Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שמן עם הצמיגות הנכונה אולם תקן לא טוב

Big Guy

פוסטים מומלצים

MB 229.52
Oils meeting this specifications must have lower ash content, at least 1% better fuel economy compared to the requirements of MB 229.31 and MB 229.51 and better oxidation stability for biofuel compatibility. Can also be used where an MB 229.31 or an MB 229.51 oil is required. Just like MB 229.5 and MB 229.51 this spec requires a long life oil.

עריכה אחרונה על ידי zaf

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך שלא מסתכלים על זה תקן A5 לא מופיע בשום מקום חוץ מאשר ספרות היבואן . זה לכשעצמו ״מחשיד״. 

אני הייתי נצמד להוראות יצרן לא יבואן.

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניחוש שלי היו בעיות בוצה במנועים האלה, לכן החליפו לשמן A. זו בדרך כלל גם הסיבה אצל יבואנים אחרים. למרות שהדרך הנכונה לטפל בעיניין הוא לקצר את מרווח הטיפול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניחוש לא טוב 😉 מכיוון שברכבי מרצדס עם המנוע הזה כלמוביל לא היה מעז לסטות מהוראות יצרן. אבל שזה יצרן זניח , קוריאני, שכבר עבר כמה ידים, היבואן הרגיש חזק ? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם נסכם אפרש להבין שהשמן לא מתאים למנוע הנוכחי.

כנראה הייתה איזושהי אי הבנה עם היבואן או משהו אחר שאני לא יודע להסביר.

מחר אפנה אליהם לבקש להחליף הכל. הטיפול היה בשישי.

לפעם הבאה אדאג לשמן לבד.

מקווה מחר שלא יהיה ויכוח שהיבואן בכל זאת ממליץ על השמן הזה, היות והתקן לא מופיע בספר רכב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, Big Guy כתב:

התקן לא מופיע בספר רכב

ספר הרכב של היבואן? כי בוודאות בספר הרכב של היצרן כמו ששלחו לך צילום ממנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי (או עם) קשר לכל מה שנאמר פה, לא פעם נוצר בלבול בין התקנים.

יש את המפרט האמריקאי שנקרא API, תחתיו נמצא תקן S שמיועד לבנזין וגם תקן C שאכן מיועד לדיזל.

המפרט האירופאי הוא ACEA, תחתיו נמצא תקן B שמתייחס לדיזל ויש גם את תקן C שמתייחס למנועי בנזין עם ממיר קטליטי וגם למנועי דיזל עם מסנן חלקיקים.

כמובן שבנוסף יש חפיפה בין תקנים שונים שמקבלים שמות שנים תחת האמריקאי מול האירופאי.

עריכה אחרונה על ידי RBRB
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 22.3.2024 בשעה 19:20, Big Guy כתב:

שלום לכולם.

עשיתי טיפול לרכב ושמו לי שם Castrol Magnatec A5 5W30, כאשר התקן שאני צריך הוא 229.52.

לפי בדיקה באתר של קסטרול - זה לא השמן הנכון לתקן.

ברור לי שההבדל הוא בתוספים.

האם זה עלול לעשות נזק ועד כמה זה קריטי? רק כדי להבין את המשמעות.

ביום ראשון אפנה למוסך להחלפה.

אם מפרט השמן לא מתאים למנוע שלך והתכונות של השמן לא מתאימות לדרישות הייצרן אזי בהזדמנות הראשונה

שאתה מבקר במוסך תבקש החלפה של השמן.

אל תכנס ללחץ קח את הזמן ואם תיסע עם הרכב 1000 קילומטרים עם שמן מנוע לא מתאים לא ייגרם שום נזק למנוע.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, מרק10 כתב:

אם מפרט השמן לא מתאים למנוע שלך והתכונות של השמן לא מתאימות לדרישות הייצרן אזי בהזדמנות הראשונה

שאתה מבקר במוסך תבקש החלפה של השמן.

אל תכנס ללחץ קח את הזמן ואם תיסע עם הרכב 1000 קילומטרים עם שמן מנוע לא מתאים לא ייגרם שום נזק למנוע.

תודה רבה.

אני בעיקר חושש מעימות עם המוסך - כי הוא מבחינתו קיבל את ההמלצה לשמן מהאיש הטכני של היבואן.

ועכשיו אני אבוא לו עם רשימת תקנים שלא בטוח שהוא מבין בהם - שלא יגיד שהיבואן מבין יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, Big Guy כתב:

תודה רבה.

אני בעיקר חושש מעימות עם המוסך - כי הוא מבחינתו קיבל את ההמלצה לשמן מהאיש הטכני של היבואן.

ועכשיו אני אבוא לו עם רשימת תקנים שלא בטוח שהוא מבין בהם - שלא יגיד שהיבואן מבין יותר.

אני מקווה שהמוסכניק לא ינפף אותך. לדעתי המוסכניק לא מבין בתקנים/מפרטים של שמנים כמו עובד טכני של הייבואן והסיכוי

שהוא יציץ ברשימת התקנים שאתה תציג לו הוא קלוש ביותר.

לדעתי המוסכניק לא יחליף לך את השמן על חשבונו המלא אלא ינסה לשכנע אותך שהכול תקין.

עריכה אחרונה על ידי מרק10
  • מבאס 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 שעות, מרק10 כתב:

אני מקווה שהמוסכניק לא ינפף אותך. לדעתי המוסכניק לא מבין בתקנים/מפרטים של שמנים כמו עובד טכני של הייבואן והסיכוי

שהוא יציץ ברשימת התקנים שאתה תציג לו הוא קלוש ביותר.

לדעתי המוסכניק לא יחליף לך את השמן על חשבונו המלא אלא ינסה לשכנע אותך שהכול תקין.

העניין הוא שהמנהל הטכני של המוסך של היבואן המליץ על השמן הלא נכון.

אז אם המנהל הטכני לא יודע את העבודה - מה תצפה מהאנשים תחתיו?

היום לא עבדו עקב פורים.

מחר אסע לשם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 39 דקות, Big Guy כתב:

העניין הוא שהמנהל הטכני של המוסך של היבואן המליץ על השמן הלא נכון.

אז אם המנהל הטכני לא יודע את העבודה - מה תצפה מהאנשים תחתיו?

היום לא עבדו עקב פורים.

מחר אסע לשם

בהצלחה ואל תשכח לעדכן אותנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...