Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כל הזמן חושב שיש פנצ'ר. אפשר המלצה על חיישני TPMS?

eladns

פוסטים מומלצים

לפני 6 שעות, Buki כתב:

משקולת איזון הכי קטנה היא 5 גרם, אז 10 גרם שנמצאים בערך באותו מרחק ממרכז הגלגל זה לא כזה זניח

בוקי, השאלה האם הנהג הפשוט הממוצע יבחין בכלל בשינוי כלשהו בפועל בזמן נסיעה בשל ״החוסר איזון״ הקטן הזה?

עריכה אחרונה על ידי Camaro 92
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלגל אחרי כנראה שלא, בגלגל קידמי זה יכול להכניס ויברציה קלה לדעתי. 

פעם חשבתי להזמין סט כזו ולבדוק אבל עכשיו יש לי אוטו עם TPMS מהיצרן אז זה כבר לא רלוונטי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, Buki כתב:

בגלגל אחרי כנראה שלא, בגלגל קידמי זה יכול להכניס ויברציה קלה לדעתי

בוקי, ולדעתך נהג פשוט בלתי מיומן/מיקצועי יבחין בכלל בויברציה הקלה הזאת במידה ותהיה?

היה לי סט כזה על הוונטילים בעבר לתקופה קצרה בקמארו ולא הרגשתי שום ויברציות/רעידות כלשהם בזמן נסיעה.

עריכה אחרונה על ידי Camaro 92
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש, אני ממליץ לבדוק לחץ עם שעון ידני. לא עם קומפרסור.

יש לי גם את הקומפרסור הנטען. הוא מנפח מעולה אבל הסקאלה שלו לא ברורה.

לגבי חיישנים, לא השתמשתי בלא מקוריים.

אבל שמתי לב להבדל גדול בין 2 המכוניות שיש לי: אחת שנסמכת על חיישנים בתוך הצמיג מציגה נתונים מדוייקים כולל טמפרטורה.

ברכב השני שנסמך על חיישני הABS המערכת מאכזבת ממש. ירידה של 7 psi בכל הגלגלים ולא נדלקה אפילו נורה. מצד שני, התחילה לצעוק באמצע כביש מהיר כאילו יש פנצ'ר פתאומי שלא היה ולא נברא. חזרתי לבדוק ידנית ברכב הזה.

לפני 6 שעות, Camaro 92 כתב:

בוקי, ולדעתך נהג פשוט בלתי מיומן/מיקצועי יבחין בכלל בויברציה הקלה הזאת במידה ותהיה?

אני מרגיש חוסר איזון של 10 גרם בכל גלגל. זה מרגיש כמו נסיעה עם צמיגים סיניים, שהם גם לא מאוזנים בדרך כלל.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, amosbmw כתב:

אני מרגיש חוסר איזון של 10 גרם בכל גלגל

עמוס, רק ע״ס הידע הרב  והתגובות המושכלות שלך בפורום אתה בעיני אינו עונה להגדרה ״נהג בלתי מיומן/מיקצועי״.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי רכב אחד עם וישנים בצמיג והאחר עם TPMS מבוסס ABS. אחד היתרונות של המערכת מבוססת החיישנים היא שבעת התראה (שמתרחשת ב-200kPa, כלומר 28PSI), היא תצוגה מדויקת וכמעט רציפה של הלחץ בכל צמיג. זה מאפשר להבחין האם מדובר בפנצ׳ר או בירידת לחץ בגלל טמפרטורה נמוכה, וגם להחליט האם צריך לצאת מיד להחליף גלגל או שאפשר לנסוע לצמיגיה הקרובה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 11.3.2024 בשעה 20:47, chrono כתב:

יש כאלה שנכנסים פנימה לתוך הצמיג (בדומה לחיישני TPMS מקוריים), ויש כאלה שמחליפים את הפקק של הונטיל. לי יש את הסוג השני. הם באים בשלל סוגים, שאפשר לחלק ל-3 קטגוריות:

1. תקשורת Bluetooth LE עם אפליקציה בטלפון

2. תקשורת עם מכשיר ייעודי שמציג את הלחצים (מצריך התקנה בתוך הרכב, כולל חיבור לחשמל)

3. תקשורת עם מכשיר שמתחבר ב-USB למערכת Android והמידע מוצג באפליקציה במערכת

גם לי זה קרה והעלתי פוסט על זה. החיישנים עם תקשורת BLE עבדו היטב בזמן שבו השתמשתי בהם, הפסקתי להשתמש בהם דיי מהר כי התוכנת אנדרואיד הדפוקה שלהם מציגה במערכת Android שברכב ובטלפון את הנתונים בפונטים זעירים לא ניתנים לקריאה. לא מצאתי תוכנה אחרת התומכת בהם אז הסרתי אותם. 

התקנתי אחר כך חיישנים עם תקשורת עם מכשיר שמתחבר ב-USB למערכת Android והמידע מוצג באפליקציה במערכת, התצוגה הרבה יותר נוחה ואינפורמטיבית. אלא מה... חודש-חודשיים אחרי ההתקנה אני יוצא בערב מהעבודה ומרגיש אחרי דקה שמשהו לא בסדר עם הגלגל הקדמי, מסתכל בתצוגה והכל בסדר עם לחץ 32 PSI כמו שצריך בצמיג קר. בגלל שאחרי היציאה מהעבודה אני עולה על כביש חמש נסעתי שני ק"מ ומערכת  ההתרעה של הרכב מזהירה אותי על לחץ חסר. עוצר בצד בהזדמנות הראשונה ומגלה שהגלגל הימיני קדמי על הג'נטים, מפרק את החיישן הזבל הזה והוא עדיין מציג לי  לחץ 32 PSI... בקיצור, החחיישן הלא איכותי הזה עלה לי בנזק של אלפייה לצמיג חדש.

בקיצור, טכנולוגית התקשורת פחות חשובה, מה שחשוב הוא איכות המוצר כשלעצמו ונוחות השימוש בממשק. מניסיוני עם שני סוגי החיישנים לא הרגשתי כי איזון הגלגל נפגע. 

אני חושב שעוד שנתיים לכשאחליף את הסט צמיגים (מחליף כל 3 שנים) כנראה אקח חיישני BLE איכותיים פנימיים שיתחברו לטלפון לצורך אזעקה בלבד ושיותקנו בזמן הרכבת הצמיגים והגלגל יעבור איזון כאשר הם מותקנים.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...