Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות לרכישת רכב לאישה מבוגרת בדגש על בטיחות

yoni_yoni

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

בת משפחה שלי, בת 80 לערך רוצה לקנות רכב חדש. 

הכי חשוב זה מערכות הבטיחות בדגש על ניטור שטחים מתים. 

אני מכיר את הנורות שיש על המראות הצדדיות שנדלקות כשיש רכב בשטח המת, האם יש רכב שמתריעה גם בצורה קולית כשאשר מנסים לעבור נתיב ויש רכב? 

רוב הנסיעות יהיו בתוך ירושלים. אמינות גם חשובה. אין צורך בחדש מהחברה אבל לא יותר משנתיים שלוש על הכביש. 

תקציב 150,000 בערך

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, היו זמני בומבה כתב:

בלי קשר למערכת, מרגיש לי מקריאה בין השורות שלאשה המבוגרת יהיה הרבה מה להרוויח מכיוונון מראות נכון

לא נעים להגיד שזה יותר נשמע שהאישה המבוגרת צריכה להתנייד במוניות מעכשיו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במשפחה הקרובה שלי אני יכול למנות 4 בני 90 פלוס מינוס שנוהגים, ונוהגים טוב.

לא הייתי שולח אותם להתנייד במונית רק לפי שנת הלידה.

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, היו זמני בומבה כתב:

בלי קשר למערכת, מרגיש לי מקריאה בין השורות שלאשה המבוגרת יהיה הרבה מה להרוויח מכיוונון מראות נכון

לפני 47 דקות, הייהייהיי כתב:

לא נעים להגיד שזה יותר נשמע שהאישה המבוגרת צריכה להתנייד במוניות מעכשיו

פות"ש מודה לכם על התגובות המועילות.

בדיוק סוג התגובות שאין להן מקום באתר. 

רוצים לעזור - אחלה.

רוצים להגיב כמו טוקבק או כמו בפייסבוק - לא כאן. 

זו אינה בקשה. 

לפני 7 שעות, yoni_yoni כתב:

אני מכיר את הנורות שיש על המראות הצדדיות שנדלקות כשיש רכב בשטח המת, האם יש רכב שמתריעה גם בצורה קולית כשאשר מנסים לעבור נתיב ויש רכב? 

אני מנסה להיזכר מתי נהגתי ברכב עם התראה ויזואלית שלא מלווה בהתראה קולית, ומודה שלא מצליח.

מה שהייתי עושה זה בודק מה נכנס בתקציב+ יש התראה על רכב בשטח מת.

אח"כ הולך לסוכנויות הרלוונטיות לתאם נסיעת מבחן ורואה גם איך הגב' מסתדרת עם הרכב בכלל, ואיך היא מסתדרת עם ההתראה על שטח מת. 

הייתי בנוסף בוחן מה ההתראה יודעת לנטר - רק כלי רכב או גם רוכבי אופנועים / אופניים וכד'. 

קצת יותר מורכב מהרגיל, אבל עם עזרה והכוונה שלך - בטוח שתמצאו את הרכב המתאים. 

• רעיון טוב! 1

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי בניסאן סנטרה יש התראה קולית מצויינת וגם - זו לא נורה קטנטונת בחוץ במראה אלא נורה גדולה מלבנית שממוקמת בתוך הרכב בתוך הדלת בערך בסמוך לבסיס המראה החיצונית כלומר גם אם החלון מלוכלך או מכוסה אדים הנורה הגדולה בתוך הרכב ולא ניתן לפספס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טויוטה יאריס בהחלט יכולה להתאים. בדגמים החדשים ,רמת הבטיחות גבוהה ברמות של בלימה אוטומאטית בנסיעות קדימה,אחורה (כולל מהירויות נמוכות) , ולפחות התראה בנסיעה לצדדים.

היאריס החדשה תיכנס בתקציב. היאריס קרוס קצת מעל, אבל לפי דעתי שווה גם לבדוק.

מומלץ מאד לקחת לנסיעת-מבחן, להשוות בין הדגמים (ורמות גימור), ולהחליט, בדגש על בטיחות (לבדוק את ההתראות, ואם אפשרי, את הבלימות - לפחות על הנייר. יש רכבים ורמות-גימור שבהם ההתרעות/בלימות מתחילות רק מ-20-30 קמ"ש, ומתחת לזה, הן פשוט לא עובדות).

מה שכן, יש מצב של המתנה עד שיגיע מלאי. במקרה זה, מציע להכנס לרשימת-המתנה (יש ביטולים).

אפשר גם לשקול לקנות מ-0 ק"מ, אבל במקרה זה יש לבדוק שוב את מפרט הרכב  ,מאחר וזה יכול להיות מיבואן מקביל (ואם סוגרים עסקה, לדבר ולוודא שוב ,שזה מה שבחרתם).

במקרה זה, יש מצב שהרכב לא יכלול את כל חבילת הבטיחות ,שכל כך חשובה לכם.

בהצלחה 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביאריס אין ניטור רכב בשטח מת. גם לא בקרוס. (אני מדבר על הדגמים שנמכרים בארץ דרך היבואן הרשמי)

• רעיון טוב! 1

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזדות, למעט CX5, אימצו טרנד שמוסיף להן חן, אבל גורע מאוד מהראות, קו חלונות גבוה וחלונות צרים יחסית. מתאים יותר לבוגרי שייטת 7, פחות לאנשים מאוד מבוגרים.

• מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 22.5.2024 בשעה 10:44, dorsht כתב:

ביאריס אין ניטור רכב בשטח מת. גם לא בקרוס. (אני מדבר על הדגמים שנמכרים בארץ דרך היבואן הרשמי)

צודק. יאריס זאת בחירה סבירה בהתאם למה שרשמו, אבל  העניין הוא שלא ידוע לי על משהו עם התרעה ותיקון בשטח-מת,  בתקציב הזה.

"שטח מת" (התרעה ותיקון) זה משהו יחסית חדש במכוניות ה"עממיות", ובד"כ נמצא ברכבים היותר יקרים.

בגלל שזה חדש יחסית בארץ, קשה גם למצוא את זה במשומשות.

אגב, גם במאזדה CX3 אין מושלם - יש התרעה על שטח-מת, אבל לא תיקון.

אין לה זיהוי דו-גלגלי , שיש ביאריס

והמחיר כבר קרוב ל- 160.

(CX30 חדשה כבר ברמת מחיר מעל)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש את זה בארונה עוד מהדגם לפני מתיחת הפנים. אחרי מתיחת הפנים צריך לבדוק אם יש או אין כי השתנו דברים (כמדומני יש), אבל זה רכב שפחות מתאים לאופי הנסיעות שפות"ש תיאר.

• רעיון טוב! 1

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 22.5.2024 בשעה 09:54, ntd כתב:

טויוטה יאריס בהחלט יכולה להתאים. בדגמים החדשים ,רמת הבטיחות גבוהה ברמות של בלימה אוטומאטית בנסיעות קדימה,אחורה (כולל מהירויות נמוכות) , ולפחות התראה בנסיעה לצדדים.

היאריס החדשה תיכנס בתקציב. היאריס קרוס קצת מעל, אבל לפי דעתי שווה גם לבדוק.

מומלץ מאד לקחת לנסיעת-מבחן, להשוות בין הדגמים (ורמות גימור), ולהחליט, בדגש על בטיחות (לבדוק את ההתראות, ואם אפשרי, את הבלימות - לפחות על הנייר. יש רכבים ורמות-גימור שבהם ההתרעות/בלימות מתחילות רק מ-20-30 קמ"ש, ומתחת לזה, הן פשוט לא עובדות).

מה שכן, יש מצב של המתנה עד שיגיע מלאי. במקרה זה, מציע להכנס לרשימת-המתנה (יש ביטולים).

אפשר גם לשקול לקנות מ-0 ק"מ, אבל במקרה זה יש לבדוק שוב את מפרט הרכב  ,מאחר וזה יכול להיות מיבואן מקביל (ואם סוגרים עסקה, לדבר ולוודא שוב ,שזה מה שבחרתם).

במקרה זה, יש מצב שהרכב לא יכלול את כל חבילת הבטיחות ,שכל כך חשובה לכם.

בהצלחה 

כמו שאמרו כבר, ביאריס ויאריס קרוס אין ניטור שטחים מתים וגם לא בלימה אוטונומית בנסיעה לאחור.

יש אופציה למערכת התרעה על רכבים בשטח המת בהתקנה מקומית, מזהה לא רע גם דו גלגלי ורוכבי קורקינט, מתריעה ויזואלית ואם מנסים לעבור נתיב גם מצפצפת.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...