מהר מספיק מקומות שבהם המחירון לא הגיוני מבחינה כלכלית טהורה , עדיין כול העולם הולך איתו כי אין חלופה טובה אחרת , וכמו שאמרו לפני הצרכן הישראלי חושש להיות פראייר , אז המחירון נותן לו איזשהי הנחיה בעולם שבו הוא לא יודע לנווט , כי אין לו יכולת להעריך כמה מכוניתו שווה .

ואתם יודעים למה ? כי בקישור שהיה כאן איך אתם שומרים את המכוניות שלכם , אתם שמתעסקים ברכב , עניתם תשובות שהוכיחו שהרכב לא נקנה למטרת הנאה בלבד , אלא הנאה ושמירת ערך. אז אם אצלכם שיקולים פרקטיים מתערבים כל כך , מה אתם רוצים מהאיש שזה לא תחביבו ? הוא מבחינתו יש לזה ערך פרקטי מוביל מנקודה A לB בצורה הנוחה ביותר ועוד כמה מעלות(להוציא לשכנים את העניים) ועל זה צריך לתת ערך כלכלי? זה בלתי אפשרי אז צריך מחירון.

אז תפסיקו לבכות , את עצמכם לא חינכתם מספיק אל תבכו על אחרים

ושיהיה לכולם בהצלחה ותהנו מהרכבים שלכם , ותמכרו אותם רק במחיר הכלכלי עבורכם . יהודה

בברכה יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי בארצות שבהן פי 4 יותר קל לרכוש רכב, כמו ארה"ב (המשכורת הממוצעת כפולה, ומחירי הרכבים הם חצי) יש ירידת ערך גדולה בשנה הראשונה, עם "קריעת הניילונים". ברגע שזה משומש, זה הרבה פחות אטרקטיבי. לא הייתם קונים מכונת כביסה בת שלושה חודשים במחיר של חדשה פחות 5% נכון? הייתם פשוט קונים חדשה, או את המשומשת, אבל במחיר נמוך ב 30%. רק בארץ מכונית זה נכס יקר כלכך.

דבר נוסף, מה לגבי אופנועים? האם בנושא זה המחירון שמקובל בפועל לא השתרש כמחירון מוטו?

צודק.

כל המגיבים פה חושבים שאם הם מוסיפים משהו לרכב הם יצליחו למכור אותו במחיר יותר גבוה.

רכב צריך להימכר במחיר מחירון ומטה,לא יותר.

מכוניות ספורטיביות צריכות להמכר בהרבה פחות ממחיר מחירון בגלל שפתחו להן את התחת.

באנגליה הסקסו נמכרת כלכך כרכב ספורטיבי בגלל המחיר הנמוך שלה בגלל ירידת הערך הגבוהה של סיטרואן.

הבעיה פה אם לוי יצחק שאין לו מושג מה קורה.

בערך חצי מהרכבים הנמכרים בארץ מופיעים במחירון.

אם מחפשים רכב ספורטיבי אין מה לבדוק במחירון,רוב הסיכוי שהרכב לא שם.

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה סותר את עצמך, אבל הרעיונות שכתבת מתאימים ויוצרים חוות דעת קוהרנטית, אם כי בעלת סתירה פנימית ונטולת אחידות תוך כדי שמירה על עקביות רעיונית נהירה ובלתי ברורה לחלוטין.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק.

כל המגיבים פה חושבים שאם הם מוסיפים משהו לרכב הם יצליחו למכור אותו במחיר יותר גבוה.

מכוניות ספורטיביות צריכות להמכר בהרבה פחות ממחיר מחירון בגלל שפתחו להן את התחת.

באנגליה הסקסו נמכרת כלכך כרכב ספורטיבי בגלל המחיר הנמוך שלה בגלל ירידת הערך הגבוהה של סיטרואן.

בערך חצי מהרכבים הנמכרים בארץ מופיעים במחירון.

אם מחפשים רכב ספורטיבי אין מה לבדוק במחירון,רוב הסיכוי שהרכב לא שם.

למה אתה מכליל? :roll:

יש מכוניות ספורטיביות שמורות בקנאות. אם החלפתי את הבולמים והקפיצים שלי, וחידשתי את כל הפרונט בחלקים מפיזו' ספורט צרפת, אני בהחלט אדרוש מעל המחירון. ומי שקונה מכונית ספורטיבית במחיר הכי זול שהוא יכול למצוא, יאכל אותה כנראה באמינות מפוקפקת.

"החיים הם לא קו ישר" - פיזבן

"If you want to test a man's character, give him power" - Abraham Lincoln

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6638 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...